Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

beso74

V kontexte žánrovej produkcie posledných rokov je príbeh Jennifer mierne nadpriemerným. Akurát, že divák tu nemá strach z niečoho zlého či zlovestného, ale je len miestami viac a miestami menej znechutený mierou explicitne zobrazeného násilia. Najväčšou chybou tvorcov však je skutočnosť, že nielen že opľúvali hroby ale aj samotnú logiku príbehu, pretože medzi prvou a druhou časťou, medzi vyvádzaním miestnych buranov a besnením Jennifer chýba akékoľvek premostenie a aj vo zvyšku príbehu je to s tou logikou veľmi zvláštne. Žiadna z postáv sa nebojí, že by si jej jednanie mohol niekto všimnúť a pri tom sa väčšina násilností odohráva v exteriéri. Ak sa však podarí prinútiť sa neklásť si blbé otázky, film sa dá vcelku úspešne zvládnuť. Mimochodom, neočakávajte tu nejakú extra kladnú postavu, scenáristovi takéto postavy zrejme už dávno došli... ()

tassik

Jakože "revenge" jako prase. Chtěla jsem mít chvíli klidu pro napsání své další knihy. Na několik měsíců být pryč od civilizace, po večerech popíjet víno a vykouřit trochu tý trávy. Jsem docela empatická rozumná ženská a poznám, když to na chlapa jde. Problém však nastává, když jich začíná být trochu moc a ani jeden nezná základy slušného chování. Dejte mi měsíc na zotavení a já si připravím nějaký ty lovecký pasti, louhy, vyklešťovací kleště a možná pak se začneme bavit všichni společně ! ()

dannyd14

Veľmi mrazivý začiatok, až vám bude tuhnúť krv a vo vašej hlave sa budú šľahať drvivé myšlienky. Nebyť toho rýchleho spádu, mohol to byť jeden z najlepších hororov v rebríčku a takto je to len lepší horor, ktorý by si mal každý pozrieť a zamyslieť sa. ()

Megynka

Jednu hvězdičku dávám za super herecký výkon hlavní představitelky a za parádní, i když nechutnou pomstu. K celku řeknu jediné ... tohle "skvělé" hodnocení tady je jedině důkaz o tom, jací jsou lidí prasata. ()

Knor

Nechybělo málo a dal jsem plný počet. Velice působivý a krutý remake původní násilné klasiky, která tenkrát fungovala asi stejně jako právě tento remake v dnešní době. Hlavní hrdinka je hezká sympatická holka, které by jste nikdy nepřáli nic zlého a hle! Ouvej. Banda vidláckej zmrdů ji připraví jakousi procházku bolestivým a trýznivým peklem tak intenzivním, násilným a odporným, že jsem se až držel za hlavu, že si to někdo vůbec troufl natočit. O to větší prožitek a radost jsem měl z pomsty, kterou nechali tvůrci udělat tou hočinou krvavou a nekompromisní na každém tom hajzlovi zvlášť a v plné kráse. Té holce jsem strašně fandil, jelikož miluju filmy o pomstě tohle mi strašně sedlo a bavilo. Film na mě zapůsobil opravdu velice silně a zařazuju ho do svého žebříčku nejpovedenějších snímků o pomstě. Všechno tady fungovalo jak mělo, není to nic pro slabší povahy a zastínilo to podle mého i vynikající remake Poslední dům nalevo. ()

TommyDiamond

Tak u mě to vyhrála vana s louhem…. Jo, pomsta sofistikované ženy, která byla ponížena tím nejhorším způsobem, to je vždy nejhorší co může člověka potkat. Navíc když se k tomu všemu připočítá kreativita a důmyslné počínání při každém činu, tak jdou všechny žerty stranou. Film Plivu na váš hrob není tak úplně k zahození a oko krve chtivého diváka si rozhodně přijde na své. U mě má snímek tři hvězdy.... ()

chlebo

Tak toto áno, od distingvovanej pipky z mesta s notebookom a rozpísanou knižkou, až ku chladnokrvnej vražedkyni, od ktorej by sa mohol učiť aj majster svojho remesla Richard Kuklisnki - taká metamorfóza sa len tak nevidí, možno stačilo toľko nepreberať a uspokojiť sa aj s miestnymi villageboys a ani by nebolo na čo pozerať, Jenny sa však podobrom dohodnúť nechcela,preberala a preberala a vďaka tomu tu máme roztomilý filmík o tom, ako sa dá vyriešiť hromadné znásilnenie bez nudných trestných oznámení a nezmyselných súdnych pojednávaní. ()

sluzevsky

Jennifer je spisovatelka mířící uklidit sebe sama na venkov, kde měšťáky nemají v oblibě ve větší míře, než čeští vidláci pražáky. To se jí stane osudným, když se jí to parta místních pitomečků rozhodne spočítat. Dostanou se k vysokým číslům a po nechutných a morálně nemravních počtech vyjde najevo, že mladá spisovatelka zvládá matematiku lépe, než oni. Jednoduše řečeno nakonec to za všechny ty zářezy spočítá ona jim, přičemž namísto kalkulačky počítá s žíravinou, zahradnickými nůžkami, anebo brokovnicí, kterou nakonec hlavnímu z pitomečků dopřeje anální (pro diváka) potěšení. ()

PaRi odpad!

Zodpovědně prohlašuji, že režisér tohoto snímku je úchyl a ti, kterým se to líbilo, by se nad sebou měli zamyslet. Jaký rozdíl vykonání osobní pomsty například u Hraběte Monte Christa (ten je ale napsán geniálním spisovatelem) a touhle nechutností in na tura. Pokud se někomu tohle líbí, pak uznává vzetí spravedlnosti v těchto případech do vlastních rukou a to je vždy cesta do pekel! Tak jako existují hranice, že dětské porno už ne a je to trestné, měl by být trestný i takovýto natočený sadismus! ()

Kukolar

Podceňovaný film. Podľa mňa omnoho lepšie ako mnoho iných klasických vyvražďovačiek v štýle: "Jú, tam je ale strašne veľký tmavý a hlboký les...Poďme tam!!! a potom sa čudujú že naberajú kondičku keď ich prenasleduje chlapík s pílou." Späť k fimu - nie som fanúšik hororov, ale tento si pozriem bez problémov. Film má napätie a tie pravé orechové momenty, kedy tuhne krv v žilách. ()

neo250

Na začiatku to vyzeralo ako klasický lesný horor. Pekná baba ide sama niekde do lesa, natankuje auto, zoznámi sa s tými ktorí boli na benzínovej pumpe ,tí ju budú strašiť a mučiť, vyzlečú a znásilnia - polka filmu totálnej predvídavosti. Od hororu to má strašne daleko. Druhá časť filmu sa žena vracia skoro "zo záhrobia" a ide sa pomstiť. Max 2* ()

Shitonit

Obsah: kráva je to, když sama leze do psí prdele na konci světa s hromadou chlastu a vajglem trávy. Stalo se co se stalo, a ona udělala co udělala. Závěr. Přilepilo mě to na prdel, horory nesnáším tak jsem místama zavřel oka, prominul detaily jako že do louhu bych asi nešahal, tak je to celkově prima psychonapínák. P.S. opakovat nebudu. ()

topi80

Chudák děvče odjede na venkov, aby sepsalo svou knihu, kterou by pak mohlo prodiskutovat v nějaké americké kavárně se svými bukvicoidními kamarády mezi stěnami plnými abstraktního umění a za poslechu neuchopitelného hudebního umění Lenky Dusilové a Jaroslava Hutky, leč v tom krásném koutku přírody zjistí, že my, buranští voliči Zemanů a Trumpů, se příliš nezdržujeme tím, jestli jsme použili správný gel na vlasy a zda je naše chování dostatečně reprezentativní do lepší společnosti, navíc dáváme přednost poslechu Kabátu a Alkeholu. A pak dojde k tomu nedorozumění. Celá část přecházející odplatě se trochu vleče, ovšem její rozvláčnost a zdánlivá zbytečnost získává vzhledem k vynalézavým prostředkům pomsty svou logiku. V závěru si užijete poměrně zajímavou othellovskou, optickou (ta je obzvláště povedená), lázeňskou, zubařskou a anální osvětu. Jo, byla to vlastně pěkná blbost, ale neviděli-li jste něco podobného stokrát, oceníte to. A já dokonce přecením. ()

FIAT 500

Úvod znepokojivý, střed děsivý a závěr brutálně fantastický... Takhle nějak by to mělo vypadat - žádné dlouhé dialogy, žádné mám nebo nemám, žádné morální zásady, prostě jen čistá pomsta se vším všudy, navíc se skvěle nápaditými pastičkami... Motivace k činu je jasná a po tom šíleném úvodu budete i vy hlavní hrdince fandit, aby se těm zmr*ům pořádně a se vší dávkou krutosti pomstila. Především psychický teror šerifa a jeho následná epizoda s flintou je duši lahodící, protože za to zvěrstvo si nic jiného chlapec nezasloužil. Nejnápaditější ovšem troška neškodného ptačího hašteření na poli dvou očních bulv jednoho přežraného prasete... Celkově musím dát za pět, i když to samozřejmě objektivně na jiné mé pětihvězdičkové filmy ani zdaleka nemá. Ale tohle je takové zvrácené guilty pleasure a především pomsta ještě o stupínek lepší než v letošním snímku Revenge, kterýmu jsem nasolil čtyři oriony... Mám tyhle snímky, kdy se hajzlům dostane spravedlivýho trestu, prostě rád... ()

G04T

Hned ze začátku bych chtěl pochválit skvělou kameru a stejně tak skvěle barvy, které filmu dodávají šťávu a nejen to. Docela se divím, že to bylo normálně odvysílané na Primě, jelikož to je docela brutální, ale co už. Steven R. Monroe film zrežíroval opravdu pěkně a docela jsem litoval holku, co si myslela, že když vidí policajta, že ji pomůže, ale to tam patří, že jo. Mnohem lepší než z roku 78. ()

Najt

Tohle je zase šaráda to ohodnotit dobře :/ začátek nic moc, pak se to rozjede. 3* jsou málo a 4* zase moc, tak já nevím.... prostě se koukněte sami ... ()

movemat

10 z 10 feministiek odporúča záverečnú polhodinu. Okrem nej sa však o žiaden zázrak nejedná. Úvod naťahovaný a casting nie príliš podarený. Hlavná hrdinka bola nevýrazná, chcelo by to niekoho so sladkou nevinnou tváričkou. No a záporáci zas málo nesympatickí. Tam by to chcelo obsadiť väčších slizniakov. ()

hrumsrt

Třeba to ani nevíte, ale jedná se o remake jedné festivalové kultovky, která i po tolika letech dokáže diváka donutit odvrátit zrak.. Po 32 letech se někdo rozhodl, že je pro podobně brutální podívanou pořád prostor i na dnešním filmovém poli. A i když jde o mimořádně televizní podívanou, kde aby jste známější tvář pohledali, natož pak se trošku porozhlédli po krajině.. Spisovatelka Jennifer Hillsová se rozhodne odpočinout si od městského ruchu a sjede si někam za klidem do lesíka, kde následuje její nestrašnější noční můra.. Baví mě to čekání na to, co přijde, kde se skvělým způsobem načechrává dusivá atmosféra a i když všichni včetně hlavní hrdinky asi tušíme, že tady něco nesedí, stejně v té tmě nejsme schopní cokoli si přebrat.. A i když už si scénář více než dobře poradí s odpovědí na všechny všetečné otázky, které by mohli poukazovat na mezery v příběhu, celé se to rozjede... A následuje nepříjemná půlhodina, kde jako celkem otrlý divák musím odvracet zrak, jelikož kromě všelijakého explicitního násilí se tu stejně zachází do takové extrému, že jsem měl problém to občas rozdýchat.. O to více jsem si užil následnou cestu za odplatou, ve které jsem se cítil více zainteresován za to, co jsem kvůli "nim" musel vidět.. Nelíbilo se mi to, nepodívám se na to nikdy více, ale jako uzavřenou kapitolu to beru.. Ale uznávám, že formát samotné odplaty byl pokaždé nápaditý.. Horor to pro mě není... 60% ()

Ex_Machina

Začnem ponaučením. Keď ide mladá pekná žena sama na opustenú chatu v horách tak je jedno na čo tam ide. Či len písať knihu alebo si oddýchnuť od veľkomesta, zaručene odtiaľ odíde s priehrštím plným zážitkov. Film nie je horor, je to skôr návod pre deviantov. A pomsta prichádza vo forme hrubého násilia. Presne tak ako to hoši majú radi. Videné pár dní po 2 – ke. A tá bola o čosi lepšia. ()