Vyměřený čas

MovieFive

Byl to ten zajímavý námět, co mě zaujal nejvíc. Timberlake pro mě není žádný herec, naštěstí to vykompenzovalo množství vedlejších zajímavých postav. Co se děje týká, asi tak od půlky se plácá pořád v tom samým a konec radši ani komentovat nebudu, námět byl značně nevyužitý a hlavně nedotažený. V kině těch pár napínavých a působivých scén vypadalo o to líp, proto ty 4* dám, obecně bych Vyměřený čas zařadila do škatulky těch filmů, které nejsou vůbec špatné, ale vidíte, že mohli být ještě mnohem lepší...a to vždycky zamrzí. ()

LordBeeDoO

Po prvních zajímavých asi 15 minutách přichází další hodina a něco nudy, kdy se v podstatě už nic zajímavého nestane. A přitom nápad jako takový zajímavý, myšlenku by to i mohlo mít .. ale ta se vytrácí v tupých rozhovorech, zbytečných rádobyromantických scénách a nicneříkající akci. Tohle se moc doporučit ke shlédnutí nedá ... ()

Pidzey

Hm, zajímaví a docela originální nápad. Přibližně jednu třetinu to i docela fungovalo, ale později už film ztrácel grády. Znovu mám pocit že se z toho dalo vymlátit více, ale to už je zřejmě osud většiny takovýchto scifi. Obsazený je to celkem přijatelně. Justin je fajn i když by se měl věnovat spíše zpívání, tam je jistější, Amanda si mohla prohodit roly s Olivii a Cillian je skvělý. Vyměřený čas je solidní sci-fi, ale osobně sem čekal něco více. Když už ne promakanej scénář, tak alespoň kvalitně natočenou, suprovou akci či honičky, protože všeho toho tu je tak napůl, především se tu hodně běhá. Nu což člověk nemůže mít všechno. ()

simon84

Bonnie a Clyde 22. století kde místo peněz mají čas... nápad zajímavej, tempo slušný, herci trošku průměrní, celkově dobrá oddychovka na páteční večer. ()

fixaman

Hollywoodská kritika kapitalismu navlečená do moderního sci-fi kabátku s originálním twistem v podobě času místo peněz. Justin Timberlake hraje překvapivě dobře (je to první film s ním, který jsem risknul - a nelituju), Amanda Seyfried se aspoň snaží. Celkově to ale dobře uteklo. Kdyby to nebylo tak politicky prvoplánové, mohlo být hodnocení vyšší - takhle cca 70%. ()

loki5

Slibný námět utopený v béčkové gangsterce z "ghetta". Vše se rozpadne asi po půl hodině a veškerá sci-fi hloubka se utopí v honičkách, přestřelkách a krádežích. Hlavní hrdina se během chvíle mění ve střelce a špičkového řidiče. Občasné nápady s časem jsou fajn, ale většinou nakonec nejsou nijak rozvedeny a když je prostě vyměníte za zelené bankovky funguje to stejně. Mimochodem hlavní hrdina je mi dost nesympatický. A Amanda Seyfried vypadá jako mrkací pana :-D Ale koukat se na to dá. Když jste fanda sci-fi odečtěte 15% a když jste fanda gangsterek přidejte 15%. 50% ()

Saur.us

Chytrý nápad vyvedený v dobrém audiovizuálu s jasnou anarchistickou myšlenkou, to je Bonnie a Clyde moderní doby. Konečně jsem si našel trochu času a na tuhle scifi gangsterku se podíval. ()

Brusíček

Tenhle film mě osobně ukazuje hned dva možné způsoby hodnocení. Při prvním bych musel být velmi kritický za spoustu technických nesrovnalostí ve filmu, na to o čem byl tak poměrně málo napětí, a i laciné efekty, to celé by vyvýšila poměrně dobrá hudba. - to bych ocenil tak 60%. Ale, při druhém mi to v určitém podobenství připomíná současný svět, o tom jak vlastně mrháme vlastním časem pro úplné kraviny, sobecky se věnujeme vlastním nicotným zájmům které v důsledku nemají smysl, a nakonec ten čas každý vyměřený přece máme, takže film nabízí člověku možnost přehodnotit své životní priority a najít pravý cíl života. Takže tato myšlenka je opravdu inspirující a celkově jelikož mě film tímto způsobem oslovil, hodnotím 80%. ()

Fairbanks

Ano, slibný námět, ale zcela zabitý zpracováním- zkratkovitá řešení (not "in time"), nedůvěryhodná motivace postav a nakonec i postavy/herci sami... Bohužel proplýtvali můj drahocenný čas :) ()

Everyone

Skvělá obhajoba toho, proč nerozevírat sociální nůžky, které mohou v případě velkého technologického pokroku (zde na poli biologie, řekněme), vytvořit skutečné nadlidi, kteří by obešli to, před čím jsme si všichni (i přes veškeré snahy o individuální prosazování svého ega v běžných situacích, shazování druhých, až po rasismus nebo posměchu hendikepovaným, finanční defraudace, tunelování - pro vylepšení svého sociálního profilu, postavení) rovni, před smrtí. Je to v podstatě model otrokářský, který bůh ví proč zvítězil, nade všemi jinými modely...v podstatě je to politicko-ekonomická oprátka, které nemůže zajistit dlouhodobost přežití druhu. Je to nestabilní ekonomický totalitní model, kde lidská práva shořela v plamenech budoucích ekonomických problémů (efektivita produktivity - např. stroj - počítač vs. člověk) ... rezignovalo se na lidská práva - osvícenci vymřeli - udržitelnost se udržuje kastovní bipolaritou privilegovaných a lůzy. Za co se celá léta prolévala krev, to bylo v tomto implementovaném totalitním modelu zrazeno - člověk musí pracovat do úmoru, bít se o práci hlava nehlava (přes všudypřítomný problém nevyřešené nezaměstnanosti či smysluplnosti a efektivity pracovní náplně; problém evaluace příjmu - času - z pohledu vykonané - fyzické/duševní práce - kdo toto hodnotí? jaká jsou kritéria, apod.). Volba dobrovolné nezaměstnanosti nepřipadá v úvahu, svobodná vůle neexistuje, každý musí, byť i neefektivně pracovat jako v bývalém režimu - příživnictví - nemůže existovat. ____ Novodobé nevolnictví, chcete-li kybernevolnictví. Bolševismus by byl jen slabým odvarem, navzdory poklidnému vykreslení ve filmu. ()

djfun

Je to divný, ale přesto, že je u tohoto filmu mínusů jak hnoje, hrozně mě bavil. Ta myšlenka je totiž celkem originální a hustá, takže vlastně v podstatě utáhne celej film, v kterym jinak dle mě chybí propracovanost postav, menší předvídatelnost, míň polopatistický dialogy... Herecký výkony taky žádnej trhák, ale od Justina bych ani víc nečekal...A na Amandu se dalo aspoň dívat:) Exteriéry mi přišly chvílema, že si klucka odskočili natáčet někam na chudší sídliště L.A. a kompars tam dělali místní kolemjdoucí za hot dog:) Dobro a zlo pohádkově jasně vymezený, love story nechybí, všechno aby pěkně zapadlo do sebe (co je nám po logice...), prostě nalajnovaný v rámci škatulky tak, "jak by to mělo být"...Jenže kupodivu, přesto, že emoce vás asi moc nezdrtěj a "hloubka" zrovna taky ne (a dalo by se přitom z toho myslim vytřískat jedno z nej scífek vůbec), rozhodně jsem se nenudil, ba naopak! Je to svižný, originální a svým způsobem tak zábavný, že i přes všechny výše vyjmenovaný negativa vsadim svých "sto" let, že vás to vtáhne a dostane:) ()

EvilMari

Dobrej akční film, akorát námět ve mě vzbuzuje potřebu o tom trochu přemýšlet. Bohužel film je natočen tak, že není třeba přemýšlet a ani by u toho člověk vlastně radši přemýšlet neměl, protože by pak zjistil, že to ani filmaři až tak zas moc nepromysleli. Klidně z toho mohl být další Matrix. Takhle je to jen další akční film v řadě. ()

Bozvav

Skvělý film, dravá akce, dobré herecké výkony, mimořádně dobře natočeno. Luxusní hudba. Snad jen trošku méně adrenalinu a více dialogů. Každopádně u mne už jen za ten nápad 90% a kousek. ()

fisus

Konečně taky něco originálního.Nechtěl jsem na to koukat kvůli Timberlakeovi,ale kamarád mě přesvědčil a jsem za to rád. ()

chrispe

Nebyl to úplně ztracený čas, ale žádná pecka taky ne. Na to jaké to tu má hodnocení, se film táhnul jak žvejka. Osobně jsem čekala mnohem víc akce. Nejvíc se mi líbil výkon Cilliama Murphyho, i když zrovna ten jeho konec mi přišel kapku směšnej. Jinak je to zajímavý svět, děsivý ve svém zmrazení. ()

godycz

dobra myslenka, ale jinak picovina na druhou. scenar psalo dvoulete dite ? tolik nelogiky v jednom filmu......navonena bida. ()

Wolvie

První film Andrew Niccola,který bych označil za vyloženě zakázkový,tím pádem i za jeho nejslabší.Jsou v něm celou stopáží rozházené výborné nápady připomínající,jak osobitý tvůrce stojí za kamerou,Amanda je strašně sexy a Timberlake potvrzuje,že je na hereckém vzestupu,jenže tak dobrý námět rozmělnit do tak povrchního filmu,který tak rychle vyšumí,to je strašná škoda.Správci osudu,nemluvě o Zdrojovém kódu,mají před In Time v kategorii "Nejlepší chytrá sci-fi roku" obrovský náskok. ()

Dámské posily...

Dámské posily...