Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

zodiak217

Hmmmm....Mel Gibson po čase opäť vo filme a to som si myslel, že už nadobro presedlal do role producenta a režiséra, keďže po svojich alkoholových aférach si dosť pošramotil povesť. Nuž snímka síce nebola originálna, ale to sa v tomto prípade ani nedá, no na druhej strane jej Mel dodal iskru, charizmu a náboj, čo jej rozhodne prospelo a divák sa ani na chvíľu nenudil. Neviem do akej miery to bolo točené podľa reálu, no v každom prípade to bolo pre mňa ako diváka uveriteľné. Zaujímavé akčné scény, herecké obsadenie nič moc, no samozrejme všetká pozornosť musela ísť na Mela. Oceňujem autentickú hudbu na ktorej mi vždy záleží a vkusne doplňovala jednotlivé scény. Celkovo som bol spokojný a i keď som sa dlhšie bránil zhliadnuť túto snímku, nakoniec ani neľutujem i keď ma neuchvátila to som ani nečakal, skôr som sa obával prehnanej brutality a trápnosti niečo na štýl Tarantina aby to nebolo prehnane efektne vtipné. Určite sa však dalo na to pozerať a je fajn, že sa Mel vrátil späť aj ako herec. ()

fafejt001

NO čekal jsem nějakou dívatelnou a vtipnou akci se starým dobrým Melem . Tohle to nebylo ono . Střelby , mrtvoly a mučení , to je hrůza . No počkám na lepšího Gibsona . Musím dáti dvě . Kam ten svět spěje ! ()

Ironhead

Celkem slusnej material s trosku pritazenym koncem... a se dvema opravdu skvelejma forama "destnik" a scenka s R.T. Burnsem nakonec :_) ()

bonovox

Dobrý film. Gibson je po rokoch opäť vo forme a táto úloha mu perfektne sadla. Hlavne záverečné zúčtovanie má grády. ()

ludovit14

PORTER(Gibson) vo filme Get the Gringo,už pôsobí trochu unavene, ale hrá to, čo mu šlo kedysi najlepšie,teda húževnatého chlapíka, ktorého nezaskočí drsná akcia a zavše utrúsi nejakú ironickú poznámku.Tento thriller síce nie je,ani zďaleka dokonalé dielo-ale,ako jednohubka to ušlo.HOD:63%.Je to slušná skrumáž rôznych filmov so sympatickým grázlom v hlavnej úlohe.PS:čo ma najviac zaujalo:väzenské geto,ktoré bolo dynamické,miesto rozkoší, bolesti, otupenosti, umierania aj plodenia-zapáchajúce a špinavé. ()

kolodej1

dost dobrý film. Jede se ve svižném tempu, role Melovi zjevně seděla a užíval si jí. Na jednu stranu je to drama, ale zároveň je tu i dost míst, které pobaví. A scéna s deštníkem byla vysloveně skvělá. Akční scény jsou vydařené a dobře nasnímané. Ten, kdo má rád akční filmy s cool hláškami a ocení drsné prostředí příběhu, si film užije. Rozhodně doporučuji ()

Goumen

Letni prazdniny si predstavuju trochu jnak, ale je to pekny akcni drama. Neni tam az tolik akce, ale kdyz uz se nejaka objevi, tak to stoji za to. Docela zajimavy pribeh a prostredi mexickeho vezenskeho "mestecka" ()

morepower

Je to zpocený a špinavý, ale vůbec ne špatný. Trošku se tu míchají žánry od "odplatovské" gangsterky ochucené chilli po mírně rozvernou "heist" verzi spaghetti westernu. Koneckonců....próč néé :-) ()

veverysiak

Part Gringa, ktorý za pár dní s gráciou prevráti naruby celý systém mexickej nápravno-výchovnej starostlivosti, nemohol byť konštruovaný na nikoho iného ako na Mela, síce si viem predstaviť v tejto krimoške asi pár tiež vhodných kandidátov, ale toto bola zrejme najlepšia voľba, príbeh je trochu pritiahnutý za vlasy, ale pre zvýšenie hutnosti a akčnosti deja sa to oplatilo risknúť, takže 60%. ()

PTuranyi

Na začiatku tohto akčného filmu sa Mel Gibson neúspešne pokúsi prekročiť hranicu do Mexika s ukradnutými peniazmi a policajtami za zadkom. Výsledkom je pobyt v zvláštnom mexickom väzení, ktoré akoby bolo svetom samom o sebe. Väzni tu majú vlastné ubytovanie, obchody, vychádzky a návštevy ale nič z toho nie je zadarmo. Formálne tu síce je nejaký riaditeľ ale pod kontrolou má všetko Caracas. Nuž a ten má problémy s pečeňou. Za týmto účelom si tu drží chlapca Kida, ktorého otca už na transplantáciu použil. Mel sa rýchlo zorientuje a po pár dňoch je tu ako doma. Náhodou sa s Kidom spriatelí a ani jeho matka mu nie je ľahostajná. Takže keď sa všetko vyjasní, misiou je zachrániť chlapca ... a okrem toho získať späť peniaze, ktoré mu zabavili. Príbeh má svoje vtipné momenty ale inak je to akčný film so šťastným koncom ako každý iný. Produkcia je profesionálna a aj herci svoje role hrajú dobre. 70% ()

e-pilot

Tento film mi připomíná chytrou horákyni - je rychlý/pomalý, vtipný/nudný, drsný/nasládlý, ukolébající/překotný, šokující/umírněný. Prostě mišmaš, a to já rád/nerad. ()

jerdnok

Výborný film, resp. exkurze do mexického vězeňského systému. Mel nezklamal a svého lupiče gentlemana zahrál prostě skvěle. Nemám co dodat. ()

naytsirk

Rozhodně dobrý film. Mel je zpátky a rozhodně je ve formě… Celkový dojem z Get The Gringo je ovšem pouze uspokojivý… Ne že bych se nudil, to rozhodně ne, dostatek dobrých hlášek, akčních scén i určitého napětí, ale jak už psal J*A*S*M, je to lehce zapomenutelný… ()

stroke

75% , po dlouhé době se Gibson vrací k žánru ve kterém ho mají lidé rádi. sice si z toho nesednete překvapením na zadek ale i když asi nízkorozpočtový tenhle kousek hodnotím jako slušný. ()

Mort09

Film těžící ze tří věcí. Tou první jsou perfektní kulisy v podobě atypické Mexické věznice. Druhou je pak přímočarost akčních scén, kterých je sice málo, ale všechny jsou natočeny s velkým citem a spádovostí. Třetí bod, o nějž se film opírá, je humor, trochu černý a cynický, ale velmi výstižný (smutný klaun, scéna s deštníkem,…). Kdyby tyhle tři věci byly podpořeny dobrým scénářem a hereckými výkony, je to absolutní pecka, a jeden z nejlepších filmu tohoto roku. To se bohužel nestalo, celý děj je naprosto předvídatelný a kupředu se sune pomalu a bez jakýchkoliv překvapení. Po herecké stránce nemá Get a Gringo taky co nabídnout, Gibson je průměrný, ale pořád lepší než velké množství vedlejších postav, jejichž výkon je občas hodně bídný. Celkově bych Moje letní prázdniny zařadil do kategorie, lepší průměr-příjemné překvapení. 60% ()

Teen.AGE.r

Gibsona nemám rád, hlavně jako režiséra, ale i jako herce... Tenhle film, je pro mě celkem překvapením, ale zase ne tak velkým, že by mě to nějak nadzvedlo ze židle (sorry teda z postele). Pár scén je tam velmi pěkných, jen škoda, že nejsou originální, viz děštník atd... Nejvíc z celého filmu mě asi pobavila přestřelka ve vězení, kde tři muži byli detailně zabiti asi 7x... Jak je to jen možné? :D Abych to shrnul, film je dobrý - stojí za ten čas, takže pokud jste ho neviděli, koukněte na něj. ...slabších 70% ()

Terminator666

Myslím, že je to takový průměrný snímek, který si na nic nehraje. Takže určitě je to film pro každého, kdo chce něco nenáročného na pochopení s trochou akce. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)