majec4

Po prvej polhodine som si myslel, ze to bude najlepsia komixovka aku som kedy videl. Nadsenie postupne vyprchavalo, nabralo to klasicky citatelny smer. Prefarbickovanu druhu polovicu som sice pretrpel, no mozem s kludom priznat, ze ma to bavilo. Predsa, vela filmov zpod morskej hladiny nevidame, takze aspon v niecom to je ine. Cakal som ze tam budu nejake odkazy na JL, vysledok ma teda prekvapil. Herci boli fajn, najviac ma bavil Wilson, je to asi Wanov favorit. Snad bude dvojka, hlavne kvoli Amber 😍. ()

Anakinekcz

Zde jde krasne videt rozdil mezi DC a Marvel filmy. At se DC snazi jak chce tak stejne nedokazi natocit kvalitni film.143 minut utrpeni a koukani na Momoa me malem dostalo do blazince. Velice proste dialogy i dejova linie. Film nezachranuje ani jinak povedeny digitalni podmorsky svet. Pratele a to neni vse, mam pro vas jeste jednu spatnou zpravu, pry bude pokracovani. ()

Flopik

Jamesovi Wanovi sa to podarilo.Z neznámeho hrdinu ktorý bol na smiech spravil akčnú bombu. Herci skvelí , Jason sa na rolu hodí , Amber ako Mera nádherná a záporák tiež nebol na zahodenie.Vizuálne je film lahodný a tie kulisy sú fantastické.Hudba tak isto skvelá.Čo sa akcie týka bavil som sa a aj keď na konci bola troška neprehľadná tak nemám čo vytknúť.Možno troška rýchly finálny súboj. Ale inak som sa bavil a ak DC pôjde takouto cestou tak sa teším. Za mňa 100% a 5*. ()

Greg25

Skutečně první dobrá komiksovka od DC v postnolenovské éře. Wonder Woman nebyla špatná, ale pořád tomu něco chybělo. Aquamana jsem se bála, protože to je zrovna postava u které to snadno může sklouznout v lehce úsměvné vodní dobrodružství typu animované Ariely. Ale James Wan tady jede svůj hororový podmořský svět a to hodně dobře. Trochu cestovatelská road movie po světě (hlavně tom vodním), které dost prospívá, že se vyhýbá tomu skutečnému světu, co to jde (protože právě ten současný svět a s ním u DC spojený patetismus srážel vaz jeho postavám a filmům doposud nejvíce). Jason Momoa tyhle role umí (a je úplně jedno, že v nich možná nemusí ani hrát, hlavně, že ho umí dobře obsadit, což platí už od dob Ronona). Zábavné, vtipné (jiný humor než u Marvelu, ale v tomhle filmu konečně plně funkční). Dějově dostatečně nosné (no konečně). Za mě zatím dalece a jednoznačně největší favorit od DC (možná sem tam mohli ubrat ještě nějaký ten proslov, ale to je jen malá vada na kráse). Fungující film od DC a navíc zábavný. Bez patosu, který by vás každou desetiminutovku nechutně ohodil. No konečně. Hurá! 80% ()

Illy

Barevný a místy dechberoucí fantasy digimaglajz. Profesionální neherec v hlavní roli, hloupé a nabubřelé dialogy, k nepoznání vyretušovaní herci... Ne. Aquaman mi k srdci nepřirostl. ()

TheSpearCZ

James Wan je opravdu borec a opět nám dokazuje, že umí natočit opravdu cokoliv, aniž by to byl průser. Co se týče filmu, tak mám celkově rozpačitý názor. Na jedné straně jeden z nejlepších soundtracků za dlouhou dobu, humorná super hlavní postava (a sexy Amber Heard :P), Jason Momoa, který se do role bezkonkurenčně hodí ze všech nejvíce a nějaké ty kontaktní souboje se také najdou. Jenže na druhé straně absolutně nudná, zdlouhavá minimálně polovina filmu, což upřímně vůbec nechápu. Po dlouhé době jsem koukal na film, který mě vizuálně bavil, ale zároveň mi bylo úplně jedno, co se v něm stane nebo jak skončí... i tak to je, ale od DC za poslední dobu něco koukatelného a vyloženě jako "slabší" bych film nebral. Slabší 4* ()

Blueeyes

Zcela bez předsudků jsem chtěla přistoupit k tomuto snímku. Prvních osm minut mě docela navnadilo, ale pak to začalo zvolna slábnout a řídnout, efekt stíhal efekt, akce akci, jenže vztah k hrdinům pořád v nedohlednu. Bylo mi vlastně docela u zadní ploutve, jak se hlavní hrdina vypořádá se svým rodinným traumatem a zda usedne na trůn. Do konce jsem to doklepala, ale pojďme si říct, nic moc. Ty tři umrněné hvězdy jsou zejména za slibný začátek a scénu na trhu, jinak to byla celkem bída s nouzí. A bohužel stále trvám na tom, že Aquaman je trubka :-) ()

DaeGurth

Několik pěkných myšlenek, spousta hloupostí, nesmyslů a nelogičností, vše podané polopatě a ochucené řadou průhledných klišé, podávané na talíři triků které hýří barvami jak vstup do vykřičeného domu. Ale uznávám, že jason Momoa je dobrá držka a kvůli tomu jsem se uráčil dodívat. ()

TwoFace

Aquaman je badass už od devadesátých let, ale v obecném povědomí je stále zapsán jako béčková postava se schopnostmi na nic. Nyní se konečně může pyšně zařadit mezi „cool“ hrdiny, a to i díky Jasonu Momoovi, který si roli opravdu užívá. Epická podívaná s absolutně úchvatným vizuálem a skvěle natočenou akcí. Podmořský svět je nádherný, barevný a naprosto úžasně vyniká ve 4K. Krásné kostýmy, nejrůznější podmořské obludy, na Aquamana se prostě dobře kouká. I když je film součástí DCEU, překvapivě dobře funguje i sám o sobě. Vlastně nemám moc, co bych vytknul. Možná jen až moc marvelovský humor. Jinak je Aquaman parádní a zábavnou podívanou, která nejvíce zapůsobí svým vizuálním zpracováním. ()

Muel

| DC Entertainment | James Wan si to vizuálne vychutnal, ale s takto klišoidným a hlúpym scenárom sa zážitok podstatne zhoršuje. A nezachráni to ani posedná, epická polhodina. Vyzerá to nádherne a draho, bohužiaľ to je asi jediné silnejšie pozitívum filmu. Wan potrebuje silnejšie scenáre. | Hodnotenie: 6/10 | ()

no2

4/10 - Očekával jsem od toho víc. Nudilo a nedokoukal jsem. Zdá se mi, že Wan střídá silnější chvilky (V zajetí démonů (2013), Zhoubné zlo (2021)) se slabšími (Insidious (2010) a třeba tento film). Jako animák pro děti by to asi nebylo špatné, ale jako film o superhrdinovi konkurenci jako Captain America apod. nesahá po kotníky. Pokud film z podobného prostředí, raději sáhnu po starším, ale osvědčeném Vodní svět (1995). ()

nonick1 odpad!

Tenhle infantilní filmový brakbuster nezachrání ani Nicole Kidman ani Amber Heard, jakkoliv na to zřejmě producenti této digitální splácaniny sázeli. ()

arcticsky

Efektní akční podívaná s plejádou známých (a dobrých) herců. Záměrně píšu herců. Herečky jsou zde vlastně jen dvě - krásná Nicol a nadpozemsky krásná Amber, které to se zrzavými vlasy náramně seklo... ()

sirien

Tohle je zatím asi nejlepší DC film. Hlavně protože nevědět, že to je DC, tak si myslim, že to je Marvel - v podstatě to je Thor s kousky Guardians na LSDčku a pod vodou. Hromada věcí tam nedává smysl, ale zjevně to ani smysl dávat vůbec nemá - všechno je akční, de to dopředu, všechno je barevné, svítivé, blikající, diváka to zavaluje hromadou vizuálů, je tam jen naprosto nutné (nejspíš produkcí vynucené) minimum pitomého DC patosu a křečovitosti, herci hrají (teda, když zrovna mají co) a ten film prostě přirozeně baví. Místy má člověk dojem že je něco už fakt WTF a příliš, jenže tvůrci to zjevně chtěli WTF a na nějakou vážnost se tu vůbec nehraje, takže i tyhle věci vlastně zapadnou a splynou. Jako - byl sem fakt velmi příjemně překvapenej. Škoda jen že sem netušil předem co mě čeká, ten začátek než sem to pochopil a s tvůrcema sem se sladil bych si užil o to víc. ()

vito_corle

Aquaman je DC film letošních Vánoc. Komiksová podívaná napěchovaná efekty i humorem. Barevná a efektní podmořská Atlantida, mořští koníci, žraloci a vymyšlené potvory. Rocková hudba neruší.Spíše se k filmu hodí. Hlavní hrdina je prostě exotický svalovec, který to umí s vodou a nebojí se přesily. Záporáci-to je skoro švédský bratr a pirát s obří přilbou. Ten má, ale trošku méně prostoru.Hodně mě pobavilo přirovnání k Artušovi a meči to se mi líbilo!Dolph jako za mlada, sošná Nicole a hodně sexi Mera. Co trošku drhlo-počítačový ksicht tatíka. Jinak od DC slušný úlovek a určitě se brzy dočkáme 2. ()

Erumocio

Aneb jak se Ronon z obyvatele Atlantidy proměnil ve vládce Atlantidy. Tomuhle nikdo neřekne, že Aquaman stojí za prd. ()

Israha

Ryzí komiksárna. Epická, rozmáchlá, barevná, nekomplikovaná a náturou poněkud prostoduchá, jako ze starých sešitů. Film to pětihvězdičkový není, ale Wanova režie zprostředkovává pětihvězdičkový zážitek. Aquaman mohl velmi snadno skončit jako další DC propadák, ale totálně nadšenecké a srdcařské Wanovo pojetí, podpořené nejvyšší technickou kvalitou, ho katapultovalo na (nejen) letošní komiksovou špičku. Že to za ty šílené prachy bude celé vypadat dobře, se asi dalo čekat, ale klíčové je, že Wan se s tímto samotným faktem nespokojil, a akci a vizuálním atrakcím vtiskl výrazný punc kreativity a v podstatě v kuse diváka ohromuje tím, co se na plátně děje (hell, napadlo by někoho, že zrovna v komiksovém blockbusteru najde své místo lovecraftovská pasáž, že bude výborně udělaná a bude tam sedět?!). Jisté výhrady snad mohou být k humoru (tam ta snaha vyrovnat se MCU pořád úplně neklape) a tomu, že mezi Momoou a Heard funguje spíš buddy chemie, než milostný vztah, ale jinak Aquaman nijak neselhává ani na poli postav, herců, kteří je hrají, a jejich interakcí (ok, možná Wilsonův Orm je ve snaze o jakousi větší komplexnost záporákem poměrně nezajímavým a v tom ansámblu černobílých, ale výrazně definovaných charakterů se poněkud ztrácí), a nějak to celé funguje tak dobře, že veškerá ta opulentnost a velkolepost člověka vtáhne, nikoliv otupěle zadupe do země. Jasně, v podstatě je to celé jen přefouklá a cool se tvářící pohádka - ale to velké dítě, které ji natočilo, do ní s chutí a umem otisklo plno svých radostí, aby se o ně s námi mohlo podělit. Já jsem z těch, který jeho pohled na věc dokonale chápou. ()

Vilg

Definice toho, jak by měla vypadat zábavná, dobrodružná fantasy pro mládež i stářež. Nadhled, super akce, krásná podívaná a tuna expozice, která ale působila dojmem, že tam zapadá. Lepší a svižnější než průměrná Marvelovka, u Snyderovského DC obrovský nadprůměr. A k tomu hrdinská atmosféra devadesátkových dobrodružství ala první Mumie. Od popcornovky víc nechci. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů