Diskuze

Bloody13 (hodnocení, recenze)

Pítrs85

Poslední měsíce je ta krize strašná, ale už si - bohužel - začínám zvykat na to, že ty nejdůležitější hororový události přichází až na podzim.

VaHo

Pod kupolí jsem zatím nečetl, tudíž jsem neviděl ani ten seriál, ale všiml jsem si, že reakce nic moc no. Já doufám, že by to takhle nedopadlo no :D Muselo by to být v produkci někoho kvalitního. Ideálně bych to viděl na HULU jako bylo 11/22/63. Prostě by to nesměli dostat do rukou nějací rutinní kašpaři co točí spotřební mediocore.

na příspěvěk reagoval VaHo

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

King na twitteru: "Andy Muschietti's remake of IT (actually it's Part 1--The Losers' Club) succeeds beyond my expectations. Relax. Wait. And enjoy."

RUSSELL

U Nezbytných věci bych se zase bál aby to nedopadlo jako adaptace Pod kupolí (viděl jsem jeden díl, a už to nikdy nechci vidět)... Oba romány jsou si dost podobné - malé město, každý zná každého, plíživý rozklad až po naprostou anarchii

na příspěvěk reagoval RUSSELL

VaHo

Svědectví snad vznikne, mělo by se už připravovat, ale poslední dobou se už o tom moc nemluví, tak vůbec netuším, v jaké fázi to je a jestli tam opravdu bude hrát McConaughey, kort když teď má hrát v Dark Tower.

Jinak Nezbytné věci jsou další knihou, která by si zasloužila aspoň tu 10 dílnou minisérii, aby se tam všechny ty charaktery a děj pořádně rozpracovaly. Tohle není materiál na hodinu a půl. Tak třeba se Leland objeví v seriálu Castle Rock :D :)

na příspěvěk reagoval VaHo

TheDarKnig

ale aby zase Svědectví nedopadlo jako Walking dead... Svěděctví je epické, a potřebovalo by to opravdový a velký filmový look

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

Bloody13

Kromě scény, kde Pennywise běží v tý vodě (která vypadá hrozně směšně), not bad, nějakej kurevsky kvalitní horor už by to chtělo, v poslední době menší krizička... :-)

na příspěvěk reagoval Bloody13

Kaufman

Na to jsem hodně zvědavý. Vůbec nevím, jak tohle může být pojaté a jak to bude vypadat :D Jsem zvědav, jestli tam ty známé Castlle Rock postavičky budou přímo vystupovat anebo tam jen sem tam někdo zmíní jejich jména v nějaké souvislosti a půjde tam o zcela nové a originální příběhy. Tak či tak, těším se :)

TheDarKnig

Přesně! :D Jako vůbec jsem s ní nepočítal, ale byl by to super easter egg :) Tu pasáž v knize jsem četl několikrát a dlouho jsem se od toho nemohl posunout dál :D Dějově nepodstatné, ale nostalgicky výživné :) Ona celá ta část odehrávající se v Derry nemá chybu, všechny ty narážky a odkazy na IT mě potěšili a bylo příjemné se k tomu takto vrátit.

RUSSELL

ano, z klauna jsem viděli jen záblesky, ani bych v trailerech už ani víc vidět nechtěl, působí to mnohem lépe, než kdyby to všechno propálili na začátku

RUSSELL (hodnocení, recenze)

Moje vysněná adaptace IT by byla 10 dílná TV minisérie (1hod = 1díl) v režii Fukunagy :) Jsem rád, že IT se vůbec nového zpracování dočkalo a že z toho budou alespoň dva filmy, ale ten materiál je natolik obrovský, že by to potřebovalo aspoň těch 10 hodin a i tak by to neobsáhlo zdaleka vše. Každopádně v takovéto minisérii by si mohli dovolit zkusit i to prolínání časových linií, jenž je v knize zásadním prvkem a vše by pak krásně vyústilo v rozuzlení obou dějových linek v závěrečném díle. Škoda, že se toho nikdy nedočkáme :D Aspoň, že takto vzniklo 11-22-63 a dostalo patřičné množství prostoru. Přesně tohle jsem si přál pro IT. Ale i tak filmy budou slušné zadostiučinění. A ať to bude lepší sebevíc, ta dokonalá verze IT tu bude navždy v knize :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Kaufman

RUSSELL

To je dobré přirovnání, osobně mám teda mnohem raději Ledgerova Jokera, který je jaksi realističtější a méně vtipný a proto děsivější, tady by to mohlo být podobné. Teda realismus necháme stranou, ale Pennywise je jedno z nejděsivějších monster vůbec a zaslouží si věrnou adaptaci. Rozhodně to nebyl nějaký šášula :D

TheDarKnig

Dost se mi líbí, že trailery Pennywise zatím jen tak letmo teasují a naznačují. Hezky to buduje napětí a očekávání a o to víc si ho pak užijeme. Doufám, že v tomhle trendu budou pokračovat a nic moc nám nepropálí. Myslím si, že bude pojatý jinak než Curryho Pennywise. S touto verzí to asi ani jinak nepůjde. Věřím, že to může ve výsledku být jako Nicholsonův Joker vs. Ledgerův Joker. Oba dva jsou dost jiný, ale ve svém podání dokonalí. Skarsgård by asi moc neuspěl, kdyby jen vykrádal Curryho. Působí to na mě víc temně a očekávám, že by mohl být víc morbidní a creepy s menší příměsí humoru.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, VaHo

Spiker01

Udělat z To béčko, ach, to bych zaplakal. To je ultimátní horor, který přesahuje hranice žánru v mnoha ohledech, už jen svým rozsahem a komplexností.

Samozřejmě něco takového od adaptace nemohu čekat, možná kdyby to byla seriálová adaptace, ale i tam by to nejspíš pokazili. Ale pevně doufám v co nejuctivější a nejpoctivější adaptaci. A že si třeba nějaké nápady Fukunagy nechali :)

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

No jestli je pravda, že studio nechtělo jeho tvůrčí vizi (viděli jsme True Detective, z toho mohl být další milník), tak se jenom bojim, aby to nebylo obyčejný béčko na způsob Očisty nebo něco takovýho..A scénář možná napsal, jenže ty se házej většinou do koše s příchodem novýho režiséra, tak se bojim..Ale upuotávka vypadá dobře. :) Naděje žije.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Bloody13 (hodnocení, recenze)

Sám jsem překvapenej, jak moc se mi to líbí. Pěkná atmoška 80. let, hnusnej klaun a dokonce i ty děcka - to všechno vypadá fakt senzačně. Za mě momentálně asi nejočekávanější horor letošního roku.

na příspěvěk reagoval Pítrs85

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

06.09.2024

Oblíbený herec Michael Keaton (Birdman, Batman) poslední dny a týdny tráví zejména mediální propagací svého nejnovějšího snímku Beetlejuice Beetlejuice v režii Tima Burtona (Dumbo, Sirotčinec slečny… (více)

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi