Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Marrianna

Už hodně dlouho mě takhle horůrek nevtáhl do děje. Viktoriánská Anglie je jako dělaná na vytvoření strašidelného prostředí a celkově na mě film působí jakoby příjemně strašidelně - s elegancí a bez zbytečných překombinování. Příjemný m překvapením byl pro mne fakt, že ač Daniela Radcliffa jsme za posledních - nevím přesně, cca 7 let vídali co by vyrůstajícího čarodějnického puberťáka, vyrostl nám dle mého názoru velmi dobře a škatulka se nekoná, problém s přeorientováním na jinou postavu jsem neměla - což se mi málokdy stává. ()

petrik11

Dosť slabé. Možno keby som to predtým nepočúval v audio podobe, dám viac. Tu sa mi zdalo, že bola jedna scéna a ja som čakal, že dej bude gradovať, čakal a nedočkal sa. Nad niektorými nezmyslami sa mi až krútila hlava. Ale áno, vizuály boli pekné, staré Anglicko mám rád, no toto predstavenie bolo jalové, bezzubé. To aj Intruders bolo lepšie. ()

bloody21

Film působí velmi divně, depresivně a přehnaně uřvaně. Vše doplňuje to, když si zapnete zvuk na sluchátka a díváte se v noci, to tu ženskou vidíte taky :D podle mě bylo ve filmu přehnaně moc zvukových nepříjemných efektů-tzn když je naprosté ticho a on jde po schodech do toho temného pokoje..náhle nepříjemný zvuk a ksicht na celou obrazovku, během 15 minut nadskočíte s husinou asi 4x. Ale bylo to napínavé, jako každé slátaniny hororového charakteru. Konec byl takový, jak by měl v tomto filmu být. Shledání s maminkou. líbilo se mi , otec neváhal a skočil za dítetem. ()

Alishii

Veliké zklamání, kdejaký "béčkový" film mě zaujal víc. Neoriginální pointa příběhu byla odhalena asi v polovině filmu, mimo to (to už mu ale asi nikdo neodpáře :o)) jsem celý film čekala až Daniel Radcliffe vytáhne kouzelnou hůlku a všichni zlí duchové zmizí. Ovšem taky musím uznat, že úplný závěr mě dost překvapil a množství lekavých scén taky nebylo málo, proto alespoň ** ()

Dinsberg

Daniel Radcliffe opravdu není mužem jedné role. Nejen že celý film táhne, ale dává i ohraným hororovým klišé takové grády, že po mnoha letech mi naskočila u filmu husí kůže. Zvlášť noční scéna u kříže bude pamětihodná. ()

KateW

Zdařilé zpracování, zasazené do správné doby. Konec a souvislosti příběhu mi přišly poněkud nedomyšlené, ale na točené je to skvěle a v ději přichystáno i několik lekavých scén :) ()

minima

Solidní horor s pro mě překvapivě dobrým Radcliffem. Jenom sem se nebála. Tak samozřejmě, že sem párkrát vyskočila z kůže, ale kdo nevyskočil má něco s ušima. Veškeré lekačky byly zvukové, což mě ke konci spíš iritovalo. Navíc sem se pak lekala i v momentech, kdy se žena objevila někde vzadu a nějaké slečny hrozně zaječely. Ovšem jak říkám, lekla sem se slečen... V důsledku to ale asi byl jeden z těch lepších hororů, které jsem viděla (což teda není nic velkého, vzhledem k tomu, že jich bude jako prstů na mých rukách) ()

USBejs

3* jen díky závěru, jelikož mám rád nečekané konce. Jinak jsem byl přesvědčen, že si tenhle film víc jak 2* nezaslouží, ani nevím proč, možná byla chyba v tom, že jsem čekal horor na vysoké úrovni. Nedočkal jsem se ovšem víc než zvukových lekaček, kvůli kterým jsem musel akorát snižovat zvuk, abych neprobudil půl baráku. Do toho scény typu - vidím někoho venku, jdu tam, přijdu a nikdo nikde, z venčí vidim v okně znovu tvář, načež si to šlapu zpátky do domu, přijdu a bohužel opět po nikom ani stopa, což je smyčka, která se stačí protočit přibližně 7x v jedné minutě. Alespoň jsem se přesvědčil, že DR není jenom HP. ()

voldemorf

První scéna vypadala na pětihvězdičkový film. Bohužel, počáteční nadšení se brzy proměnilo v nudu. Jistě, z hororu kde umírají děti mám vždycky nepříjemný pocit. Ale nebála jsem se, ne doopravdy. Daniel Radcliffe se ale držel. Vlastně byl jediný, kdo ten film táhnul. Roli mladého tatínka jsem mu kupodivu věřila a moc mu slušela. Přesvědčil mě, že má na to vymanit se ze své přespříliš slavné dětské role. Možná ještě o něm v budoucnu hodně uslyšíme (a tím nemyslím v bulváru). ()

Nepoviem

Nemám rád Harryho Pottera a nemám rád Radcliffe.No musím priznať,že svoju úlohu zvládol Daniel veľmi dobre.Film nám neponúka nič nové,je to len stará obohratá pesnička.Lakačky fungujú len vďaka zvýšenému volume a samozrejme,kto by nečakal taký NEprekvapujúci koniec,že jo.Ale tak vďaka vyššie zmienenému výkonu hlavného hrdinu,kvôli charismatickému Ciaránovi Hindsovi a krásnemu depresívnemu prostrediu sú to 3 hviezdičky. ()

DJ Kritik

Film dokáže navodiť atmosféru tajomna a aj dokáže udržať napätie, ale neuloží sa v pamäti. Zapadne všednosťou už za pár minút po skončení. ()

Falstad

Po dlouhé době jeden horor, u kterého jsem se opravdu bál. Bohatý na lekavé scény, u kterých mrazí v zádech, přiznám se, že mě jenom tak něco nevyděsí, ale tohle byl nářez. Atmosféra na mě dýchla jako vůně nové knihy a s chutí tento film doporučuji všem příznivcům tohoto žánru. Jediné co bych na tomto snímku vytknul jsou až příliš šablonovité scény, ve kterých je vám uplně jasné co můžete čekat - zároveň je to nic platné, protože i když je vám celkem jasné co přichází tak i tak se leknete! Další kladnou věcí, kterou bych vyzdvihl je Daniel Radcliffe. Nedokázal jsem si ho po Harry Potterovi představit v jiné roli, ale tohle se povedlo a je vidět, že se Daniel od čarodějnického učně hodně posunul a těším se na další filmy. ()

AlexUnited

Výborný horor, ktorý poriadne tlačí na pílu, najmä čo sa ľakačiek týka. Príbeh je síce veľmi jednoduchý, ničím výnimočný, nejakej prekvapivej pointy na záver sa taktiež nedočkáme, ale v tomto prípade to vôbec nevadí. Nádherné prostredie pripomínajúce Ospalú dieru už iba podčiarkuje skvelú temnú atmosféru. Pozerať výhradne v noci. ()

Horxus

Pro mě je horor nejlepším hororem v případě, že se u něj leknu tak, až mi začne srdce bušit tak rychle, že si musím na chvíli lehnout, aby mi nepraskly tepny na spáncích. A nejlépe ještě několikrát. Toho se mi tady dostalo. Pochmurná sychravá atmosféra na mě působila naprosto magicky, Radcliffa jsem si snad ani jednou nespojila s Harry Potterem (i když jsem ohromný potterovský fanoušek), a příběh je to také velmi působivý. Dostala jsem to, co jsem chtěla- pořádnou dávku adrenalinu. A moment, kdy je Arthur v pokoji s hračkami, patří k mým nejoblíbenějším hororovým scénám. Takové napětí jsem zažila snad už jen u koncové scény filmu Se7en. A pokud bych měla porovnat s The Woman in Black z roku 1989, nový remake u mě rozhodně vede. ()

Pavlunka

Nic moc... Mám ráda duchařiny, ale tento film byl moc zdlouhavý. Předstsvit si Daniela Radcliffa jako právníka, který má syna bylo dost těžké. ()

Katka232

Asi jsem od toho čekala víc. No budiž. Redcliff se přehrál dobře. Lekačky taky dobrý. Ale šlo z toho vykřesat i víc. Njn. Nenatočili to japonci. Pro mě je nej horor Nenávist a Oko. Japonci jsou mistři hororu. ()

habertek

Po delší době aspoň pro mě jedna z lepších duchařin...Díval jsem se na to sám a pozdě večer takže nepopírám, že jsem chvílemi měl nahnáno...70% ()

Daxus

Radcliffe bude za Harryho Potěra ještě dlouho pykat a určitě to ví. Tak se snaží, co to jde, uplatnit se v jiných žánrech, aby neskončil jako Stallone u Rockyho... I když, kolik je vlastně Rockyů a kolik Potterů???? No, to je jedno. Každopádně Radcliffe dospěl a hraje dobře. Film má tak dobrou atmosféru kamenných domů, mlžných blat a sukovitých vidláků, že jsem si musel při sledování přitopit a závěr, i když nepřekvapivý, tak přesto dobře udělaný. A to se cení. Nečekaně dobrý mysteriózní film s lekavými vsuvkami. 85% za otisk na okenní tabulce. ()

vieriX

Co se týče lekaček velmi dobré je tu cítit ta mrazivá a dusivá atmosféra anglického venkova 19. století co mi zas tak moc nesedlo je Daniel Radcliffe pro mě je a zůstane vždycky Harry Potter a zbavit se v mých očích této nálepky bude obtížné ne li nemožné. Jeho výkon není špatný to bych rád zmínil. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)