Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Terva

Úvodní akční zlodějna aut, dala filmu vysokou příčku. Jsem zvědav, zda další scény dosáhnou alespoň půlky té výšky. CITÁT - Nesmíme je nikdy nechat sednout za volant.......... Hromadný parkur je pěkná a napínavá podívaná. Chystá se velká loupež a ta potřebuje naplánovat do posledního detailu. Nasimulujte trasu, my jdeme sehnat auta. CITÁT - Kde jsi to auto sehnal ? U Šmoulů ?.......... Někdy jsem překvapen kolik se musí vynaložit peněžních prostředků na geniální loupeže. Tak si taky říkám, zda náklady nepřevyšují loupenou částku. Ale je to jen film, že. Toto jsou velice akční Dannyho ( Toretto ) parťáci, kde lze z trochou pozornosti nalést i pár prvků z Terminátora. Gesto Van Diesela okolo 75 minuty - roztažené ruce, ala Jesus Christ - je velice symbolické, pro Brazílii. CITÁT - Jsme v Brazílii........... Ve filmu je spousta chyb. Jak dějových tak logických, ale při tomhle druhu zábavy, nemá smysl o nich moc přemýšlet. Stačí se jen pořádně připoutat a užít si šílenou jízdu. Scéna s policejními auty je krátká ale dost výmluvná. DIALOD : BRIAN O´CONNER ( Paul Walker ) - Už jsem dlouho neřídil policejní auto. DOMINIC TORETTO ( Vin Diesel ) - To je poprvé, co sedím ve předu........... Závěrečná honička je stoprocentně neproveditelná a šíleně přehnaná, ale jak je vidět, ve filmu jde všechno. Za závěrečnými titulky ještě uvidíte ducha. ()

Johny_fork

Lobotom a Jerry se vracejí, neboli vypněte mozek a užijte si kulervoucí jízdu ze světa, kde je logika sprosté slovo a fyzikální zákony existují pouze v čase, kdy se zrovna nestřílí nebo !SPOILER! nejezdí po silnici s dvánactitunovým trezorem taženým na laně za autem !SPOILER!. Líbil se mi rychlý nástup akce a nulová snaha režiséra hrát si na nějakou realitu, vše je maximálně barevné, rychlé, efektní a sexy. Akce vs. dialogy 80:20, K tomu dokonalé exteriéry Ria de Janeira a nakonec Vin Diesel s Dwaynem Johnsnem, kteří cedí mezi zuby takové hlášky, že se musíte úchylně tetelit béčkovým blahem. Ano! ()

MoiJe

Celý čas som chvíľami mala pocit, že už som to videla. Ale doteraz neviem, či pre neoriginalitu, alebo preto, že som to skutočne niekde na pol očka už videla. Inak teda záverečná naháňačka cool a celkom vtipné, ako si Diesel celú dobu udržal tvár, aha, som tu a som ubercool, predpokladám, že tlieskate. :) A tiež vtipné, jak pri filme plnom svalnáčov sú herecky najhoršie jediné dve ženy široko ďaleko. ()

Dale

Automobilové naháňačky sú efektne natočené, aj keď fyzikálne zákony v nich dostávajú riadne na frak, no zvyšok je až príliš debilný, aby som to mohol dať do priemeru. Nebyť vysokého rozpočtu, tak béčko, ktoré by si koledovalo o odpad. ()

Chermy

Doporučuju se před tím podívat na lehce pravičáckou elitní jednotku Tropa de elite abyste měli představu jak to v těch slumech opravdu chodí....a že to tady pojali ještě docela mírně. Nebýt úplně zbytečných přepálených scén s trezorem jdu klidně výš, protože to prostě byla sranda a podívaná jak se patří! ()

Terez.S

Neviděla jsem ani jeden z předchozích filmů a myslela jsem si, že se v tom kině unudím, protože tohle není žánr filmů, který bych vyhledávala .. ale kupodivu to bylo dobré, moc dobré... ()

corpsy

Tak konečne sa séria po 10 rokoch dočkala 5* koňa, ktorý robí aj z predchádzajúcich snímkov o triedu lepšie filmy a to je už čo povedať. A to nehovorím o ešte lepších vyhliadkach do budúcnosti, ktoré potvrdzuje aj krátka scéna medzi záverečnými titulkami ( takže milý Slováci, prosím neodchádzať hneď potom ako sa na plátne ukáže prvá slabika ). Tento trhák je zároveň aj pre skalných fandov série, a aj pre milovníkov žánru, ktorý ostatné diely pokladali iba za nadpriemerné kusy akčnej zábavy ( z výnimkou slabšej trojky ) a určite aj pre konzumentov, ktorý sa v tomto prípade zoznámia so sériou o čosi neskôr, ale aspoň ich to prinúti zapátrať po zvyšku série, pokiaľ ju ešte nevideli. Strhujúca akcia ( záverečný deštruktívny pochod sejfom ulicami Ria, má v tomto tisícročí v akčnom žánri len málo konkurentov ), v rámci žánru dokonalý a dokonalo akčný herci ( a herečky ) a atmosféra obohatená o emócie, robia z filmu akčný hit desaťročia, ktorý by mal každý zhliadnuť najprv v kine a neskôr sa ním kochať na DVD či Blu-ray na širokoúhlej TV. ()

moviesfan

Sice mám nejradši asi přece jen jedničku, ale 4. filmový kousek nabízí opravdu výbornou smršť akce, která mě bavila. Velmi dobrý akční film, který bude mít snad i minimálně stejně tak kvalitní pokračování. ()

liquido26

Pro mě je tohle jeden z nejlepších dílů celé série. Celý film je nabitý skvělými akčními scénami, kterým kraluje závěrečná honička se sejfem :-) Hodně potěší postavy ze všech předchozích dílů a celkově skvělé obsazení. ()

CiTrus007

Tak tohle je nejlepší F&F z celé dosavadní série. Začátek připomíná MI:3, prostředek a konec zase Dannyho parťáky. Lina taky konečně napadlo dát dohromady herce z jedničky, dvojky i trojky, což byl rozhodně dobrý tah, a Rock do takhle široce obsazeného filmu dobře zapadnul. Nicméně, abych to trochu srovnal s celou sérií, ubylo street závodů a honiček, přibylo konverzaček, plánování a bitek. Tenhle díl taky dostal Toretta i O'Connera na stejnou úroveň - už to není dvojka špinavý policajt vs. zodpovědný záporák, teď jsou oba nastejno a parťáci. Díky hlavnímu úkolu, který dominuje celému příběhu, to ale divák během filmu vůbec nezaznamená a vše do sebe zapadá na jedničku. Řemeslně je toto dílko taky hodně povedené, rozhodně není příliš patrný kontrast mezi akcí a neakcí, čehož jsem se celkem obával. Kamera je božská. Abych to shrnul, můžete se těšit na opravdu stylový nářez... 9/10 ()

Zeebonk

Nějak mi hlava nebere, kde se bere ten názor veřejnosti, že je to nejlepší akční film roku, to se pak mi naivní důvěřivci vydáme po dlouhé době do kina, jsme ochotní přetrpět otravný smích teen kravek vzadu v sále a ještě otravnější chroupání popcornu souseda. Jenomže místo sevřený prdele ze zdemolovaných aut a hustých přestřelek na mě čeká "tohle". V čem je kurva tohle lepší než Rychlý a zběsilí, akční scény jsou stejně nahovno nasnímané tím stejně debilním režisérem a tím se dostávám k otázce směřovaný k panu režisérovi: "Ty šikmovokej perverzní hulibrku! To si kurva za tou kamerou honíš? Nebo co tě vede k tomu, že je každej záběr roztřesenej a já mám pak ze všeho hovno?!". Tak dál. Jsem překvapený, že většině uživatelů zde se povedlo úspěšně ignorovat naprostou debilitu dialogů, jelikož pořádně přispěly k mému celkovému nasraní z tohoto filmu. Co se týče hereckého obsazení, tak jediný dobrý, když pomineme úbytek svalové hmoty, je tu Vin Diesel, který ať řekne cokoli, byť úplnou kravinu, od něj to z ní nehorázně cool. Zbytek herecké sestavy v čele s trapně přehrávajícím Paulem Walkerem ani nestojí za zmínku. Nicméně on je tu jěště Dwayne "Velká Korba" Johnson se výma obříma hnátama, s kterýma by podržel i velrybě, jemuž role šéfa zásahovky sedla jako ulitá. Bohužel bitka Johnson vs. Diesel, kvůli které jsem z velký části na tento film šel je jenom směs několika roztřesených a nepřehledných záběrů na rozbitý stůl a okno. Prostě a jednoduše, noví Rychle a zběsile nejsou o nic menší sračka než jeho předchůdci. ()

Expendable

Jak se mi předchozí díly zdály tuctové, tak Fast Five je překonala ve všech ohledech. Skvělá a rychlá akční výprava, dynamický děj, humor, nejelpší honičky po Riu s trezorem, destrukce aut a hlavně 2 moji oblíbenci ve filmu The Rock a Diesel. Jejich pěstní souboj byl vynikající a to jak ho Diesel prohodil sklem a ten loket byl dobrej. A halvně konec na mostě s tím trezorem, já to čekal, že byl podstrčenej. ()

Skrk odpad!

Ani s nalitym to nic neudělalo. Sračkovitá sračka s ještě sračkovitějším příběhem a scénářem. A tak vysoké hodnocení?! WTF? ()

Ajinka126

Předchozí díl se mi líbil tedy víc. Tady jsem upadla v jednu chvíli do dlooouhé propasti nudy a nemohla jsem se z ní dlouho dostat.. začalo mě to bavit až ve chvíli, kdy se na scéně opět objevila auta. Líbil se mi nápad ten, že sesbírali všechny přešlé herce, kteří se za 5 dílů nasbírali (dokonce se nebáli ani druhého dílu, kde nebyl Vin... to velmi oceňuji).. celkově je ten film velmi podařený, ale od 80% jsem očekávala malinko víc. ()

Marek1991

Nemyslím si, že je to lepší diel než všetky ostatné pred ním. Svalnáči, vylepšené autá, krásne ženy, veľký balík peňazí, dôležitá záporná postava, to je trocha zvláštne, že to je stále to isté. Takisto sa mi nepáči, že záver je braný ako okradli sme zlodeja a vraha, tak tie peniaze patria nám a my si za ne zariadime život v štýle pláž, športové autá, máme konečne deti a všetko je ako má byť, to je také hollywoodske. Napriek tomu sa mi záver páčil najviac a bola tam aj celkom dobrá akcia, aj keď postavy nebrali ohľad na nikoho a v pohode vraždili všetkých aj policajtov, ale tiež tam treba pripomenúť, že im išlo o život. To s tým trezorom a autami bolo trocha prehnané, hlavne že aj keď ich naháňalo celé mesto nikto ich nechytil a ani vrtuľník na nich nenasadili, takže nakoniec aj ušli. Takisto tie naháňačky v meste na slumoch, kde sa naháňali po strechách a prepadne sa na nej hlavná postava až keď to potrebuje. Absurdít je tu veľa. Hviezdne obsadenie sa mi páči, aj keď to zvolávanie všetkých bez nejakých vysvetlení a ich príchod v tú istú chvíľu mi prišlo trochu smiešne. Rio de Janeiro bolo ako tak dobre vykreslené na to, že to robili Američania. Podľa mňa opäť priemerná zábavka. ()

ConanVJ

Pátý díl navazuje přesně na konec čtvrtého a přichází k nám s našlápnutým obsazením dějově předcházejících filmů. Co sérii hodně vyšvihlo tímto dílem k čistě zběsilému akčňáku, je obsazení Johnsona jako agenta honícího Torretův tým, tak i mnohem rozsáhlejší akce doprovázená celý film. Nejsou to jen nejrůznější honičky s nádhernými auty, ale i příchod dosti drsnějšího ražení, kdy je to krásně přehnaný, plný výbuchů, střelby drsných bouraček a parádních hlášek. Finále filmu je dech beroucí masakr, který musí napumpovat spoustu akčních nadšenců. Co trošku zamrzí je místy rychlý střih, který kazí třeba souboj Diesela s Johnsonem. Co se do toho všeho dění skvěle hodí je parádní muzika, která k sérii už nevyhnutelně patří. Příběh je pěknej a nenudí. Pro mě jeden z nejnabušenějších filmů roku 2011. Za mě 100% :) PS: Hodně zajímavá scéna v závěrečných titulcích, která slibuje povedenou zápletku v dalším díle........... ()

Padme_Anakin

Dwayne dal klukům za to jejich snažení jeden den, já jim dávám čtyři pecky. Za co? Za prvé - usmrkanci odložili plenky, zbavili se dudlanů a konečně jsou z nich mužský, na který se dá s potěšením koukat. A mně potěšením fakt bylo. Za druhé - ta auta, že? Luxusní nádhera, ach. Za třetí - nemám žádný problém s ignorováním fyzikálních zákonů, spíš naopak. Za čtvrté - velmi dobře jsem se bavila. Příjemná oddechovka, krásné lokality, pěkná hudba. ()

Lama.Lama

Vynikající, prostě do slova a do písmene vynikající. A Diesel vs. Rock? Dva obři, kteří to pořádně osolili. Nemůžu si na nic stěžovat - naprosto nejlepší díl z celé série. ()

Torision

Vedle Fast Five vypadají všechny předešlý díly jako parodie. Teda ne, že by se mi nějaký z původních dílů nelíbily, ale tohle je prostě úplně jiná dimenze. Zatímco předtím šlo o tuning, závody nebo drifty, tak pětka je čistokrevnej nářez a akční áčko, kterýmu nechybí vůbec nic. Sejdou se tu všechny důležitý postavy série (teambuildingová část filmu patří k mejm nejoblíbenějším) a ještě k tomu přibyde skutečně drsnej The Rock. A fight scéna mezi ním a Dieselem, o který tady všichni mluví, je spíš taková ta pomyslná třešnička na dortu. Mrzí mě, že jsem to neviděl v kině. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl - Před chvílí jsem se vrátil z kina a můžu vám říct, že tenhle film je fakt pecka. Akcí nadupanej snímek, který vám nedá ani chvilku vydechnout, pořád se něco děje. Diesel, Johnson, Walker,...parádní sestava. Doporučuji shlédnout v kině nebo doma na velkém LCD-éčku. Možná bych uvítal víc automobilových honiček, proto nedávám max. hodnocení, ale i tak si FF zaslouží 90%. // (23.8.2012) - Po více jak roce jsem si dal opáčko :) Můžu vám říct, že film je fakt bomba. Akce, spád, napětí, obsazení - to vše je na nejvyšší úrovni. Tleskám, Justine. Stále 90%. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest