Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Han22

Když si to srovnám s vizuálně i přiběhově vymazleným Purpurovým vrchem, tak Žena v černém je slabší. O dost slabší - je tu sice strašidelný dům, lekačky a trochu té viktoriánské atmosféry, ale jinak bída. Příběh nestojí za nic, protože je jasný od začátku a skončí přesně v mnou nenáviděným stylu "zlo nad kterým nelze zvítězit". No a lekačky - bojíte se skřípějících pantů, houpajícího se křesla nebo tuze strašidelných hraček? Já teda ne. Naštěstí se ke konci začne i něco dít, duch samotný vypadá dost hrůzostrašně a těch pár scén sebevražd dětí je docela děsivých. Čili objektivně 3*, subjektivně dávám 2*, protože to na mě nefungovalo. A mimochodem, Daniel Radcliffe absolutně neumí hrát, tak zoufalý neherecký nevýkon jsem už dlouho neviděl. ()

LEATHERFAC

Po druhém shlédnutí s odstupem pár let, tentokrát obou verzí po sobě v rámci dvou dnů, musím konstatovat, že původní verze u mě jednoznačně vyhrává. Sice nedisponuje výpravným filmovým vizuálem, ale musí se spokojit s lacinějším televizním, nicméně zase má sympatičtější herecké obsazení a především logičtější i propracovanější příběh, vedení herců a ponurou, plíživě děsivou atmosféru. Černá dáma se ukazuje téměř od počátku a zdánlivě se tváří, jako by tam být i měla, ale...Postupem času zjišťujeme, že nikoliv. A že tato dáma dokáže být pěkně děsivá, přesto, že ji hraje herečka, která je v civilu velice krásná. Nová verze oproti tomu dámu moc neukazuje, šetří detaily, jenže neumí nastolit tu správnou ponurou až děsivou atmosféru jako verze starší. Navíc trpí všemi možnými neduhy moderních hororů, aniž by je ovšem dokázala využít. Až na pár zákeřných lekaček ( bohužel celkem nelogických a samoučelných) nemá v podstatě čím vyděsit. Plus nějaká ta vyloženě stupidní scéna - např. tahání vozu z bažiny atd. V nové verzi mi též chybí opakující se zvuková smyčka nehody a fonografové záznamy staré paní. D.R. mi do této role moc nesedí a stigmatu Haryho Potera se jen tak nezbaví. A ten konec to bohužel naprosto zabil scénou na kolejích, která je svojí trapností do nebe volající. Geniálnímu zakončení v původní verzi se nemůže ani zdaleka přiblížit. ()

HiddenDragon

Solidni atmosfera ponure Anglie konce 19. stol, s petrolejkami a prvnimi automobily. Harry Potter, pardon, pravnik Arthur Kipps :) odjizdi na venkov vyridit pozustalost domu po zesnule majitelce. Pritom odkryva temna tajemstvi zdejsi rodiny. Duchariny me az tolik nebavi, radsi mam demony, je to pak takove pekelnejsi :) Ale uznavam, ze autori zde solidne vyuzivaji lekacich momentu a cele te prostredi je vybrane dobre. Jinak ale nijak vyrazny snimek s pro me docela nelogickym a neuspokojivym koncem. ()

MareT.

Velice slaboučký příběh, který je obklopený parádní atmosférou a obohacený lacinými lekačkama. Jednou větou se to dá srhnout. Určitě film, který se oplatí vidět v kině, ale zázraky nečekejte. ()

VIPerson

Konec sice překvapil,mě však skoro stejným způsobem jako úplný konec Harryho Pottera.Ostudný.Skvělé scenérie,skvělé "ghost"materiály,skvělé počasí,skvělá Anglie,skvělá kamera,skvělý Ciarán Hinds.Horor založený vyloženě na lekačkách,ve kterých je naprosto jasné kdy se leknete...můj problém je,že se leknu i když vím,že to prostě přijde.Mám rád duchařské horory opravdu moc,ale za poslední dobu jsem jich opravdu moc nových a dobrých neviděl.Za všechny snad vyzdvihnu jen Insidious.Ten měl téměř vše v pořádku a dokazuje,že James Wan skvěle zvládá své řemeslo tj "atmosférický,skoro originální horor se skvělou kamerou a atmosférou za malé peníze".To se o Jamesi Watkinsovi říct nedá.Radcliffe se snaží a popravdě neurazí,ale ani nenadchne a byl pro mě poněkud podivnou volbou.Vcelku jsem se na film těšil a vyhlížel ho již delší dobu,ale svou tuctovostí mě docela zklamal...čistý průměr.PS:s takovými hračkami by si nikdy nikdo nehrál! ()

Badseeds

Výbornej Radcliffe, kterej už od Deathly Hallows nepotřebuje nikomu dokazovat, že je schopnej herec. Za výpravu by se nemuselo stydět ani BBC. Žena v černém má u mě taky bludišťáka - stačilo, aby zevlovala na chodbě, nebo to trochu rozjela na houpacím křesle a já už byla zahryzlá do sedačky. ()

Bobek27

Nebyl to špatnej film, ale dalo se to nějak tak všechno očekávat, velká chyba byla, že trailer prozradil většinu nejzajímavějších lekacích scén a já už na ně jenom během filmu čekal. ()

danielosbourne

Tak tenhle film jsem si celkem užil. James Watkins vsadil na klidnější duchařinu a trefil se mi přímo do vkusu. Sice jsem si musel dlouho zvykatr na Daniela Radcliffa v hlavní roli, protože sem si ho nemohl dát do role dospělého otce od rodiny,ale průběhem filmu jsem se zakoukal do ponuré atmosféry anglických mokřin,že jsem ho vůbec nevnímal jako někdejšího Harryho Pottera. Atmosféře filmu velmi přispívají již zmíněné anglické mokřiny, které jsou doplněny lekacími scénami v místech kde je absolutně jistě čekáte, ale stejně vás vyděsí. Jako bych koukal na duchařský horor poprvé. Možná to bude tím, že jsem již dlouho žádný film s podobným tématem neviděl. Žena v černém předčila mé očekávání a svou poklidností a depresivitou prostředí na mě dost zapůsobila. ()

kery-

No tak prostředí rozhodně super, příběhem nám to už maličko pokulhává a celý film spoléhá jen na to, že divák to celé bude chválit za pár lekaček. Těch bylo sice víc než bych v tomto filmu čekal, ale spusta z nich je tam opravdu jen "nuceně"..Co se týče Harryho, to je asi největší zklamání. Už od první chvíle jsem mu roli nevěřil a ani se do ní absolutně nehodil - do této role bych si dokázal představit někoho stejně starého jako třeba Deppa v Ospalé díře, to totiž byla bomba. Tohle opravdu bomba není, je to naopak jedno velké zklamání. Konec se snaží nebýt stereotypní, ale i tady se to maličko nepovedlo, osobně bych si dokázal představit konec, kde by příběh končil v tomto ději o 5 minut dřív a roli by tam měla zesnulá žena hlavního hrdiny..Hodnotím "nic moc".. ()

Orthank

Verím, že Daniel Radcliffe v aktuálnej pozícii urobí všetko pre to, aby sa zbavil nálepky večného čarodejníka. Nedokážem však odhadnúť nakoľko mu v tom pomohla len ťažko akceptovateľná poloha mladučkého vdovca v duchárskom horore. Odhliadnuc od toho, že pojem otec je v tomto prípade ako päsť na oko, jedná sa o podarenú duchársku záležitosť s pár vydarenými "ľakačkami" a (ne)skúsenou réžiou. Štandardná, mierne predvídateľná dejovú zápletku chvalabohu udržiava pri živote kvalitná atmosféra a dokonale vybrané anglické lokácie, ktoré navodzujú pravý znepokojujúci pocit. Radcliffe stále evokuje okuliarnatého čarodejníka, no snaží sa urobiť všetko pre to, aby sme mu jeho otcovstvo uverili. Škoda len, že vek ho prezrádza a podkopáva vážnosti nohy. Ničo to však nemení na tom, že (a to aj vďaka poctivému záveru) sa je na čo pozerať, koho báť a prípadne sa aj zamyslieť nad záverečným pokuknutím po hlbšej myšlienke. Čo viac si priať v aktuálnej duchárskej chudobe? ()

Sancty

Nesklamala! Zo Ženy v čiernom sa síce vykľul snímok, ktorý do žánru neprináša vôbec nič nové, ale v jeho medziach funguje takmer dokonale. Vystrašení dav v kinosále je jasným dôkazom toho, že aj z tých najpravdepodobnejších klišé sa stanú infarktové nakladačky, pokiaľ ich do rúk vezme talentovaný tvorca. A tým James Watkins určite je. Mne budú v hlave ešte dlho rezonovať hračky naťahované na kľúčik. Brr! 7/10 ()

Janega

Celkom slušný horor aj bez vrážd, násilností a litrov krvi, bez ktorých sa dnešné horori neobídu. Film má pomalejšie tempo, ale práve to vyvoláva u diváka neustále napätie, že niečo prijde, niečo sa stane a napriek tomu, že to človek očakáva, vždy ho to zarazí. Síce je to celé len o tom, že párkrát na vás vybafne duch, ale neustále to graduje a graduje, že občas sa človek pristihne pri tom, ako sedí celý v pozore. Čo sa týka hlavného hrdinu, tak aj s lokombradami vyzerá Daniel stále ako pubertiak, ale svoju rolu ako-tak zvládol a vidieť, že už nazbieral nejaké skúsenosti z filmov HP. Jedná sa teda o príjemnú ducharinu. ()

Hanys_

Watkins je ďábel a Eden Lake rozhodně nebyla náhoda. Lekačky na mě zafungovaly skoro 100% (což je vlastně na metál, protože mě hned tak něco nedostává), atmosféra taky povedená, takže k plnému počtu mi chyběl jen trošku zajímavější závěr, protože ten musel být každému jasný zhruba už v půlce filmu. 7.5/10 ()

Perry-

Pvní 3/4 filmy fajn duchařina. Sice se tam nic moc neděje ale OK... nicméně poslední čtvrtina je těžké wtf. Nedává to smysl a poslední scéna to korunuje. 40% ()

Holina

Už dlouho jsem neměl takové bobení u hororu jako u Woman in Black. Rozhodně zkusim i originální verzi ta Watkinsova je neuvěřitelně atmosférická. Kde vzal ty interiéry a exteriéry? Mimochodem nevěřil jsem, že Redcliffe by dokázal zahrát něco jiného než naivního čarodějnického pubescenta, ale tady mu to sedlo. Odpouštím ti Harry. ()

dopita

Nepříliš zajímavý scénář, který je ovšem natočen velmi, velmi intenzivně. Už douho mě nenaskakovala husí kůže tak, jako u tohohle filmu. Ponurá atmosféra je ohromným kladem filmu. Dost často bych se v ňákým filmu rád ocitnul, ve světě ve kterém se odehrává, ale tady bych se nechtěl objevit ani náhodou. Z toho děsivýho domu bych se posral strachy! Škoda trošku klopýtavého tempa vyprávění a výběru hlavní role. Daniel Radcliffe se snaží, seč mu síly stačí. Z role Harryho Pottera se vymanil docela obstojně, ale i tak je jeho výkon spíš mdlý. Ciarán Hinds ho ve vedlejší roli jednoznačně přehrává. ()

Junglista

Tenhle horůrek konečně pořádně využívá mocnou zbraň - zvuk. Nejsem příznivce lekaček (naštěstí tady sou jenom do počtu), ale tady byly právě díky zvuku dovedený k dokonalosti. Potěr Radcliffe sice občas házel výrazy "někdo mi cpe mezi půlky anální kolík", ale po zahřívacím začátku sem mu začal věřit. Líbilo se mi i minimalističtější pojetí a žádný zbytečný kecy, protože díky tomu vynikla na dnešní poměry velice dobrá atmosféra. Jenom škoda, že sem na to nekoukal v noci, asi bych si to užil víc. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)