Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

OG_Swifty

Po prumernym remaku Planety Opic prisel po deseti letech dalsi film o opicacich, kterej zasadil pribehovou linku do restartovany trilogie (zatim) a je … dost prumerny a debilni. Uvod s testama na opicich byl celkem zajimavej, ale malej Cezar delal uz od mala drzky a bylo evidentni, ze z nej vyroste svina a taky ze jo. Deni ve vezeni celkem bavilo a pak prisla revoluce a velkolepej utek mestem, kdy lidi a vojaci byli uplny debilove, co dokazali sejmout jednu jedinou blbou opici. Jo a gorilaka, kterej se obetoval. Jako chapu, ze tam bylo kolik - 15-20 intelingetnich opic? Ale zverbovali dalsich XX blbejch opic a i ty vedely co delat a byly jak mega komando z nejakyho Jamese Bonda. Nuze, dalsi dva filmy budou nejspis lidi dostavat dal na prdel, zlej opicak se nejspis pohada s Cezarem o to, jestli lidi vyhubit nebo ne a nejspis me to nebude z vetsiny bavit stejne jako tenhle film. Maly plus za Johna Lithgowa. ()

Cl3ricK

Po shlédnutí prvního a jediného traileru, jsem byl docela skeptický, ale zdejší reakce a víkendové zisky v zámoří mluvily jasně. Tohle by mohlo být něco. A ono taky bylo. Primem celého filmu, jsou CGI opičky, ze kterých šlo cítit více emocí, než z kdejakých jiných herců. Hudba skvěle pasovala do děje a nikde nepřekážela. Líbilo se mi, jak si Ceasar udělal z šediváka svojí děvku, ale nezneužíval toho. Prostě a jasně jsem se ani minutu nenudil a opičky si i díky skvělému konci zaslouží plnou palbu. ()

SonG

Asi takhle, film roku to rozhodně není, tím ale netrvdím, že je špatný, ba naopak. Relativně nízké hodnocení dávám proto, že prostřední část filmu má prostě hluchá místa, bez kterých by se film obešel. ovšem první třetina a finální scéna nemá chybu. Rise of the Planet of the Apes je tudíž výborným prequelem k jeho starším bratříčkům. ()

M.i.k.e

hodně veliké a hodně příjemné překvapení,které sice není bez chybičky,ale to málo je tak zanedbatelné,že to snad ani nestojí za řeč.Povedené propojení s původní Planetou,rychlý spád a hlavně úžasný vizuál s nadmíru vyvedenými opicemi,které místy opravdu vyráží dech.Spolu s posledním Potterem zatím nejlepší blockbuster letošního léta,který Transformery i Piráty s přehledem strká do kapsy...90% ()

ilemas

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Po Planetě opic z roku 2001 je to pěkný nářez. Inteligentní, bez zlehčujících rádoby vtipných momentů. Těším se na pokračování tohoto nového zpracování, snad to nějaký jiný režisér zase nepokazí. ()

StrYke

Vynikající film s neuvěřitelnou dávkou akce a hloubky zároveň. Rozumné poselství (mimochodem mně poselství ve filmech nevadí), které bohužel lidi nijak neovlivní.. Digitální efekty mě mile překvapily, rozhodně jsou zatím jedny z nejlepších, které jsem měl tu čest vidět. Herecké výkony byly na stoprocentní úrovni a James Franco mě už jenom utvrdil v názoru, že umí zahrát téměř všechno na naprostou jedničky (viz. 127 Hours a Spider-Man) - potom to ještě podporuje sexy Freida Pinto, která by mohla dostat trochu více prostoru. Hudba od Patricka Doyleho neměla žádnou chybu a dodávala filmu neuvěřitelnou atmosféru. Rozložení času je vynikající, až mrzí že film končí tak brzo, a přechod z až dramatické první poloviny na "nekonečnou" akční jízdu dokáže vykouzlit na tváři jenom spokojený úsměv. Prostě opravdu vydařený snímek, od kterého jsem čekal hodně a hodně jsem také dostal, se skvělým otevřeným závěrem a s prvotřídnimi opicemi. Některé scény dokážou až zamrazit na zádech. Plný počet hvězdiček si to rozhodně zaslouží ()

BoredSeal

Zrození je inteligentní velkofilm, který dokáže zaujmout a strhnout a člověk si u něj nepřipadá jako idiot - to je v éře stupidit typu Transformers zázrak. Skoro jsem ani nepřemýšlel o logických kiksech (např. jak těžké je pro partu opic se dostat do jádra špičkových laboratoří přes všechny ty zabezpečení proti chemické havárii a kontaminaci, které obvykle ve výzkumných laboratořích bývají nebo jestli se dá opravdu tak snadno proskočit skleněnou stěnou kancelářských budov). Skoro. :) ()

easaque

Planetu opic si pamatuju ještě z mládí a líbil se mi ten nápad. Další díly moc neznám, ale nemyslím, že na nich bylo něco revolučního. A v době kdy vznikají spousty pokračování filmů nejen časově PO, ale i PŘED, tak muselo dojít i na tuto klasiku. A vypadá to, že se to nejspíš uchytlo a v kinech se brzy ukážou další navazující části. Jako nastartování zajímavé, ale pochybuji, že z toho dál ještě něco vykřešou. Přesto nechci věštit a zaměřím se na mé pocity z tohoto filmu. Nečekal jsem od toho tak moc, ale musím říct, že se mi to docela líbilo. Nápad spojit zvýšení inteligence u opic s vývojem léku na Alzheimerovu nemoc je věrohodný stejně jako první půlka filmu. Docela hezky to šlapalo až do doby, než se Caesar dostal za mříže a začíná boj o moc. Pak se to zlomí a kvalita upadá a dojde zase standardně podle hollywoodských scénářů na honičky, ničení apod. Navíc to má až neuvěřitelný spád, kdy se opice dostanou najednou všude bez nejmenších problémů. Tohle sráží mé hodnocení na slabší 3 hvězdičky, protože jsme měl často při sekvencích s opicemi docela "sterilní" pocit umělosti, i když animace byla podle mně téměř dokonalá. ()

Katarine

Wow, pro mě velké překvapení. Čekala jsem kvalitu, ovšem v poněkud menší míře, takže jsem nadmíru spokojená a tleskám. Ani nevím, jestli to byla až taková emoční smršť, nebo už dokážu dneska brečet naprosto u všeho, nicméně tohle dalo mým slzným kanálkům pěkně zabrat. No, něco mi tu připomíná přechod mezi epizodami III a IV ze Star Wars :) Myslím, že tato varianta opravdu mohla Planetě opic z roku 1968 postupně a plynule předcházet. ()

berusche

Já měla velký problém už od začátku s tím, že ty opice, jejich pohyby a celková vizáž jsou na můj vkus příliš umělé. Samozřejmě chápu, že stará planeta opic je ještě horší, ale v dnešní době? Takže triky mě neuchvátily. Závěr byl průměrný, výkony též a já na to zapomenu tak rychle, jako jsem si vzpomněla, že to loni běželo. Myšlenka tomu malinko zvedne na cti. ()

maverick10

O nasi pozornost tu bojuje parta Andyho Serkise proti lidskemu pokoleni v cele s charismatickym Jamesem Francem. Nutno rici ze primati zcela valcujou okoukane hebke hollywoodske tvaricky. Film ma gradujici tempo, chytry a prekvapivy scenar a v neposledni rade charismatictejsi primaty. Polidštěte opice, vtisknete jim emoce a touhy a mame tu fantasticky snimek! ()

Juto

,,Zrodenie planéty opíc " je skutočne skvelým prequelom k „Planéte opíc " s vynikajúcim príbehom a scenárom a výbornými výkonmi. Caesar je na začiatok skvelo prevedená postava, a bol som veľmi prekvapený, keď som videl, koľko času v skutočnosti venujú Caesarovi a jeho inteligentnemu rastu na plátne. Nie je to tak, že jeho rast jednoducho nastane v prvých tridsiatich minútach a potom sa už ideme venovať akčným pretekom. Namiesto toho je mu poskytnutých takmer 90 minút, jeho spôsobu života a zmien, ktoré sa dejú a ktoré ho prinútia stať sa lídrom opíc. Keď uvidíte ľudoopa Caesara, ako triumfálne jazdí na cválajúcom koni, je strašne ťažké nevtiahnuť sa do príbehu a spomenúť si na originál. Presne tak, nie je to hlúpa zábava. Je to inteligentná hlúpa zábava. 8/10 ()

Morloth

Příjemný blockbuster bez tradiční blockbusterové vaty. Zaujme jak silný nepatetickým příběh, tak až netradičním užitím triků, jež slouží vyprávění, nikoli atrakci. Film je důkazem, že i kázání může působit přirozeně. ()

uterox

Naprostá spokojenost. Délka akorát. Neobsahuje to příliš akčních scén. Je to hodně zaměřený na příběh o tom, jak došlo k tomu, že opice zmoudřeli. ()

Jonash87

Tak tohle je úplně jiný typ filmu než jeho dávný předchůdce z roku 1968. Naštěstí se filmařům podařilo vytvořit povedený snímek, který baví. Je to zkrátka chytlavé, vtáhne vás to do děje a i když od toho nic nečekáte, odejdete s největší pravděpodobností plný pozitivních zážitků. A ani moc nevadí, že má scénář několik nelogičností a některé scény jsou dost přehnané. Jen mi vcelku vadí, že vůbec nebylo nastíněné, jak opice (zase jich neuteklo mnoho) ovládly postupem času celou Zemi. To jsem totiž docela očekával. Každopádně je pravda, jak se ostatně všude píše, že vy těm opičkám prostě fandit budete. Celkově lepší čtyři hvězdy. ()

Chen

Opravdu působivé. Mám několik výhrad, které se týkají občasné "digitálnosti", nevyužitého potenciálu lidských vedlejších postav, omšelé záplatky (otec, sérum), pár logických kiksů a hodídích se "náhod" a příliš striktního rozdělení na ty zlé a hodné (opice málokdy někomu fyzicky opravdu ublíží). Ale i tak jde o slušný prequel k legendární Planetě opic. 70 % ()

Joe321

Dobrý nahození nových primátů. Některé scény jsou lehce vtipné a to asi hlavně díky rychlému vývoji opic. Super genetický virus se těžko stravuje. Mohlo to být trošku víc vymazlené, ale cení se i tak nějaké převzaté nápady z předloh. -"No!" ()

rakovnik

Technicky velmi dobře provedené, příběhem konzistentní, několik paralel děje pěkně na konci secvakne i s příslibem do budoucna. Ale mě prostě digitální opice nesedí tolik, jako staré masky. Navíc "opičí" sága mě nikdy příliš nezaujala. Raději sleduji psychologický vývoj lidských postav, než psychologický vývoj postavy šimpanze. Ale uznávám, že ten byl zobrazen skvěle. Možná bude lepší další pokračování. Každopádně, i když před tvůrci filmu smekám, ani s dnešními technickými možnostmi nejsou digitální opice stoprocentně bezchybné jako živí tvorové. ()

kaposlav

Dnes som si pozrel Zrodenie planéty opíc už druhykrát po viac ako dvoch rokoch a dojem z výborného filmu ostáva. Jeden z najlepších filmov roka ak nie vôbec najlepší. Nemám čo vytknúť. Výborny dej, napätie, herecke výkony, hudba a o vizuálnej stránke len v superlatívoch. Teším sa na Úsvit planety opic (2014) ako malé decko na vianoce. ()

Martin741

Rezisera Ruperta Wyatta nepoznam, a toto je prvy film, ktory od neho vidim. A myslim uz stvrty alebo piaty zo slavnej opicej serie. Film je to na urovni : slubny vyskum akejsi choroby vedie k neziaducim vedlajsim ucinkom, ktore prerastu do podstatne vacsich rozmerov, nez si povodny mlady vedec /vyborny James Franco - 127 hodin/ myslel. Prva hodina je len taka rozbehova, a nudila ma len chvilu, potom vsak film uz slape naplno. Ale stale nedam 5 hviezd : 83 % ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru