Vyměřený čas

Langiis

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě prostě bavil a baví. Velice šikovně vymyšlený děj, kterej jasně dává najevo: užívejte si života dokud můžete! ()

pafka

Napad skvely, ovsem pak rozuzleni a mapadnuti systemu jaksi trochu nelogicky a nejasny. Skoda, potencial to melo podle me velky. Konec byl takovy, ze se da ocekavat nejspis pokracovani. ()

m.p.mysacek

Tento film se mi moc líbil. Oceňuji ten nápad, že se platí časem. Tak si chudí času váží o hodně více, než si ho vážíme my. Skvěle byli vybráni i hlavní hrdinové. Opravdu je kruté, když víte, kolik vám zbývá do smrti a žijete doslova ze dne na den. ()

calculus

Neurazí, nenadchne. Škoda, že jsem na to nešel do kina, vizuálně se mi film líbil. Nápad s časem je výborný (i když není původní, jak jsem se tady dočetl), z tohoto filmu mohl být klidně nový Matrix. Nestalo se. Vyměřený čas je dějově hodně odfláknutý, od původní myšlenky mě nikam dál nezavedl. Zkrátka komerce, místy hodně přestylovaná a zaměřená na teenagery. Některé detaily mě ale zabavily, např. policejní vůz '70 Dodge Challenger s maskou připomínající Charger vypadal kupodivu hodně dobře;-) ()

deuxteri

Tento film mě na začátku poměrně překvapil. Myšlenka byla zajímavá velice dobře se rozvíjela a vypadalo to na zdařilý film. Justin Timberlake sice není můj oblíbený herec, ale ve spojení s Amandou Seyfried se z nich vyklubal poměrně klasický "akční" pár, což mi sledování filmu poměrně zpříjemnilo. Během filmu jsem ovšem začínal mít pocit, že se schyluje ke "grandióznímu finále", které asi nebude tak grandiózní. A opravdu, ten konec byl poměrně nepovedený a nepřekvapující. Celkově se mi Vyměřený čas líbil a skoro vůbec jsem se nenudil, i když se dalo hodně okamžiků předvídat, našlo se tu i několik nečekaných spádů děje, které naneštěstí přerůstali v nedomyšlené scény. I přes to dávám 70%. ()

padysak

Prvý a hlavný nápad: „Nemám čas!" a „Čas sú peniaze!" je vo filme dotiahnutý na „Čas je život!". Komu vyprší čas, ten zomrie. Za všetko sa platí časom, káva napríklad stojí 3 minúty. Chýba tomu však logika vo viacerých podstatných veciach a to aj z pohľadu sci-fi, čo je škoda. Napínavé sú naháňačky s časom, keď si ho raz postava stihne dobiť a inokedy nestihne a zomrie. Druhým nápadom je, že ľudia telesne starnú iba do 25. roku života a duševne starnú aj naďalej. Zaujímavé je preto sledovať hercov v skutočnom veku okolo 25 rokov, ako hrajú duševne 25, 50, 100 a viac ročných. Až komické mi prišlo, keď manželka, matka a dcéra vyzerali fyzicky rovnako. Boj o čas je niekedy zaujímavý, ale väčšinou nelogický a naivný, priklincovaný koncovou scénou. Scenár sa mi zdal prirýchlo napísaný a z originálnych nápadov sa dalo vyťažiť oveľa, oveľa viac. Škoda. (Film má rating PG-13.) ()

chrchel

Anti-utopie mám opravdu rád. A jakkoliv je nápad s časem, který ovládá lidské životy místo peněz, nepředstavitelný pro realitu, zároveň je i děsivě reálný. S překvapením jsem zjistil že Justin není špatný herec, (a na jeho místě bych měl fakt problém s Oidipovským komplexem!) navíc Kiliánek je jako tradičně skvělý a nepříjemný už na pohled - tohle všechno se rovná velmi příjemnému zážitku, který mě fascinuje a svým způsobem docela děsí zároveň. ()

Slam7

Tak to byla parádička!!! Jeden z nejlepších scénářů nebo spíš filmovejch nápadů, který jsem měl možnost vidět....uplně něco novýho. Už je to dlouho co mě nějakej film bavil stejně jako tenhle!!! ()

MartinDrhlik

Nahraďme hodnotu "čas" slovem "peníze" a máme tu zdařilou kritiku kapitalistického ziskuchtivého světa v mezích systémové morálky. ()

Luccy007

65% Opravdu zajímavá myšlenka a děsivá zároveń, že pokud se nenarodíte do správné rodiny, tak každodenní stres, jestli je druhý den váš poslední je nedílnou součástí vašeho (nejspíš krátkého) života.. Děj sklouzává do průměrnosti...a šílená paruka A.Seyfried tomu taky nepřidá.. ()

kubilov

To je tak, když poměrně populární sci-fi režisér a scénárista dostane geniální nápad o čase jako platidlu, který však nezabije ani herci, ani stylizací, ale scénáristickým provedením. Justin Timberlake sice není žádný extra herec, ale alespoň je to podobně jako Cillian Murphy sympaťák, Amanda Seyfried je zas docela zajímavá jiným způsobem, zarazí tak maximálně hodně malá role Olivie Wilde, jenž zde hraje Timberlakeovu matku, přičemž je ve skutečnosti o tři roky mladší. S tempem, provedením ani s ničím podobným bych problém neměl, tím největším nesmyslem je totiž dost zvláštní chování hlavního hrdiny, protože aspoň podle zdravého rozumu bych u něj nejdřív spíš čekal požitkářství, pak typickou katarzi, která by jeho chování odůvodnila, protože takhle to celé působí dost odfláknutě. Ovšem když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak to svůj účel splňuje. ()

Marty_cz

Výborný film se skvělou myšlenkou. Akční, jednoduché a napínaví. Žádné zdlouhavé scény děj si plyne rychle dál a nikde neskluzuje do nudných scén. ()

ShortyIC

Konečne som sa po dvoch mesiacoch dostal k dákemu filmu. Aby som po takom dlhom čase neostal znechutený, tak som to trošku riskol s scifi žánrom, keďže scifi nepatrí medzi žánre, ktoré preferujem. Ukázalo sa, že som nemusel ostať znechutený, ale práve naopak, som totálne spokojný, dostalo sa mi to čo som požadoval = originalita, miestami zábava, nie náročený scénar a celkovo takéto jednoduché scifi namňa posobí lepšie ako nejaké premakané z milionmi efektov a nadprirodzenými silami atď... Treba vyzdvihnúť aj výkony hercov, hlavne Justina Timberlakea, ktorý ma svojím výkonom príjemne prekvapil. Po hudobnej stránke tiež všetko, ako som si predstavoval. Silných 75% ! ()

a0001

Úžasná predloha, úžasnejšia ako samotný film. Myšlienka použitá vo filme, robí z priemerného filmu niečo viac. Trochu aj škoda, konkrétneho sfilmovania, chcelo by to remake. Avšak i tak pozoruhodný snímok. 75 % ()

karolina.f

Líbí se mi ten kontrast bohatství a chudoby, Justin i Amanda, přesto je podle mě ten nápad Time is money tak dobrý, že by si zasloužil ještě o něco lepší zpracování. ()

Agia

A mě to bavilo. Viděla jsem to vlastně omylem, kombinace Timberlake a Seyfried mě moc nelákala. Ale nakonec jsem ráda, že jsem to nevypla. Příjemná rychle plynoucí akční sci-fi oddechovka, která dovede pobavit i trochu donutit k zamyšlení. Žádná přehnanost, člověk si i řiká, že takhle nějak by budoucnost klidně mohla vypadat a moc příjemný koncept to není.:) Znuděná dceruška se stane prakticky Bonnie k Justinovi/Clydovi. Ale proč ne, opravdu je to zábavné a svižné, nehraje si to na žádný zázrak kinematografie, a proto tomu nechybí lehkost provedení. 4* s klidným srdcem. ()

Sakulnikov

Niccol nezklamal. Skvělý nápad jako vždy, i když jeho reálnost je pochybná. Ale něco v tom filmu nefungovalo, řekl bych, že herci, ale mohl by to být i závěr nebo postava hlavního hrdiny. ()

Dámské posily...

Dámské posily...