mala_kea

Osobně nemám ve zvyku filmy nějak přílišně kritizovat, ale tenhle film má slušné CGI, místy docela dobrou hudbu a to je vše. Přišlo mi, že se do filmu scénáristé za každou cenu snažili nacpat úplně všechno, až z toho vyšel jakýsi kočkopes, který nefunguje, je přeplácaný, zkratkovitý, předvídatelný a některé scény působí až komicky. Variace na vodní svět, Jezerní královnu,, Avatara a Thora se prostě moc nepovedla. ()

strikeman

Tak mi připadá, že někteří zdejší filozofové sežrali v kině "megapopcorn" a ten následně vyzvraceli do zdejších komentářů i se spoustou přebytečných termitů hodných spíše Freudovy analýzy Sofoklova Oidipa. Asi tomu nerozumím, ale nebyl tohle prachobyčejný komiksově pohádkový blockbuster okořeněný porcí nadsázky a špetkou dnes pro tento žánr typického humoru? Ser pes vzorce, já se solidně bavil ... 75% ()

sadlokan

Sype se tam jeden trailer z mých oblíbených filmů za druhým.Což jsem pochopil,když se ve Ztraceném světě objevila Batmanova psycholožka v převleku za Predátora aby poradila Conanovi,jak zatočit s Kaijú. ()

agassi68

Takže si to zhrňme. Momoa, výprava, lokality sú +. Dĺžka, prehnané množstvo digitálnych potvor a morských živočíchov, prílišné nadbiehanie nezletilému divákovi -. Vyjde vám % podľa toho, čo preferujete. Ja som bol z toho dosť unavený.. ()

burton

Úžasná pohádka, skvělý příběh, perfektně sestavený. Nečekaně krásný, fantastický podvodní svět, plný nádherných barev, netradičního ošacení, vlnících se různobarevných vlasů, podvodních armád v nápadité funkční zbroji...uf. Bojová technika je na nejvyšší úrovni, včetně mořských bojových tvorů. A normálně mě bitky moc nebaví, ale tady mě bavily všechny. Jason Momoa je báječný...noa Karanténu vážně musíte vidět. Je naprosto ohromující. ()

BOURQUE

Z hľadiska príbehu a nečakaných zvratov vám Aquaman neprináša nič takého, čo by ste už neznali. Z hereckej stránky tuctová záležitosť, avšak A. Heard (aj vďaka farby vlasov) pritiahne na seba pozornosť. Film, ktorý vďaka prekrásneho podmorského sveta a jej vizualizácii funguje (a bude fungovať) v kinách. Ale všetky tie zázraky zostanú v kine. P.S.: U „DC“ stále zostáva „najlepším“ snímkom Wonder Woman. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Faila

Zpočátku mi ty efektní záběry tolik nevadily, neb na většině z nich byl Momoa (nebo Wilson). Ke konci už se to ale trochu nahromadilo a patos z toho na mě vyloženě tekl. U DC mě to mrzí nějak víc, myslela jsem, že umí dělat akčňáky lépe. ()

jirkis

Vizuálně skvělá podívaná, zábavná a má to spád. Místy je to trochu hloupoučké, ale i tak lepší 3* = 70% ()

Wallis3

Bezkonkurenčně nejlepší DC komiksárna. Z počátku ksem byl skeptický, na efektech bylo znát, jak jsou silně dělaný pro 3D, ale nakonec mě to bavilo, musel jsem uznat, že Aquaman není trubka, Rajeshi Koothrappali a já měl po dlouhé době pocit, že opravdu vidím jinou komiksárnu než doposud byl zen přehršel omalovánek. ()

lemonova

Neuveriteľne duchaprázdna záležitosť, ktorú nezachraňuje ani to, že Momoa je veľký sympaťák.. a prosím: Nicole Kidman už nie.. už nikdy viac! ()

GOREGASM

Jason Momoa nastupuje zostra a jako to nejlepší superhrdinské lamželezo (výplach ponorky navnadí). Vysokou laťku sice neudrží po celou dobu, hlavně proto, že tentokrát DC nechtělo až tak temnou adaptaci. Na druhou stranu jde o mnohem vyzrálejší zpracování superhrdinského mýtu, než známe u Marvelovek a také režijní nápady a invence James Wana drží divákovy smysly ve střehu. Akce je vymazlená (Wan se nebojí riskovat) a velkolepost se jí daří i díky nádherně zpracovanému podmořskému světu. Dějově jde v rámci žánru taky o nadprůměr, kdy vám nebude vadit vidět Vodomuže dvakrát a na pokračování. Těšil jsem se na odvážnější dělo a čekal jsem, že Momoa bude nejdrsnější hrdina široko daleko, ale tvůrci to pojali trochu konzervativněji, přesto pořád dostatečně zábavně. 75% P.S. Ten digitální facelifting je k nasrání, nemyslíte? ()

Olík

Pravidelní předplatitelé mých zdejších komentářů dobře vědí, že se současným boomem superhrdinů vede soukromou válku. Viděl jsem skoro všechny jejich dobrodružství, splývají mi v jednu velkou supermlhu a málokterý mne vyloženě nenudil. Každopádně tenhle atlantický, přes tři kolena vzdálený bratranec Pepy Dvořáka, mne svým H2O způsobem docela bavil. Sice naivně obyčejná zápletka (ostatně jako u většiny podobných příběhů), ale podaná visuelně líbivě se sympatickým hrdinou a atraktivní spoluhrdinkou. Akvárium komiksové fantasie osazené sterilně plavajícími pestrobarevnými rybkami nenadchne, ale jako dizajnový prvek bohatě poslouží. ()

helloween93

Po hrozivé Justice League konečně vtipná DC komiksovka, která Warnerům přinesla miliardu $. Jason Momoa ukázal, že má na to utáhnout celovečerní komiksový blockbuster a ač jsem měl obavy, že Aquaman bude digibordel a nečekal jsem, že film bude mít takový úspěch, film se dokáže vyrovnat Marvelovkám jak po stránce vyprávění příběhu, tak obsazením nebo odlehčením v podobě vtipů. Vánoční kasovní bomba jen potvrzuje dobrý rok pro Warner Bros. 4* ()

Rockerman

Moc hezká pohádka s úžasnými vizuálními efekty (bylo by smutné, kdyby to bylo jinak), kde aspoň tady dobro vítězí nad zlem. Mínusem jsou špatné dialogy a Atlantida mi připadala trochu kýčovitá. ()

Luk Skywalker

Nic nového, ale bavilo mě. Původ Aquamana neznám, ale určitě neplatí hláška z The Big Bang Theory: "Aquaman is socks" :-). Momoa mi v roli sedí, je tu i trochu vtipu, efekty a vodní živočichové pěkně zpracované. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů