Vyměřený čas

tatanapope

Svět , kde se měnou stal čas , po který budeme žít . Inu nápad to nebyl úplně špatný a řekněme 1. polovina filmu byla zábavná , zajímavá i relativně akční . U 2. poloviny filmu jsem měla chvílemi pocit , že je film nekonečný a netrpělivě jsem vyčkávala konec . To mi říká , že to z mého pohledu není úplně dobře , když člověk u filmu netrpělivě pokukuje po hodinkách , přesto , že vlastně nikam nespěchá dá se celkem z jistotou tvrdit , že filmu u konce cosi chybělo . ()

Lachtaan

Další film, co na můj vkus nedostal v době svého uvedení do kin moc prostoru světu ukázat, že je lidem 'k mání' a že stojí za to na něho do kina vyrazit - a to vše byla chyba.. Ne nadarmo je totiž podle současných statistik tady na CSFD 195. nejoblíbenějším filmem.. Dokonalá zápletka o tom, že v budoucnosti je tikot našeho srdce ovlivněn tikotem hodin na našem zápěstí a kdy je svět nezávisle rozvrácený a váš čas je vaším nejcennějším majetkem, který si musíte chránit více jak oko v hlavě.. Skvělý Justin Timberlake si odskočil od zpěvu a po boku krásné Amandy Seyfried si zahrál na myš v nebezpečné honičce, kde se role neúnavné kočky ujal famózní britský herec Cillian Murphy.. Vyměřenému času není co vytknout, svou oblíbenost má zaslouženě.. ()

Sabrewulf

Parádní nápad, který sliboval chytrou a zábavnou podívanou, bohužel se to někde od půlky strašně podělalo. Očekával jsem nějaké propracované pronikání do celého systému, seznamování se se všemi pravidly, poté jehich postupné nabourávání/ sabotování/ vzpouru, prostě cokoliv a ono se to zvrhlo jen v laciné utíkání a kradení stále dokola. Ještě horší byly přibývající kiksy, přičemž asi ten nejhorší ze všech byl dobrovolný "chod na doraz" hlavních hrdinů, přitom měli každou chvíli možnost, přidat si času, kolik chtějí, tím pádem to úplně zabilo jakékoliv napětí. Proč byly banky chráněné hůř než ve středověku? Proč se lůze zvedají náklady tak extrémně, že z toho umírají, když by s takovou všichni vychcípali a popelnice by pak vyvážel kdo, ti snobáci? Za totální absurditu považuji scénu s vrahem-autobusákem. Nejen, se chová úplně flegmaticky i když ví, že danou osobu svým počínáním zabije (oni vůbec ti lidi v celém filmu jsou strašně v klidu, jako by se opravdu jednalo jen o peníze a ne život), ale i daná osoba si ten převoz nijak nevydupe, když tam řidič nemá žádnou gestapáckou ochranku? Atd. atd. Je to hrozná škoda, po dlouhé době film, který mě okamžitě zaujal a takhle to zmršit? ()

Honzíno

Do půlky celkem dobrý. Solidní rozjezd, přišlo mi to i občas pěkně černohumorně zabalený. Ale někde kolem polovičky, možná i před ní jakoby scénář nebyl hotov a dodělával se za chodu. Všechno je najedou nalajnovaný, předvídatelný, naivní a nebojím se říct, že místy i hloupý. Je to škoda. Tohle je nápad za milion let a je využitej minimálně. Taková plochá, jednohubka bez větší hloubky. Aspoň oldschoolovej soundtrack se mi líbil (mám rád hluboký tóny na piánu při honičkách a napínavejch momentech). ()

baruss

Budú spoilery: Myšlienka obchodovania s časom je vnútorne nesúrodá... (napríklad je oveľa výhodnejšie riskovať že Vás zastrelia ako sa nechať "vysať". A to aj za predpokladu, že človek ktorý má zbraň Vás zastrelí na 99,99% - napriek tomu to vo filme nikto nerobí, rovnako tu nefunguje presumpcia neviny, človek podozrivý z vraždy dostáva de facto trest smrti ešte pred vyšetrením prípadu). Ďalší výrazne kaziaci element je nefungujúci finančný systém. Keďže čas plynie a ešte sa ním aj platí,, tak zaplatený čas sa niekam preleje. Ale uplynulý čas navždy zmizne. De fakto za 1 kalendárny rok zmizne z obehu rovnaký počet rokov, koľko žije na svete obyvateľov. A pribudnutý čas je 1 rok za každé narodené dieťa... To znamená aby počet času v tomto systéme stagnoval musel by sa ročne počet obyvateľov zdvojnásobovať. Čo je prakticky temer nemožné. Vyplynúc z toho, že času v obehu neustále ubúda, jav ako inflácia je absolútne nemysliteľný, jediný a zákonitý efekt, ktorý musí nastávať je deflácia. Tieto a iné logické vady veľmi kazia celkový dojem z filmu, ktorý považujem za dobre pozerateľný. ()

Jizni Tlapa

Originální námět si zaslouží obdiv. Stejně tak bujný dekolt A.Seyfried a pekáč buchet J.Timberlaka. Nelze se nepozastavit ani nad akcí, která je svižná a dobře propracovaná..tak proč né pět hvězd? Chyba je na straně nemastno-neslaného zakončení a "houseovské 13",jejíž herecký potenciál postrádal využitelnosti ve více, než pár minutách celého příběhu... ()

ivan_drago

Vcelku originální námět, zpracovaný bez zbytečného vysvětlování... I přes některé nesrovnalosti funguje film tak jak má a autorům se daří napětí udržovat po celou stopáž filmu... Justin je, a to přiznávám, že jo to můj oblíbenec, jako vždy skvělý, a slušně mu v roli sekunduje ostatní osazenstvo, jmenovitě Cillian Murphy a hlavně Galecki, kterého je divné vidět jinde než v Big bang... "Uchlastal je za devět let..." Ovšem ta bouračka, když je přepadne Minute man, je natočená snad s angličákem .... velmi nepovedené. Nevím sice kolik film stál, ale místy mi přijde, že výprava poněkud zaostává a místy smrdí až takovou televizností... To ale nic nemění na tom, že je to svižné a originální. ()

Qitek

Naprosto sterilní a naprosto nudný Andrew Niccol. Tam kde Gattaca fascinovala svou stylovostí a onou sterilností, In time naprosto nefunguje a selhává ve všech směrech. Naprosto nechápu nešťastný casting. To zaprvé. Zadruhé nechápu Niccolovu naprosto duchem nepřítomnou režii. Vše(!) je tu od začátku až do konce nudné, prázdné a bez života. Dokonce i ta mizanscéna je tak strojená, že bije do očí. A scéna s Willem a jeho matkou běžící naproti sobě...?Tak to bylo jak vystřižené z "Bláznivé střely" nebo filmu Bena Stillera. Hlavní hrdina si ve filmu povzdechne, že by se jednoho dne rád přestal dívat na svůj čas. Přiznám se, že po dvaceti minutách filmu, jsem se stále díval na zbývající čas tohoto filmu. Ubíhal pomalu... ()

Bobik9

Možná pro mě i nejočekávanější film, na který jsem se těšil už dlouhé měsíce dopředu. Timberlake, Seyfried, Murphy, Pettyfer, Wilde - výtečné obsazení mých oblíbených herců a všichni se činili. Především Cillian Murphy myslím, že předvedl skvělý výkon. Nápad celého filmu je naprosto dokonalý, origiální a trošku děsivý. Kdyby to šlo, tak bych se moc těšil na druhý díl, ale je mi jasné, že tady pokračování asi nebude. Justin Timberlake, jako novodobý Robin Hood, bohatým bere a chudým dává. Vše skvělé, rozhodně je to jeden z nejlepších filmů a nápadů roku. ()

Mrkvič

Andrew Niccol navazuje na svou Gattacu. Akorát že i přes tíživé otázky nevypadá Vyměřený čas tak pesimisticky. První polovina filmu je parádní a ukázkově podaná ne moc povedená vize budoucnosti. V druhé půlce táhnou už jen herci, protože film začne být akčnější a dosud předhazované myšlenky ustupují do pozadí. U herců jsem absolutně nepochopil ke konci nevyužití postavy stvárněné Cillianem Murphym, který se snaží, co mu síly stačí, aby potom na konci jeho postava jentak... . I tak ale není takových scifi nikdy dost a směle do dalšího Niccole! ()

Sfinkter

Prvních deset minut musí každému připadat průšvihových, poté se asi obecenstvo rozdělí na ty, které film chytne, a na zbytek. Řadím se k první skupině, snímek mě bavil a samotným námětem kupčení s životním časem mi připadal zajímavý, i když v hollywoodském pozlátku. Ale i kvůli Amandě bych se snad podíval znovu. ()

Johnny.ARN

A nezabudne povedať nejaké to anglické slovíčko, niečo ako Hallo alebo Justin Timberlake alebo niečo podobne. No áno, zase další film s Justinom. Pri pohľade na hercov som si povedal wow, stretne sa stará parta z Alpha Dogu. A zas som bol nemilo prekvapený ( ako aj pri Arene ) keď herečka, na ktorú som sa tešil, zomrela prakticky v prvých 10 minútach. Presne, hovorím o Olivií. No nič, ideme ďalej. Začíname sa rozbiehať, začíname chápať, o čo vlasne ide. Tu treba povedať, že námet bol obstojný. Chvíľku som sa už bál, že film začne naberať nežiadúci smer a to že začneme pátrať po otcovi. Vydýchol som si, že to tak nebolo. Justin sa svojej role zhostil celkom dobre. Krátke vlasy mu pristanú, a zelené čísla na ruke krásne svietia vo vode. Amanda taktiež obstojne sekunduje. S účesom to síce vychytala ale aj ... . Tie oči sa tak často nevidia. Ďalší teepek ktorý ma prekvapil bol Alex. No porovnávačka zafungovala a keď si vezmem Stormbreakra, toto a som čislo 4, tak tu vyzeral asi najlepšie. Je zaujímavé, čo dokáže spraviť make up, a filmárske triky. Úplne som mu ten jeho vek uveril. Petyffera obsadzovať častejšie, poprosím. Čo mi chýbalo bol väčší priestor pre Cilliana Murphyho. Ale ja tak v tom plášti vyzeral zabito. A chýbala mi akcia. Príliš veľa sentimentality, ktorej taká vysoká koncentrácia v takom filme nemusela byť. Určite mi dá každý chlap za pravdu, že pohladenie na duši robili autá. Farba, futuristický zvuk ( ktorý možno nemusel byť, aj keď potom by som si pripadal ako pri pozeraní RaZ 5 ) a rozličné úpravy spravili z áut pastvu pre oči. Celý čas ma prenasledoval taký pocit, že sa to chcelo podobať na Počiatok. Lenže Inception je minimálne o triedu vyššie, a povedzme si na rovinu, film s hviezdami nižšej svietivosti ho predsa nemôže dobehnúť. Celkovo mám však dobrý pocit, aj keď pár vecí by sa tomu ešte dalo vytknúť ( kto bol vlastne ten Hamilton? a celkovo, niekoľko detailov mohli viac vysvetliť ). Takže 3 z 5 ()

danco123

Keď som si pred zhliadnutím filmu pozrel jeho obsadenie a videl som v hlavnej, úlohe Justina Timberlaka tak som si pomyslel, že to bude znova jeden z tých filmov, kde sa známy spevák snaží presadiť vo filmovom Holywoode. Ale môžem s kľudným svedomím napísať, že Justin Timberlake sa s touto úlohou popasoval veľmi dobre. Film ma veľmi očaril a nepotreboval som v ňom vidieť ani nadprirodzené zbrane a samé "strielačky". Tomuto filmu dávam poctivé 4 hviezdy. ()

karlik4801

Od první scény mě to neuvěřitelné chytlo. Jen jsem žasl nad skvělým zpracováním toho nápadu. Už jen to se cenní. Ale i zápletka se povedla, dobrý scénář, dobrá hudba a dobří herci. Prostě kvalitní podávaná, ať jde už o akci nebo o prosté prchání před těmi špatnými. Justin Timberlake ze sebe vydal dostačující výkon, na to, že není čistě jen herec, hraje přesvědčivě. To většinou hrající zpěváci nebo zpěvačky nezvládají. ()

Yesqward

Pripadá mi to ako geniálny nápad, bohužiaľ, trošku nedotiahnutý. Herecké obsadenie je OK, všetko je OK, to, čo mi tam chýba skvele vynahradzujú akčné scény. Miestami som mal pocit, že sa pozerám na Forresta Gumpa (kto uvidel, pochopil). V celku dobrý, mierne nadpriemerný film. 78% ()

viperDavid

Neobvyklé a originální. Justin hrůza, Amanda budiž. Ale líbil se mi děj, čas docházel kvapem a člověk nikdy nevěděl jestli dojde tomu či onomu...vzpomeňme si na Olivii Wilde, který bylo fakt škoda :'( Každopádně velmi dobře zpracované a i když nějakého Triblinka fakt nemusím, tohle se povedlo 4* ()

Simpoch

Fajn námět, ale šlo z toho vytřískat o dost víc. Třeba je to jen tím, že moc nemusim Justina... Palec nahoru. ()

Dámské posily...

Dámské posily...