Vyměřený čas

Morholt

Skvělý nápad. Svět, který doslova a dopísmene dodržoval pořekadlo "čas jsou peníze" mě výtečně pobavil a překvapil. Stejně jako herecký výkon Timberlakea, u kterého šlo podle mě zatím o nejvýraznější hereckou roli. 70% ()

MonaSax

Tenhle film je hrozně rychlý a velice nudný, protože není čas a mně tohleto nebaví. Postavy i scénář jsou neohrabané, všechno je už od začátku jasné a předvítalné. Je to prostě jen slabá oddechovka, která se snad ani nesnaží být něčím víc. ()

EXpenza

Na konci filmu si pak řikáte,,ty brdo co kdyby to takhle bylo,, jelikož život už nemá žádnou hodnotu. Zaručeně jeden z nejlepších námětů na film,ale honit se někde každý den,aby ste neumřěl? :D ()

Kamca_

Po dlouhý době zas film, který mě vážně dostal úplně vším. Herci, hudba, námět, prostě všechno super. Sedlo mi to hodně na to, že to je hodně můj neoblíbený žánr. Při akčních scénách mě úplně mrazilo. Nedá se jinak než dát 5 hvězd. ()

Shaqualyck

On pan Niccol vlastně neříká nic nového pod Sluncem, neboť Už Hanka se Standou a Petrem věděli, že "můj čas je pouhopouhé prozatím..." Samotná kritika darwinovského kapitalismu je tu však podána až neskutečně neohrabaně a polopatisticky. Byť jde o téma na první pohled velmi atraktivní, zvlášť pro "ovčany" zemí bývalého východního bloku, kteří vyměnili jednu totalitu za druhou, daleko zhoubnější, servírující všem iluzi svobody. Ve filmu už není řeč o rozevírání nůžek, ale o regulérní majetkové kast(r)aci společnosti, kdy změna není objektivně možná, protože jen a pouze toto společenské zřízení je jediné správné a fungující. Ano je, ale jak pro koho. Zatímco si ti lepší lidé můžou znuděně mumlat "co se vleče, neuteče", mezi zbytkem světa asi nebude slogan "spěchej pomalu" patřit zrovna k těm nejpopulárnějším průpovídkám. A kde je potom ta aviváž, ptali by se teď správně "Sklepáci"...?! Zvlášť od Niccola bych totiž čekal daleko větší propracovanost, naléhavost, palčivost,... tu tíhu systému a nevyhnutelnosti na bedrech každé výrobní jednotky - člověka. Už po pár minutách je ale jasné, že tvůrci raději upřednostnili prvoplánovou zábavnost na úkor myšlenky, která zde stejně slouží jako pouhé pozlátko, díky kterému se krásní a mladí MTv golden kids Justin s Amandou můžou líbat, jezdit v autě a střílet z pistole. Film je tak ve výsledku jen (s)prostým produktem, byť před závěrečnými titulky celou dobu semo tamo naznačoval, že by snad mohl být něčím víc. Třeba jako Obchodník se smrtí, kterým Andrew Niccol IMHO dosáhl vrcholu. Tak nic, no. ()

Handle

Jelikož mám rád inteligentní Sci-Fi a námět mi přišel zajímavý, tak nějak jsem tušil, že se mi tenhle film bude líbit. A měl jsem pravdu. Skvělá režie, herci, hudba i vizuální stránka s poutavým příběhem, tohle mi naprosto sedlo! Napětí i akce byla slušná, akorát jsem možná čekal lepší závěr. Celkový dojem ale výborný... Celou dobu mě to bavilo a postupem času mně došlo, kolik je vlastně ve filmu skrytých myšlenek. Bohužel, jsou tu i tací, kteří budou řešit, že film postrádal emoce a že tam byly "díry v logice", které možná jsou trochu pravdivé, ale já určitě nepatřím k těm, co budou pitvat film, aby sem mohli napsat jak byl strááášně nelogický. Upřímně - kdybych si ty "díry v logice" tady nepřečetl, tak by mě ani nenapadly. Podle mě film potenciál využil a ve svém žánru je to nadprůměr. Líbilo! 80%. ()

jerry12

50%. Smutně promrhaný geniální námět, z něhož by se dalo vytěžit daleko, daleko víc, než jen proměnit jej po zajímavém začátku v nudnou akční slátaninu, kterých jsme viděli mraky i bez tak fascinující formy platidla. Hrubě nevyužitý potenciál. ()

RelaxMan

A je to tady !!! Konečně první letošní zahraniční film, u kterého jsem se dočkal plných 5 hvězd. To co mi letos chybělo u jiných filmů, jsem tady konečně našel. Nenápadný trailer naznačil, že by to nemuselo být špatné, ale že to bude takhle dobré jsem fakt nečekal. Základ úspěchu je totiž originální nápad a ještě když k tomu připočtu skvělý výběr všech herců, tak pak, už není třeba co dodávat. ()

Lacike

Kto mi vrati tie dve hodiny, ktore som tomu film venoval? Nikto. Namet si Niccol zvolil originalny, ale spracovanie je bohuzial nedotiahnute. A to nielen co sa tyka vykreslenia fungovania spolocnosti, ale aj ustredna zapletka je dost nepresvedciva a nejasna. Postavy su slabo vykreslene (o co im vlastne ide?) a casto sa spravaju nelogicky (jak to chcu dosiahnut?). Vysledkom je zlatanina, kde sa neustale odohrávajú rôzne, cim dalej tym nudnejsie, náhodne epizodky. 4/10. ()

Genero

Zdá se, že nám klamač chlapeckých klínů vyrostl v solidního herce schopného utáhnout film a Marky Mark se musí obávat konkurence na postu metrosexuální gay ikony. Zápletka je fascinující a neméně mě fascinuje, že nějakého šílence napadlo do role hlavní kikiny protlačit důru Amandu s lascivním pohledem nadrženého okouna, pod kterým se sice nejednomu stárnoucímu porybnému bouří hemoroidy v těle, ale ynterlygenta neukojí ani v nejmenším. Když tak počítám, tak to máme: stahování z opovrženíhodného sdílecího serveru 20 minut, cesta do Billy a zpátky pro chipsy Clever a lahvové pivo 10 minut, čekání na pokladně 40 minut, film samotný 110 minut, noc s fotografií depilovaného Justinova hrudníku – k nezaplacení. Celkem mě to stálo dvanáct hodin mého vyměřeného času, ale až na drobné výtky, které směřují spíše na stránky rybolov.com, si nemůžu až tak stěžovat. ()

Caszidy

Vynikající nápad a bravurně vykreslený svět, v němž se odehrává v podstatě klasický příběh Bonnie a Clydea. Kromě castingu a hudby jsou to právě propracované detaily utopicko-zrůdného světa, které Vás natolik vtáhnou do děje, že si po odchodu z kina, máte nutkání hned zkontrolovat "Váš čas". Všechny ty krásné retro automobily, lichvářské bankovní pobočky, "časové kreditky" a další věci dobarvují atmosféru uvěřitelného a přitom neuvěřitelného světa nutícího k zamyšlení nad věčným životem a jeho antropologicko-sociologickými úskalími. Když už jsem zmiňoval casting, tak se nemohu ubránit dojmu, že Justin Timberlake bude ve světě filmu stejné terno, jako před pár lety v hudbě. Amanda Seyfried mu zdatně sekunduje, stejně jako Cillian Murphy. Potěší i Johnny "Leonard Hofstader" Galecki v roli ožraly a krásná Olivia Wilde jako matka hlavní postavy. Škoda té zbytečně naznačené a nepříliš využité příběhové linky o dávno zemřelém otci. Vyměřený čas je jeden z mála filmů, který by bez obav ze syndromu "nastavované kaše" snesl pokračování. Jeho svět totiž stojí za to rozvíjet. ()

maseer2

je to škoda, když se skvělý námět rozplyne v nepříliš výrazné podívané, jejíž potenciál sice mnohokrát vyplave na povrch, ale která je jinak ve všech směrech tak nějak nedotáhnutá.. film rozhodně nenudí, ale ta nevýraznost, roztahanost a neucelenost spolu se spoustou logických hloupostí a nesrovnalostí bohužel podkopávají nohy jednak "uvěřitelnosti" děje a jednak intenzitě samotného filmového zážitku.. jinak Justin opět příjemně překvapuje a Amandě to sluší :) lepší 3* ()

MikaelSVK

Celkovo zaujímavý film s ešte zaujímavejším nápadom. Herecké obsadenie je solídne, keďže si na tom tvorcovia dali poriadne záležať, ajkeď Amanda Seyfried mi asi nikdy nepadne dooka... Povedal by som, že s blížiacim sa koncom to však už trocha prestáva baviť... Každopádne čas - 109 minút si na to môže vymedziť každý divák :) ()

BoPo

Ak by ste vedeli kedy presne Vám hrozí smrť, zmenilo by to Vaše uvažovanie? Rozhodne by ste nespávali tak dlho. Všetko by dostalo zrazu rýchlejší spád. Čakanie vo fronte by bolo oveľa, ale oveľa krutejšie. A ako sa s touto myšlienkou popasoval tento film? No nejako sa uspokojil s faktom, že ju vôbec dostal. Potom už si však nevedel poradiť, ako nás divákov načas dostať z bodu A do bodu B. Samotný nápad proste nestačí. Tak už to pochop Hollywood. ()

bouncer

Příjemné, oddychové sci-fi s nápadem. To se cení, ale nesympatičtí herci a slabé zakončení z In Time (jako ta logistická firma?) jen průměrný zážitek, kterému prostě něco chybí. A je to škoda, protože všechny tři předchozí filmy Noccola považuju za výborné. ()

MoiJe

Ako oddychovy akcnacik preco nie. I povodny napad s casom pekny, tu rozobraty len na tolko, ze je to nefer a treba pobehnut. Cillian fajny. ()

Dámské posily...

Dámské posily...