Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Nifgai

Obvykle jsem jako němčinář vděčná za český dabing, ale tady bych ho vážně asi nerozdýchala. Nedovedu si představit, že by se vážně dva dospělí lidé oslovovali zdrobnělinami svých jmen. Jsem vděčná za to, že je v celém filmu slyšet, že se oslovují Hansel a Gretel a né dementně "Jeníčku" a "Mařenko". Jinak film byl podle mého gusta. Opravdu taková kombinace Van Helsinga a Červené Karkulky s Amandou Seyfried (mé oblíbené filmy). Takové hezké, krvavé, akční, fantasy. Skvělý kousek a zážitek! ()

Chen

Když natočit klasickou pohádku neklasickým způsobem, tak takhle. Krvavé, drzé, nekompromisní a hlavně se to nebere vážně. A dokonce mi nevadil ani Jeremy, kterého nemám až tak v lásce. ()

Joe321

Animatronický troll se mi zde líbil víc, jak kde jaké CGI v podobných ptákovinách nebo i lepších filmech. -"Don't eat the fuckin' candy." ()

zbyshek

Stylovka pro fajnšmekry, lépe bych to asi nenazval. Trochu kontrastní záležitosti (kulomety vs. doba princezen), proč ne. Toto všechno ve mně utvořilo iluzi nepatrné ironie. Což je podle mého plus celého filmu. Čarodějnice hráli obstojně roli zlodušek, avšak museli překousnout porážku od Jeníčka s jeho kanónem a Mařenky s jejími nadutými ňadry a hi-tech kuší, zřejmě pořízenou na aukru. Zábava to byla a jsem rád, ačkoliv smrt krásné bílé čarodějky mě mrzela, že se tam zbytečně nepletl nějaký milostný příběh. Takto dějová linie byla jasná a já si mohl vychutnat nefalšovanou, ironickou a krvavou podívanou. ()

Wiikii

Jeníček a Mařenka, aneb jak to doopravdy bylo. Necenzurovaná verze 18+..... Nic víc se k tomu už nedá moc dodat... Možná tak - šílená jízda kdy se až zasmějete co si mohli všechno vymyslet. HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Hees

Zle herecké výkony hercov vo vedľajších úlohách sú vyvážené efektným spracovaním konečných titulkov. ()

rakovnik

Je opravdu vtipné, když si dva dospělí čarodějnicobijci říkají Jeníčku a Mařenko. Navíc, když Jeníček má cukrovku, protože v mládí jedl moc perníčku :-) Nečekejte pohádku, nečekejte hlubší příběh, vypněte mozek a kochejte se parádní akční jízdou, u které se nebudete ani chvilku nudit. Efekty jsou skvělé, čarodějnice hnusné, mnohé scény nechutné a hlavní postavy sympatické. ()

peiton

Vždy čakám,že tvorcovia zakomponujú do takéhoto žánru akým je fantasy či animák nejaký moderný prvok,i tentokrát sme nevyšli naprázdno a dočkali sme sa a síce,v podobe cukrovky,inzulínu či resuscitácie.Janko a Marienka sa zrýchlenou cestou dokázali vysporiadať s čarodejnicami aj vdaka kratšej stopáži ako obvykle býva zvykom čo je ale veľmi dobre,pretože to aspoň neotravovalo.No nečakajte tu povestné špicaté klobúky bosorky či čierne mačky.Skôr mi pripomínali ich ,,kolegov" zombie tzv.zombosorky.Nadmieru akčná fantasy kde prím hrajú jednoznačne sofistikované zbrane,sympatický hrdina a lovec Janíčko i samotné efekty stáli za to.Slušné 3 hviezdy čo znamená slušný nadpriemer. ()

Meridius

Před filmem sem znal jen trailery, takže sem čekal akci ve stylu Van Helsinga, výsledek nakonec překonal moje očekávání. Film rychle ubíhá, pořád tam stříká krev, sou tam hustý zbraně, Hans Zimmer jako hudební dohled, jen ta Gemma mi asi nikdy nebude připadat jako sexy frajerka. Taky sem měl kliku, že mě vítr zavál na 2D projekci. ()

Sinn

První 3D, které jsem si užila. Ale těch blbostí tam bylo teda nepočítaně. Hlavní za všechny - proč se chtít tak složitě a riskantně obrnit proti ohni, když mohou zemřít tisíci různými způsoby? ()

dubinak

Pěkně brutální pohádka. Velice zábavné a efektivní pojetí dřívější klasiky asi neocení úplně všichni, ale já na tyhle blbosti docela jsem a tlemila jsem se u toho v kině jak magor. Gemma a Jeremy jsou velice sympatičtí a role zahráli obstojně. Celkové efekty se mi líbily, létající kusy masa a čarodějnice nasekané na nudličky občas hraničily až se splatterem. Mařenka musela být ale asi z oceli, když vydržela v těch pěkně vypracovaných, docela drsných bojích. I vizuálně to všechno krásně kontrastovalo a nebyla bych absolutně proti, kdyby byla značně delší stopáž. ()

Martrix

Guilty pleasure - husťárna, kde to cáká a cáká a nikomu to nevadí, protože...je to sranda. Pokud jste tohle čekali, tak odejdete z kina zklamaní tak napůl. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, by mohla být pohádka pro dospělé, která bude dotažena do extrému a pak by nálepku Guilty pleasure klidně mohla dostat. Jenže to by se musel scénáře chopit někdo jiný. Jako režisér Tommy Wirkola nepochybně obstál, ale scénář...proč to okecávat, Jeníčka vykastroval a Mařenku domestifikoval natolik, že tady máme pouze další film pro náctileté, jejichž fantazie zpravidla končí společně s klasickým ...a žili šťastně až navěky. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, má pouze jedinou devizu. Probouzí u komercí nelobotomizovaných a zvrhlejších jedinců chuť popřemýšlet nad tím, jak by pohádka mohla pokračovat dál, pokud by měl Wirkola větší ambice, než udělat "jen" akční vytloukačku s několika dobrými nápady. ()

MrPierc

Zase ta podělaná americká komixová stylizace. Všichni namachrovaní, hláškující, nevtipní a zcela nepřesvědčiví. Všechno se teď tak musí točit, aby to bylo extra drsné a stylové. Je to ale unavující a to nejen při rozhovorech, ale i na vizuální stránce. Takoví Expendables, ale ve středověku - rotační kulomety, sekání hlav, bojové umění. Van Helsing (2004) byl proti téhle šaškovské šarádě lepší ve všech směrech. Jeníček má cukrovku a Mařenka je frigidní. Oba mají velké kvéry a nebojí se je použít, Je tu také samozřejmě šprt obdivovatel, který se chová jako z 21. století. Chápu, že to chtějí přiblížit dnešním náctiletým, ale tím to jen zhoršují. Přitom je pozadí příběhu zajímavé, ale pokaždé se to pokazí tou emerickou zhovadilostí být stále in. Po 30ti minutách bylo jasné, že pro mne bude film stejným mučením jako ohnivá hranice pro čarodějnice. Bylo to laciné, béčkové, ale hlavně nudné. Nic nové, ale ani nic pořádně udělané. ()

Rocky88

Velké plus za gore efekty, slušnou úrodu hlášek, design ksichtů všech čarodějnic, sympošského trola a celkový spád. Horší je to s logikou (au, au) a bohužel i akcí. Buď je nezáživná a nenápaditá (hlavně close combat), nebo je pitomá (rotační kulomety a podobně). Celkově se mi ale nápad o Jeníčkovi a Mařence rozsekávajících čarodějnice na co nejmenší a nejkrvavější kousky líbí, takže hodnotím čistým středem. ()

Elyssea

Bylo nebylo, Jeníček trpěl cukrovkou a Mařenka lámala chlapům nosy čelem. A oba k smrti nesnášeli čarodějnice. Zatracená škoda, že k těm kalužím krve nepřidal Wirkola taky kapku humoru, protože Lovci čarodějnic jsou tak trochu bez munice. Kdyby to mělo větší švih, byla bych blahem bez sebe. Přesto nejlepší béčko za poslední roky. ()

bourec

Ale jo,celkem v klidu sledovatelná fantasmagorie,která je zábavná hlavně v první půlhodině,pak film malinko ztrácí dech,aby Wirkola zkurvil celkově film pitomou masovou scénou,kde poletuje asi tisíc a jedna čarodějnice,a připomíná to spíš demonstraci na václaváku proti Čssd.Ale jinak celkem fajn věc.60%. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)