Reklama

Reklama

Scooby Doo a přízrak na letním táboře

  • USA Scooby-Doo! Camp Scare (více)

Vítejte v táboře Malý los – vedoucí jsou tu přátelští, aktivity nekonečné a hrůzostrašné historky působivé. Dokonce tak, že kdykoli někdo začně vyprávět duchařský příběh, strašidelné stvoření ožije! Ale parta Záhady s.r.o. se nedá tak snadno vyděsit, takže zasedněte kolem táboráku a pár zloduchů si pěkně podáme. Scooby-Doo, Shaggy, Freddy, Daphne a Velma pátrají po indiciích, které by jim pomohly objasnit tajemství Dřevorubce, Rybího muže a Bánší z Černého kaňonu. A samozřejmě, Shaggy a Scooby-Doo jsou na horké stopě případu "co bude k večeři”! Připravte se na strašidelnou letní legraci se Záhadami s.r.o. v tomto báječném, celovečerním filmu, který dá úplně nový význam termínu "táborový duch”! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

dennykr 

všechny recenze uživatele

Asi bych ještě před nějakou dobou nevěřil, že budu čas od času trávit večery s týmem Mystery Incorporated. Každopádně stalo se, a po pár filmech je můj vztah k týhle animovaný psině o něco vřelejší. // Původní seriály ustavily jasná pravidla – někde straší, Mystery Inc. následně vyšetřují, až konečně odhalí, že nepřátelské monstrum je pokaždé převlečený člověk. Pointa falešného ducha (zombie, čaroděje atp.) na první pohled krade nadpřirozeným kriminálkám jejich „nad“ i napětí, ale to by s tím jednotlivé filmy nesměly zacházet tak chytře! Hraná verze – jejíž scénář psal mj. vynikající James Gunn – je podvratnou hrou přesně s takovými očekáváními. Strašidlo se odhalí býti člověkem a člověk se odhalí jako minipes Scrappy Doo. Co chtít víc? To je samozřejmě jeden způsob, jak s konvencemi pracovat. No a pak jsou tu filmy jako Camp Scare, kde otázku „Je monstrum opravdové?“ nahrazuje „Kdo se za monstrum převléká a proč?“. Mohutný slasherový zabiják Lesomor je folklorní bubák, jehož identitu přebírají z mnoha důvodů různé zájmové skupiny, a právě ty jsou v centru našeho vyšetřování. Takže finální odhalení „Lesomor je jen člověk!!!!“ není samo o sobě tak šokující jako „Byl to XY!!!!“. Vyprávění diváky přesytí falešnými stopami, kdy se zdá, že by monstrem mohl být úplně každý a možné hypotézy posléze vyřazuje. Překvapivě je to fakt zábava! // Psí kusy tu vyvádí i práce s žánrem hororu. Camp Scare je v prvním plánu chytrou hříčkou využívající pravidla slasherů – úvod dá vzpomenout na hlediskové záběry Pátku třináctého, vražedná zbraň na Burning a částečně Hatched, ba co víc, Lesomor jako by se teleportoval, ačkoliv ho nikdy nevidíme běžet! Klasickej slasher! Jenže tam to nekončí, každý z táborů má vlastní typ hororových pravidel. Malý los funguje jako slasher, ale třeba Velký los přichází se zápletkou tajemného vodního monstra, ne nepodobného Černé laguně a vodáckým hororům jako Lake Placid. Do třetice se objevují skály, v jejichž kaňonech se rozehrává čarodějnický thriller. Camp Scare má všechno! Víc takových animáků. Scooby Dooby Doo, tyjo. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

V jedno depresivní sebelítostivé odpoledne jsem koukla na tuto nataženou epizodu. Poznatek první - všem ženským postavám vyanimovali luxusní postavičky (asi aby se i tatínci měli na co koukat). Poznatek druhý - ta animace byla místy příšerná. Ale pořád bylo fajn to, že to byla spíš ta stará animace, než nová (kterou jsem kdesi teď zahlídla). Bylo to celé takové pitomé a nedotažené. Nevím... možná je to tak vždycky a mé smutné já mělo prostě jen příliš kritické oko. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Z toho celého sa mi trochu páčila len tá animácia, síce jednoduchá, ale zato pomerne štýlová (dýcha z nej dobrá atmosféra hlavne pri nočných scénach) a potom ešte jedna podarená scéna s potápaním v jazere. Čo však z toho, keď to zabíja všadeprítomná stupidita, ktorú snáď musia odhaliť aj malé deti. Je to akoby kreslená verzia nejakej stupídnej tínedžerskej komédie, v ktorej vystupujú nejaké tie vymodelované fešandy a dokonalí fešáci v štýle Barbie a Ken, potom nejakí tí čudáci (nerdi) a ešte nejaké akože komické postavičky (Shaggy a Scooby-Doo, postavičky tupé ako tága, sú viac trápni ako vtipní). Takáto štylizácia je dosť neznesiteľná a ten humor je značne infantilný. ()

jojto 

všechny recenze uživatele

Skubyduovky sú všetky na jedno kopyto. Kto by to kedy povedal, že 4. ročné dieťa sa tak rado bojí.Táto časť je asi najobľúbenejšia, vďaka chytľavej pesničke (samrtajm). Lesný duch je fakt strašidelný, lietajúca ježibaba taktiež a malá sa túli takmer celý čas. Síce neobjektívne, ale všetky časti (celevečeráky) hodnotím podľa "túlimmetra". ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Píseň „Summertime“ použitá během montáže je obdobou písně „Hot Hot Hot“ od Davida Johansena v roli Bustera Poindextera. (LUKICKK)
  • Legenda o Woodsmanovi je velmi podobná legendě o Cropsyovi, oblíbené pohádce vyprávěné na letních táborech v oblasti státu New York. Touto pověstí byl inspirován letní táborový slasher The Burning (1981). (LUKICKK)
  • Píseň „Perfect World“, která zazní během závěrečných titulků, je zvuková obdoba písně „Walking on Sunshine“ od Katriny & The Waves. (LUKICKK)

Reklama

Reklama