Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Diskuze

Rieux (hodnocení, recenze)

sareth: SPOILER - pre tych co to este nevideli - ano zomrela, moriarty spomenul, ze islo o vzacnu formu tbc co mala v caji. ale je to blbost medzi nami. povodca tbc - mycobacterium - by urcite neprezil v caji, ktory ma okolo 60 stupnov - chcela cerstvy caj, cize predpokladajme, ze bol teply - a okrem toho existuje aj neico ako inkubacna doba. to nefunguje tak, ze vdychnes bakteriu a ta ti do 10 sekund kompletne znici pluca. a este som chcel poprosit aby si aj ty oznacoval/a svoje prispevky kde nieco prezradzas z deja ze "pozor spoiler", cisto zo slusnosti voci ostatnym.

sareth

sareth (hodnocení, recenze)

Zdravím, na film som bol včera a veľmi sa mi páčil. Dosť ma zamrzelo že na konci neukázali, či naozaj zomrela tá jeho "priateľka" ešte z prvej časti (herečka Rachel McAdams)? Náhodou medzi titulkami už nebola žiadna scéna? Lebo som musel ísť a nevidel som ich do konca. Dik.

kokyo

kokyo (hodnocení, recenze)

Viděl někdo před Sherlockem v čekých kinech trailer na Dark Knigt Rises?

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Tak po zhliadnuti prveho dielu druhej serie serialu hodnotenie filmu u mna klesa. To je pre mna sherlock, nie tato kopia housa.

Greenpeacak

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

bebe87: Skôr by som povedal, že príbeh bol dobrý aj v dvojke, ale Sherlock si tu na sebe zobral príliš veľké sústo. Predsa len zabrániť prvej svetovej vojne je rozdiel ako zabrániť Blackwoodovi troška spraviť neplechu.

bebe87

bebe87 (hodnocení, recenze)

V kině jsem se bavila dobře, ale jednička byla lepší, nebo alespoň měla podle mě lepší příběh, 2. byla skvělá spíš po vizuální stránce

johhny007

johhny007 (hodnocení, recenze)

Ted jsem se mrkl na tržby a 340 milionů dolarů ještě kolem 200 milionů a má to na 1 díl :) , což by znamenalo , že 3 se dočkáme na 100%

Rieux (hodnocení, recenze)

she-devil: zatial su vsetky spekulacie len z fanusikovskych radov. iste je len to, ze trojka bude. ja osobne si myslim, ze - mozny SPOILER - podobne ako v poviedke "prazdny dom" sa na zaciatku vysporiadaju s plukovnikom moranom, ktory usiel spravodlivosti. co sa tyka deja niektori fanusikovia vyhlasuju, ze by chceli vidiet sherlock vs. jack rozparovac, ja osobne by som sa priklonil k nejakej bombastickej verzii psa baskervillskeho, mozno spojeneho s poviedkou "upir", nech to ma zavoj strasidelna.

she-devil

she-devil (hodnocení, recenze)

Líbil se mi víc první díl :( Sice ty zpomalené efekty byly fajn, ale bylo jich tam až moc :(

A malý dotaz: Slyšeli jste něco o trojce? Nebo spekuluje se o ní?

Blackcard

Blackcard (hodnocení, recenze)

Tenhle film byl stejně jako jeho předchozí díl opravdový zážitek! :))) Moc se mi líbil a doufám, že co nejdřív vyjde i na DVD :)))

Irene

Irene (hodnocení, recenze)

Zpočátku trochu nuda,ale od Paříže už to má grády,přesto si memohu pomoci,1.díl má pro mě větší kouzlo.

xxmartinxx

xxmartinxx (hodnocení, recenze)

Carljack: Ty bys vážně po nějakém korektorovi chtěl, aby se tím pralesem prosekal? Vždyť máš nějakou chybu snad v každé druhé větě. Krom toho korektor by ti opravil jen pravopisné chyby, ne stylistické, takže by ti to nijak nepomohlo...

lillygrace

lillygrace (hodnocení, recenze)

Carljack: Ta recenze není špatná, akorát tím, že toho chceš říct strašně moc, nakonec neřekneš vlastně vůbec nic. Vyvaruj se hlavně opakování slov "to" a "tak." Stejně tak používáš zbytečně moc jednoduchých vět, které obsahují sice "úžasné, akční a senzační" slova, ale ve své podstatě jsou prázdné a nic neříkající. A pak ty pravopisné chyby... Myslím, že jsi ale na dobré cestě... chce to cvik...

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Zvláštní, film se mi zdál nudný, dialogy o ničem a celý průběh děje byl sice provázaný, ale podivně navazující. No a závěr k smíchu.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

rounen: Nejde o to, zda jsem to pochopil, nebo ne. Tady neni nic k chápání.

BILI

BILI (hodnocení, recenze)

Je to důstojné pokračování . Režie dobrá , herci super . Samozdřejmě Downey a Law neměli chybu . Jediné co tak malinko vytknu tak scenaristi mohli někde víc zapracovat a Zimmer měl v jedničce lepší hudbu . V jedničce líp seděla do určitých scén. Jinak jako super :-) chce to ještě vidět ten film.

Katjenka66

Katjenka66 (hodnocení, recenze)

Vyborny film, jen se bojím, jestli bude tak dobrý i na opakované sledovani, přece jenom když už znáte pointu, nebude to dle mého nazoru takova podívaná. Ale za sebe dávám filmu 5* za skvělé efekty a herecké výkony. :-)

Rieux (hodnocení, recenze)

Carljack - chcelo by to opravit stylisticke chyby, ktorych je fakt vela. plus sa pridavam na stranu botanicka, ze o doylovychknihach asi vela nevies. len pre zaujimavost, moriarty sa neobjavil v nijakom romane iba v jednej poviedke.

Botanick

Botanick (hodnocení, recenze)

Neumíš vůbec psát, obsahově je ta recenze taky příšerná a něco mi říká, že o knihách A.C.Doyla víš úplný kulový.

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011