Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

popos

Film spíš připomíná díky mladosti a chování herců Stmívání,než červenou karkulku. Přitom s červenou karkulkou neměl tento film téměř nic společného : To,že si herečka obleče červený obleček a ke konci filmu vezme košíček,to je pro mě málo. No a jako horor bych to taky zrovna dvakrát neviděl,spíše romantické drama,což je hrozné spojení. Ale co se mi na filmu líbilo,byly kulisy. Takže pro mě ani toto ztvárnění Červené karkulky nepřekonalo Karcoolku. ()

MatoMan

No, čakal som že karkurka pôjde lesom k babičke zaniesť koláčiky svojej milovanej babičke a po ceste stretne vlka, ako to všetci poznáme a začne peklo. Ale omyl. Bolo to o vlkodlakovy, čo zas nieje moja silná stránka, ktorý bol jeden z nich. Celý príbeh sa skoro odohráva len v dedine. Ešte to ten koniec ako tak zachránil. Dve hviezdy za prostredie a za Amandu. 3/10 ()

dj_kure

Až se stane Seyfried Miss Universe tak potom možná se mi tahle vlkodlačí sračka bude líbit. Gary, fakt jsi si to u mě posral. Vážně lovec vlkodlaků? Nuda, děj o ničem a nesympatický (ne)herci. Ale pořád se to dá přežít. 30% ()

jadran90

Proč nechali rodiče jít Karkulku do lesa samotnou? Protože nebyli očkovaní. Podoby se Stmíváním se Karkulka už kvůli režisérce nezbaví, ale vůbec to nebylo tak zlé, jak hovoří zdejší hodnocení. Kvalitní výprava, povedená atmosféra mixující horor s fantasy a tématický soundtrack suplují za horší triky a obsazení. I když zrovna na Amandu jsem si nakonec zvykl. Akce úplně chybí. Osobně mě nenechala odpočinou detektivní linka, jestli je zahradník opravdu vrah, jak všichni čekáme. ()

Marfab odpad!

no to byla ale kokotina, nebýt toho názvu filmu a nějaké předtuchy oné karkuly tak s původní myšlenkou to nemá vůbec nic společného. ale abych to nesrovnával jenom s oním původním příběhem tak to vezmem taky z té druhé strany. a ta druhá strana mimochodem stojí taky za nic. vlkodlak jako ze čtyřlístku vypadal teda otřesně a karkula na mě působila jako laciná prostitutka, která si chce užít ten nejperverznější sex s černým jezevčíkem.béčko jako vyšité ()

rezzzy

Poměrně zajímavé pojetí o tom, jak to "skutečně" bylo o Karkulce předtím, než vznikla legenda, nebo chcete-li, pohádka. Ale u toho bych bohužel skončila. Přes nápaditou myšlenku se film dál ničím zvláštním nevyznačoval, ať už šlo o nemastné neslané herecké výkony, nebo absence hlouběji rozpracovaného charakteru, popř. postavy vytvořené na jedno brdo, ať už dva stejně zamilovaní mladíci, nebo kamarádky, co se nejdřív tváří jako kamarádky a pak se otočí zády. V podstatě mi bylo jedno, když někdo zemřel, a bylo mi jedno, když se záhada vyřešila. Osobně totiž nemám ráda filmy, které nevyprávějí příběh souvisle a nenechají hlouběji vtáhnout do záhady, nenechají pochybovat a rovnou skáčou z jedné zásadní scény na druhou. Což je zrovna tento případ. Je to rozdíl asi jako mezi velmi dobrým vypravěčem na jedné straně a člověkem, co se na vás snaží rychle vychrlit fakta. Takže tempo servírování děje nasazené od počátku se drželo až do konce bez větších výkyvů, tudíž jsem pořád vstřebávala nové informace, čekala, a najednou byl konec bez katarze. Každopádně Catherine Hardwicke se asi nezapře, při přeletu kamery nad zalesněnou krajinou jsem měla pocit, že jsem se ocitla v Twilight. Zbytek scenérie mi přišel trochu umělý. Ačkoliv mám ráda hrané pohádkové příběhy, tento se mezi ně nezařadí, protože po vypnutí televize jsem zjistila, že kdybych se na Karkulku nepodívala, nic by se nestalo. ()

Scraffy

Vkusne natočená moderná rozprávka s prvkami hororu. Rozkošná Amanda Seyfried bola skvelou voľbou pre hlavnú rolu. Keď na scénu prišiel vlkodlak, tak to začalo mať ráz a šťavu! ()

Meev

Viděl jsem tu připomínky ohledně bratří Grimmů a že film nesedí z předlohou. Tímto se zaobírat nebudu, protože jsem nějaké předlohy, či co, neviděl a hodnotím čistě filmové zpracování. Když se kouknu na film, tak napíšu komentář, dám hodnocení a až poté se podívám na komentáře ostatních uživatelů. Teď jsem udělal vyjímku a na komenty jsem se kouknul už před napsáním mého názoru, protože mi nebylo jasné, proč má film s dokonalou atmosférou, přímo dokonalou kamerou a krásně načasovanou hudbou pouze 53%. S většinou komentářů, co jsem četl, nesouhlasím. I když se děj ze začátku nezdál kdo ví jak výjimečný a já byl do posledních chvil přesvědčen o lepší čtyřce, tak poslední minuta s příchodem vlka ve mně probudila husí kůži a mimojiné nezvyklé pocity krásy filmu. Ačkoliv mi do některých rolí postavy nesedly, byl jsem s výkony nadprůměrně spokojený. Upřímně, jsem rád, že jsem film viděl a myslím, že se filmaři nemusí vůbec stydět za to, co zpracovali. 70-80%. ()

ostravak30

Diváci, kteří již mají Karkulku za sebou buď hořce litují nebo nadávají, že je filmaři ošulili. Co má tento film s Karkulkou společné? Je v něm holka v červeném, ale ty bývají i v bordelech. Pak tu máme vlka, ty zase najdeme v zoo. A víc nic. Celý příběh je postaven na tom, že tu máme vlka, který žere lidi a vlastně to není vlk, ale vlkodlak a bude to člověk. A ano, divák není v závěru moc překvapen, je to člověk, překvapení je spíše jen postava, která se ve vlka mění. Takže by se tento horor ani nemusel jmenovat Karkulka a stejně by se mohlo jít o napínavý fantasy film. Aby přeci jen ale diváci v závěru přesvědčili diváky, že se o Karkulku jedná, alespoň symbolicky (ve snu) se tato ptá své babičky, proč má tak velké uši a další části těla. Samotný pohádkový příběh ale zmizel a zůstala jen kostra. A protože je jasné, jak to celé skončí, je celý děj spíše natahován a natahován, je využíváno přitažlivosti Amandy Seyfried a v závěru dojde i na plnění vlkova břicha šutry. Za víc jak jedno shlédnutí tento film nestojí, tím spíše, když rozuzlení znáte. Celý děj se odehrává na jednom plácku, který působí silně studiově stejně jako umělý sníh. ()

xxlch

Tak se nemohu rozhodnout-je todle pohádka,fantasy,hororek a nebo ňáká napodobenina vlkodlaka či Twilight ságy?Nic z toho mi nesedí a pouze jsem byla zvědavá,kdo že je tím vlkoušem.Je to na jedno nudné skouknutí a pak už nic. ()

ratpile

Studiově vyhlížející hororová pohádka pro... nenapadá mě vhodné publikum. Dívky asi vlkodlačí variace na Červenou Karkulku příliš nevytrhne (byť nechybí nagelovaní středověcí teenageři), pánům se zase nebude zdát ona přeslazenost ala Twilight; a spousta dalších věcí se nebude zdát všem. Papunedeklové kulisy a čerstvě nažehlené krátké rukávy v zasněžené osadě asi nikoho nepřekvapí, berme to jako součást pohádkové stylizace... Roztěkaná režie, nezvládnuté akční scény (aneb pohybující se čmouhy), zejména v závěru překombinovaný scénář a místy nevhodně moderní hudba; to už je jiné kafe. Z toho se už Hardwicke nevykroutí. Přesto pár plusů by se snad našlo. Zvráceně pohádková atmosféra občas zafunguje, Seyfried a Oldman hrají seč jim síly stačí, a vůbec je to celé poměrně originální výjev. Zvláštní to úkaz. Proto 3 hvězdy. ()

MeatFly_cz

Jeden z filmů, kde se hodnotící dělí na dvě skupiny - první hodnotí objektivně a ta druhá jsou zakomplexovaní ubožáci, co nemohou překousnout, že tento film natáčela režisérka co točila TEN první díl Twillight ságy :) Zpátky k filmu, co se mi moc líbilo byla jednak hudba a zvuky všeobecně, dále Gary Oldman, který si zahrál opět záporáka a dal tomuto filmu něco ze svého brilantního hereckého umění a šarmu. Film má dokonce i špetku toho napětí, což jsem nečekal a atmosféra celého filmu se mi převážně líbila, takže jsem byl mile překvapený, co mohlo být lepší tak je to vlkodlak, ale rozhodně jsem viděl i horší a když jsem ho poprvé viděl, říkal jsem si zkrátka proč ne. Co mi možná trošku vadilo je, že film mohl být o něco kratší, ale jinak jsem délku filmu ani nijak nevnímal. "Red Riding Hood" je nenáročný film, který neurazí, není to nějaká extra pecka, ale na večerní podívání rozhodně dobrý nijak drsný horor. Film bych hodnotil asi tak na cca 78%. Jelikož je tu hodně zaujatých lidí, je třeba naboostovat nezasloužené hodnocení tohoto filmu, dávám plný počet * ()

Fantaghiro

Mňa to bavilo.Aj keď dej nebol prílíš obsiažny,skvelá,hudba,Amanda Seyfried a rozprávková atmosféra mi úplne stačili. ()

thornhill

No nič som nečakal ale nebola to až taká strašná blbosť. Hardwicke je celkom schopná režisérka, Oldman tradične dobrý a hudba a atmosféra fajn a keby som bol 13 ročná baba tak by som tento film možno aj žral ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?