Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Dixiee

Nemám duchařské filmy moc ráda, děj tohohle je na stejné brdo jako už u desítek podobných počinů. Přesto nemůžu říct, že by film nebyl zajímavý. Má totiž něco, co jiným podobným snímkům chybí, opravdu tajmenou a mrazivou atmosféru a napětí, které by se dalo krájet. ()

reditelka

Film, který neurazí a nenadchne. Víc než Daniel Radcliffe mě zaujala nehostinná mlžná anglická příroda. A větší strach než zjevující se dáma v černém a mrtvé děti, mi naháněly ošklivé mechanické hračky v domě. Film se táhl v ponurém rázu, byli tam duchové, pověry, mlha, tma... Ale chyběla tomu ta správná strašidelná atmosféra. ()

Krabak

Opuštěný dům na ostrově, neudržovaná zeleň, tma, žádné baterky, žádné zbraně a magor, co leze do místností, kde je hluk. (jasný, je to film a má za úkol nešetřit diváka, ale logicky kdyby mi někdo běhal ve vedlejším pokoji v domě, kde nikdo jiný být nemá, tak se zabarikáduju v místnosti a čekám, na ráno a rozhodně bych do té místnosti nešel! :-D) Když si to pustíte v noci a sami, tak se u toho prostě nedá nebát. K tomu skvělé zvukové efekty, od Radcliffa překvapivě dobře zahrané a pro mě i dobrý konec. Opět po dlouhé době horor, kdy pak jde člověk nepokojně i na WC --->85% ()

ChrisBa

Atmosfericky výborná záležitosť.. Prostredie, temnota, záhady..Veľmi dobré.. Trochu mi to prostredie pripomínalo Tima Burtona.. V každom prípade James Watkins sa toho ujal skvele. Príbeh ničím zvláštny, no spracovanie je skvelé. Jeden z mála hororov posledných 2-3 rokov, ktoré mi dokázali spôsobiť stiesnené pocity.. ()

AdamesWWE

[6/10] Žena v čiernom mala väčší potenciál než to čo ukázali v tomto filme. Klasický duchársky horor ktorý sa odohráva v jednom dome, podobných šablón už bolo vela. O to skôr ma mrzí, že si tvorcovia nedali záležať viac na príbehu a vygradovaní príbehu, lebo ostatné stránky filmú sú na velmi vysokej úrovni. Kamera, prostredie, atmosféra, kostýmy, hereck é výkony. Je tu pár dobrých momentov ktoré nastrašia, atmosféra tomu pomáha, ale bohužiaľ ma ten príbeh nechytil. Pre mna iba taký "lepší" horor. ()

ti88na

V prvom rade musím povedať, že ma veľmi prekvapil Daniel Radcliffe, pretože som si ho v tomto filme dokázala úplne odškatuľkovať od jeho Harryho Pottera. Vôbec ma jeho prítomnosť nerušila, do filmu tohto žánru sa hodil a hral dobre a presvedčivo. Čo sa týka samotného filmu, ten ma na prvý krát veľmi zaujal, dokonca aj niekoľkokrát slušne vydesil. Prostredie starého sídla odrezaného od okolia prílivom, temné prekliatie, ktoré nie je možné premôcť, všetko bolo fajn, no keď som sa na film s odstupom času pozrela znova, z pôvodnej atmosféry zostalo len málo a v porovnaní s inými podobnými snímkami Žena v čiernom trošku zaostáva. ()

HArna

V ničem mě to dvakrát nezaujalo, netvrdím že je to blbej horor. Je jsem podobných filmů viděl mraky. 50% ()

1860

Nějak ne a ne uvěřit, že by mohl mít Radcliffe svoje dítě.. Asi ho bude Plotr ještě dlouho pronásledovat.. ()

Pat.Ko

Atmosférický príbeh odohrávajúci sa začiatkom 20. storočia v strašidelnom dome s nereálnym príbehom a nepríjemnými dedinčanmi. Prostredie je stereotypné a ako negatívnu vec to nevnímam. Dom je vhodne izolovaný geografickou polohou, hmlou a prílivom. Neďaleká dedina je zvláštna, tým ako sa miestni správajú a dejú sa tu nevysvetliteľné tragédie. Je pravda, že som si to pozrel len kvôli Danielovi Zjavne sa tu Daniel snaží vymaniť z postavy H. Pottera, ale ako vidiac, mu to nejde. Bolo tu zopár strašidelných scén, ale príbeh podľa môjho vkusu bol veľmi predvídateľný. ()

Bathoryčka

Jedním slovem wauu! Horor, který naprosto splnil všechno, co se od kvalitního hororu očekává - tajemná atmosféra, ponuré počasí (krom pár scén), nějaká ta záhada a lekavé scény -> tohle všechno tam bylo (lekavých scén bylo až až a hodně lekavých, proto se divím, že jsem v celém kinosále neslyšela nikoho řvát strachy). Navíc Daniel Radclife svoji roli zahrál dost dobře; jediné, co mi na něm vadilo byla jeho absence emocí, mimo asi dvou scén, kde vypadal trochu vystrašeně a v obavách! Každopádně velký plus pro něj za to, že zde nebyl za takového cucáka jako v HP a nebyl tak nesnesitelně namyšlenej!....No, myslím, že se tenhle snímek zařadí do mých nej! ()

Doom351

Znáte děsivější prostředí než starý dům z hrůznou minulostí, starým nábytkem a starými hračkami které vás "sledují" na každém kroku a vy máte pocit že vám chtějí ublížit ? Ano ? Já tedy ne ! Radcliffovi padla role více než dobře, Zvuky a hudba byly skvěle sladěny a v kině jsem se tedy zatracené lekal každého hlasitějšího zvuku... Watkins se nebál ukázat zápornou postavu pořádně a nehrál si na tajemno jako je tomu u jiných horrorů ... Stará vesnička s paranoidními obyvatele dodávala na atmosféře ještě více... Radcliffa jsem jako herce nikdy moc nemusel ale Women in Black mi ukázala že je to zatraceně dobrej herec !!! Chvilkami mi vadila taková "dementnost" některých vedlejších postav ... Ale to je snad vše na co si můžu stěžovat ! Za mě 5* ()

shimpy(CZ)

Velice zdařilá atmosferická jednohubka. Radcliffe hrál nejlíp jak mu scénář dovolil, občas jsem se divil, že z toho domu ještě neutekl strachy. Do role padl dobře a myslím, že vymanit se z potterovské škatulky se mu podaří. Film jako takový je opravdu mistrovsky zvládnutý, co se týče střihu, kamery, zvuku. Divák je napjatý jak struna při dlouhých, třeba i několikaminutových záběrech, během kterých se může cokoliv stát... Hudba skvěle koresponduje s obrazem, dodává filmu správnou atmosféru. Ke každému hororu patří lekačky a tady jich bylo poměrně dost a stály za to. Když budu upřímnýl, chvílemi jsem se i vážně bál a cítil jsem úzkost. A tak to má při hororu být. Takže vlastně nemám nic, co bych filmu vytknul. Mě film velice překvapil. ()

Ještěřák

Není nad to, pustit si ve vymrdaném počasí film, který se odehrává ve vymrdaném počasí. _____ Precizní kulisy, rutinní lekačky. Jelikož bydlím v baráku postaveném l. p. 1869, myslím, že by to k zesraným gatím mohlo stačit. _____ Hororem nepolíbení fanoušci Daniela Radcliffea v telecích letech s prozatím čistýma gatěma by měli být uspokojeni, a ani jim nemusí vadit, že Daniela herecky přejel jako palačinku Ciarán Hinds. ()

tokyno

Konečně pořádná role Daniela, které mu skvěle sedla! Celej ten movement kolem Harryho Pottera mě už dávno přestal bavit. ()

Hanes88

Skoro celý film byl velice dobrý až na ten divný závěr. Čekal jsem nějaké lepší vyústění. Věděl jsem, že se ještě něco stane, ale takovým způsobem. Nicméně to ale nemůže celkový dobrý dojem, který z tohoto hororu mám. Nevěřil jsem, že by Daniel Radcliffe mohl kvalitně zahrát hlavní roli v nějakém hororu, ale mýlil jsem se. I on tedy přispěl k tomu, že to je lehce nadprůměrný filmek. 65%. ()

Xavi6

Oprvadu jsem nečekal, že by Daniel Radcliffe něco jiného dokázal zahrát než Harryho Pottera. Tímto se sice určitě nezbavil své role Pottera, ale rozhodně oslnil a dokázal mi, že dokáže hrát a to opravdu. Je to velice povedený horor, který si na nic nehraje. Není originální, ale ani staromódní, klasické lekačky nechybí. Dobrý horor (v poslední době hodně ceněný). ()

peetriss

Ženy v černém si cením především díky poctivě a trpělivě vystavěné temné atmosféře, která dává vzpomenout na podobné horory z 60. a 70. let. Přispívá k tomu prostředí ponurého anglického viktoriánského venkova, skvělá kamera podpořená pro tento účel výborně padnoucí hudbou a především postupně rostoucí psychologické napětí a strach, které bohužel vyústí v poněkud kostrbatý a rozpačitý závěr, čímž mířím ke slabině filmu - scénáři. Daniel Radcliffe stojící na začátku cesty, jejímž cílem je sejmutí téměř nesnímatelné nálepky představitele Harryho Pottera podal kvalitní, i když poněkud monotónní výkon. Své dozrání v univerzálního herce schopným zhostit se kterékoli role napříč žánry má teprve před sebou a je na dobré cestě. Vizuálně dokonalý duchařský počin, bohužel v sobě obsahující scénář bez patřičného náboje, proto pouze lepší tři hvězdičky. ()

Haymar

Parádní atmosférická záležitost, sázející na plíživou hrůzu - za použití minima prostředků - a klasické lekačky (ač mnohdy až příliš "laciné"), namísto tuny efektů a digitální krve... A přesně tak to mám rád! Prostě po dlouhé době zas duchařina u níž sem doslova sral maggi v kostkách! Radcliffe i Hinds perfektní! I když si neodpustím malé rýpnutí: nechápu, kterej magor by dobrovolně setrvával v takovým šíleným baráku, kor po prvním velice nepříjemným zjevení (práce nepráce, rodinka nerodinka - dávno bych vzal nohy na ramena a pelášil do hajzlu příliv nepříliv, tma netma) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)