Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

maoc

Slušné historické hororové drama. Vizuál perfektní, zvuk skvělý, hudba akorát, příběh velmi dobrý a ne až tak předvidatelný (pro neznalé předlohy), atmosféra hutná a mlaskavě mrazivá, herci v pohodě (jen ten Radcliffe ne to vypadá moc mladě). Škoda těch laciných lekaček. Nemyslím laciných ve smyslu levných, ale prostě si je mohl scénář a režie odpustit a celé to nechat jen na atmosféře. Fungovalo by to, ale asi by nebylo v kině tolik teenagerů. Pobavil "expres do Bradavic", za to bodík nahoru. ()

vinc_vega

Nereálne konanie hlavnej postavy núti človeka si klopkať na čelo, ale nakoniec to Danielovi odpustíme, pretože tušíme, že za opaskom má ukrytý svoj prútik. Priemerný horor, zo začiatku veľmi dobrá atmosféra, ale postupne sa to zvrháva do absurdity a nebaví už toľko. Dobré tri! ()

Met...

Přestože jsem se první třetinou filmu prokousala až na počtvrté a pustit si film do konce mě donutilo jen jeho zdejší hodnocení, nakonec jsem nelitovala. Příjemná změna po všech vyvražďovačkách, s kterými se v poslední době roztrhl pytel. Žena v černém je příjemná, "klidná", duchařina v anglickém stylu. Radcliffe mi do prostředí mlhavé vesničky naprosto sedl i když jsem si ze začátku nemohla zvyknout na ten jeho nedospělý vzhled a pořád jsem čekala, kdy vytáhne hůlku. Ale překvapil a vůbec zbytečně nepřehrával. Lekačky solidní, atmosféra hustá, děti děsivé, žádné nadbytečné dialogy a dobrý, nečekaný závěr. Hvězda dolů za to, že mě film nevtáhl hned od začátku a nebýt mojí silné vůle, už má ode mě odpad. Druhá hvězda dolů za to, že jsem neseděla jako přikovaná a neběhal mi mráz po zádech. Zkrátka lekačky dobré (přisuzuji zásluhu hlavně hudbě, či spíš hlasitosti), ale strachy si nehty kousat nebudete. Myslím, že o filmu za týden nebudu vědět. ... Všimli jste si taky, že Arthur neděkuje?!! Za whisky, za odvoz, za večeři, za pokec,... Za nic! Nevychovanec jeden! :) ()

thepeabody

Zase jsem uvěřil názorům jiných. "Don't watch it alone." No, I watched it alone a můžu říct, že když jsem se nenudil, tak jsem se smál. Příběh nudný, prakticky jsem se díval hodinu a půl na blbost, která se ani nijak nevyřešila, úplně zbytečně, abych se nedočkal ani jedné nepředvídatelné lekačky, člověk, který viděl nejméně dva podobné filmy postupuje myšlenkově takto: Záběr na Radcliffa zepředu - něco bude za ním. Radcliffe u okna - něco bude za ním. Radcliff kouká z okna - určitě venku uvidí někoho mrtvého. Radcliffe kouká do okna, ale z okna nejde nic vidět - něco bude na skle. Radcliffe zapaluje sirku - bude tam řvoucí hlava. Snad jediná věc, která se mi na tom líbila a překvapila mě byl nápad s přílivem. "Film, u kterého po 10 minutách lidé odcházejí z kina." musela být jiná Žena v černém a tenhle film už určitě nikdy neuvidím. ()

STARKOVA20

Horory jsou pro mě nuda, protože se u nich většinou nebojím ani mě nějak jinak neberou. Ale u Ženy v černém jsem se fakt bála. Lekavka za lekavkou. Nic pro slabé nátury, co se leknou, když na ně kamarád bafne za dveřma. Nicméně nemůžu si pomoct, že Radcliffe mi jako otec od rodiny vážně neseděl, přišlo mi to směšné. Jinak se do role hodil a dobře se jí zhostil. ()

gicous

Scénaristka vykradla, co se dalo. Žena v černém je tedy kombinací Sirotčince, Kruhu a ostatních úspěšných hororových hitů posledních let. Musím ale říct, že se tenhle film díky kameře, dekoracím, exteriérům a celkové schopnosti navodit tajemnou a hrůzostrašnou atmosféru těmto žánrovým hitům přinejmenším vyrovná. Daniel Radcliffe je v roli utrápeného otce přesvědčivý, ale hlavní hvězdou tohoto hororu je Žena v černém. ()

Peter Bračík

Zo začiatku mi "Harry Potter" nesadol, no s pribúdajúcimi minútami ma film strhol svojím dejom, "Potter" sa vytratil a jeho postava ho pohltila. Myslím, že aj Redcliffe musel byť po tomto počine spokojný so svojím prvým, ozaj slušným filmom. Zaujímavý námet, pochmúrny dej, strašidelná samota na výbežku pobrežia, výborné scény, to všetko môžem v tomto žánri iba chváliť. Po celý čas film udržiava diváka v napätí a jeho dramatický a zároveň nápadito mysteriózny koniec hodnotím na výbornú. ()

carodejb

Veľmi slušný horor držiaci sa ducha klasickej duchárskej literatúry. Má hustú atmosféru a občas aj novátorský prístup k „bububu“ scénam. Radcliffe hrá o dušu, aby nás presvedčil, že nie je len Harry Potter. A darí sa mu to. Nemôžem nič iné len to odporučiť. ()

jprmusic

No že bych se nějak vyděsil, to tedy ne. A finále bylo asi na celém filmu nejslabší, i když scénář jako celek mu také zdatně konkuruje. Ale jedno je jisté: Radcliffe je HEREC a né že ne. ()

unrocker

Skvělá atmosféra filmu na vás začne dýchat už od první minutky. Hodně představivosti si nechává tento film dělat přímo od Vás, kdy skoro neukazuje žádné dlouhé záběry paní v černém, ale vše jsou jen krátké a velmi účinné střihy, které vás dostanou. ()

Kortexo

Nepovedení: Ti druzí.Snad si Radcliff nechal s Pottera kouzelnickou hůlku, protože jinak nemá šanci hrát v něčem kvalitním. ()

Echoes

Bát jsem se bál, Harry už není Harry... Strašidelné, ale díky bohu na mě nic "nečekaně" nevyskakovalo. Tajemné, až jsem musel trochu zapojit mozek a nemělo to happy end. Cajk! ()

tombarider

Dokonalá skličující atmosféra, která začíná od první minuty filmu, a nepůsobila na mne vůbec nepřirozeným dojmem! prostředí, i interiér barabizny nemá chybu, hračky jsou teda možné až moc děsivý, neumim si představit že bych s v dětství s něčím takovým hrál, ale budiž, Sem tam nějaká lekačka, kterých tu není mnoho, ale každá stojí za cvrnknutí do trenek a nakonec Daniel Radcliffe. U toho jsem měl strach, jestli se zvládne vymanit ze stínu první slavné role, ale ani jednu jsem si tu na Harryho nevzpomněl, naprosto dokonale zapadl do koloritu strachu a lhostejnosti. Konec by stylovej, jen mě trochu nasral.:-) ale to už je otázka vkusu. Mezi duchařskými horory, jasných 5 hvězd, dlouho už jsem se takhle nebál. ()

zuzzuli

Temný horor, ve kterém jsou dobré lekačky.Podivuhodná žena, která, když se objeví, někdo zemře...NNo a vcelku nečekaný konec. Takže dobrý horor. :-) ()

Kanalizato

Tak teda dobre Harry, zaslouzis poplacat po zadech, snazil jsi se a je to videt. Cely film pusobi spise depresivne, tak snad ten konec mohl byt trosku svetlejsi ne?... Nocni sceny v dome jsou vyvedene opravdu pekne a strasidelne, hutna atmosfera, tmava zakouti, zkousnutelna zapletka a slusni herci. ()

Ernie_13

"Harry Potter a tajomná komnata" pre dospelých (naozaj dospelý)! Prvá polka filmu je neuveritelná viktoriánska ducharina, pri ktorej som mal neraz dosť, avšak ptom to pomaly celé upadá. Nie, že by sa film v druhej polovici nejak utrhol z reťaze, to nie. Avšak ku koncu to nenaberie tie grády aké by si to zaslúžilo. Rozhodne stojí za pozretie...no však len za jedno...maximálne druhé s dĺĺĺĺhým odstupom času. No a s výkonom Daniel Radcliffa som spokojný. Ďaľší klinec von zo škatulky menom HP. 70% ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)