Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Diskuze

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Prometheus69

a sledovat to pouze v dabingu je skoro zločin, máš se z čeho zodpovídat :P

Kev: no po nedávné diskuzi o Mary Jane se skoro divím, že mě ještě něčím dokázal udivit :D

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

taky fakt.... když já to mám jako kulisu do práce, při tom makám... nemám čas koukat ještě na titulky, obzvláště když na nich sám makám. :) Neva počkám si.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Bluntman

No tak počkať - Sherlock funguje (a jeho popularita z toho ťaží) dosť výrazne na bázi chémie medzi Holmesom a Watsonom, potažmo Cumberbatchom a Freemanom + ich interakcia s inými postavami (Moriarty, ženský element na začiatku druhej série).

Bluntman (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , ti88na

TheDarKnig: Já netvrdil, že tam vztahy nejsou důležité, ale že na nich Sherlock není postaven, jak tady několik lidí tvrdilo. Je ale pravda, že zrovna u obou sérií se pracovalo jak s modelem story driven (první a třetí epizoda), tak character driven (druhá epizoda), přičemž prostředek každé série mi zatím přišel nejotravnější. Stále ale dominuje story-driven.

ti88na: Ono se dá jasně určit, díky čemu má seriál úspěch? A je to hlavně díky postavám?

na příspěvěk reagoval Madsbender

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Bluntman

jenže u Sherlocka je řešení případů výrazně ovlivňováno   vzájemnými vztahy protagonistů, vždyť o jiného jde například na konci druhé série, než důsledek vztahů Sherlocka k Moriartimu a hlavně Johnovi a ostatním?

ti88na

ti88na (hodnocení, recenze)

Bluntman

Nesúhlasím s tými rôznymi skomoleninami ich vzťahu, ktoré vytvárajú fanúšikovia, no napriek tomu si nemyslím, že by v seriály išlo len o riešenie jedného prípadu za druhým, ten vzťah medzi postavami (nielen Sherlock a John) je tam veľmi dôležitý a vďaka tomu má seriál taký úspech!

na příspěvěk reagoval Bluntman

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Bluntman

no nevím, mě přijde Sherlock tedy character-driven dost. Jo, vyšetřování má prim, ale to neznamená, že vztahy tam nejsou vůbec důležité

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Až na to, že zahraniční televize obvykle pracují s dvěma modely seriálů/sérií, a to character-driven a story-driven, přičemž Sherlock spadá do druhé jmenované kategorie. Vztahy mezi postavami jsou tak primárně důležité pro fanoušky, kteří si pak přepracovávají dílo k obrazu svému (různé queer videa Sherlocka a Watsona ad.), což je úplně jiná oblast zájmu.

DaViD´82: Mini-epizoda se odehrává nějakou dobu před prvním dílem třetí série, odtud (ne)přítomnost knírku. :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, ti88na, Tom_Lachtan, Madsbender, ivvik

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017