Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Peterek82

Pro mě je a asi zůstane pojem "Rychle a zběsile" přišitý prvnímu dílu této série. Tuning, závody a zápletka (v tomto pořadí na žebříčku hodnot důležitosti ve filmu) byla v jedničce boží a asi nikde jinde si nelegální závody v nadupaných fárech nevychutnám. Tenhle pátý díl je už spíš hlavně o té zápletce, která je tak nějak suchá, ale neurazí a co se týče aut, tak spíš o řidičských schopnostech než o adrenalinu z jízdy a kocháním se krásnýma kárama. Nicméně efekty byly fajn, vidět xichty herců z předchozích sérií bylo příjemné, Rock dodal filmu na tvrdosti. A tak nějak to ve mě zanechalo fajn dojem a určitě se k filmu vrátím, i přez ty nereálné různé patálie hraničící s komixama :-) ()

Chapi

HoHoHo, čo sa to stalo....? prekvapenie! najakčnejši film za posledne obdobie ktory ma bavil. Všetko ostatne už napisal POMO. Nad Dwayneom Johnsonom bol počas celeho filmu oblak ktory len na neho pršal? ()

miromir

viborna akcni podivana hlavne zasluhou Dwayna a Vina. pripadalo mi to spise ze by se to melo menovat Dominico partaci po vzoru Dannyho partaku :)) vadil mi na muj vkus zbytecne roztahany happyand a taky as nesmyslne prehnane veci kdy dve auta tahaji pres cele mesto 10tunovy trezor a pak s nim jeste rozmasiruje vsechny benga v okruhu 100mil, anebo kdyz se ti dva hlavni protagoniste silene zrubaji(mimochodem skvela scena) ale o par hodin pozdeji nemaji na ksichte ani sram? no ale kdyz to clovek vezme s veeelkou nadsazkou tak je to senzacni podivana plna akce, hezkejch lidi a aut, urcite mnohem lepsi nez predesle dily kromne jednicky samozrejmne. ()

Faithfighter

Ano, prostě a jednoduše ano. Takhle se mi Fast ´n´ Furious líbí. Přechod od důrazu na vyladěný káry k zaměření na akci všeho druhu jen pomohl a Fast Five je jistojistě nejvydařenějším dílem celé série. Kdyby si s penězma jen tak ujeli po dálnici, tak bych zůstal u čtyř, ale že si je odvezli, tak, jak si je odvezli, dávám i tu pátou, protože mi předvedli jak by asi vypadli Dannyho Parťáci za volantem. ()

Acinore

Jednoznačně nejlepší díl z celé série! Tyhle akce jsou moje :) Vin a Dwayne v jednom filmu? To už sakra trkne každýho, že to nebude ploužáček! Respekt hoši! Ale fakt jsem myslela že už to bude poslední díl, nedělejte z toho další Saw, Nezvratnej osud a podobně :/ ()

LooX

Absolutní PECKA !!!!!!!!! Jestli jsem se jakžtakž rozplýval nad čtyřkou, z tohole jsem byl naprosto unešen. Cool hlášky, cool Diesel, úsměvná klišé a hlavně magacool The Rock a závěrečná honička s trezorem. Tomuhle se říká popcornová jízda. Jóóó!!!!!!! ()

nicokoly

Čo dodať k ostatným komentárom jednoznačne sa mi táto časť série páčila najviac a čo sa akčnosti týka klobúk dole. ()

snupko13

Ľahký a rýchly akčák, pri ktorom sa radšej neodporúča zamýšľať, nebodaj hľadať logiku. Jednoducho stačí na to bezmyšllienkovite zízať a dúfať v skorý koniec.Medzitým si môžete užiť spústu streľby, blbých tvrdých kecov, pár áut a nakoniec absurdita na entú, rozbité mesto trezorom. By the way, tam muselo byť nevinných mŕtvych jedna halda, ale koho to zaujíma, dajme im ešte 24 hodín. :) Mňa už toto nebaví, ani keď to okorenia Johnsonom, podľa mňa by bolo dobré, ak by dali už pokoj celej sérii.. svoj komerčný úspech si už celá sága vybrala. ()

HMTD

Jako bavil jsem se skvěle, hodně se mi líbilo jak řešili taktiku projetí kolem kamer a přitom to ve finále už nemuseli použít, není to to klasické narýsování kde se ve filmu nakonec použije absolutně všechno takže je vše dosti předvídatelné, tím neříkám, že to nepoužili jen zvolili ten podle mě nejlepší způsob. Dal bych 80 ale za honičku s trezorem musím ubrat hvězdu, přeci jen to bylo trochu přehnané a pokud v realitě by to takhle nešlo, to že by měl trezor s autem pořádně zamávat použili až na konci kde se jim to hodilo. A taky by se nejspíš při takovém dovádění poškodil skener otisků. Pokud jste fanda akčňáren tak si dejte hvězdu navíc ()

excelent

Konečně jsme se dostali k dalšímu pokračování ze série Rychle a zběsile. Jeden z nejočekávanějších filmů roku nezkaliz očekávání mnohých, a v čele s Vin Dieselem a Paul Walkerem nám naservíroval jednu velkou, přez 2 hodiny nekončící akci. Překrásné dívky, pro mnohé ještě překrásnější auta a nakonec brilantní efekty ve mě vzbouřili hladinu adrenalinu na maximum, a to je to, co dělá akční snímek akčním snímkem. Už teď se hrozně těším na Rychle a zběsile 6, kde nám vstoupí na hereckou scénu téměř to samé herecké obsazení. ()

Standey

Velmi osvěžující. Když si odmyslím neskutečně nereálné scény a na chvíli vypnu mozek (což je u sledování pětky naprosto nutné) tak prozatím nejpovedenější díl ze všech. The Rock v souboji s Vinem Dieselem, tak na to jsem se těšil asi ze všeho nejvíc a oni nezklamali. ()

mimuzik

U filmových sérií obecně platí, že každé pokračování je většinou nastavovaná kaše. To ale neplatí o tomto snímku ! Stará parta je zpět, doplněná o svalovce Dwayna Johnsona a můžu s klidem říci, že "Skála" je zpět. Místo rychlých aut bylo ve filmu spíše více akce, to mně ale nijak nevadilo, ba právě naopak. Naopak, co mi vadilo, byla závěrečná honička. Zákony fyziky nikomu asi nic neříkají. Uznání si zaslouží režisér Justin Lin, který se hodně poučil a nastavil akční laťku hodně vysoko, bravo pane režisére, jen tak dál. Už teď jsem zklamaný, že šesté pokračování je naplánováno až za dva dlouhé roky. ()

Thundler

Film u jehož scén musíte zapomenout na vše, co jste se naučili při fyzice ve škole. Jinak solidní děj a taky herecké výkony. Supr oddechovka :) ()

xxxdvorixxx

Docela jsem se bavil. Hlavně patosem dvou namakaných amíků Vina a Rocka. Jsou opravdu komičtí, když na sebe vrhají ty dlouhé pohledy plné emocí (bohužel nejsou za těmi jejich strnulými krky moc vidět). Osobně ve filmu nevidím nic, proč bych mu měl dávat větší přednost než zde zmíněným Bad Boys. Vadilo mi mnoho logických chyb, kdy po solidní rvačce mají oba svalovci v dalším záběru zase fajnový make-up, Walkerovi spadne chlápek na sklo a udělá pavučinu a v dalším záběru nic. Auta skáčou po favele (rychlé střihy) a pak je další záběr plný emotivního patosu (který prostě těm hrdinům nevěřím ani za mák), kdy najednou autíčka jedou jak v bavlnce. Trik výbuchu při první automobilové krádeži byl hodně laciný. Dobrá byla poslední honička, relativně zajímavé počínání se sejfem. Vyrovnání se s padouchem pak dodává alespoň pořádnou odplatu. Padouch však není celý příběh ani pořádně obviněn, jen o něm "někdo pronese", že je to mafián. Připomnělo mi to Mechanika, kdy je celý film tak nadupaný, že je relativně prázdný. Jako film na sobotní večer na Nově ok, ale je to prostě B. ()

tortuga13

Tento film, mě překvapil v mnoha ohledech, čekal jsem, že bude pokračovat v zajeté koleji předchozího dílu, který bodle mě byl na hranici 3 hvězd, ale jeho zasazení do Brazílie a nesmím také zapomenout, že se tam objevili hrdinové z předchozích dílů, to dodalo filmu jakési charisma, které mě v kladném smyslu překvapilo. Čekal jsem Béčkový film, ale pětka je rozhodně 100% film, který nejen dokáže diváka přinutit dívat se až do konce a nejsou tam jen honičky s rychlými auty, ale je tam i docela zajmavý příběh. Jediný zápor, který mi na tom filmu vadí, je, že už neuvidíme závody s rychlými auty, ale jen honičky s policií. Pro mě je to za 5 hvězd, ale dávám tomu 98% za ty závody, které mi tam opravdu chybí. ()

complex

iná zmena čo sa týka rýchlo a zbesilo... scenár je skôr položený na akčnosti ako na autách, aj keď niekedy je to pritiahnuté za vlasy ale aj tak sa to dá pozerať... je to film, ktorý nenudí a nemá hluché pasáže, takže takéto hodnotenie si zaslúži... ()

bad_azz

Všude čtu, jak je nový díl jiný a dokonalejší. Nemohu si pomoci, ale stále tam vidím to samé. Nereálné scény a primitivní zápletky. Rozhodně to nebyla ztráta času a nelituji, nicméně nic mi nedonutí se na film podívat znovu. Krom toho mam pocit, že se pan režisér až moc díval na Tropa de Elite :-) ()

KiJi

Balíček je zabalený dle těch nejlepších designů předcházejících dílů. Jenže uvnitř jsou drobečky, žádná celistvá tyčinky. A mezitím dva pořádně velcí oříšci! Každé jiné příchutě. Tentokrát události opravdu odráží název – tento díl je plný akce: střílečky, honičky, bitky, výbuchy a … mega kraviny, které popírají i fyzické zákony na úrovni školky. A když není akce, tak je tam jen klábosící vata o ničem. Zrádci se napravují, hodný-zlý The Rock se nakonec přidá na stranu Diesela (to musí být nějaká zločinecká aura, že všichni nejlepší poldové s ním chtějí bok po boku bojovat); nepřátelští pěšáci jsou fakt tupí jak postavy z hry Doom. A nemá to ani celistvý děj, monumentálně plánují akci, shání borce, trénují a pak to stejně vystřílí…jako by si tvůrce vzpomněl na Dannyho parťáky a jiné filmy a záhy si uvědomil, že vlastně točí Rychle a zběsile. Zato hudba si docela sedla - latinsko-americké rytmy tomu dodávají fakt šťávu. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest