Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

WUTEN

Jediné důležité poslání tohoto filmu je "Nikdy to nevzdávej, bojuj až do konce". Některé flashbacky které se snažili trochu zesměšnit mi docela vadili, já čekal dusnou atmosféru a když vám tam místy skočí rádoby nějaká humorná poznámka tak to ztrácí tu atmosféru. Ano, vzpomínky na rodinu, přátele, přítelkyni tomu rozumím ale dalo se to všechno zkrátit nebo naplnit nějakým smysluplnějším povídáním. Jinak to vtáhlo do děje, začínáte si zamýšlet, co vy by jste dělali v takové situaci? Ten chlapík neztrácel víru v sám sebe, vzpomínal na blízké a nevzdával to do posledních sil, taková silná vůle a motivace je také jeden z důvodu proč přežil. Pro mě je to za 4*. ()

panki9922

127 hours patrí rozhodne do úzkeho kruhu najlepších filmov o sile ľudskej vôle a ochote nevzdávať sa. Škoda len, že Deadpool vo filme ukázal najväčší spoiler tohto filmu. "Every decision in my life was leading me towards this stupid rock" - my všetci sa v živote blížime k mnohým kameňom ktoré nás chcú zastaviť. Otázne je, či v sebe dokážeme nájsť toľko odvahy aby sme sa im vyhli či sa ich zbavili ako mal Aron Ralston :) ()

Willynka

Účelová jednohubka bez ambice zanechat nějaký hlubší dojem, protože to tak nějak působí spíš dojmem videoklipu než filmu o přežití. Dokoukala jsem to jen díky zvědavosti, jak to vlastně dopadne s tou rukou, a i když samotný moment s velkým M je neskutečný, tak zbytek nepůsobí ani zdaleka tolik naléhavě. Franco jako vždy skvělý. ()

Ronkar

Jeden chlap, jeden balvan, jedna lokace. Vše navzdory zajímavému příběhu, a přesto nevěřím, že by se to dalo natočit lépe. 127 hodin má vše, co fanda survival thrillerů (podle reality) chce. Boyle dokázal i z naprosto primitivní zápletky vytřískat díky výpravě, napadité kameře, intimnímu i drásavému zvuku a hudbě skvělý filmový zážitek - napínavý, halucinogení, místy i překrásně snový a funguje to výborně. Také si uvědomil, že tohle prostě nemůže být dlouhé, takže těch 94 min je naprosto adekvátních a utečou v pohodě. Konec je fakt dost brutální, pro silný žaludky. Ale vítězství vidím v posledních minutách. Takhle emocionální finále (a přitom velmi minimalistické) jsem už dlouho neviděl. Franco krajule herectvím jako nikdy dřív a já všem, co na tomhle filmu dělali tleskám ve stoje. ()

Syndrom

Obědval jsem sušený hovězí a myslel, že film je film. Jak začal kuchat, udělalo se mi zle. Při fikání nervu jsem musel přestat jíst, rychle zaklapl víko laptopu, mozek tlačil na lebku a mysl rotovala. Pak vypnuto. U tý scény jsem omdlel. 5 hvězd. ()

Lendak

Začína to ako milá road movie komédia ale v sekunde sa to zmení na boj o holý život. Boyle odviedol set sakra dobrú prácu kde dokázal pomocou strihu a kamery vyjadriť emócie. Franco je samozrejme vynikajúci a aj cez niektoré nudné pasáže a flashbacky, ktoré mi prišli zbytočné, dokázal na konci nejaké tie emócie vyvolať. ()

swenyx

Wtf, takhle silnej příběh jsem dlouho nezažil. Jen ta představa, že je to podle skutečnosti a že se reálnýmu Áronu Ralstnovi tohle stalo, je scary. Bezmoc kterou borec měl musela být šílená, já bych umřel už 2. den :D Ta scéna jak si řeže ruku byla strašně nechutná, tu jen tak z hlavy nevytěsním. U podobných snímku kde se většina akce odehrává v jednom pokoji, či tady v jedné jeskyni a koukáte furt na ten jeden obličej, tak víte, že hlavní postava musí být fakt PAN HEREC. ()

Dvojirakri

Z tohoto snímku mám obdobný pocit, jako z jiného od režiséra Danny Boylea který jsem nedávno viděl - 28 dní poté. Totiž moje velká rozpolcenost. V úvodu, kdy má kamera možnosti kouzlit a být hravá, jsou to úžasné záběry, ovšem jakmile mladík spadne a je uvězněn kamenem, moc se toho vymyslet nedá a děj oživují jen vzpomínky a halucinace způsobené nedostatkem jídla, vody a asi i počínající otravou krve. V těchto chvílích je ale pro mě snímek neatraktivní. Příběh jsem znal z dokumentu a nic nového mi tedy spíš nepřinesl, přesto musím ocenit odvahu toto zfilmovat. ()

Daline

Arona Ralstona a jeho příběh znám, bohužel kniha Between a Rock and a Hard Place se mi ještě nedostala do rukou, ale to plánuji brzy napravit, i kvůli tomuto filmu. Pro bližší srovnání. A také proto, že mě podobné příběhy jednoduše fascinují (o Aronovi jsem už četla mimo jiné v knize Příběhy skutečné odvahy od Beara Gryllse). Danny Boyle nicméně dle mého názoru udělal skvělou práci a Aronův příběh přiblížil, jak jen to bylo možné. James Franco odvedl úžasnou práci, skutečně klobouk dolů, takovou hereckou etudu jsem dlouho neviděla, dal tomu vše, ač se přiznám, že Aron je pro mě trochu jiným typem člověka a podobnost mezi nimi tam moc nevidím. Ale jak říkám, látka dle mého byla zvládnutá skvěle a poselství jasné. ()

jarkor

je to pecka..a tom blaznovi jsem cetl uz pred lety,ale boyle to na tocil vyborne...(asi)vsichni vedi jak to skonci,..i co se tam stalo..pres to jeden z lepsich filmu minuleho roku(jestli jde film u nas v kinech nebo nekdy pujde netusim,ale premieru mel v roce 2010)......a skvelej soundtrack!! ()

Mangus

Tak podľa mňa absolútne skvelý film, ktorý stojí na silnom skutočnom príbehu a dokáže z neho spraviť plnohodnotný film, ktorý nenudí (aspoň mňa nie). A prosím vás, aj keď samotný opis filmu vám záver prezradí, aby ste písali vo svojich komentároch slovo SPOILER, ak sa chystáte napísať niečo o závere a priebehu filmu, kde sme? Ja osobne som sa na tento film tešil minimálne pol roka, vedel som, že je to skutočný príbeh, vedel som o koho ide a zámerne som si nepozrel ako to končí s Aronom Ralstonom, aby som si to vychutnal. Aj som si to vychutnal, lebo som našťastie nečítal komentáre, ale rád by som bol, aby sa to tu nedialo. Ale späť k filmu, hudba skvelá, taktiež Franco, krásna krajina, ktorej si ale veľa neužijeme, kamera, delenie obrazovky na tri časti. Ale tu nejde o filmové zručnosti. Ide o to, že je to skutočný príbeh a ja dávam plné hodnotenie. Za film + skutočný podklad. 10/10 ()

jay are

technicky dokonalé dílo D. Boyla. Právě režisérova mistrnost dokázala z velmi strohého scénáře vytěžit naprosté maximum. Můj velký oblíbenec J. Franco předvádí famózní výkon. Já mu věřil každé jeho slovo, grimasu. Jsem nadšený. Byl bych šťastný kdyby si Franco za svůj výkon vysloužil onoho nejcennějšího Oscara (což se, bohužel, asi nestane) a nebo alespoň nominaci na něj. U Boyla platí to samé. Ale ten to bude mít snad ještě těžší v záplavě děl prvotřídních režisérů. ()

matthew_tv

Film príbehovo v skutku zaujímavý, no mám dosť dilemu... Z jednej stránky by som to ohodnotil fakt negatívne, možno tak jednou až dvoma hviezdičkami...dej je strašne nudný, tie halucinácie sú prehnané, a celkovo je námet nevhodný, myslím, že také čosi sa nedá spracovať do podoby 90 minútového filmu. Z druhej stránky však treba uznať, že niečo také sa možno lepšie spracovať nedalo,tá amputácia ruky je zobrazená reálne ako aj správanie herca v tej diere, a treba pomocou filmu oceniť aj samotného skutočného Arona, a jeho odvahu a schopnosť premýšľať aj v situácii takto kritickej. Myslím si teda, že tých pozitívnych argumentov je viac,a preto ešte pár minút popremýšľam, či dám tri alebo štyri hviezdičky... no asi sa prispôsobím väčšine,a dám štyri :) ()

montel

27-letý Aron (James Franco) se rozhodne strávit příjemné chvíle lezením ve svém oblíbeném kaňonu Blue John. Při jednom banálním sestupu se nad ním uvolní obrovský balvan a na dně rokliny mu přišpendlí ruku ke skále. Aronovi se přes veškeré pokusy nepodaří ruku uvolnit a zásoby jídla a pití se stále ztenčují. A hodiny ubýhají a ubýhají...Příběh natočený podle skutečné události má tak perfetkní kameru,kterou jsem snad ještě nikdy neviděl. V půli filmu mi to trochu připomínalo Trosečníka s Tomem Hanksem a film se začal táhnout. To jsem ale přečkal a byl svědkem strhujícího finále. 65% ()

Kašák

Skvělá one-man-show Jamese Franca, kterému jsem roli muže, který musí pět dní bojovat proti kamenu, bezezbytku veřil. Skvělá režie Dannyho Boylea, který se nebojí navzdory dost malé scéně agresivně stříhat, sázet nadmíru kvalitní soundtrack a gradovat celý boj o přežití až do strhujícího finiše, který mě naprosto odrovnal. A reálný Aran Ralston se může právem řadit mezi nejohodlanější a nejsilnější lidi naší generace! ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání