Mograine

Jelikož DC ty sólovky umí, tak jsem se rozhodl, že skouknu nasvalenýho vodníka. Řekl bych, že se celkem povedlo, po vizuální stránce to byl teda fakt CGI mrdník, místy někdy fakt nepřehledný, ale v zásadě opravdu úchvatně zpracovaný. Po příběhové stránce taky dobré, místy někdy děravé, ale stále úžasné. Herci a herecký výkon bylo něco co mě uchvátilo nejvíc, Džejsn si roli svalnatého vodníka opravdu užívá a fakt mu to jde, Amber je zde parádní zpestření a opravdu ozdoba celého filmu, Patrick jako Ocean Master OPRAVDU dokonalý, zatím nejlepší zpracování záporáka co jsem kdy viděl, stejně tak i Manta, no a zbytek taky skvělý, obzvlášť můj oblíbený Willem Dafoe. Celkově vzato film není vůbec špatný, rozhodně koukatelný, po Wonder Woman další pěkný klenot do sbírky DC, samozřejmě se zde najdou chybky, které to místy fakt kazí. Za mě 4 kule s přehledem. ()

cguio

Z DC filmů se prozatím u mě jednoznačně řadí na první místo. Skvěle natočený souboje, vymazlený hrátky s kamerou trochu sráží malinko uchcanej konec, ale jak někdo říkal: Je to Star Wars pod vodou. ()

johnsnow

Tak Wan to teda riadne poriešil. DC prebral k životu a teraz už iba ostáva dúfať, že to zvyšné filmy nepokurvia. Dobrý záporáci, najmäa Manta, skvelé súboje, výborné efekty, každý herec dá do toho maximum a narozdiel od WW ktorá bola super ale záver to posral kvalitne má záver tu skvelé grády. Za 5*. ()

RobinPM100

No ty vole, prave jsem videl nejkomiksovejsi film vsech dob, ani ve snu by me nenapadlo, ze z toho vyleze jeden z nej komiks filmu ever, kterej si vytrel prdel s celym Marvelem 🤣 9/10. Tak naslaplej vizual jsem dlouho nevidel, 75% filmu je pod vodou v produkci, kde byl videt kazdej dolar a clovek ma pocit, ze to stalo snad 300 micu dolaru. Hlavne film, kde bylo vse, co mam rad, super vizual, elektronicko symfonickej naslapanej soundtrack, takovej Aquatron (presne ma oblibena hudba), pocta 80kam s kvantou old school ksichtu typu Defoe a hlavne mocnej Dolph Lundgren, kostymy presne dle komiksu a jak z Injustice 2, uprostred filmu super elektro remix, kdy zacne zpivat Gahan a depesacke Its no good, paradni sceny u majaku, proste muj vlhkej sen se vsim vsudy 😀👍 Marvel pokoren, James Wan je king. Spolu s Venomem radim mezi krale 2018, jo a aby toho nebylo malo, dockate se i bubnujici chobotnice, ktera chapadlama mydli do nekolika bubnu soucasne, hodne crazy psycho 🤣 Jedinej bod dolu za az prilis plastickou Nicole Kidman 🙂 ()

blondboss

Vyzerá to, že DC Comics vstáva z popola. A za mňa môžem povedať, že "singlovky" im vychádzajú o 100 % lepšie ako "tímovky" a po úspešnej Wonder Woman tu máme testosterónového Aquamana, ktorý vás nenudí od začiatku do konca. Nevyhneme sa samozrejme občasným klišé scénam, ale kto príde do kina na podobný žáner filmu a nečaká trošku klišé, tak je asi mimo reality. DC producenti dali úplne nový projekt do rúk osvedčeného režiséra a vypálilo to skvelo. Wan opäť ukázal, ako sa to robí - parádne efekty, vymakané bojové scény (hlavne "sicílska" scéna stojí za všimnutie), trefné hlášky, živelný soundtrack a do toho celá plejáda výborných hercov. Jason Momoa sa do svojej postavy vložil, ako sa patrí, a naozaj mu sadla. Je to u mňa tak na 4,5 hviezdičky, ale prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu kvôli nádhernej Amber. Komiksové prekvapenie roka. 85 % ()

Trsto

Konečne sa DC heclo poriadnou, vtipnou fantasy rozprávkou na ktorej vizuál sa skvelo pozerá. Nenudili sme sa ani na chvíľu... Nehľadajte tam prosím hlboké myšlienky, sadnite si, uvoľnite sa a užite si jazdu. Momoa si to evidentne užil. 80% tomu dám bez problémov. ()

Domas88

To jsou řeči.. Opět musím říct, co čekáte, když jdete na DC nebo Marvel Comics? Je tam padouch, který chce zničit svět a je tam hrdina, který ho zachraní... Proste úžasná podívana, CGI geniální.. kdyby šlo, dám klidně 10* ()

kolacky

Hodně namakaná záležitost! Jak tady někdo (kolega Cival)podotkl, pěkná fantasy pohádka... A jestli by někdo dokázal na plátně ztvárnit Lobáka, pak je to Jason Momoa, přátelé... ()

freddyreddy

To je tak, když vezmete Khal Droga, hodíte ho do vody, aby plaval, k tomu přidáte sexy zrzku a rajcovní MILFku, pak to okořeníte vedlejším záporákem černé pleti, k tomu si vymyslíte mýtickou godzillí chobotnici na opuštěném ostrově z Jurského parku, všemu dáte modrej filtr, aby to vypadalo, že je to pod vodou a nakonec tam prcnete armádu všemožných potvor a stíhačky ze Star Wars. K tomu je třeba ještě zatřást kamerou při každé scéně, kdyz Khal prdí bublinky. Výsledek? Dost hustě nadupanej akčňák se superhrdinou, který tu ještě nebyl. Film si na nic nehraje a dost přímočaře diktuje divákovi, co se mu má líbit. Pátá hvězdička za tu fantastickou první scénu, kde mamina zmydlí vetřelce uprostřed obýváku. ()

matolos1

Ultra Super Mega Bombastický film, s heroickou dávkou vizuálu, brutálne natočenou akciou a skvele výváženými sympatickými a otravnými postavami. Z tých miliónov vtipných zvierat a komických kostýmov sa mi až miestami krútila hlava, Wan si pán! ()

Adel_ZH

Super film, zaujímavý príbehom. Putavý, dobrodružný. Nádherný podmorsky svet. Krásne vyhranie sa s detailami. Ale v žiadnom inom filme som nevidela tak veľa scifi a prehnaných až nezmyselných scen ako práve v Aquamanovi ()

AndrewNewman

Aquaman je taký novodobý Thor pod vodou. Dej síce neprekvapil, ale bavil som sa veľmi dobre. Navyše obsadenie je dosť neobvykle, avšak veľmi sympatické, čo sa v komiksových filmoch často nestáva. ()

ScarFace_V8

S načtenými komiksy či se shlédnutými animáky k tomuto filmu nejvíc rovnající se JL: Throne of Atlantis, jsem od filmového Aquamana čekal mnohem méně. Ale co jsem od filmu dostal, to rozdýchávám ještě teď! Výborný film představující postavu Arthura Curryho alias Aquamana nemohl vypadat lépe. Na Origin je obsahově bohatší jak Wonder Woman. Skvělý příběh, který byl místy „mírně“ klišoidní, byl doprovázen výborným (digitálním) vypodobněním Sedmi království, skvělým ozvučením a skvělými efekty. Fantazie tvůrců si nekladla meze a plně nám ukázala lidstvu neznámá nejhlubší místa naší planety a co v nich může žít. Postavy též skvělé, uvěřitelné včetně té chemie mezi nimi. Po celou stopáž nám film nedal šanci se nudit – od skvělých klidných scén, přes ukázky nádherných lokací až po skvěle zvládnuté akční scény. Místy by se film dal hodně připodobnit k sérii Uncharted. I se základním Ratingem PG13, tvůrci opravdu věděli jaké scény použít nebo jaká slova použít. Řeči jako „Nejlepší film Marvelu od DC“ jsou v tomto případě zbytečné, protože takhle má Aquaman vypadat! DC není jen 'temné' jak si asi každý myslí. *Produced by: Deborah Snyder & Zack Snyder* ()

Elephant13

143 minut všeho možného od Star Wars, Avatar až po telenovelu. V jednu chvíli válčíte v hlubinách oceánu a za minutu jste ve slunné Itálii na pikniku. Vizuální stránka nevynahradí (dle mého názoru) velice špatný scénář. Neucelený a dialogy zněly až trapně. DC se motá v rodinných zápletkách a nedaří se jim z kola ven. Y. Abdul-Mateen II je suveréně nejhorší herec tohoto filmu. Mohl bych pokračovat dál...Můj oblíbený Momoa to tak trochu zachránil. Když se během filmu díváte na hodinky asi je něco špatně. Jak může hořet pod vodou?!! ()

Adrii

Na filmu jme byli v kině ve 3D a stálo to za podívanou. I přes to, že byl film dělaný ve stylu pohádky, některé vtipy byly určené pro dospěláky. Efekty byly kvalitně udělané a v podmořském světě byly krásně zpracované barvičky i jednotlivé stvoření. Na hlavní představitele se taky velmi dobře dívalo. Příběh jako takový se mi také velmi líbil. Co ale film za mě degradovalo ze 4 hvězdiček na 3 jsou některé nesmyslné scény. SPOILER: Nejvíce nesmyslná byla honička na střechách na Sicílii. Když pominu, že při skoku z jedné střechy na druhou, se první voják přes střechu propadl o patro níž a další dopadli už jen na střechu, scéna, která mě z hlediska nesmyslnosti opravdu velmi iritovala byla, když na konci této honičky šel aquaman pomoci člověku, na kterého spadl obrovský betonový sloup, doslova vejpůl do půli těla. Aquaman sloup nadzvedl a člověk se vysoukal a odešel po svých. Bez zlomené páteře, bez zlomené nohy, bez škrábance. Tuto krátkou scénu si tvůrci raději mohli odpustit, než dávat najevo dětem, že spadne li na ně velký betonový kolos, nic se jim nestane. Bohužel, takto nesmyslných scén bylo ve filmu více, proto jen 3*. Každopádně film doporučuji :) ()

Lucbric

Nejlepší film, jaký jsem tenhle rok zatím viděla. Efekty jsou super, příběh je napínavý, kulisy nádherné, z kina jsem odcházela nadšená. Určitě doporučuji :) ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů