Vyměřený čas

Peenugirl

Neskutočný nápad,ktorý sa nestratil kvôli zlému filmárčeniu. Myslím, že Justin sa má ešte čo učiť ako herec, ale ak chce hercom bude, manažéra má určite skvelého takže je to len otázka času... Tento inovatívny uhol pohladu nadobudol rozmery tak svižného filmu, z ktorého ťažko odlepíš oči... Mrzí ma len, že si nechali tak málo pre seba, to je nereálne, tá skromnosť samaritánov... Inak máločo by som vedela vytknúť. 80% ()

vlk++

Se zajímavou myšlenkou má u mě film napůl vyhráno. Je vám 25 a přestanete stárnout, dostanete rok života, za všechno platíte časem, za práci dostáváte čas. 4 minuty za kávu? Včera to byly 3! Pokud jste chudý, žijete ze dne na den. Justinovi sice těch 25 asi neuvěříte, ale zase přes 35 se nešlo, takže šance pro "mladé" ;) Za mně 3*, s takovým nápadem se určitě dalo kouzlit více. ()

Ragde

Moje nechuť k sci-fi jako celku se dneškem nejspíš začíná měnit na chuť. Konečně film v žánru mně vzdáleném, který se mi hodně zamlouvá. Karikatura našich životů - chvátáme, spěcháme, nemáme čas, okrádáme se o čas a neradi ho věnujeme. Kdybych šla do hloubky, tak je zde spoustu věcí, které by se daly určitě ještě promyslet do detailů, ale budiž. Je to přece jen pořád sci-fi. Normálně bych dala 4*, ale za Amandin běh ve více jak deseti centimetrových podpatcích nemůžu jinak! ()

shinlove

Dobrý film, moc dobrý! Skvěle vymyšlený scénář a ještě lépe zahráno. Ani jsem nevěděl, kdo tam všechno hraje a byl jsem příjemně překvapený! Nejvíc jsem se divil blonďákovi-agentovi, co hlídá čas. Jeho proměna z Brandona z Kutila Tima mě dostala :D Ale Cillian úžasný, Justin výborný, Amanda vcelku sexy a zahráno dobře. Film mě oslovil a myslím, že se na něj podívám znovu s odstupem času. 4* ()

optimum

Základní myšlenka je trošku ujetá.V podstatě jde o alegorii na rozdělení světa bohatí/chudí, za které by se nemusela stydět ani socialistická propaganda. Ale docela dobře zpracované. Napětí tam moc nebylo, ale dodíval jsem se, takže je to o něco lepší, než dvě hvězdičky... ()

desnik

Perfektně promyšlený děj, dokonale zpracovaný snímek, který působí velmi komplexně....působivá podívaná! Od Počátku jsem viděl jen málo tak dobrých filmů, ale tenhle konečně zvedl laťku alespoň do stejné výše!!!! ()

Satoshi

Jednoznačne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Zobrazuje súčasný ekonomický stav vo forme času, ktorého nikdy nie je dosť pre chudobných. Časom čas vyprchá a časom sa aj dane časom zvyšujú. Ceny dražejú, ľudia prichádzajú o svoj drahocenný čas a zomrú. Dostatočne napínavý príbeh zanecháva diváka v strehu po celý čas, aj keď koniec filmu mohol byť scenárovo trochu viac doladený, keďže spôsob, akým sa film skončil je až príliš "filmový". Mal by v srdci človeka zanechať stopu. Mal by prinútiť človeka sledovať záverečné titulky bez pohnutia oka v dese a zároveň úžase, čo nespňuje. Aj napriek tomu je to skvelý snímok, ktorý odporúčam pozrieť. 4/5 ()

Parsek

Tak z proma jsem byl jaksi zklamaný, ale jak to u Niccola tak bývá, skutečnost byla skvělá. Je pravda, že konec filmu se trochu překlápí do akční podívané - tedy tempem, ne scénami. Ale není to na škodu. Možná je trochu. Nejde o druhou Gattacu, ale přeci je to super. ()

kojot.name

Dobré. Jak by to vypadalo, kdyby úsloví "čas jsou peníze" platilo doslova. Coby metafora na můj vkus až příliš polopatické (Slavoj Žižek má pravdu, že Niccol odvedl lepší práci v případě svého staršího filmu Gattaca) nicméně i tento film stojí za vidění, i když mě osobně nepřiměl k nějakým novým úvahám týkajících se kapitálu, bohatství, chudoby a vykořisťování. Někoho však může. A je to svěží, nenudící a napínavé dílko, jež se obejde bez drahých efektů. Místy by to chtělo větší propracovanost logiky děje a postav, ale co už. ()

Zelator

4* len vďaka námetu a podnetnej myšlienke. Spracovanie mohlo byť na vyššej kvalitatívnej úrovni, nehovoriac o hereckých výkonoch. Justin sa aspoň snažil (čo však očividne niekedy nestačí), ale jeho kolegyňa - druhá hlavná postava.. ehm... POMO to celkom vystihol ;) ()

Ajka13

Jsem docela zklamaná, abych byla upřímná. Těšila jsem se na tenhle film dlouho, protože už samotný název napovídá, že by to mělo být zajímavé. A vlastně to ani tak špatné nebylo, jen tomu chybělo to něco, díky čemuž by byl tenhle film perfektní. Mám pocit, že motiv - chudému klukovi, který chce zachránit svět, pomáhá zazobaná slečinka, která zrebelí na just svému papá - je trošku ohraný a proto mě možná film nebavil tolik, jak jsem čekala. Jako samotná myšlenka je až hrůzu nahánějící a byly tam okamžiky, kdy jsem napětím skoro nedýchala, ale střídaly se s chvílemi, kdy jsem se docela nudila. Proto je podle mě tenhle sci-fi film pouze průměrný. Nicméně pár Justin/Amanda nebyl vůbec špatný. ()

2sistem

Myšlenka mě nadchla až neuvěřitelným způsobem, ale musel jsem skousnout fakt, že ve filmu budou jen mladý herci a mami budou říkat někomu kdo vypadá stejně staře. Ok to by ještě šlo, ale efekty slabý, obzvláště let auta ze silnice amatérský. Na zpátečku rychle před policejním autem proti hustému provozu a po srážce silnice prázdný. Nedotažený detaily, Nicol sázel pouze na příběh. Co jsem neskousl celý film, byl otřesný účes Amandy, která má sice pěkný tělo ale k Justinovi mohli vybrat někoho lepšího. Jeho herecký výkon mě nezklamal a opět ujistil v tom, že je to nadějný herec. Hazardování se svým životem, dodávalo filmu napětí a ráz a musím říct, že svůj účel to splnilo. Byl to napínavý běh o čas, já se bavil :-) ()

Mr.Hackels

Originální nápad. Fakt mě to nadchlo. Dobrý scénář, výborné obsazení, krásně vyobrazený svět a rychlý sled událostí. Nebylo to sice úplně dotaženo k dokonalosti, ale i tak to zůstane v mých top fantasy filmech. ()

NSN

Tomuhle originálnímu nápadu by pomohlo hlubší zpracování a inteligentní vkluz moralizace do podvědomí místo vtíravých žvástů o nevážení si našeho drahocennýho času včetně tý pitomý úvahy v závěru. I akce jaksi pokulhává a na přídavný future prvky nebylo pomyšleno. Nenáročným divákům nechť se líbí! ()

gatuso

Myslenka skvela, prvnich 20 minut perfektnich ale jak se pribeh zacina rozvijet, zacnou se vyskytovat nesrovnalosti.Jako kdyby scenaristi psali pod casovym presem a chteli to mit rychle z krku a mohli se vrhnout na jine movie.... Nejvetsi rozpor? Lidi se dozijou 25 let a pak pomoci kodu prestanou starnout.Manzelky,matky,babicky, vsichni petadvacet.Jak k tomuto dosli? Kdo to vyvinul.To je hodne daleka budoucnost.Skoro az Star Trekova.Ale to prostredi.Jako z roku 2000 a auta o 30 let jeste pozadu.Technicky to prokoucovali.Justinova partnerka me prisla neverohodna.Blik,blik a je z ni desperadka.Druha pulka filmu je sesita hodne horkou jehlou!! ()

Dámské posily...

Dámské posily...