Vyměřený čas

agentmiky

Tvůrce tohoto filmu muselo praštit asi velké kladivo,protože nápad byl šílený,ale řeknu vám,líbil se mi.Všichni lidé se vyvíjejí do dvaceti pěti let a pak žijí rok.Musejí si vydělávat čas.Pokud jim čas dojde,tak se vyčasují a zemřou.Timberlake znovu ukázal,že není jen skvělý zpěvák,ale i dobrý herec.Amanda Seyfried se taky nezratila.Když to shrnu,tak dávám čtyři hvězdy.Hodnocení:75% ()

Vxxx

Pár nedomyšlených věcí, ale jinak super film. Viděla jsem ho už párkrát a zřejmě asi ještě uvidím... Velmi charismatičtí herci... 4* ()

Tayen

Svěží sci-fi, která to hraje na efekt, jak jinak potom vysvětlit všude dokonalou a na deseticentimetrových podpatcích běhající Amandu Seyfreid, to nic, to ze mě mluví jen čistá závist: Amandě to prostě slušelo jako nikde :-) Upřímně se přiznám, že z filmu jsem měla mírné obavy, ačkoliv letos mě už překvapily nejméně tři béčkové a romantikou zavánějící vědecko fantastické příběhy (Správci osudu, Dokonalý kód a Všemocný), ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Nejedná se o nikterak originální ideu: Robin Hood bohatým beroucí a chudým dávající - čas. Ano, nápad s časem originálním je, to ostatní už ne, většinu jste někde už viděli. Ale důvod proč se na to dobře kouká není kvůli chytrosti filmu, ale kvůli tomu, jak rychle to odsejpá, kvůli tomu, že Amanda a Justin si hrají na Bonnie a Clida budoucnosti (je to takové klišé, že mírnému úsměvu se prostě neubráníte), protože je to další milý přírůstek do podzimního období lehce nadprůměrných filmů, a prostě...prostě, protože se na to dobře kouká. Kontrast mezi chudinskými ghety a sterilními milionářskými čtvrtěmi je bezútěšný, a já si musela přiznat, že se mi nelíbila ani jedna podoba, protože milionáři mají místo zábavy zlatou klec a chudáci většinou jen pár hodin do smrti a zpocená čela. Ale lidi, jděte na ten film, poprvé se vám líbit bude, podruhé vás na to koukat ani nenapadne. A navíc, je to UNI snímek. Jen Cillian Murphy mohl dostat více prostoru; ještě jeden díl a vsadím se, že by se ta rozporuplná postava správce času přiklonila na stranu dobra, a to by byl větší emocionální zážitek než Justin a Amanda hrající svlíkacího pokera. A ne, ve filmu se spolu nevyspali :-) ()

Laxik

Run, run for your life! Takhle nějak by se dalo vystihnout neoficiální heslo filmu. Filmu, ve kterém se blbost střídá s nápaditostí, rádobyfilosofický břečky s na nic si nehrající kchúl akcí, fajn předvídatelný věci s těma předvídatelnýma až to bolí. Film, ve kterém Justin Timbrbejk hraje líp než zpívá, film, ve kterém postavy svítí jako geneticky upravený japonský rybičky, film, kde je Cillian Murphy nejlepším představitelem nejlblbějc napsaný - a přitom jediný skutečnou psychologií oplývající - postavy, film, kde se člověku biologický hodiny přelívaj jak kdyby byly přesípací, film, ve kterém pořádají Bonny a Clyde spolu s Robinem a Hoodem křížící komiksové orgie... takový je Vyměřený čas. Šel jsem do toho s nejistotou a odcházel jsem s přesvědčením, že to mohlo být lepší stejně jako horší. Do kina na to nechoďte, ale za vidění to stojí. /// Alternativní lehce spoileroidní recenze/// Asi není úplně nelogický, že jsem na ten film šel prakticky jen kvůli Olivii. A musím uznat, že i když jsem se nejdřív chytal za hlavu a málem si zoufale rval vlasy, to když jsem zjistil, že hraje matku hlavního hrdiny... MATKU JUSTINA TIMBERLAKEA, CHÁPETE TO?!... ale pak mi tahle směšná situace přišla docela zábavná. Šlo o ten nejsvětlejší moment celýho filmu. Ten měl pár blbých chvil a pár dobrých, ale skoro žádná se už nevyrovnala začátku. Byla tu jen jedna, to když (znovu) Olivia běžela, páč jí zbývala jen hodina a půl života... skvělá scéna od začátku až do konce, ale oni ji fakt zabili, parchanti. Nechali ji umřít hned na začátku... Nějak sem tomu nechtěl věřit a trvalo čas něž jsem se s tím smířil. Z traileru to vypadalo, že bude mít vedlejší dějovou linku, ne že se vyčasuje (nebo jak tam říkali smrti) v první půlhodině filmu. Pak už to šlo s filmem do kopru. Teda až od útěku z New Greenwich. Jako nejblbější doočíbijící chování mi právě přišel fakt, že Justin měl svou mámu rád, ale jakmile umřela, už netruchlil. Ani slza, to už ho víc dostala smrt kamaráda uchlastáním se. ()

Asgy

Po předchozích filmech jsem od Andrew Niccola čekal lepší výkon. Moc divných náhod, spousta klišé a docela primitivní děj. Připomnělo mi to Bayův Ostrov, a možná že Scarlett s Ewanem to slušelo víc, co už. Každopádně, myšlenka tam byla a to docela slušná. ()

MartinezZ

Zabavilo, neoslnilo. Poměrně zajímavý nápad, jen trestuhodně nevyužitý, chování postav zvláštní, ale jen a pouze popcorňák bez větších ambicí a s kopou nelogičností, které ale vzhledem k povaze filmu nevyvolávaly dávicí reflex . Je móda plivat na Justina a nevím proč, protože hraje stejně, jako další kopa tzv. skutečných herců. Amandu bych asi nepoznal, Olivia měla skutečně až zbytečný štěk. Na film zanedlouho zapomenu, ale ačkoliv je to dost levná sci-fi, nenudil jsem se a neměl jsem nutkání hledat v kině tlačítko FFWD. A je sympatické, že se film zaplatil a něco málo i vydělá. ()

Praxis

Jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby, který dokazuje, že i s minimálními vizuálními kejklaty lze udělat hodně. Spíše inteligentní upovídaná scifárna než akční film, ale i tak notně zabaví. Amanda je číča na pohled a Justin je tradičně skvělý, takže doufám že už se ke zpívání nevrátí :-) K absolutní dokonalosti zamrzí místy nepochopitelné dějové cuky a zkraty, které se zejména ke konci hromadí více a více. 75% ()

Lamiczka

Takhle promrhaný potenciál, přitom jenom trochu zabrat a bylo by to super sci-fi. Hrajeme na city, ale už nehrajeme na napětí, logičnost a celkový spád děje, příběh je bohužel naprosto předvídatelný. Hlavní role celkem ok, Cillian výborný. ()

katasta

O myšlenku jde sice zajímavou, nicméně tak trochu logicky neproveditelnou...holt vždycky když se někdo zaplete s časem, tak to nedopadá úplně nejlépe...To člověk ještě může přehlédnout, ale krom toho tam byly ještě další americké blbiny, kterým se to mohlo bez problémů vyhnout. Nic převratného to tedy není, nuda to ale taky nebyla, takže 3*. ()

Riddick77

Premisa s časem a připodobněním futurustického časového systému ke kapitalistickému světosystému, ve kterém zcela funguje darwinovská myšlenka o přirozeném výběru - tudíž přežijí jen nejsilnější - je zajímavá a chytlavá. Ano, zpracování občas malinko kolísá, ale celkově se jedná o vydařený kousek, kterému nechybí odvaha, myšlenka a nadhled. Překvapivá absence většího množství akce není problémem, protože dialogy a dramatické části fungují dobře. Jistě, v samotném systému lze nalézt chyby, v příběhu občasné zkratky, tu a tam nějakou nedomyšlenost, ale i tak je "In Time" velmi příjemné, nápadité a originální. Jen je škoda, že nebylo nahlédnuto alespoň trošku na genezi onoho časového systému, nicméně je pravdou, že není těžké si to domyslet, protože elita nám představena byla a hlavní komodita také. 6/10! ()

JJ.Gibson

Ikdyž to bylo na 4* tak dávám pět! A těch pět je zato, že polo-scifi přišlo s jedinečným a originálním nápadem a přijít s něčím takovým v dněšní době je malý zázrak :) Bohužel se tady objevuje pár nedotažeností, ale ta idea, že čas je ultimátní platidlo je prostě dokonalá!!!! Velmi dobře jsem se bavil!!!! ()

SonGokussj

Velmi zajímavý nápad. Malinko přehnaný a nelíbí se mi revoluce na konec. Ale minimálně první čtvrtka je opravdu skvostně zpracována, další čtvrtka zajímavá, poté se už jen vleče a je taková akce. Připomíná mi to dost zklamání roku "sen ve snu, neboli Inception", kde byl úžasný, úžasný začátek, zajímavý prostředek, 3/4 nic moc a konec naprosto nudný a předvídatelný. Celkově mi však připomínal myšlenku z filmu "Equilibrium", kde se také všichni podřídili systému až do doby, než jeden povstal. (O mnoho lépe zpracováno, dle mého.). Zde by si konec zasloužil méně předvídatelna a lepší vyústění. Nezmiňuji se ani o podivném otevřeném příběhu. Jak to asi dopadlo? Co se teď bude dít? No jen si to domyslete. Já už na to nemám scénář. Silnější 3* 68% ()

nirvanafan

Strašná škoda. Mohla to být druhá Gattaca, jenže kromě skvělého nápadu nepřináší tenhle film naprosto nic originálního. Pouhá ve svižném tempu natočená scifi honička. Do scénáře raději nešťourat nebo by hodnocení muselo jít ještě níž. ()

GodComplex

Uz dlouho jsem nevidel film, ktery by byl tak brutalne zpraseny castingem. Koneckoncu, kdyz mate napsany zajimavy scenar na originalni a ambiciozni sci-fi a do hlavni role se rozhodnete obsadit parodii jmenem Justin Timberlake, lecco to vypovida o vasem mentalnim zdravi. To ale neni vubec vsechno, v podstate co role to tragedie, Amanda Seyfried je ultra nesympaticka a to po jejim predstaveni z obrazovky temer nesleze. Paradoxne uplne jediny kdo se mi libil je Olivia Wilde, ktere tvurci do zivotnich hodinek prisypali zoufale malo casu. Existuje mnoho cest jak pohrbit nadejny filmovy projekt, Andrew Niccol vsadil na dementni herce a vyslo mu to na 100%. "For a few to be immortal, many must die." 4/10 ()

Mr. Filuta

No, nevím jestli jsem jako skalní fanoušek sci-fi příliš shovívavý či naopak. Tak když si řeknu, že nebudu šťouchat do principielně nepřesné proti-kapitalistické agitky, pořád toho zbude na šťouchání dost. Co ty nedotažené funkční principy a reálie? Co ta nevěrohodnost hlavních postav? Co nějaká lepší pointa? A proč má Justin coby Will Salas až otravně neustále všechno na háku? Jediné co opravdu nemůžu upřít je, že je to zabaleno do neuvěřitelně atraktivního kabátu takže tumáš tři hvězdy, ale víc ne, sorry. ()

cervajzik

Vynikající námět, skvěle zpracované prostředí, slušná atmosféra... Od prvních minut si mě film získal úžasným nápadem, přičemž následně jsem byl ohromen celým tím fantasticky zpracovaným světem. Také oceňuji sympatické herecké výkony v čele s Justinem Timberlakem, který mi znovu (The Social Network) ukázal, že dokáže být výborným hercem, ačkoli jsem o něm dříve pochyboval. Příjemná oddechovka, které rád odpustím pár drobných vad na kráse. 90% ()

Macejko

Tento rok sa s vynikajúcimi a originálnymi filmami skutočne roztrhlo vrece. Správcovia osudu, Zdrojový kód, Zrodenie Planéty opíc a najnovšie excelentný Vymedzený čas. Spočiatku som sa mierne "radostne zhrozil", keď mi mysľou prebehlo, že titul "najlepší film roka" budem možno Opiciam musieť odobrať. Nakoniec sa tak síce nestalo, ale aj napriek tomu sa "In Time" spolu s vyššie menovanými zaradilo do mojej osobnej tohtoročnej topky. Andrew Niccol je naozaj borec. Skvostný a v scenári nemenej perfektne vyťažený nápad, famózna réžia a skvelé herecké výkony (Justin ruluje, Cillian tiež a Amanda potvrdzuje status najväčšej krásavice v Hollywoode, ktorá narozdiel od Megan Fox pobrala aj tú nepodstatnú drobnosť zvanú talent), podporené kvalitnou hudbou Craiga Armstronga. Aj napriek mierne kolísavému tempu (strhujúce pasáže sú tými pomalšími striedané na niektorých miestach nevhodne) ma tento snímok divácky dokonale naplnil a ja sa neviem dočkať reprízy. Chvalabohu, čas mám ;) ()

zipper111

Všechno co tento film má je zajímavá myšlenka, šampón Justin a roštěnka Amanda.... Provedení je ale slabota, a to veliká. Neskutečně nevyužitý potenciál, několik zajímavě rozjetých scén (rvačka o čas, Strážce času na křižovatce) skončí náhle úplně debilně. No a konec... Néé, konec to naprosot zazdil. 3* ()

Lum3n

S oběma očima úplně zavřenýma ještě 4*. Nápad, myšlenka i vizuální provedení bez výhrad. Jednotlivá dějová řešení jsou ale bohužel zkratkovitá a leckdy naivní. Niccol nám naservíroval teoreticky skvělý film, který se při praktickém provedení motá odnikud nikam. Některými momenty ohromil, jinými budil rozpaky. 70% ()

Dámské posily...

Dámské posily...