Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

Chen

Vůbec ne špatný začátek slibné série. Dialogy jsou sice trošku klišoidní, ale nic, z čeho by člověk krvácely bubínky. Maggie Q má přesně to, co si představuji pro nekompromisní agentu - je sexy, chladná a výkonná. Je sice hubená jako tyčka od nanuku, ale to neznamená, že neumí rozdávat rány (Bruce Willis by mohl vyprávět). Už v prvním dílu se navíc příběh začíná pěkně "špiónsky" zamotávat, takže potenciál tu je. Uvidíme, jestli bude využit. Edit po finále první série: Nakonec jsem více, než spokojen. Zajímavě propletené, kvalitně zpracované akční scény, povedené charaktery jednotlivých postav. Doufám v druhou sérii. Edit po finále poslední série: Po zhlédnutí poslední série mohu konstatovat, že jde o jeden z nejlepších špionážních seriálů posledních let. Zajímavé a překvapivé zvraty, skvělí záporáci, neustálý nádech konspirace, kdy je jasné, že za každý stojí někdo další a další a opravdu uspokojivé finále, což je velké plus. Jsem naprosto spokojen. ()

Nevada

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil. ()

Loooki

Hlavná hrdinka je dobrá. na túto úlohu, sa veľmi hodila, keď zoberieme v úvahu, že v akčných snímkach hráva. Dej, je dobrý. Agentka, ktorá sa snaží zničiť vnútro agentúry, ktorá jej poskytal zázemie a vyškolila ju na to, čím je teraz. (pripomína mi to ALIAS - zničenie SD-6, ale nie je to ALIAS). Ani som nepostrehol, žeby dialógy boli kŕčovité, ale odstupom času prichádzam, na to, že áno. Vôbec mi to však, nevadí, pretože AKCIA tam hrá prim. Neskoršie série nám ukážu, že sa bojovať proti agentúre, ktorá dala človeku život, nie je vôbec jednoduché a hlavne, keď po moci prahne každý... Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Djkoma

Akční překvapení letošní seriálové sezony. Uchopení celého provařeného příběhu z trochu jiného pohledu byl jednoznačně krok správným směrem. Po půlce první sezony lze také říci, že tvůrci nové verze Nikity vědí, co chtějí a kam jít a nezbývá divákovi než očekávat další kroky dvou sličných krásek. Osobně mi tenhle typ seriálu v tv dost chyběl a jsem rád, že akce s minimem prázdných dílů a pár hezkými holkami, může i (dnes) mít kvalitu. PS: vynikající casting. ()

CANNIBAL

Mizerný seriálový remake, u kterýho vlastně ani nevím, proč se jmenuje Nikita. V základu se spíš blíží seriálu Odpadlík, kde Lamas v roli Reinse taky přijde o svou drahou polovičku a následkem toho se stává psanec, který loví psance. V případě téhle Nikity je to stejný v bledě modrým, přijde o druha a stane se psancem co loví psance - Divizi. Takže v základu opět originálnost je na pendrek. Příšerně se navíc seriál vleče, takže jsem hromadu dílů musel přeskakovat, jinak bych se z toho asi zbláznil a přesto jsem byl pořád v obraze. Často bylo i pokračování snadno předvídatelný. Jen trochu se to zlepšilo až ve čtvrté sérii, ale poslední díl byl nesmyslně překombinovaný. Výběr herců je zde až na Maggie Q taky kapitolou sama osobě. Takže to jednoduše shrnu. Dokoukat se to s přeskakováním dílů dalo, nicméně stačilo mi to opravdu jen jednou. ()

• Seriál si vypůjčil některé motivy a postavy z kanadského seriálu Brutální Nikita z 90. let. Tři hlavní postavy mají dokonce i stejné jméno. Jedná se o Nikitu, Michaela a Birkoffa. Postava Percyho se v kanadském seriálu jmenovala Šéf (ang. Operations), postava Amandy Madeline. Tajná vládní organizace se nejmenovala Divize, ale Sekce 1 (angl. Section 1). (Shaman::..)
  • Dej seriálu je zasadený do New Yorku, no v skutočnosti prebiehalo natáčanie v Toronte. (m.a.t.o.)
  • Kasting pre Maggie Q (Nikita) prebiehal vcelku rýchlo. Chceli totiž krásnu ženu, ktorá dokáže bojovať a aby diváci uverili, že dokáže držať ozajstnú zbraň. Pre túto rolu teda bola perfektná. (challik)