Vyměřený čas

Skleena

Na jedné straně stojí originální a podle mě atmosfericky dobře zpracovaný námět. Proti tomu je však postaveno klasické "nadlidství" ústředního hrdiny, což mi poslední dobou vadí stále víc a víc. Je mi daleko sympatičtější, když postavě k posunu v ději v její prospěch pomohou některé ve skutečném světě ne příliš pravděpodobné náhody, než to, že se z chlápka bez předpokladů (v tomto případě dělňas z továrny) stane přepnutím jakési neviditelné páčky hitman, který bez mrknutí oka vyškolí profesionální bouchače (v našem případě strážce času) a s přehledem solí smrtelná střelná zranění ze zbraně, které měl podle informací, se kterými divák od začátku snímku pracuje, poprvé v ruce. Rovněž mi vadí brzká smrt krásné Olivie Wilde, to se přeci nesmí stávat! Ale to už je tak trochu můj problém a s kvalitami filmu to zas tak moc společného nemá :) Je však třeba uznat, že jsem se bavil, snímek celkem šlape a jak tu už v některých komentářích zaznělo, funguje to i bez šílené výpravy plné futuristických robotů a přehnaných efektů. Trochu mě mrzí, že se blíže nevysvětlila situace s hrdinovým otcem, o kterém je nám servírováno pár nezanedbatelných zmínek - třeba by se tím směrem mohla ubírat i vysvětlení, proč je hlavní postava tak zručná v kopání zadků jiným, v tomto ohledu daleko zkušenějším lidem. I přes to všechno ale u mě dobrý. Vlastně moc dobrý. ()

Jino

Vyměřený čas hravě zaplní tu dobu, kdy venku prší a vás nebaví nic dělat. Zaujme především myšlenkou, kdy necelé dvě hodiny divák sleduje jak by vypadal svět, v němž by se místo penězi platilo drahoceným časem. Pod touto rouškou je to však jen obyčejný thriller, po němž jsem měl pocit již několikrát viděného a slepeného v jeden celek. Nad hranicí tří hvězd to vytáhli jen dobrý Timberlake a ještě lepší Murphy. 70% ... na jedno podívání. ()

Nautila

Stejně jako u ostatních Niccolových filmů - základní nápad dobrý, ale rozvinutý nudnou a předvídatelnou cestou. Po technické stránce kvalitní a atraktivní, ale nálada filmu je taková odlidštěná a chladná. K tomu spoustu nelogismů a zásahů shůry. Vyměřeno přesně na odpočinkové zabití večera, za mě je to další Surrogates. ()

WoWoW

Timberlake a hlavně Murphy mě vážně bavili a původní myšlenka je taky super, ale... Film je jinak naprosto nemastný, neslaný a s přibývajícími minutami mi dokonce začínal i lést krkem. Další z filmů, který nedokázal ze svého potenciálu vytěžit maximum, dokonce možná nevytěžil ani polovinu. Škoda!! ()

Petoss1

Budúcnosť, v ktorej ľudia musia vedieť dobre šprintovať o život. Skvelý námet, parádna myšlienka. Neveril som, ale Justin dokáže hrať, Seyfriedka mimoriadne sexy a spolu sú ako Jánošiková družina. Už dlho som sa netešil z takéhoto scifi. Trochu sa obávam, že sa táto časová budúcnosť môže stať skutočnosťou. ()

Elyssea

Skvělý námět, za kterým trochu pokulhává scénář. In Time je totiž přese všechnu snahu předvídatelné a trochu schématické. Celá otcovská linka se mohla vyškrtnout a filmu by to neuškodilo (otec jako morální autorita, která synáčka naučila dovednost, která mu zachrání život, to je über klišé). Chválím Cilliana Murphyho, protože mi byl sympatičtější než celá ústřední dvojice. Nicméně stále převládá spokojenost, tak přivřu očko. ()

dubinak

Toto dílo již známého režiséra již známých a mých oblíbených dramat Truman Show a Simone, jsem si já osobně na první zhlédnutí značnou mírou užila. Když se ale poohlédnu zpět a vzpomenu si na v pořadí druhou projekci, něco klišovitého na tom přece jen bylo. A dost. Nápad úplně výborny, zaryl se mi pod kůži, protože jsem se s ničím podobným zatím nesetkala. Proto také nemůžu porovnávat a shledávám Vyměřený čas jako jeden z nejoriginálnějších sci-fi thrillerů, se kterým jsem měla tu čest. Zpátky k výtkám. Velké WTF byla už jen ta naprosto stejně zpracovaná a opakovaná scéna s matkou a potom s Willovou milou, akorát ve finále s jiným koncem. Vážně jsem si nedokázala domyslet, jak ta scéna asi dopadne. Každopádně herci byli obstojní, Justin obzvlášť, začíná se mi jako herec docela zamlouvat. Je škoda, že se to nakonec podalo jako taková jednoproudovka, přesto, že by si film klidně zasloužil nějaké ocenění za opravdu geniální nápady a vypracování detailů, protože těch tam bylo opravdu dost. Cillian už vše jen podtrhoval. Za mě spíše kladný zážitek. ()

joker.george

Zajímavý svět a jeho koncept je zabitý tím, že je zasazený do běžné dějové kostry. Takže jsou předkládány ,,překvapivé" příběhové zvraty, dochází k náhodným změnám chování a navíc několik scén působí přinejmenším směšně. Což je škoda, protože film není hloupý ani nešikovně natočený, jen plně nevyužil svůj potenciál. Popravdě mi postavy, i přes jejich chyby, přirostly k srdci, narážky na čas byly povedené. (Netflix) ()

Attta

Výborný scénář pokažený průměrnou režií, kterou nevyzvedne ani pěkná Amanda. Hollywood se řídí heslem "udělejme za každou cenu něco na co nemáme rozpočet" a těma honičkama a bouračkama v autech to potvrdili i zde. Jinak film je to příjemný ale za tyhle šílenosti nemůžu dát víc. ()

Langy10

Pecka film, určitě bych se na něj poďíval znovu. Poslední dobou se sci-fi stává mým oblíbeným žánrem. 85% ()

enjoi

Parádní zpracování dnešní společnosti, která se pořád za něčím žene. Jestli to takhle někdy bude vypadat i ve skutečnosti (a že od toho nemáme moc daleko), tak to se teda máme na co "těšit". ()

Wladi.mir

Vcelku výborný a originální nápad, kterému sice chybí hodně nedodělků, ale i tak. Jinak slušný filmek na večer se čím dál lepším Timberlakem. ()

sulimo

Pro mě velikým lákadlem byla zápletka, ono lákadlo pak nakonec ukecalo můj odpor vůči Timberlakeovi a tak jsem se po vyřešení tohohle dilematu mohla konečně kouknout na to, jak si nikdo zase hyzdí film onou příšernou zpěvačkou jménem Justin, která měla raději zůstat u toho otřesnýho zpěvu. Ne, vážně, ať už si ho pro potěšení teenagerů a metrosexuálů či transgenderistů narvou do jakékoli role, vždycky mám pocit, že minimálně stejně "dobře" by to zahrál kdokoli jinej (tuhle jsem zrovna viděla dokument o jednom moc šikovnym šimpanzovi.....). Ale zpět k tomu lákadlu, s tim to dopadlo mizerně. Skvělej potenciál filmu, co se nápadu týče, zůstal až obdivuhodně nevyužitej, a to je nepřekvapivě škoda. Docela jsem se těšila na větší nekompromisnost života v týhle společnosti, co sem ale dostala bylo jen povrchové zasvěcení o pár rádoby srdcervoucích scénách, při kterých jsem si spíš než srdce chtěla vyrvat oční bulvy. Takže zklamání veliký. Navíc se mi do té role tak trochu nemastného neslaného policajta nehodil Murphy, kdybych mohla, z fleku bych ho prohodila do role hlavního hrdiny, jelikož předpokládám, že asi nebylo účelem filmu, aby divák fandil nepříteli,no možná jsem jenom ojedinělej psychopat, co já vim. Je to zkrátka škoda, že tohle tak blbě obsadili (ani Amanda mě nijak neohromila, a spíš mě zarazilo, že když někdo běží doslova a do písmene pro svůj život, tak si nevymění ty debilní šaty a nezuje jehlový podpadky za botasky. Teda aspoň já bych jakýkoli rychlejší pohyb v týhle obuvi neměla šanci zvládnout - ano, vim, nebylo by to tak zatraceně sexy), ještě větší škoda je pak to, že tvůrci pořádně nevyužili námět a skončilo to u trapný lovestory, kde jsem měla místy problém rozpoznat, kdo z těch dvou má koule. No nic. Dost rozčilování, nesto jí to za to. ()

TomikZlesa

V celku geniální myšlenku v trošku pokulhávajícím provedení. Justin mě mile překvapil, zbytek trošku zkalamal. Zamrzely chyby s prázdnou dálnicí, saltem v autě ( to byl hodně velkej úlet ) a dalšíma pár chybma, jako totálně nestřeženejma bankama pocitem že taková společnost by nikdy nemohla takhle pokojně fungovat. ()

bukowski83

In Time je důkazem toho, že i s naprosto originální myšlenkou se dá zpackat výsledné dílko. Těšil jsem se, že to někdo chytne pořádně za vlasy a vytahá z toho veškerý potenciál, bohužel naservírovali mně pouze uběhanou roadmovie, kde pořád někdo někam jede nebo běží. Celé to postráda charisma, překvapení a hlavně napětí. Jen jsem se zděsil toho, kdyby tenkrát takhle domrvili myšlenku Matrixu. 55% ()

Dámské posily...

Dámské posily...