Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Stáva sa to málokedy, ale pred pozeraním tohoto filmu som nemal ani šajnu o čom to má byť a dokonca ani aký žáner. Tak som bol pripravený vypnúť to keď zistím že je to dáka chobotovina, ale hneď na úvod sa tam objavil nápis HAMMER čo prezrádzalo že by to mohol byť horor v klasickom gotickom štýle. A aj bol. Harry Potter ( až do konca som netušil že je to on ) si odskočil od mordovania Voldemorta vybaviť nejaké papierovačky do strašidelného domu na samote v anglických hmlách. Neviem či to bolo len tým že som to pozeral potme a sám, ale naozaj som si užil veľmi slušné strašenie. Človek by neveril aké strašideľné môže byť hojdacie kreslo čo sa samo hojdá. Chudák chlapec je sám v tmavom dome a každú chvíľu sa odniekiaľ vynorí dáka ohavnosť, mňa by v reáli do rána porazilo. Samotná pointa je síce omšelá, ale je to uhrané dosť dobre takže nenaserie. Štýlový horor made in Hammer. ()

Erinye

Bojím, bojím. Od začátku až do konce film plný napětí, scén u kterých se opravdu bojíte. Celkově mi to uteklo, ani netuším jak. Některé momenty pro mě byly sice nepochopitelné, ale jako celek hodnotím pozitivně. Radcliffovi jsem jeho mladého právníka i vcelku uvěřila. Sice se tento film nijak zvlášť nelišil od ostatních duchařských příběhů, zlý duch lačnící po pomstě naproti tomu odhodlaný a vyděšený hrdina, pevně rozhodnutý zjednat nápravu. Jen závěr jsem opravdu nečekala a "mile" mě překvapil. ()

J*A*M*A*L

Naprosto precizně zvládnutá duchařina bez jakékoli špetky nudy.Za rok 2012 jsem viděl jen pár horrorů, které byly samozřejmě béčkového typu a přesto, že pro mě to nebyla tragédie, tak mě ani jeden z nich neuspokojil a nelíbil jako právě Žena v černém.Pochybuji o tom jestli mě nějaký horror za rok 2012 dokáže oslnit jako právě tato perfektní duchařina.Ten film jsem chtěl vidět jen proto, že tu hrál jako hlavní postava Daniel Radcliffe a že už jsem ho chtěl vidět jinde než v Harrymu Potterovi (viděl jsem s ním ještě Prosincové kluky, ale ty stály za nic) a tak jsem se na Ženu v černém i docela těšil.Co se mi tu líbilo byl i ten začátek, který nezačal jako asi 90% všech horrorů (pohodička, všichni se smějí a pak začne boj o život nebo prostě horrorová atmosféra), atmosféra filmu na bodu mrazu což filmu a hlavně horrorům dává velké špetky skvělého koření a i solidní místo na duchařský horror a také skvělý výkon Radcliffa.Žena v černém bude dost možná v trojce nejlepších filmů za rok 2012(pro mě).100% ()

Duch217

Nejdřív jsem si myslel, že se bát nebudu, ale to mě asi po 20ti minutách filmu rychle přeslo...skvělé prostředí, scénář sice trochu "typický", ale fungovalo to skvěle. Harry Potter v hlavní roli mi vůbec nevadil, akorát teda rozhodně nevypadá věkově tak, jak by podle scénáře měl. Nicméně...bavil jsem se dobře :) ()

Teabag

Skvělá atmosféra a překvapivě přesvědčivý Redcliffe (má toho Harryho prostě trochu jako cejch). Za mě velký palec nahoru! ()

Perverz

"POZDĚJI PRO VÁS PŘIJEDU"- "NE, TO JE DOBRÝ, BUDU PRACOVAT PŘES NOC". Vcelku jednoduchý "děj", příběh si musíte malinko domýšlet, což není vůbec na škodu. Prach málo postav, dobře hustá atmosféra. Žádná zápletka, nevím jak dlouho trvalo natáčení, ale na dlouho bych to netipoval. Celé to rychle uteče, a děsivou atmosféru to má dost solidní. Když vám "někdo" kouká přímo do kamery, resp. přes celou obrazovku až do pokoje, je to fakt hnus. A Radcliff? Podle mě se na takovou roli ten jeho pysk hodí, i když občasná mimika by neuškodila. Podle mě typický příklad, kdy z mála vytěžíte ne zlato, ale stříbro to minimálně bylo. ()

Prochy38

Moc povedený ghost-horor. Hodně tomu pomohlo skvělé prostředí britského venkova. Sídlo, kde se vše odehrálo moc pěkně udělané. One mam show D. Radcliffea. Fakt byl hodně dobrej a o jeho hereckých schopnostech nemám pochybnosti. Hodně mě potěšila postava C. Hindse. Hroznej sympaťák! Horor moc fajn a postupně kvalitně gradovala atmosféra. Nejsem moc lekavej typ a hororů tohoto druhu už jsem viděl hromady, ale v tomto případě mi mráz po zádech prostě jezdil tam a zpátky... Atmosféra vynikající a ten závěr měl opravdu sílu! ()

Terezinka198

Moje první reakce byla: Hmm.. tak mladý student Bradavic se nám dává na cestu právníka. To byla jenom první myšlenka. Potom jsem ji navěky odstřihla od zbytku filmu. Už to nebyl student školy čar a kouzel, ale právník, otec, který se snažil zachránit děti, jak cizí, tak i to své vlastní. Skvěle vybrané místo pro příběh, skvělí herci, skvělý střih a kamera. Konec byl vskutku unikátní. Jsem hodně spokojená. ()

Marius_ss

Objektívne za ***, nakoľko sa z toho dala vytrieskať oveľa hutnejsia atmosféra ( aj ked nemôžem povedať žeby hutna nebola, ale dalo sa z toho vytrieskat oveľa viac) No kedže na podobne gotické horory mám slabosť ( Ospalá diera nech je príkladom) a záver bol mrazivý a uspokojivý, tak s čistým svedomím a s pokojom Angličana hviezdičku prihodim. Navyše herci boli vyborne vybraní a rovnako vyborne aj hrali. Hudba takisto dobre zapasovala čo je pri týchto hororoch veľmi dôležité. Videné 24.6.2019, cca 02:00 v noci, doma, LG OLED, sám. ()

Paldiny

Solídna mraziareň. Radcliffe síce pripomína skôr staršieho bráchu než otca, ale film utiahne. Mocne mu vypomáha atmosféra 19. storočia a desivá pani, ktorá vyrobí v dome riadne dusno. Oceňujem tiež absenciu zaužívaných zásad, ktoré chránia tých najmenších, vidno, že v tom nemali prsty Američania. Chýbal tomu už len šokujúci zvrat, niečo s čím sa nepočítalo a bolo by vymaľované. ()

mosnak

Atmosféra dobrá,okolí příběhu parádní ovšem pouze 3krát jsem se opravdu leknul. V Radcliffovi pořád vidím Harry Pottera, takový ten jeho "podivný" výraz pokaždé když šel omrknout další pokoj ve mě vyvolává otázku: "Jak to,že ho tolik lidí žere!" Mě tento snímek nezaujal. Byla to nuda s 3 lakačkama :-( 30% ()

Mikeel

Poprvé jsem byl v kině na horroru a absolutně nelituju, že jsem zašel právě na The Woman in Black. Na televizi a bez surround zvuku by mě to možná tolik nenadchlo, ale na obrovském plátně a s tak úžasným zvukem, to bylo přímo báječné. Je to typická duchařina, která sází hlavně na zvuk a obraz, než na komplikovanou zápletku. Nejlepší na tom bylo, že v celém sále jsme byli jen čtyři, takže ten děsivý pocit, že se vedle Vás někdo objeví a chňapne po Vás byl tímto faktem silně umocněn. Daniel už je vyzrálý herec, ale stejně navždy zůstane Potterem. Nicméně vypadal strašně mladě, což bylo možná to jediné, co mi trochu vadilo. Ale celkový dojem super duchařiny to nekazilo. ()

mazadlo

Kvalitně zpracovaná duchařina které se nedají upřít minimálně tři dobré lekačky. Ale vezměme to popořádku. Začátek se rozjíždí vlažně. Pomalu. Nejdřív to vypadá trochu jako komedie - ale není. Když se dostáváme do jádra filmu běhá Radcliffe sem a tam a cosi hledá. Jeho práce tak trochu nemá hlavu ani patu. Má si přečíst veškerý ten marast ve starém domě aby našel....no to tam vlastně ani moc řečeno není ale prostě hledá. Hledá chlapec asi 40 minut takže první polovinu filmu si můžete dát nohy pohodlně nahoru a chrupkat popcorn. Semtam nějaká zastaralá lekačka kterou už jsme viděli milionkrát v jiných filmech. Ale pozor ono to přijde. A pak už nebudete chtít přestat zírat na plátno a i když budete zrovna čekat že to přijde tak se budete bát. Napínat nervy...zkoprněle zírat...čekat. Výběr herce je podle mě hlavně marketingový tah. Radcliffe hraje skvěle ale v tomto hororu bych si představil klidně někoho staršího. Nic proti produkci ale tohle je podle mě podivnost. Horor je založen převážně na zvuku takže dívat se na něj doma na starém CRT asi vyvolá dojem dvouhvězdičkového filmu ale já dávám čtyři protože jsem za a) viděl v kině za b) nebylo to až tak úplně přes kopírák (až na hlavního ducha který byl k vidění minimálně v pěti dalších hororech:D) c) nadchlo mě že Radcliffe by mohl ukázat díky své minulosti směr jeho fanouškům. A protože jsem milovník hororu líbí se mi že to nakopne Potráky ( jsem jeden z nich) směrem k tomuto žánru. Protože mnohdy je dnes horor pro teenagery zárukou hovadiny. Zde tomu tak mládežníci skutečně není... Navíc je to jeden z těch hororů které už nikdy nemusím vidět znovu. A takhle u mě většinou končí dobré horory ;) pocit z nich mám uchovaný navždycky. Tady mě sice dost zlobí ten začátek který mě fakt nudil k smrti ale jinak...paráda. Proto čtyři hvězdy. ()

ProgLaney

Největší podíl na mém vysokém hodnocení má naprosto úžasná atmosféra anglické vesničky, kterou dokresluje mlhavé prostředí močálů a ponurost obyvatel. Díky tomu na mě fungovaly všechny ty obličeje v oknech a lekačky. Interiér domu byl super - sice to občas bylo jak klišé, ale klasický příběh dle mého vyžaduje klasické pojetí, takže za mě všechno v pořádku. Hodnocení mi sráží Daniel Radcliffe, jehož defaultní částečně vykulený a částečně zcela nebojácný obličej mě provázel celým příběhem a jako hlavní hrdina se mi zkrátka oproti ostatním postavám ve filmu nelíbil. Chtěl jsem dát 3 *, ale za skvělou atmosféru, syrovost a zpracování příběhu to nechám na 4. ()

El_Rabbit

Znovuzrozené studio Hammer se opravdu snaží, rozhodně se jedná o to lepší ze současných hororů. Nebýt zbytečně dlouhých mrtvých míst, které pravděpodobně rádoby slouží k budování temné atmosféry, tak by bylo hodnocení určitě vyšší. Když ale zjistíte, že ve filmu můžete přeskákat několik scén cca po 4minutách a naprosto nic z děje neuteče, tak z toho filmu moc nezbude. Zařadil bych spíše jako epizodu nějakého hororového seriálu, 45min. stopáže by bylo akorát. ()

Ollie235

,,Trust me Arthur, it's just a strange old place cut off from the world." Musím říct, že pro mě bylo překvapivě těžké přijmout Daniela Radcliffa v nepotterovské roli. Na druhou stranu bylo načase, aby ukázal, co v něm je. A mně se vcelku líbil. Jeho herectví v tomto filmu je sice z většiny tvořeno opatrnými kroky a ustrašenými pohledy po tajemném domě, ale baštil jsem mu to bez problému. Akorát jsem prvních 20 minut stále doufal, že z kapsy každou chvíli vytáhne kouzelnou hůlku. Nestalo se. Co se týče filmu samotného tak těží především z perfektně propracované vizuální stránky a dokonale vytvořené napjaté atmosféry. Otřepané lekačky, které jsou předvídatelné díky vystupňované hudbě vůbec nevadily, i když ke konci se zdály poněkud zbytečné. Párkrát mě zamrazilo, párkrát překvapilo, celkově spokojenost, ale na víc než 4* to nemá. ()

Ricky_CZ

Konečně se vrací ta správná duchařina! Původní 4 hvězdy musím po shlédnutí The Awakening zvednout. Všechno dobře :) A na ne-originalitu děje kašlu :) ()

sona123

Nudná duchařina s poněkud netradičním koncem - snad jen ten stál za to. Daniel byl výtečný, což o to, bohužel hrál v jakýchsi podivných, na můj vkus nízkorozpočtových kulisách. O leknutí nemůže být ani řeč, samotný nápad ničím nový, tempo vyprávění velmi pomalé. Podivnost to byla, bohužel ne v tom lepším slova smyslu. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)