Kimkong

Film to nebyl úplně špatnej. Na motivy skutečné události. Když jsem po filmu pátral po originální verzi, zjistil jsem, že to bylo vše trochu jinak. Trochu složitější. Trochu pozvolnější. A trvalo to déle. Skutečná verze by však nebyla tak poutavá a zajímavá. Takže, ač blbé srovnání film v mých očích dopadl podobně jako Warcraft. Od originálu se liší, ale výsledná podoba do filmu zapadá, dává smysl a není špatná. Jen Orky mám raději než britské matematiky. ()

SAINTS

Film vychadza zo skutočnej udalosti čo pridava na jeho vypovednej sile.Alana Turinga ani obrovske zasluhy neušetrili od diskriminacie a predsudkov.Kod enigmy je uveritlny a autemticky pôsobiaci film so štandartne dobrymi hereckymi vykonmi. ()

borohub

Velmi zajímavý životopisný film se skvělými herci. Film má příjemné tempo, příliš nikde nenudí. Co se týče historických fakt tak nemohu příliš posoudit. 90% ()

ostravak30

Když jsem se dozvěděl, že hlavní roli ve filmu ztvárnil B. Cumberbatch překvapilo mě to. Tím víc, když jsem si v zajímavostech přečetl, že L. DiCaprio měl hrát původně místo něj. Upřímně řečeno by mi do role asi seděl víc. Hned jsem si ho tam představil a docela by tam pasoval. Každopádně Benedict se své role ujal důstojně. Mám rád i K. Knightley, takže její role byla pro mě více než potěšující. Samozřejmě, že film oplývá kvalitními výkony herců i scénářem, takže je to docela zajímavá podívaná a naštěstí jej tvůrci nijak zvlášť nenatahují více než by bylo potřeba. Divák se bez zbytečné omáčky dozví vše důležité, což lze zvláště ocenit. Genialita se ve světě moc nevyplácí což už bylo dokázáno mnohokrát. Díky Alanu Turingovi byla prý zkrácena válka. Takže mu lidstvo má být za co vděčno a svůj film, bezpochyby kvalitní, si zcela zaslouží. ()

0verseer

”The interesting question is, just because something, uh... thinks differently from you, does that mean it's not thinking?” Dúfam, že moment kedy Cumberbatch konečne chytí svoju životnú rolu, vďaka ktorej si vyslúži Oscara, príde čo najskôr. The Imitation Game bola jeho ďalšou podarenou úlohou, nie však tak výraznou, aby pri vyslovení jeho mena v povedomí diváka vytlačila Sherlocka na druhé miesto. To ide však skôr ako jemu na vrúbku scenáru, ktorý síce svoju úlohu plní (aj napriek kompromisom medzi historickou presnosťou a dramatickou zložkou), miestami zvládne vykúzliť silnejší moment a zanechať svoje posolstvo, lenže nie je to nič, z čoho by po skončení vyložene padla sánka... ()

Pete

Veskrze průměrná biografie, která má bohužel blíže spíš třeba k nedávné Nejtemnější hodině, než k Teorii všeho, natož k Čisté duši. Do popředí jsou zde kladeny události na úkor prokreslení postav, což by ještě nemuselo být na škodu. Alan Turing žádný osobní život neměl, a ostatní postavy jsou jen ploché figurky na šachovnici. Všechno je zdánlivě na svém místě - kvalitní výprava, kamera, hudba, výkon v hlavní roli, jenže co je to platné? Výsledek je umělý, neživotný, sterilní, a navíc i odtržený od skutečnosti - odehrává se v jiném, v tom filmovém světě. Příběh o zásadním okamžiku dějin 20.století - rozluštění Enigmy, o sestavení prvního elektronkového počítače, o všech lidech, kteří se na něm podíleli - si zasloužil víc než pouhé konstatování, jak to mají géniové a homosexuálové těžké. ()

lmc

Jediné co mohu tomuto snímku vytknout je to, že jsme místo něj mohli mít mnohem rozsáhlejší minisérii, protože prostoru je opravdu dost. Cumberbatch podává opět nezapomenutelný výkon. ()

Mart2n

Poutavý příběh, který napsal sám život. Vše ostatní, co bylo na samotných filmařích, trochu strádá. Televizní look, nepříliš promakaný příběh, který klouže zbytečně po povrchu a zobrazuje prakticky jen prolomení enigmy. Ne že by film nezaujal, ale je tak trochu profesorský a chybí mu jiskra, kterou by člověk od režiséra Lovců hlav, očekával {7/10} ()

teacher

Benedict mě "posadil" na zadek-byl skvělý, přesvědčivý a utáhl celý film téměř sám. Výborně mu sekundovala i Keira, tentokrát ušláplá žena střední třídy, žádná prvoplánová kráska. Dávám plné hodnocení, neboť po dlouhé době jsem spokojen. ()

yatan

Takzvana anglicko- akademicka-vlezdoprdelka, ktora ide matematicky presne - na istotu. Priznam sa, nemyslim si, ze je to lepsi film ako King´s Speech, ale uzil som si ho ovela viac. Desplatovi prajem uz konecne oskara, a Moore si za scenar zasluzu minimalne nominaciu. Cumberbatch bola ovela lepsia volba ako DiCaprio, ale pozor nanho. Zacina hrat prilis dobre v prilis vela kvalitnych filmoch, bojim sa aby sa nam ten jeho nezabudnutelny kukuc neopozeral. Keiru ja osobne nemusim nikdy a nikde. The Imitation Game, ma vyborny soundtrack, spad a reziu. Je to jeden z najlepsich filmov roka. Co ma, ale znova mrzi je, ze aj Imitation Game bude "len" film. Technicky, matematicky ucelovy s liberalistickym podmazom, ktory je momentalne v mode a bez stipky stetca a balls, ktore ale Tyldum ma! 9/10 ()

mata77

Benedict je výborný herec. Asistuje mu tu niekoľko kolegov, ktorí tiež nezaostávajú a film je preto po hereckej stránke pekne vyvážený. Škoda, že nenastal okamih, kedy by mi aspoň jeden z nich vyrazil dych. Je ale možné, že je tento film tak skvelý, že mi jeho genialita zalepila oči a výnimočnosť tak zostala nepovšimnutá. Konečne som si ale vychutnala skvelý scenár, za čo dávam jednu hviezdu naviac. ()

IZFNP

Silný príbeh o krehkom géniovi, ktorý sa podpísal viac než mnoho iných na výzore 20. storočia. Filmu nemožno uprieť žiadnu z oscarových kvalít, avšak byť remeselne dokonalý nestačí, ak emočne film pláva po hladine - a žiaľ, v tejto rovine snímok nestačí svojim ambíciám. 65% ()

Schmitke69

Já si nemůžu pomoct, ale Benedict mě film po filmu baví víc a víc... A tady to byl jen další s kroků vzhůru, suprově zahraný - klobouček dolů... Celkově mi na filmu, ale chyběl takovej ten správnej "drive", takový to jako když si dáte vajíčko bez soli - taky to není ono.... :) 7/10 ()

Facerr

Na zadek si z toho nesedám, ale Sherlock mě ani tady nezklamal. Lepší, než samotnej příběh byly prostřihy z války. Jinak se na to koukat docela dalo. ()

madam.art

Je to zklamání. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jestli vykreslit portrét génia, cestu k odhalení kódu, složité Turingovy vztahy s kolegy, nebo udělat jakousi historickou fresku. Hezké, ale bez ducha. Cumberbatch jako obvykle strhl mou pozornost, Knightley obyčejná, ostatní jen nahrávají a příležitost moc nedostanou. Můj pocit: tenhle film je promarněnou příležitostí, nedomyšlenou a ve svém pokusu o velkolepost prohrává. Dalším minusem je český název, umím si představit mnohem lákavější a výstižnější. ()

Filouz10

Filmy o Enigmě mám rád a tohle byl asi ten nejlepší, který jsem kdy viděl. I když bych to spíše nazval životopisem Alana Turinga. Čekal jsem více informací o práci luštitelů. Některých faktů se film dotýká pouze okrajově, což je také škoda, a kdyby si s tímto dali filmaři více práce, rozhodně by to nevadilo. Kdyby měl film o 30 minut více, na kvalitě by rozhodně neztratil, ba naopak. Celkově hodnotím film ***+, ne kvůli filmu o fašounském stroji, ale kvůli filmu, který mi ukázal dalšího vědce "blázna", jehož vynález pomohl zkrátit 2.světovou válku alespoň o 2 roky, ale vynálezci samotnému přinesl zkázu... ()

maniacxl

Strhující příběh od začátku do konce.Benedict Cumberbatch je prostě geniální herec a i tuhle roli zvládl na výbornou.Letošní udílení oscarů bude fakt zajímavý.Scénář do puntíku propracovanej a zrežírovanej ještě líp.Keira Knightley byla zase k nakousnutí,já ji prostě miluju.Těžko se píše,když není co vytknout.Moc a moc doporučuju,jsem z toho fakt unešen.....Přemýšlel jsem,kdy jsem dal naposledy plný hodnocení,ale tady fakt není co řešit.Závěrem ještě poděkuju Alanovi za ten obrovský přínos do světa výpočetní techniky.100%. ()

x_ander

Trvalo mi to dlouho, v podstatě až do závěrečných titulků, ale Imitation Game mi učaroval. Poměrně civilně natočený, ale přesto silný film, který se nebrání ani občasnému (ale vkusnému) vtipu. A samozřejmě vynikající Cumberbatch. Přesto bych pátou hvězdu nepřihodil, nebýt geniální Desplatovy hudby. V tomhle směru budu Enigmě fandit na oscarech nejvíc. ()

Ydiot

Tohle není biografie, to je film volně inspirovaný historií. Řemeslně dokonale provedený kousek, ze kterého si odnesete - právě díky dokonalému řemeslu, jemuž chybí nápady a ochota riskovat opuštění zajetých žánrových klišé - nutkání dozvědět se něco víc o Alanu Turingovi a době, o níž vypráví. Což je dobře, protože zjistíte, že jsou to vážně zajímavé věci. Tak zajímavé, že si říkáte, jak by bylo super, kdyby se film radši držel reality a nevymýšlel si falešné zápletky s ruskými agenty, podezříváním Turinga ze špionáže, z toho, že se Turing bál přiznat svou homosexualitu nebo z toho, že vlastníma rukama bez cizí pomoci vytvořil stroj, který se jmenoval Christopher (namísto Victory či Bombe). A mimochodem, "Turingovým strojům" dnes neříkáme "počítače", jak tvrdí film, Turingův stroj je matematický konstrukt v teorii automatů - a takhle je to s tím filmem celou dobu. Nudit se ale nebudete - práce s časovými rovinami je vynikající, hudba je skvělá, výprava krásná a je to výborně zahrané i natočené dokonce i v těch pár zbytečných scénách. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel