Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

HarqAlAda

Remeselne dobrr zvládnutý, no obyčajný ducharský film. Radcliff a Hinds podávajú veľmi kvalitné výkony. Táto poloha Radcliffovi sedí omnoho viac ako rola ktorá ho preslávila. Sem tam som zaháňal kacírske myšlienky že príde Dubledore a všetko zachráni... nestalo sa, čo je leb dobre ;) ()

Allegro.g.

Jedinou výhodou filmu je, že se celou dobu tváří, že je lepší než doopravdy je. Ale Radcliffe je mnohem horší herec než si vůbec umíte představit a ta černá dáma je větší megera než je potřeba. ()

Tormentor665

Do dokonalosti dotažený anglický horor s puntíčkářským zobrazováním škaredých loutek, nakřivených zrcadel a ponurých exteriérů. Na druhé pokoukání to už asi nebude ono, ale napoprvé dokonale sedlo. ()

Petike

Kedy už hororoví režiséri pochopia, že divákom najviac trhne nie ľakačka, ale nečakaná a zlovestná zmena v prostredí ? Zvriesknutia mnou ani nehli (dokonca som sa na viacerých pobavene zasmial), ale scéna so zamknutými dverami, ktoré sa po Artieho obrátení sa medzičasom záhadne sami otvorili, pri tej som podskočil a uznanlivo prikývol. Škoda, že takých scén je v celom filme trestuhodne málo. Nie je to zlý horor, ale chýba mu niečo, ono povestné "je ne sais quoi". Navyše ma občas štve práca s hudbou a zvukom. Mnohé scény á la "Pozriem do okna kaštieľa, z poschodia na mňa čumí čarna pani" zbytočne strácajú na sile, keď ich tvorcovia filmu zakaždým podčiarkujú zadunením bubáckeho tónu. Ja chápem, že toto je určité oživenie či homáž starých hammerovských hororov, ale musí to byť nakrútené na hrane nechcenej sebaparódie ? Kinematografia fajn, atmosféra poväčšinou zvládnutá, zakliate močariská a kaštieľ akurátne no nie príliš klišéovité. (Hoci som sa čudoval zjavnému fetišu Drablowcov pre opice. WTF ?) Žiaľ, z konca filmu až nadmerne kričí (pun intended) "Arthurov príbeh sa skončil, ale tešte sa na pokračovanie !". A byť na Arthurovom mieste, určite sa pri hlbokom strachu o vlastného synka nezakecám so známym do tej miery, až si nevšimnem, že sa mi synátor pustil ruky. Trochu schizofrénna scenáristická logika, namôjveru. A úprimne, Liz Whiteová mi príde trochu prifešná na rolu miestnej panej-bubane v čiernom. ;-) :-)) ()

RAFT

Film je dosti pěkně zpracovanej.Herec v hlavní roli Daniel Radcliffe dobře zahrál ,konečně ho nemusíme vidět ,jako harryho pottera ale ,taky v něčem úplně novém.Režisér natočil zaujímavej kousek,parádní zpracování ,do toho dosti skvělá atmosféra .Za mě 80% ()

fincik

Atmosféra byla perfektní. Redcliffe to zahrál taky docela dobře. Ale příběh byl hodně slabý a vyústění téměř žádné. Na druhé pokračování se už asi nepodívám. ()

TSZ

Standardní duchařina, v hlavní roli pak s velmi špatně obsazeným Danielem Radcliffem (vypadá na 16, je těžké mu věřit, že má čtyřletého syna). Atmosféra viktoriánské prdele světa sice ujde, strašení ve strašidelném domě je taky místy vcelku děsivé, ale i tak se nejedná o žádné veledílo, protože tento stokrát viděný námět je zřejmě již definitivně vyčerpán. ()

1mArc0

Bu bubu bububu bubububúú..ani keď hračky sa budú sami od seba pohybovať alebo hudba začne hrať, ani to ma nevystraší . . ani keď sa kreslo bude húpať, ani to ma nevystraší... ani krik ženy v čiernom, ani to ma nevystraší ... má to skvelú atmosféru, je to duchoch, je to chladné a je to z minulej doby. Čo je to? Žena v čiernom. Osobne mi prišla, najstrašidelnejšia scéna z filmu, keď Danko, po prvýkrát strávi noc v starom dome. Nechcel by som sa hrabať v bahne, kvôli tomu, aby dáma dostala svoje dieťa, aby sa všetko skončilo a nakoniec zomrieš spolu so svojím deckom, potom čo ťa zrazí vlak. No jednoducho nádhera. Dobrá hororovka s Harrym. /63%/ ()

Scraffy

Všetci si herca Daniela Radcliffa spájajú s Harry Potterom. No v tomto filme to všetkým natrel! Daniel ukazuje, že vie zahrať aj právnika, ktorý sa vydal do odľahlej dediny, aby vyriešil právne záležitosti smrti muža, ktorý býval vo veľkom dome neďaleko dediny. Film je natočený ako poctivý staromódny horor v ktorom je od začiatku až do konca atmosféra napätá ako guma na trenkách. Všetko klape ako má. ()

Meev

Od filmu jsem čekal hodně. Dostal jsem od toho ještě víc, než jsem očekával. První půlhodinu jsem si říkal, proč je zde napsáno "horor". Potom jsem to moc dobře pochopil. Krásná atmosféra a originální obsah filmu a dokonale dokonalý konec, který snad nikdo nečekal. Až při hluchých pohledech na syna mi došlo, o co tam asi půjde. Prostě super. Ponuré, atmosféra, herecké výkony, lekačky, všechno. Jednoznačně doporučuji všem, kteří mají rádi drama s větší špetkou hororu a kriminálky. 98% ve svém žánru. ()

topi80

Několika hororům, které se kromě klasických lekaček a strachu snaží těžit i z prostředí zahaleného mlhou, polorozpadlých měst či vesnic, močálů, domů na perierii, historického prostředí a celkově ponuré atmosféry, už jsem dal šanci, ale nikdy to nějak nedopadlo (např. Ospalá díra). Tady jsem se konečně chytl. Úvodní půlhodina se snaží hrát právě na ono prostředí, a i když se v ní ještě nic moc neděje, do děje vtahuje spolehlivě. V další třetině to začíná houstnout. Musím pochválit režii, protože lekačky jsou velice decentní (často jste dokonce sami po vzoru hlavního hrdiny přinuceni hledat, kde se co vlastně šustne), zato přicházejí v dosti nečekaných chvílích. A v poslední třetině to zhoustne ještě více. Moc dobrá práce, já jsem velmi spokojený. ()

Najt

Vybornej atmosfericekj horor s paradnimi lekackami. Nic jsem od toho necekal a tak me to mile prekvapilo. A harry ? Tak tady byl vynikající a takovato role mi pro tuto osobnost sedla ještě více. ()

hrumsrt

Výborně obsazená hororovinka... Jen je poznat, jak těžko se Danielovi vystupuje z HP stínu. Dějově to není až tak silné, ale řada výborných lekacích momentů. Ten závěr mě teda hodně překvapil. 65% ()

papadoce

Videli ste najnovší diel zo sveta slizolínu? Volá sa to Hery Potrat a nervy zo železa. To ti vám tak raz išiel Hery čítať zaklínadlá z cudzej korešpondencie, no a hrdá majiteľka nesúhlasila. Spriahla sa s miestnym detským gangom a terorizovala racoon city čo to dalo. Prvých tridsať minút len tak stredne až nudne, ale ako čas bežal, naberala na obrátkach. Musím povedať, že Hery sa držal viac ako dobre. To ja by som mal naložené v gatiach po okraj. Ale len keby som tam bol. Lenže nebol som a z gauča to zas tak strašne masakrálne nevyzeralo. Akože, atmosféra určite hustla, ale očakávania som mal ďaleko vyššie. Jednak odporúčania z minulosti, jednak miestne hodnotenie sľubovali ďaleko väčšiu porciu kvalitnej duchariny. Dávam také roztržité tri lebo skoro som sa chcel zľaknúť. ()

HERGImanCZ

Příjemná duchařina s poměrně originálním zasazením. Horor Žena v černém stojí primárně na hutné atmosféře, v určitých pasážích se však nebojí ani pořádné nálože lekaček. Daniel Radcliffe a Ciarán Hinds v hlavních rolích předvádějí skvělé výkony a jejich postavy podle mě patří k těm nejuvěřitelnějším v daném žánru. Film ovšem z pohledu scénáře naráží na to, s čím má problém většina hororových snímků s duchařskou atmosférou. Chování zdejšího ducha je vcelku nepochopitelné a nekonzistentní, kmitá zkrátka podle potřeb scénáře. To se nejvíce projevuje někde uprostřed filmu. Navíc se jedná čistě o lekačkovou pasáž, jež je delší, než by měla. Jinak má ale film pozvolné tempo, zbytečně nikam nežene a samotný závěr se mi velmi líbil. Přes těch pár zmíněných much je tak pro fanoušky atmosférické duchařiny Žena v černém skoro až povinností. ()

departed

Atmosféra staré anglické vesnice, kterou obklopuje prokleté cosi, do níž se vyspělý čaroděj Harry Potter vydá, aby prodal obrovskou barabiznu, ve který by nechtěl nikdo uklízet ani za minimálku, vás pohltí už v prvních pochmurných záběrech, kde - jak se na Anglii patří - chčije a chčije. Harry sice nemá tak rozsáhlou škálu emocí, takže i zhaslá svíčka, která mu spadla na zem podala lepší herecký výkon. Na druhou stranu to všechno balancuje celkový hororový vibe, funkční lekačky, u kterých jsem si sice nenasral do plenek, ale zato jsem je nečekal, takže vlastně dobrá práce, a práce s napětím. Za mě náhodou krásný překvapení, i přestože podle názvu jsem si myslel, že půjde o softcore porno. ()

DoubleJo

Milionkrat zrecyklovany namet ako aj cely dej, ktory nie je nicim zaujimavy ani originalny. K tomu Harry Potter ako pravnik, ktory sa neboji vobec nicoho a za kazdu cenu chce byt prizrakom zoci-voci. Su aj lepsie "ducharciny". Tri hviezdy hlavne za atmosferu. UPDATE: Idem s hodnotenim dole, pretoze The Awakening ma ovela vacsi potencial a je urcite zaujimavejsi. ()

Maw

Radcliffe snad poprvé, co jsem ho viděl bez té jizvy na čele. Chvíli to trvalo, ale nakonec mi přestal připomínat Pottera. A nezklamal. Svou roli zahrál velice obstojně a díky tomu se z tohoto hororu vyklubal opravdu velmi kvalitní film. Odporně ponuré prostředí a jediná přístupová cesta, která se každý den zatopí vodou. Velice dobře zpracované, v některých částech opravdu děsivé a hlavně s dobrým příběhem a fenomenálním koncem. možná kdyby každý měsíc vyšel horror na takovéto úrovni, potom bych asi dal míň hvězd, ale v dnešní době takový horror vychází jednou za rok a proto si ho vážím. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)