Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Roseinka

Film, který mě překvapil na celé čáře. Moc krásný, dojemný. Skvělý příběh. Samozřejmě jsem fandila opicím. :o) ... Tohle se fakt povedlo a pro mě to je možná i překvapení roku. ... Starý díly planety opic ale v plánu pustit si fakt nemam. Nebudu si radši kazit dojem. ... Fakt super film! ()

s.e.p.p

Kdo čekal akční jízdu, může být zklamán, protože v nové Planetě opic se na akci překvapivě vůbec nehraje. Po trikové stránce pořád ne úplně dokonalé (i přesto však dostatečně přesvědčivé), ale nedokážu si vybavit, kdy se ze mě nějakému herci podařilo ždímat emoce tak jako neviditelnému bohovi Andy Serkisovi a jeho parťákům. Pekelně důstojný prequel sci-fi legendy a po nepříliš přesvědčivých upoutávkách zatím největší překvapení roku. Jen ten James Franco se mi na vědce moc nehodil a tuhle část role jsem mu nějak nebyl schopný uvěřit. I tak ale 85% s náběhem na pět hvězd. (Viděno v kině) ()

L_A_D_A_S

4* odpovídají mému názoru na film, jsem nedotčený jinými planetami opic takže, první 4/5 filmu bomba! Ale konec v čele s opicí na koni alá William Wallice, to už bylo moc.. ale stále super film. ()

R´Hell

Milionář z chatrče, Avatar a Zrození Planety opic - nejpřeceňovanější letní blockbustery posledních let. Hezké provedení, docela dobří herci, zajímavé digitální opice... Pokud něco naprosto nesnáším, tak to je hra s city, ten moment dojetí nad chudákem hlavním hrdinou. To bohužel Planetu opic také neminulo. Jediné, co bych chtěla vědět je, kde ostatní nadšení komentující zde vidí tu "hloubku", mě to přišlo docela plytké. Nějak mě to nezaujalo. Pro zajímavost uvádím, že opice kvůli stavbě své čelisti mluvit nemohou, ani kdyby měly vyvinutější mozek. ()

zigíš

Jakmile som sa naladil na fakt, že sa režisér mermomocí nesnaží o presah (úrovne pôvodnej planéty) zbytočne nemudruje a nemláti ma do hlavy sochou slobody (plusové body za výpravu) užíval som si každý záber (!) uznale pokyvoval a občas aj do kolén padal (hlavne v momentoch ked sa caesar prvý krát ´vyjadrí´ k situácii alebo je na koni) ..herci tentokrát až v druhom slede: mladý malfoy si ešte pár filmov vystačí z jedným zmijozelským šklebom, freida pinto do počtu a francovi by ani upižlaná ruka nepomohla aby sa čo len PRIBLÍŽIL serkisovi/caesarovi (!) dosaďme si ešte výborný soundtrack + vizuál a výjde nám (mne teda určite) jasných 100 % ()

svobik

Ukotvené, semknuté, logické a především gradující, aneb důkaz, že v jednoduchosti dokáže být neuvěřitelná síla. Tahle opičí jízda mě možná nestrhla tolik, jak bych možná čekal, jinak ale zabodovala téměř na všech frontách. Několik okamžiků nezapomenutelných. 8/10 UPDATE: Po druhém zhlédnutí nemůžu jinak - ten film má naprosto všechno a je strhující ve všech ohledech. Esence dokonalého blockbusteru. 100 % ()

Myrreczech

Ikdyž je příběh založen na klasice zachovává si vlastní originalitu a to je v dnešní době docela složitá práce. Dějová linie má skvělé tempo téměř celou dobu a graduje na každém rohu. Povedený soundtrack a výborné animace opic jen podtrhávají výkon režiséra a herců. U konce jsem byl velice zklamán, ale překvapení, že ještě úplný konec není mě vyvedlo z omylu a konečné rozuzlení s epickou animací před titulky snímek zase vyzvedla do nadprůměru. Bohužel nedokážu přijít na to, co mi kde chybělo, ale na 5 hvězd to prostě necítím. Ikdyž velice těsně. ()

Puyi

Asi je to tím, že jsem od filmu moc čekal, ale tento snímek mě nějak nenadchl - samotný děj je prostě slabší, ikdyž závěr se to snaží vším možným vynahradit - na vyšší hodnocení než 3* to bohužel není. Navíc v průběhu filmu se mi začínají více líbit "herecké výkony" opic (které mimochodem vypadají velmi reálně a jejich ztvárnění je asi to nejlepší na celém filmu - po počítačové stránce naprosto super!...) než většiny herců...ani James Franco na mě nějak zvlášť nezapůsobil, jak v jiných filmech. Dále si také nejde nevšimnout několika chyb ve scénáři - jako třeba stárnutí opice po 5-ti nebo kolika letech, které se na jiných (lidských) postavách vůbec neprojevilo. A závěrečná slova Caesara na mě také nějak zvlášť nezapůsobila...;)) ()

drackula

Neskutočná šupa a pre mňa jedno z najpríjemnejších prekvapení roka. Ako ku každému remaku som sa aj k tomuto staval dosť skepticky, avšak film prekonal všetky moje očakávania. Špeciálne efekty, príbeh, akčné scény /najmä tá na moste/ a samozrejme film ako celok boli na veľmi vysokej úrovni a ja nemám na výber a hodnotenie je absolútne. Opätovné projekcie sú samozrejmosťou. 100 % ()

Taio

Ked Caesar na mňa vyblafol "no" a "caesar is home" tak som s otvorenu papulu kukal do monitoru. Ani najvycvičenejší opičiak na svete by to nezahral lepšie ako Serkis. Ten ma samizda všetky pohyby v sebe od narodenia. Opičácke až po glumovské. Som zvedavý čo nám v budúcnosti ešte ukáže. ()

evuline

Film označený sci-fi a přesto tak hrozivě reálný! Popisující aroganci lidí vůči této planetě, vůči čemukoliv živému. Stejně jako knihy Julia Verna působili ve své době jako sci-fi a dnes jsou realitou, si říkám jestli i toto nebude za pár desítek let možnou realitou, kterou si lidstvo za svou samolibost zaslouží. PS: Tom Felton dělá vše proto, aby se stal mým anti-klaďákem a dělá to moc dobře. Andy Serkis fenomenální. ()

Zagi20

Skvěle vystavěné drama. Konečně někdo, kdo pojal Planetu opic za správný konec a plně rozvinul její potenciál. A navíc si pohodlně vystavěl půdu pro další pokračování. S kvalitními herci, suprovým soundtrackem a s dech beroucími triky, se u mě Rise of the planet of the apes řadí mezi nejlepší filmy roku 2011. 90% ()

D28

Napísať, že sa mi to všetko zdalo strašne nereálne, je blbosť.Ale možno to nahradí "pritiahnuté za vlasy" /alebo srsť alebo nuly a jednotky?!/ Triky úžasné, to je isté ako i fakt, že Andy Serkis je nenahraditeľný pomocník pri tvorbe neľudských postáv. A i keď opičky zo 68.roku boli trochu smiešne, pointa filmu bombová.Tu je to presne naOPak. ()

vyfuk

První co jsem viděl, byl tento film. Až poté jsem viděl originál z roku 68. Možná to tak bylo lepší, abych věděl jak to všechno začalo. Začnu, takto: scénář byl geniálně a perfektně propracovaný do posledního detailu. Režisér svou práci zvládl dokonale. Musím, ale říct, že i když je to úžasný film, cítil v sobě takovou neukojenost. Jakoby mi nebyli zodpovězeny všechny důležité otázky. Snad by budou zodpovězeny v následujícím filmu, který doufám dopadne, stejně dobře a neskončí jako jiné sequeli filmu z roku 68. James Franco na mne opravdu udělal dojem a hrál to jakoby to byla úplná skutečnost. Jenom jsem trochu nepochopil tu poslední scéna, před konenčými titulky... nevím jestli nás chtěli tvůrci odkázat na další díl, nebo to bylo něco jen tak. Největší pochvylu si ale jednoznačně zaslouží Andy Serkis, který se předvedl jako Glum (a nejen pohybem, ale i hlasem) a King Kong. Nyní se opět ukázal jako opice a udělal to Oscarově. AKADEMIE!!! NEMUSÍTE HLEDAT!!! NEJLEPŠÍHO HERCE MÁTE PŘED NOSEM!!! ()

Ravi

Po velmi, ale opravdu velmi, dlouhé době snímek plný digitálních triků, ze kterého mi běhal mráz po zádech. Caesar byl jako živý a jeho přeměna v sebeuvědomělého tvora se filmmakerům beze zbytku povedla. Film nepotřebuje berličky, nepotřebuje divákovi dovysvětlovávat drobnůstky, které si snadno domyslíte, a z některých Vám přeběhne za krkem myš se studenýma packama. Velmi dobrá hudba dodá nádech epičnosti a útěk z města je velkým příslibem a ochutnávkou toho, jak doufám bude pokračovat to, co Wyatt začal. Velké, velké drama rozehráno brilantním způsobem a za příjemně krátký čas. 100% = 5/5 ()

Bagr_007

Vynikající a tím pádem ani trochu zbytečný prequel. Vizuální efekty (CGI opice) jsou tak dobré, že na sebe vůbec nestrhávají pozornost, ale pomáhají vytvářet uvěřitelný příběh. A o něm je to zde v první řadě. ()

mkubalikova

Nemám ráda žádnou Planetu opic - ze 70. let, Burtonovu ani tuhle. Stejně jako nejsem fanouškem Jurského parku, King Konga nebo Godzily. Kvalita se tomu ale upřít nedá. 80% ()

Autogram

Najmilšie šimpanzie mláďa, aké sa objavilo vo filme, hrá dobre šachy a obľubuje výlety do sekvojového lesa. Celkom pekná rodinná idylka, len ho netreba nasrať. To sa samozrejme podľa očakávania stane a vývoj udalostí je jasný. Ten je vlastne jasný už od začiatku, lebo ho poznáme z opičej klasiky. Tam ale existoval moment prekvapenia s geniálnym záverom, v tomto filme nás ohurujú digitálne efekty a ku koncu až prehnané akčné scény pre tých, ktorých už Arnold, Sly a ďalší omrzeli a tak ich nahradili chlpatí nasledovníci. Možno budem prísny, ale v tomto filme bolo toľko nezrovnalostí tváriacich sa múdro, že ani pre žáner sci-fi to neakceptujem. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru