Reklama

Reklama

Sherlock

(seriál)
Trailer 4
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Hrají:

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(12)

Excentrický detektiv z příběhů Sira Arthura Conana Doyla hledá důkazy v ulicích moderního Londýna. (Netflix)

Diskuze

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Prometheus69

a sledovat to pouze v dabingu je skoro zločin, máš se z čeho zodpovídat :P

Kev: no po nedávné diskuzi o Mary Jane se skoro divím, že mě ještě něčím dokázal udivit :D

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

taky fakt.... když já to mám jako kulisu do práce, při tom makám... nemám čas koukat ještě na titulky, obzvláště když na nich sám makám. :) Neva počkám si.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Bluntman

No tak počkať - Sherlock funguje (a jeho popularita z toho ťaží) dosť výrazne na bázi chémie medzi Holmesom a Watsonom, potažmo Cumberbatchom a Freemanom + ich interakcia s inými postavami (Moriarty, ženský element na začiatku druhej série).

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , ti88na

TheDarKnig: Já netvrdil, že tam vztahy nejsou důležité, ale že na nich Sherlock není postaven, jak tady několik lidí tvrdilo. Je ale pravda, že zrovna u obou sérií se pracovalo jak s modelem story driven (první a třetí epizoda), tak character driven (druhá epizoda), přičemž prostředek každé série mi zatím přišel nejotravnější. Stále ale dominuje story-driven. 

 

ti88na: Ono se dá jasně určit, díky čemu má seriál úspěch? A je to hlavně díky postavám? 

na příspěvěk reagoval Madsbender

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Bluntman

jenže u Sherlocka je řešení případů výrazně ovlivňováno   vzájemnými vztahy protagonistů, vždyť o jiného jde například na konci druhé série, než důsledek vztahů Sherlocka k Moriartimu a hlavně Johnovi a ostatním?

ti88na

ti88na (hodnocení, recenze)

Bluntman

Nesúhlasím s tými rôznymi skomoleninami ich vzťahu, ktoré vytvárajú fanúšikovia, no napriek tomu si nemyslím, že by v seriály išlo len o riešenie jedného prípadu za druhým, ten vzťah medzi postavami (nielen Sherlock a John) je tam veľmi dôležitý a vďaka tomu má seriál taký úspech!

na příspěvěk reagoval Bluntman

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Bluntman

no nevím, mě přijde Sherlock tedy character-driven dost. Jo, vyšetřování má prim, ale to neznamená, že vztahy tam nejsou vůbec důležité 

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Až na to, že zahraniční televize obvykle pracují s dvěma modely seriálů/sérií, a to character-driven a story-driven, přičemž Sherlock spadá do druhé jmenované kategorie. Vztahy mezi postavami jsou tak primárně důležité pro fanoušky, kteří si pak přepracovávají dílo k obrazu svému (různé queer videa Sherlocka a Watsona ad.), což je úplně jiná oblast zájmu.

 

DaViD´82: Mini-epizoda se odehrává nějakou dobu před prvním dílem třetí série, odtud (ne)přítomnost knírku. :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, ti88na, Tom_Lachtan, Madsbender, ivvik

Související novinky

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (více)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (více)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (více)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Reklama

Reklama