Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Diskuze

Lacike (hodnocení, recenze)

ywo666:  precitaj si dnesnu novinku na tychto strankach a ziskas trochu prehlad.

V skratke. Nadaval na zidakov a zidia co? No predsa vlastnia Hollywood.

Zabiak

Zabiak (hodnocení, recenze)

Mel kokot rozhodně není, bohužel urazil špatné lidi, lidi kteří mají obrouvský vliv a nemají čest.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Inak ja bulvár až tak nesledujem (a ako by povedal Korbitch22) nevie kto je kokot a kto nie. Čo Gibson vyviedol, že je z toh taký prúser.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Zbrane milujem. 5 by som zvládol, ale musela by sa vydariť. A k Gloverovi a Gibsonovy by to chcelo mladší element, aby to nemuseli ťahať samy. Nech si tie akčné scény odserie niekto iný. Páni sú už na také scény starý. Napríklad by ústredné duo mohlo byť Gibson plus ten mladší herec a Glover by toho len tak kibicoval a prípadne by sa zúčastnil na staré kolená záverečnej prestrelky. Ale hovorím. Ak nebudú mať dobrý scénar, tak nech to na silu nerobia.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

Tohle je tupý a američani sou kreténi,já neodepíšu herce nebo hudebníka jen proto,že je to kokot,může bejt nemusí ale rozděluju jeho tvorbu a jeho život,Toma Cruise bych musel nesnášet za jeho osobní život ale jako herce ho žeru a uznávám.tak to má bejt.Zbraň 5tka nebude už jen proto,že Gibson stavěl jak řikal vanbradley na Donneroj,to už je ale starej pán co srká banánový dajkiri,hraje golf a čeká až přijde jeho čas.Shane Black jak může bejt dobrej,mě může trhnout.Další zbraň by podle mě jen bolela a Glover už na to ani nemá.

VanBradley89

VanBradley89 (hodnocení, recenze)

korbitch22: To vim, že ve dvojce měl umřít. Ale pak se taky psalo, že Shane Black ve vší tichosti sepsal scénář k pětce a rád by to i natočil. Jenže Gibson do toho chtěl jít jen z Donnerem a na tom to ztroskotalo.

Nedávno sem si všechny čtyři Zbraně zopakoval a jak řikáš čtyřka to pěkně uzavřela, ale asi je to pro mě jediná série kde si dokážu představit ještě jeden díl. Hlavně ne slibovaný remake.

Lackie: no to by mě taky zajímalo jak dlouho ho budou nenávidět, ale myslim, že dost dlouhou dobu

na takoví věci se nezapomíná

Lacike (hodnocení, recenze)

VanBradley89: momentalne aj keby Gibson chcel, tak ma smolu. V USA je momentalne persona non grata.

Ved jeho posledny film prakticky nesiel ani do kin a tento caka to iste.

Som zvdedavy ako dlho bude trvat, kym mu odpustia a ci sa to vobec niekedy stane.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

VanBradley89: to je přání asio víc lidí,jenže Shane Black chtěl nechat postavu Riggse ve dvojce zabít a když mu to nebylo umožněno,od projektu odstoupil a nechtěl mít se zbraní nic společnýho a pochybuju že by se chtěl Mel nechat zabít,navíc když 4ka je už spíš taková komedie,která to hezky všechno uzavřela.Podle mě je Zbraň definitivně vyčerpaná,na rozdíl od Die Hard.

VanBradley89

VanBradley89 (hodnocení, recenze)

Vypadá to dobře. Rozhodně se těším. Mel mi příjde jako ve starších filmech. Takovej ten hláškující rošťák. Ten chlapík na to stále má. Ještě aby se nechal ukecat do páte Zbraně. Scénář a režie Shane Black a bude to absolutní pecka. Ale to je spíš jen moje zbožný přání, kterého se nedočkám :)

Lacike (hodnocení, recenze)

Komercny uspech bude minimalny, ak vobec nejaky bude, ale film snad bude dobry.

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Myslím si, že nám Mel předvede skvělý výkon. A že budou vtipné momenty ve filmu ..

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Paráda, novej název nevím no, ale aspon další termín CZ premiéry : 24.5.2012 to musí vyjít ...!

Altheus

Altheus (hodnocení, recenze)

Mno tak na tohle se hodně těším :) Mela jsem měl vždycky rád, ať už si procházel jakýmkoli obdobím. A tohle je jaksi jeho stará klasika - akční komedie..

korbitch22 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: tak trailer umí lhát hodně dobře,ale když vidíš ty jasný nadnesený herecký projevy,podle mě to bude taková svižnější komedie a lehkou dramatickou zápletkou.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

tak sou to hovada,trailer mluví víc než jasně,bude to hodně volnější pokoukání.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Lacike (hodnocení, recenze)

Skor by som povedal, ze toto je posledny film predtym ako totalne zdegeneroval. Som zvedavy ci este nieco natoci.

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)