Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

dopita

Film o pomstě. Ovšem ta pomsta nemá chybu. Pakliže jste vždycky zklamaní tím, jak vyměkle se ve filmech klaďas vypořádá se záporákem, tak tady si budete vyloženě lebedit. Zápletka je jednoduchá: Jennifer hodlá po ňákou dobu pobýt v lesní chatě kdesi na venkově, ovšem místní burani ji chtěj tak trochu postrašit. Jenže se to zvrhne v mlácení, mučení, znásilňování a pokus o zabití. Jennifer to všechno se štěstím přežije a všechny si je podá. Pěkně jednoho po druhým a vůbec se s nima nesere. Jednoduchý, úderný a i přes to, že se ve filmu děje dost nechutností a hnusáren, dobře koukatelný díky překvapivě kvalitní řemeslné zručnosti režiséra, kterej dokázal šikovně balancovat na rozmezí nechutnosti (aniž by sklouznul k samoúčelnosti) a filmové atraktivnosti (aniž by lezl divákovi do zadku). ()

Corpsegrinder

S Posledním domem nalevo se jedná o jeden z nejkvalitnějších remaků těhle revenge filmů. Oproti Levákovi se ale nebojí jít dál co se týče násilí a burani zde zařvou fakt ošklivácky. A to že hrdinka je v druhý polovině najednou hrozně chytrá tak to bych neřešil protože přeci jen je to spisovatelka a ty maj tendenci vyznat se ve vraždění a podobně. ()

DailyDreamer

Předvídatelná a zdlouhavá přehlídka prznění, mučení a vraždění. Nic Víc, nic míň. Pro exploitation fanoušky jistě vzrušující záležitost, já ale od filmu očekávám víc, než jen detailně zobrazené násilí. Obdobné téma bylo již zpracováno mnohokrát a lépe. To si radši pustím uvěřitelněji zahraný Last House On The Left, nebo myšlenkově hlubší Deliverance. ()

kolemjdouc

brutální a každému bylo vráceno co jejich jest ! Všechno do sebe zapadlo jak puzzle.Rozhodně to není film pro slabší povahy a pro slabé už vůbec ne.Už jen to jak ti magoři řádili ,vás donutí říct si na konci: "Dobře jim tak ". ()

Gogo333

O filmu jsem se dozvěděl náhodou, když jsem jel MHD do práce, tak dva malí chlapci (cca 10 let) tam film řešili a docela mě zaujali (žena vedle byla docela zhnusená jejich vyprávěním :-D). Film je kupodivu fajn záležitost. Druhá polovina je zábavná a příjemně brutální. Moc sem od toho nečekal a o to víc mě to překvapilo. Jen nechápu jak 50kg holčina zvedala a tahala 100kg chlapy do svých mučících vynálezů. 70% ()

HonzysKISS

Výborný remake. Dokonce bych i řekl, že je to povedenější než starší snímek, tedy aspoň od druhé poloviny stoprocentně. Je krásně vidět, jak si dali tvůrci záležet, aspoň co se týče brutálnějších scén. ()

Sayko

Hah, to byla podívaná! Ze začátku to bylo jen násilnictví, které se děje i "normálně" po světě, ale časem se to začalo proplétat se snímkem SAW a já zjišťoval, že nasrat ženskou vážně není dobrej nápad. Neřekl bych, že je to nějak geniální film a vlastně na něm není nic, co by se mohlo divákovi líbit, až vlastně na tu krvelačnou pomstu, která mě dostala ve chvíli, kdy Jennifer seděla v šerifovo domečku a předstírala, že je učitelka. To mě vážně dostalo. Řekl bych takový průměrný snímek, na který se v nudou umírajících chvílích můžete klidně podívat.. ()

Pat.Ko

Brutalita dokonale zachytená vo filme. Áno viem, znie to zvláštne, ale musíte to vidieť aby ste ma mohli pochopiť, čo vlastne týmto myslím. Scenár v hororovom žánri do úvahy moc do úvahy neberiem, áno malo to chyby v scenári, ale to mi nijak nevadí. V prvej polovici filmu bola znázornená brutalita na hlavnú postavu, konkrétne na Jennifer. Táto prvá polovica vyvolávala pocit znepokojenia, ľútosti a znechutenia. Taktiež táto polovica diváka výborne pripravuje na tú druhú, v ktorej prevláda brutalita zo strany hlavnej postavy. Mučenie v tejto polovici vás donúti mať z toho pocit spokojnosti. Neváhajte si to pozrieť, ale iba pod jednou podmienkou, a tá podmienka je, musíte mať silný žalúdok. 8/10. ()

iampatrik

Remake stejnojmeného filmu, který jsem neviděl, ale ani tak bych nijak nesrovnával.. První polovina filmu se odehrává v duchu znásilnění mladé spisovatelky pětici mužů, druhá část se soustředí na pomstu, těmito mužům. Jak pomyslná první tak i druhá část nepostrádá akci, surovost, násilí a brutalitu. Popravdě, nevím komu jsem víc "fandil" - jestli zvrhlíkům nebo pomstichtivé robocop spisovatelky :) i přesto jeden z top exploitation - rape a revenge hororů. ()

Prochy38

Tady není moc co řešit. Škoda, že jsem neviděl originál z roku 1978. Ale k tomu se už jen tak nedostanu... S. Butler je skvělá. Za prvé je krásná a pak i fakt drsná a sexy! Aj se mi líbilo, jak to skončilo. Trocha brutality nikdy nevadí... A Bůh ví, co se stalo s tou malou... Jo, fakt se mi to líbilo... ()

rostlinka

To bylo... brutální. Ale jako holce se mi z první části filmu dělalo opravdu blbě a z druhý jsem cítila... zadostiučinění? Možná... Dostali pouze to, co si zasloužili.Ve fimu je dost nelogických a nevysvětlených okamžiků, ale asi to dokážu přehlédnout... Slabší 4*.... a myslím, že na tenhle film dlouho nezapomenu. ()

Beaumont07

Film ako taký nieje nijak zvlášť zaujímavo natočený a postavám akoby úplne chýbala schopnosť zamyslieť sa nad dôsledkami. Prvá hodina filmu je rozvláčna a chýba spád počas napádania hlavnej hrdinky- borci sa okolo nej len stále točia, vždy ju niekam nechajú ujsť...proste nuda. Revenge časť v poslednej tristvrthodine je však až nečakane na úrovni. Luxusné spôsoby popráv v rýchlom tempe značne napravujú dojem z pomalej prvej polky, jedno čo mi však chýba je väčší boj ´reapistov´ pred tým než ich postihne spravodlivý osud. Lebo takto si ich mladá pochytala ako králiky na záhrade. Výsledná známka- tri celá päť ()

Schuldiner

Což o to, pomsta to byla hezká, s velkou dávkou citu, dá se říci, že byla pojata opravdu citlivě a až perverzně procítěně. Co je však největším problémem filmu? Ten neuvěřitelný přerod hlavní hrdinky ve vraždící stroj, který nekompromisně a bez jediné sebemenší chybičky systematicky a promyšleně vykoná již zmíněnou opravdu procítěnou pomstu. A to jsem pominul to, že poté, co je zmlácena a opakovaně brutálně znásilněna na všechny způsoby, skočí nahá a zakrvácená z mostu do řeky, kde jsou prý aligátoři (i když je ve filmu nevidíme), zavře se za ní voda a nakonec to všechno přežije...a najde z těch hlubokých lesů cestu ven...aby mohla započít pomstu s velkým P!!! ()

PetkaW.

Tak nechutné a brutální, až je to vlastně dobré. Na můj vkus byla možná moc vleklá první polovina filmu, ale jinak... br, fuj, hnus... takže po dlouhé době dobrý horor :) ()

peetriss

Předem přiznávám, že nejsem erudovaným vyznavačem tohoto subžánru, tudíž se vyhnu odborným rozborům - od toho zde jsou jiní, znalejší. V první řadě na mě dýchla poměrně dobře vystavěná atmosféra, která nepostrádá patřičnou dávku napětí. Což je první pozitivní dojem, druhým pozitivem je poměrně slušný herecký projev Sarah Butler a otěže filmu drží pevně v rukou i režisér Monroe. Kupodivu, i když lehké případy nelogičností lze nalézt, nejsou zásadního rázu a film tak může jít jistě vytyčenou cestou příběhu útrpného znásilnění mladé městské spisovatelky skupinou zhovadilých vidláků, aby se sama oběť mohla záhy vydat vstříc krvavé a sadistické pomstě, které si užívá do sytosti. Detailnost, šokující podání a proudy krve jsou v těchto žánrových vodách přímo nutností. Po shlédnutí v divákovi zůstane mnoho rozpačitých pocitů o právu na pomstu, o řešení věčné otázky zda oko za oko, zub za zub (v tomto případě ještě plus vysoké úroky) dokáže dovést k pocitu uspokojení. 70% ()

G_I_S_M_O

Nejen sympatická, ale dle mě i velice slušně hrající hlavní "hrdinka". Stejně tak mi přišel dobrý výběr záporáků. Film není ničím kdovíjak speciálním a zřejmě si ho znovu nepustíte, avšak splnil má očekávání. Hlavní postavu jsem si oblíbil a cítil se znechucen obzvláště během znásilňovacích scén, které mě nikdy nenechají chladným.. a následná pomsta ve mně vyvolala pocit zadostiučinění. ()

Harapes

Hlavní postava filmu je pěkná holka.Potká pár vidláků a Ti ji dají co proto,brutálností se nešetří.A pak dojde na pomstu.Takových nápadů již v tolika filmech bylo a už je to trapné,jak se děj v jiných filmech jako je tento omílá a omílá. ()