Reklama

Reklama

Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (582)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,POSRALI JSME TO, ŽE JO?...“ /// Arnie je starej. A nevomládne, ani kdyby hrál s mateřskou školkou. Ovšem ten tým není špatnej! Třebas takovej Joe Manganiello je solidní magor (a Arnie je proti němu nějak scvrklej…). Taky se mi moc líbí slovník. Konečně má nějakej scénárista koule na pořádný dialogy! (voba scénáristi na to maj koule) Jinak si myslím, že ten film není ani tak drsnej, jako spíš sprostej a trošku násilnej (jako že tam je násilí vole!). Jednou jsem se lekl, že bude i dost brutální, ale naštěstí Arnie svoji bílou prdel nerozkmital a zůstalo jen u hubana. Tož béčko s kolísavým dějem a produkcí pro nás (jasně, pro mě taky) jednodušší. Akce? Arnie už není na tu ruční práci co bejval, takže si zastřílíme, projedem se… no čekáte vod toho, nějakou moudrost? Aha, tak to bych nedělal. 2*? 3*? 4*? Každýmu co jeho jest! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdo že to (prej) jsou ti největší kreténi na světě. 2.) Hledám aspoň jeden důvod, proč dělat poldu v Mexiku. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Arnold se po návratu z kanceláře guvernéra rozhodl točit zajímavý filmy. A musím říct, že mu to docela jde. Ayer je totiž dost zajímavý režisér na to, aby v jeho filmech stihl vyniknout. Sabotage totiž nemá nijak náročný příběh. Arny tu má na starost bandu bukvic, kde jeden je debilnější jak druhej. Respektive jsou to všichni strašný paka. No a tahle jednotka je údajně tou nejlepší protidrogovou jednotkou v Americe. Co se ale stane, když všichni začnou umírat dost divnými způsoby? Arny to jako největší z největších začne řešit a konečně se skrz všecky ty roztrhaný těla najde také cesta k tomu, aby mi film přišel trošičku sympatický. S takovou realističností třeba pro změnu není vůbec žádný problém. V tu chvíli se totiž rozjíždí solidní kriminálka, kde se v tom nejvíce vyžívá právě Arnold a právě v ten moment já jsem přemýšlel, jestli se mi ten film vlastně líbí nebo nelíbí. Akce totiž není vůbec zlá. Horší je to s herci, kde jedinej, na koho jsem zvědavej, je snad fakt jenom ten Arnold. Díky němu se to ale nakonec zvedlo na solidní čtyři. Mám ho rád a tady to na jeho postavě vysloveně stojí, což mi udělalo radost. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Jsou to sprostá hovada bez vychování, která překračují zákon. Než ho však překročí úplně, platí za jednu z nejúčinnějších zbraní proti drogovému podsvětí. Pronikají v utajení a s úspěchem do drogových organizací. A to i díky tomu, že v jejich čele stojí šestašedesátiletý ranař Arnie. Jenže jedna akce, u které si uvědomí, že se dá žít i líp než jen z policejního platu, z nich začne dělat nepohodlné cíle. Jednotka se zužuje a Arniemu, který je zároveň stíhaný tragickou ztrátou rodiny, dochází trpělivost. A i jeho kroky budou mít doslova tragický rozměr. Režisér David Ayer (napsal Training Day, natočil Patrolu) už nejednou ukázal, že ho zajímají špinavé ulice plné děvek, zoufalců a vrahů. Znovu sází na atmosféru a snahu dostat diváka doprostřed intenzivní akce. A také na živočišnost jeho adrenalinem nadopovaného týmu zabijáků s policejními plackami na krku (jsou mezi nimi netradičně i Sam Worthington nebo Josh Holloway). Sabotage je rychlá a drsná škola, Arnoldovi to v týmu sluší (když si dá ale napříště zase nějakou sólovku, zlobit se nebudu) a Ayer za kamerou nešetří nikoho, tam to po nárazu na přední sklo odskáče cyklista, tam to do hlavy koupí ženská. Jen si musím rýpnout do scénáře, myslím, že se Skipem Woodsem (zpackal poslední Smrtonosnou past) se pánové zrovna dvakrát nesnažili, nelogičnosti a díry v ději si kupily, roztahané, a tak trochu neefektivní vyšetřování také příliš nepotěší. Přesto Ayer, který má mariňáckou minulost, znovu rád sahá po ruční kameře a svým dynamickým stylem, kterému estetizace neubírá na dojmu autenticity, získává potřebné body!! A já jsem tak trochu rád, že mým 8000. ohodnoceným filmem téhle databáze je kousek (ač má své nedostatky), ve kterém kraluje jedna z nejvýraznějších filmových ikon posledních třiceti let!! ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Árný už chodí jako Pinokio a vrtulník smí parkovat na místech pro invalidy, to však jeho milce nezastaví, ba ani nepřibrzdí. Stále v něm vidíme fešného Cimeřana, co pěstí uspává slony a halenu má šitou jen z panenských blan. On to ví, kujón jeden, pročež si zkouší k tomu uhlobaronství ještě trošku přivydělat jako ,,stárnoucí charakterní herec". Sežvýkal jsem již horší kumrdoviny než Sabotáž, tedy děkuji a těším se na další eskapády pana guvernéra. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kondice nečekaně krvavé Sabotáže závisí na kondicionálech. Kdyby se nesnažila neustále vystavovat své dvě obrovské bimbající se koule, které ji táhnou ke dnu. Kdyby se Ayer nespolčil se Skipem Woodsem (jako by se orel vydal na lov s kulhajícím pštrosem). Kdyby producentské akce-chtivé zásahy z toho neudělaly místy pomatený mišmaš. Kdyby kompletní herecké obsazení nebylo největším castingovým omylem dekády. Pak, v jiném čase na stejném místě, možná… Holé pleco Arnie si vybral slabší hereckou chvilku, ale ta nám, řekněme si na rovinu, trvá od roku 1969.. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Podle režiséra Davida Ayera byl film značně sestříhán, jelikož si studio přálo více akční film než mysteriózní thriller. Původní sestřih měl údajně mít skoro 3 hodiny. (S.U.E.S.)

Související novinky

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)

Reklama

Reklama