Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Helo

Andy Serkis už by měl zřejmě zůstat jen u ztvárňování opic. Jedinou výjimkou ještě může být samozřejmě Glum (ale tam není od opice moc velký rozdíl, snad krom chlupů). Film, který i na několikáté shlédnutí dokáže vyvolat emoce jako žádný jiný a přesto to nejsou emoce prvoplánové a na sílu z filmu vymačkané. A takovou třešničkou na tom všem je bezpočet odkazů na původní Planetu. ()

topi

Chvílemi jsem si připadal, že se dívám na dokonalou počítačovou hru, protože podstatná část filmu je vytvořená na počítačích, což mě tady ale nevadilo, protože ty barvy byly úžasný a vše bylo moc krásně udělaný a skvěle zpracovaný. Tento rok je to samý prequel (Final destination 5, The thing) a i Rise of the planet of the apes je perfektní prequel se spoustou odkazů na původní kultovní snímek z roku 1968. A úplný konec filmu jsem opět zařval " to je pecka!!! " , ta návaznost jako již u zmíněných preguelů je geniální! Film je skvěle dynamický a podpořený výbornou hudbou! ()

Remedy

Po technické stránce bez diskuze povedený film, ale celé to šílenství kolem něj mě úplně minulo. Hlavně jsem čekal něco úplně jiného než komorní film o opicích na cracku (vyjma vyhypovaného finále na mostě) plus James Franco a jeho asi nejhorší herecký výkon ever taky moc ničemu nepřidal. Jsem asi buran, nedokážu ocenit opičí inteligenci, pokusy na zvířatech mi nevadí a osobně považuji Zrození planety opic za největší bublinu posledních let. Hlavně to postrádá jakékoli emoce (opravdu nebudu plakat, když lehce vyšinutý monkeykeeper pokropí Ceasara troškou vody kvůli poslušnosti). ()

Thomassi

Tak v prvé řadě jsem nečakal, že by to mohla být až taková popcornová pecka. Vlastně až do místního hodnocení jsem tomu nevěnoval velkou pozornost, přestože trailery slibovaly skutečnou podívanou. A to co je vidět v traileru, není nic oproti tomu, co mě čekalo v kině. Po prvních asi dvou stech hodnoceních se film držel na nějakých 90%, a to byla záminka, proč jsem do toho šel. A už vůbec toho nelituji, protože se jedná prozatím o jeden z nejlepších filmů roku, o to víc jsem překvapen, že se to stalo právě u tohoto snímku. Naprosto dostačující stopáž, která není natohovaná do xy minut a v ní vše krásně šlape jako hodinky. Už od začátku to na mě působilo velmi příjemně, místami až emotivně a postupem času jsem začal soucítit s těmi opicemi (lidoopi), které dokonale vyjadřovali své emoce, aby jsem byl na konci svědkem americké filmové megalomanie. Všechny herce, ač skvělé, zastíňuje rozený vůdce Ceasar. James Franco znovu potvrdil, že je výborný herec, zajímavé bylo sledovat Toma Feltona v jiné roli než Malfoye. Suma sumarum, Zrození planety opic se řadí mezi špičku letošní filmové nabídky a podle toho odpovídá mé hodnocení. ()

Herr_Flick

Návrat ke klasice se ne vždy podaří. Rise of the Planet of the Apes je ale světlou výjimkou. Děj je poměrně zajímavý, slabých míst není mnoho, herci „koukatelní", nechybí dechberoucí konec, ale nejzajímavější je samozřejmě zpracování samotných opic. Co dodat? Snad jen to, že film URČITĚ stojí za zhlédnutí. ()

MATADOR

Po tolika desítkách let dostane šanci prequel, který si perfektně pohraje s myšlenkou původní Planety opic a zasadí tak dnešním popcornovkám ránu! Zrození Planety opic je - na dnešní dobu - pochopitelně digitální, ovšem nevadí to ničemu. Příběh - opět na dnešní dobu - nepůsobí tuctově, nepochopitelně, či snad trapně. Je to příjemné, jen určité čekání na akci, ve mě vyvolávalo menší rozpoložení, tvůrci stále navnazují a navnazují, až jsem byl tak navnazen, že mě závěr nikterak extrémně nepřekvapil. I přesto ale shledávám v tomto "díle" naději, že i současné filmy mohou být stále inteligentní a uvěřitelné! ()

Lennnnna

Staré Planety opic jsem nikdy nebyla schopná dokoukat do konce, nějak mě to celé neskonale nudilo a Bartonova verze z roku 2001 je s prominutím do nebe volající hovadina, takže tohle bylo opravdu velké překvapení. A já jsem si "Zrození" opravdu užila. Digitální opice jsou úžasné, Ceasar doslova podmanivý a člověk jim zkrátka musí fandit. Nehraje se tu na žádnou velkolepou pompéznost, film je pojat až překvapivě civilně, ale přitom nápaditě. Onoho "hutného materiálu", který potěší divákovo oko je tu však dostatek a dosáhlo se ho s až neuvěřitelnou lehkostí. Skoro jako by jste byli na koncertu vážné hudby a hudebník jen zlehka přejížděl po strunách a vás přitom mrazí po zádech. Scény na mostě jsou úchvatné a opravdu emotivní. Pár vad na kráse by se sice našlo, ale nikterak nedokázaly zmírnit mé nadšení. Jasný vítěz letošního léta! ()

Easykk

Zajímalo by mě co by řekl asi Tarzan, až by si kolem jeho liány profrčela opice se slovy: ,,Uhni vole, tady se houpu já,,. Snad by se i překvapením pustil a já nemusel čekat další jeho útrapnou předělávku a raděj si znovu vychutnal tenhle bezvadnej příběh s nejlepším opičákem všech dob!!! Sorry King Kongu, ale na todle jseš prostě pořád moc malý štěně!! ()

stration

Nádherná jízda opičími mozky. Ve filmu je tak málo momentů kdy se můžete jít vyčurat, až je to k neuvěření. Žádné šokování, žádné laciné pózy. Jenom perfektně provedená filmová práce, která udrží ve střehu jak poslední dobou máloco. Jistě, první Planeta opic je nepřekonatelná spolu s "Milostnými pozdravy z kožených kalhot" Charletona Hestona a posledním záběrem, ale pokud točit další díly, tak rozhodně tímto stylem! + geniální John Lithgow, který je stejně dokonalý jako v Dexterovi. ()

katuska138

Hrozně mě překvapilo, že tak do dvou třetin filmu to vůbec nevypadalo jako sci-fi. Žádné absurdní mluvící gorily, jen jeden velmi, velmi přesvědčivý šimpanz Dokonale ztvárněný Andym Serkisem (on tohle prostě umí). Naprosto mě to dostalo, se vším všudy. Obrovské překvapení tohoto roku. ()

salalala

Naprosté a příjemné překvapení. Značka Planeta opic už mě nechávala chladným a nic moc jsem nečekal. To, co ale předvedl Waytt, mě hodně potěšilo. Věděl, že musí jít jinou cestou a dobře udělal. Skoro všechno funguje na výbornou - skvělá režie akčních scén, krásná kamera, napětí, emoce. CGI opice jsou parádní a díky Serkisovi a spol. skutečně mají hloubku a jsou naprosto rovné lidským představitelům. Ti nezůstávají pozadu a víceméně hrají velmi solidně - Franco posiluje své postavení nové herecké naděje, veteráni Cox a Lithgow potěší a neztratili nic ze svého umu. Pinto ujde. Hvězdičku ubírám za pár nelogičností, zbytečnou a otravnou romantickou linku a možná některé moc sladké a "rodinné" momenty. Jinak ale moc fajn film. 75% ()

FilmFan24

Pořádné překvapení! Navnaděný trailery jsem nebyl ani náhodou a o to víc jsem po skončení projekce nadšený. Rozhodně velký filmový hit léta roku 2011. Je znát, že scénář "Zrození Planety opic" byl napsaný s úctou a láskou k původnímu filmu z roku 1968 (uff to je tak dávno, co jsem jej prožíval jako kluk v kině). Příběh má ohromný potenciál, je plný emocí, má spád a vůbec! Nápaditě vypráví, co se stalo v době, kdy vesmírná loď s Taylorem (Ch. Heston) se ztratila ve vesmíru. Jakkoliv je James Franco v hlavní roli dobrý přece jenom všechnu pozornost na sebe strhávají primáti. Nevědět, že opice jsou animované, do krve bych se hádal, že byly živé a výborně cvičené. A až zazní věta: Oscara za zvláštní efekty dostává...no myslím, že je to jasné už teď. ()

dawe04

Planeta opic nebyla nikdy moje srdcovka. Díky Rupertu Wyattovi se věci během 105 minut změnily. Inteligentní příběh tak trochu laděn do sci-fi, dramatu a ekothrilleru má precizně vybalancované tempo plné odkazů a výborných nápadů, vše podpořeno tecghnickou stránkou filmu. Společně s více než příjemným hereckým obsazením a sympatickým opičákem tenhle film ani chvíli nenudí. Jediné, do čeho bych si rýpnul, byla absence jakési syrovosti, divokosti, prostě rating od 12 let opicím nesluší. A přes pokročilou technologii, ta digitálnost Ceasara byla na mě moc očividná (možná jsem jen dlouho neviděl žádnou CGI potvoru). A rozhodně jsem pro nastartování nějaké té "logie". 9/10 ()

Murrro

Patetický a prostučký film, plný logických nedostatkov, navyše takmer trestuhodne eliminujúci akékoľvek ženské prvky, na čele s aktivitou hrdiniek (a že by sa na Friedu Pinto dobre pozeralo, aj ak by slúžila inému, než estetickému účelu...). Lenže tiež technicky premakaný, presne rytmizovaný, učebnicový príklad dôstojného prequelu, ktorý sa (chvalabohu!) netvári, že plocho moralizovať je jeho poslaním. Má predovšetkým baviť, baví a na ďalšie Caesarove huncútstva zjavne láka nielen mňa! ()

Falconica

Taková hezká jednohubková zábava, která u mě naráží akorát trošku na to, že nemám moc v lásce ty starý filmy Planeta opic a spol. Tohle už sice neni tak hrozně deprimující podívaná, ale přesto stále žádnej velkej zázrak. Navíc ti inteligentní opičáci byli místy tak nějak mizerně počítačoví, což trochu vyrušovalo. Ale spád fajn, děj fajn, postavy docela fajn. Mouchy a chyby byly, ale inu což.... ()

Damiel

70 % - Nebylo to zlé, obával jsem se, že legendární filmový kus poškodí trapný prequel. Až na ten zavádějící název... Celý film brilantně popisuje růst hyperinteligentního šimpanze (Andy Serkis umí tyhle neviditelné role dokonale:), marně jsem čekal na apokalypsu: jejího náznaku se dočkáme vlastně nepřímo až při závěrečných titulcích. To mě trichu zklamalo, ale jinak good movie. ()

repe

Asi trochu paradoxně jsem si užíval víc první část filmu než akční konec. Pozorovat ty nejnovější možnosti počítačové technologie, socializaci Caesara, postupné vrcholení konfliktu ČLOVĚK vs. OPICE a Draco Malfoy, tentokrát bez hůlky, ale stejně slizkej záporák - všechno bomba. Závěrečná řežba a možný počátek epidemie budou asi logicky následovány dalšími díly. A že se máme na co těšit... ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru