Vyměřený čas

sssssycak

Čas jsou peníze. A tady v tomto filmu to platí doslova. Skvěle uchopená myšlenka, film mě ihned vtáhnul do děje. Bohužel konec filmu mě hodně zklamal. Místo pořádného finále to celé tak nějak vyšumí do prázdna, což je ohromná škoda, protože jinak by to bylo jasně za plný počet. ()

fmash

Na Vyměřený čas lze pohlížet buď jako na trojkovou pohádku s klasickým prototypem Jánošíka, Robina Hooda, Sandokana ap., ve které se nehledí na detaily — běhá se na efektních dvanácticentimetrových šteklích, kabriolety létají vzduchem, hrdina pronic zanic ovládá boj i všeliké kaskadérské kousky, neomezená vláda oligarchie nemá bojeschopnou ozbrojenou složku... Nebo lze do úvahy brát ideologickou stránku věci, a potom je to příběh vcelku pikantní. Už proto, že za posledních třicet let šlo plných 58 procent reálného ekonomického růstu USA ve prospěch horního jednoho procenta Američanů. Což je znamení doby, změna moderní společenské smlouvy, dle které snaha a schopnosti se hodnotí úspěchem, lenost a pasivita naopak sešupem na spodní šprušle společenského žebříčku. Rozevírající se nůžky mezi superbohatou mocnou elitou a zbytkem společnosti se mění v bezednou širokou propast, již nelze přeskočit za žádných reálných okolností, píle nepíle. Snad ještě není tak zle, ale trend je zjevně nastolen. Marxovy teorie o zrání kapitalismu, jehož konečný plod přirozeně musí padnout do rukou proletariátu, dostávají od společenské evoluce další tvrdou ránu. Vývoj spíš nasvědčuje návratu feudalismu.            Nemám v úmyslu rozvíjet úvahy o logických nedostatcích příběhu a jeho reálií, hereckém obsazení, ani o některých zjevných propagandistických prvcích. Zvolil jsem tu ideologickou rovinu sledování a po celou dobu trvání filmu jsem se nedokázal zbavit pocitu, že je to příběh až příliš vážný. Byť naivní. (--spoiler--) Nebýt bez zábran pochodujících davů, zaplavujících zemi a bourajících systém, což mi přišlo jako nejhorší šidítko pro ukonejšení znepokojeného diváka, nijak zvlášť bych neváhal s pětkou. ()

Petroff

Docela prima nápad pohřbenej tunou klasický akční fimařiny a scén "na efekt". Polovina událostí v In-Time se vůbec nemusela/neměla dít, pokud by ovšem hlavní postavy nebyly debilní, jak jim předkládá nelogický, naivní, děravý a především hloupý akční/thriller scénář. Dojem, kterej u mě přetrvá asi ze všech nejdýl, jest moje uchvácení sexy představitelkou hlavní ženský role a především její umění běhat v minišatičkách na 13cm podpatcích stejně rychle jako chlap a k tomu elegantně a s žhavým výrazem. Ve filmu mi tak vlastně asi chyběly latexový hadry - ženy by pak byly víc sexy (jak by v hi-tech totalitě snad měly být); a naopak mi v něm přebývaly veškerý akční/dramatický/romantický/dojemný scény. K tomu fakt dost hloupej dojem natáčení půlky filmu v okolí jednoho jedinýho bloku budov (nějaká okrajová část Holywoodu?). Jinak totalita fajn, systém toho času jako takovej taky, poselství (3-4/5) a především SMYSL filmu = max. 2/5. V souhrnu je to fakt blbost, jen někomu prostě přišlo líto zahodit tu ideu. A tak, i když to zdaleka nesplnilo mý očekávání, v tomhle případě klidně řeknu, že asi pořád lepší ne úplně dobrej film, než žádnej... ()

Fanucci

Parádní nápad. Ale klipovitý příběh, tragický scénář plný klišé a nelogičností, nevěrohodný Justin Timberlake...to všechno film poslalo do podprůměru. Velká škoda. Navíc mi přišlo, že mezi ústřední dvojicí nefungovala žádná chemie...no prostě špatný film. ()

kalap

Čas sem, čas tam, ale prostitútky tam boli veľmi drahé, za desať minút pýtali dva dni času, ved za desať minút sa stihnem akurát vyzliecť a osprchovať a čas je v prdeli, jedine,že na nich skáču brudní. ()

GILLWANDER

Námet je v skutku zaujímavý, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Viac zápletiek a dejovej rozvinutosti by tomu popravde neuškodilo. Niccol skúsil niečo nové, ale či sa to osvedčilo, ťažko povedať... ()

kinderman

Kdyby měli všichni osmadvacetiletí synáčci matky, které vypadají jako Olivia Wilde, viselo by ve vzduchu nepočítaně incestů. Ale vážně. Nečekal jsem, že se v rámci akční sci- fi dočkám tak pronikavého popisu stavu dnešního (nemocného) světa, a stačilo jen rozvést známou myšlenku o času, který znamená peníze. ()

dee-key

Nápad je něco, čeho si na filmech cením skoro nejvíc a tomuhle se originalita upřít rozhodně nedá. Pravda, není to supr čupr na druhou, ale kromě občasného zkratkovitého jednání postav a pár nedotažených záležitostí, je to svým zpracováním lepší průměr. ()

SonG

Sci-fi s geniálním námětem, neodpovídajícím prostředím, dobrým Timberlakem, skvělým Murphym a otřesným během na 20ti centimetrových podpadcích :) ()

Fíla

Nijak zvlášť sem nadšení nenašel. Moderní film, který je hezky zpracován, ale to je asi tak všechno. Justin Timberlake zdá se kariéru zpěváka zabalil a stal se z něho herec, který ovšem v tomto snímku předvedl průměrný herecký výkon na to, že už má pár filmů za sebou. Jo, beru to, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší. 6,5/10 ()

berusche

1. Raději bych umřela v pětadvaceti. 2. Justinovo patologický vztah k matce mě nenadchl. 3. Vůbec mě nenadchlo, jak příšerný scénář to je, jak auto čeká, až bude v záběru druhé, aby se rozjelo, jak děvčata běhají na něčem, co se ani nedá nazvat boty. 4. A už vůbec nehodlám hloubat nad tím, jak se to dá projektovat do dnešní doby a do toho, jak nás vysosávají nejbohatší (to nemusíme chodit ani do Emériky, stačí se podívat na to, jakým způsobem se přelejvá daňová zátěž u nás, že). Takže, z výše uvedeného vyplývá, že já nad tím přemýšlela jako nad další bezduchou honičkou, a ráda bych podotkla, že za honičkou, jejíž náplň jsem vlastně ani nepochopila. Já totiž neporozuměla tomu, k čemu je dobrá ta distribuce času. Celkově musím říct, že jedině ten nápad je vcelku vkusný, ale jinak je to skutečně fantasmagorie na té nejnižší úrovni, a to doslova, i té filmařské. ()

KoRniky

Ze začátku to vypadalo dost slibně, skoro jsem se těšila na originální akční sci-fi. Ale nic. To by se do toho totiž zase nesměla s prominutím přisrat nějaká ženská, která pohřbí všechny naděje na zajímavý film a udělá z toho průměrnou americkou honičku s romantickým nádechem. Justin tam pořád lítal jako neohrožený Robin Hood a zrzka mu zbytečně vlála za zadkem. Jediný, kdo mě tam vážně zajímal byl Cillian, a ten teda chudák dopad. Táhlo se to, negradovalo to, a na hodinky jsem se podívala víckrát, jak oni všichni dohromady. ()

lioncel

Trochu mi zde vadil akorát ten naprosto nepravděpodobný /nelogický/ moment, kdy Will Salas / Justin Timberlake, žijící místy vlastně jen z hodiny na hodinu, má v ruce najednou prakticky neomezenou časovou hodnotu a on sám si při tom ani necucne - třeba jen pár dní, alespoň týden klidu - ne, on to hned pošle dál .. ale jinak je to skvěle obsazená parádní jízda s dosti originálním /zajímavým/ námětem … ()

ilemas

Výborná sci-fi v krásném širokoúhlém formátu bez futuristických prvků s neotřelým nápadem a nádhernou Amandou Seyfried bez hluchých míst. Hned ze začátku vtáhne do děje a vyměřený čas filmu uteče jak voda. Sci-fi, na kterou se velmi rád podívám znovu. Líbilo se mi to víc než vychvalovaný Počátek s plno efekty, ale velmi nudným a nezajímavým dějem. ()

easaque

stále vyhledávám zajímavé sci-fi filmy a tak mi neunikl ani tento kousek. Zdejší hodnocení a recenze nenabízeli sice nic vyjímečného, ale přesto jsem si chtěl udělat vlastní obrázek, i když už námět mi připadl dost uhozený. Jedná se o lehký teenagerovský film, v kterém nesmí chybět mladí hezcí lidé, akce, láska, jasný klaďas a záporák. Výsledkem je mírně sociálně kritické sci-fi, které kupodivu vyzdvihuje revolucionářský komunismus. Na víc než 2hvězdy to určitě nemá a pro jednou to rozhodně stačilo a bez popcornu je to nepoživatelné. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Katarine

Na první pohled pěkné, nevšední, vizuálně atraktivní. Když však člověk začne u filmu aspoň trochu přemýšlet, i ten originální nápad najednou dost hapruje v mezerách nepravděpodobností a nelogičností. Škoda toho nedotažení, dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Ale překvapil mě Timberlake, asi první role, kde mě herecky dost zaujal. Cillian Murphy opět exceluje. A ještě jedna poznámka: možná jsem moc frfňa, ale vážně takhle běžně vypadají 25letí Američané? Ten maximální věk mohli zvýšit, aspoň o pět let. Takhle mi tam v podstatě seděla asi jen ta Amanda. ()

applause

Super námět filmu o placení časem, který je vlastně sám metaforou. Jen si myslím, že potenciál nebyl úplně využit. Místy to i bylo napínavé, jsem ráda, že se na konci nestalo to, co na začátku. Překvapila mě tu Amanda Seyfried, kterou jsem takhle ještě hrát neviděla, myslím, že se k ní role hodila. Jinak si myslím, že je to takový večerní pohodový film. Doporučuji. ()

honajz2

Tohle zabolelo, Tak skvělý námět, tak originální nápad (minimálně na poli sci-fi filmů jsem se s ním asi ještě nesetkal) a využitý je jen takhle a k tomu všemu ve světě, nad jehož logikou se Niccol asi vůbec nezabýval. Celý ten systém, kdy je čas jako měna, takže si člověk musí vydělat, aby určitý čas mohl žít dál, je skutečně dost zajímavý, ale tady naprosto nepromyšlený. Když si dělníci času vydělají tak strašně málo, jak vůbec můžou mít na jídlo a vodu, když se všechno platí v časech? Navíc spousta z nich pak jde večer do hospody, takže se divím, že nějací dělníci ještě vůbec v tomhle světě existují. Kafe stojí čtyři minuty, ale cesta autobusem do lokace pěšky vzdálené dvě hodiny stojí dvě hodiny? V současnosti už je pomalu levnější jízdenka na bus než kafe... A kde si bohatí naspořili tolik času, že se nebojí v pokeru vsadit (a přijít) o celá dvě století? A hromadu dalších otázek bych měl, protože jsem fakt čekal, že ten svět bude promyšlený a že z toho vypadne něco aspoň trochu hlubšího než tohle. Navíc když to má většinu filmu dost slušnou atmosféru a herecké výkony (překvapivě i u Timberlakea). Ale nakonec to na víc jak slabé tři bohužel nevidím, zklamalo mě to. A to jsem od Niccola zatím viděl dvě docela dobré sci-fi, když teda nepočítám Hostitele. Slabé 3* ()

Dámské posily...

Dámské posily...