Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

Greg25

Kouzlo dvojky Top Guna je v atmosféře, načasování i v tom, že takovéto filmy se od 90. let netočí. Hodně patosu, hodně předvídatelného, ale duší podobné jako původní Top Gun, ale i devadesátkové blockbustery typu Armageddon. S citem pro vykreslení hlavní postavy, dospělejší, ale přesto stejné. Nechci říct, že to je navoněné béčko, ale pravda je taková, že je. Velkofilm, béčko a obojí mu to žerete. 80% ()

bozka10

Tak teraz som že v kine odpadol.Tom Cruise je absolútny kaper a vrátil ma v čase o 25 rokov do zadu a totálne mi urval dekel.Takto excelentne pokračovať po tak priepastnej dobe a mať z toho pocit ako by od prvého Top Gunu neubehol ani deň je kurva dobrá robota.Brutálne silná nostalgia a emócie ,ktoré somnou lomcovali prakticky celý čas je niečo, čo už som dlho nezažil.Brutálne som sa bavil a díky Tom, že si ma na chvíľu vrátil zase do puberty.Paráda. ()

LukyNike

Perfektní herecké výkony. Obraz a zvuk 100%. Po asi 5 letech v kině (Dolby Atmos 4k) naprosto úžasné. Ale hlavně super příběh. ()

poet

Je to v podstate jednoduchý priamočiari a predvídateľný príbeh, lenže tak dobre dobre natočený že radosť pozerať. Po dlhej dobe som bol v kine takže zrejme ten zážitok bol o to intenzívnejší. Tipujem že zvuk aj kamera majú šancu na oscara. Jožko Kosinsky je proste macher a ten vizuál je proste pastva pre oči. Akcia vo vzduchu bola totálne nabušená. Tom Cruise ukazuje prečo je stále najväčší hitmaker Hollywoodu a  aj vo svojom veku mu proste tu "mladícku nerozvážnosť" veríte. Dlho som rozmýšľal že či dám 4 alebo 5* nakoniec ma presvedčila Lady Gaga :) ()

majec4

Skvely zazitok umocneny tym, ze som si to pozrel pod holym nebom. Mozno ten zvuk nebol tak top ako to tvorcovia zamyslali, ale ja som si to uzil aj tak. Ano, u mna to ma na plny pocet, tie niektore letecke sceny vas zarazia do sedadla a uvolnite sa az par sekund po skonceni danej sceny. Zazitok fakt.  Kedze ale 90% pribehu bolo jasnych este pred samotnym filmom, tak treba uznat ze objektivne tomu v pohode stacia 4*. ()

Pawlisman

plytk= a nic neříkající.. anic nepřinášející? umění? nikoliv..jen jakýsi horší bratříček náletu SW na Hvězdu smrti.. ()

M1k9

Asi se to nedalo natočit lépe. Dech beroucí akce magnetizuje a prochází celým tělem. Střípky nostalgie, opravdu jen střípky. Mrazivá atmosféra! Tom Cruise absolutně top herecký výkon jako vždy.   10/10 ()

Gulde

Po všech těch letech čekání, odkladů, a nakonec i tragické smrti původního režiséra Tonyho Scotta, jsem se konečně dočkal druhého dílu Top Gunu. Nutno dodat, že všechna ta chvála, kterou jsem na film do této chvíle slyšel, je na místě. Ve své podstatě se jedná o letecké orgie. Trochu jsem se bál přehnané patetičnosti, ale ta je tu servírována ve vcelku srozumitelný dávkách. Mou další obavou byl výskyt toho, co ničí celou řadu pokračování slavných filmů, a to je přehnané, ba až chorobné odkazování na díl předešlý. A to je v Top Gun: Maverick také velmi dobře vybalancováno, a to i přes to, že ty odkazy, ba až celé scény odkazující na jedničku, jsou tu docela dost četné. Dlouhá a náročná práce a veškerá příprava tohoto filmu je na něm dost dobře patrná. Koneckonců stačí si přečíst i sekci Zajímavosti k tomuto filmu tady na ČSFD - například absolvování stíhacího výcviku pro všechny herce. Je vidět, že pro Toma Cruise - tohohle akčního šedesátníka s vizáží elegantního čtyřicátníka - byl tohle srdcový projekt. Však právě první Top Gun byl vlastně to, co Cruise katapultovalo ke hvězdám. A tenhle film si určitě za rámeček může dát také. (Cinema City Liberec, 16.7.2022). ()

petikacka

První Top Gun byl pro mě ve své době pecka!!! Ovšem už takových 25 let se to pro mě stalo spíš červenou knihovnou šmrnclou náborovým videem pro piloty. Takže když jsem zjistila, že se točí dvojka, řekla jsem si, že Cruise už neví kde by nahrabal prachy a oprašuje své úspěchy. Pak jsem ovšem viděla ukázku v kině a řekla jsem si, že bych to chtěla vidět. Když jsem zjistila, že už film dosáhl dolarového miliardového zisku, jenom mě to pošťouchlo vzít človíčka a okamžitě jít do kina. A dobře jsem udělala. Toto se musí vidět a slyšet opravdu jenom v kině. Když stíhačky spustily motory, tak se nám třepaly sedačky na kterých jsme seděli. Připadala jsem si opravdu jako v nadzvukovém letadle. Děj už není tak červený a hlavně tam není tak jasně daný nepřítel, takže to nenahrává žádné cizí nenávisti což v dnešní době už nikdo fuuuckt nepotřebuje. Tom je tu sympatický i když ho vlastně moc nemusím, ale vlastně ani nevím proč?! Pro mě to hlavně vyhrávají šílené letecké scény a můj milovaný Miles Teller, který je prostě boží!!! Za mě 100% ()

Krayo

Ak by som film hodnotil bez zaverecnej akcie tak pribeh slaby, prevedenie nic moc, cele nemastne neslane, zaspaval som, proste na 2 hviezdy. Zachranovat to museli bojove sceny na konci ale tie boli vizualne fakt luxusne, nakoniec som bol rad ze som na to siel do kina. Suma sumarum fakt si staci pozriet poslednu polhodinu, zvysok je zbytocny. tu by sa hodilo 3,5 ale tak dam slabsiu 4ku no nech nezerem. ()

nonick1 odpad!

Jako dvouhodinové propagandistické video k náboru do amerického námořního letectva dobrý, ale jako film si tohle patetické holywůdské klišé vyloženě koleduje o další Žhavé výstřely. ()

krusty2

To nemyslite vazne s tymi nadsenymi recenziami. Ved to je predvydatelny patos a propaganda US Army. Tie keci o najlepsich pilotoch na svete zaberali mozno ked sme boli tzv. Totalita.Teraz su uz ine casy a aby ma film bavil nestaci hranie sa na pilotoch a urobit iba obycajnu kopiu prveho dielu. Tento film je priemerny a to vdaka obycajnemu scenaru, ktori ma vobec neprekvapil a ani neodrovnal v pozitivnom smere. ()

VictorMartel

Na tu nostalgicky žánrovou, melodramatickou naraci jsem přistoupil a s občasným arogantně intelektuálským protočením panenek si ji užil srdceryvnému balastu navzdory. Tom Cruise se tu ohlíží za celým jedním žánrem akčního filmu prodchnutého patetikou a má skvěle spočítané publikum. Paralelně s tím se jeho opět produkčně vybroušený holt vlasteneckému kýči loučí s americkou vojenskou hegemonií, která pomalu, ale jistě bere zasvé pod náporem Číny. Tato nová militarizující se velmoc Spojené státy uzbrojí a utopí je v dluhu, na který bude každá měnová politika krátká. I když bylo načase, aby břídilskému universalismu dolarového mesiášství sklaplo, radost mi to kupodivu nedělá. ()

TheSpearCZ

První Top Gun je pro mě jednou z největších srdcovek vůbec, proto jsem se taky, řekl bych opodstatněně, na záčátku dvojky bál, i přes fakt, že točil kvalitní Joseph Kosinski a vrátilo se nám pár postav z jedničky jenže pak po půl hodině přišla TA scéna, kdy Cruise nevěřícně kouká přes okno na Roostera, který vyhrává na klavíru Great Balls of Fire a já jsem věděl, že už v tom zase lítám, přesně jako u jedničky. Tohle je jeden z nejkvalitnějších a nejlepších sequelů vůbec, zaobalený v záživném old-schoolovém kabátku, kde intenzita a napětí jsou na prvním místě. 5* ()

kamil.i

To bola riadna nálož nostalgie. Zrejme väčšia ako by si predošlý diel zaslúžil. Je to nostalgia nielen za prvým Top Gunom, čo bol mimochodom mimoriadne tupý film, ale i za kariérou hlavných predstaviteľov, vrátane dojemného príbehu Vala Kilmera, a hlavne za spoľahlivými blockbustermi rokov minulých. Maverick prekvapivo funguje rovnako dobre ako akčný film o pilotoch a zároveň ako dráma o starnutí a zodpovednosti (mrk mrk Tom Cruise zachraňujúci svetové kiná). Našťastie všetok sentiment a technická brilancia prekryli ústredný dej, ktorý je porovnateľne blbý ako v prvom filme. Paradoxne totiž potvrdzuje to, čo chcel vyvrátiť - naozaj nastal čas upustiť od bojových strojov s pilotmi vovnútri a prejsť k bezpečnejším dronom. Ak to ale celé chápeme ako filmovú metaforu, je to v poriadku - ešte nenadišiel čas opustiť poctivé filmové remeslo budované praktickými trikmi a všetko investovať do CGI a ešte nie je čas, aby mladá generácia prevzala žezlo, hlavne keď starí borci utiahnu takéto veľkofilmy. Možno raz. Ale zatiaľ nie :) ()

mig20

Původně 4*, ale když jsem na to koukala znovu doma a bavilo mě to a mělo to stejnou atmosféru jako v kině, rozhodla jsem se změnit na 5*. Ano, je to plné klišé, ale nevadilo mi to. Navíc né moc často bývá pokračování úspěšného filmu stejně dobré nebo dokonce ještě lepší než první díl a tady se to za mě povedlo. ()

Flopik

Od začiatku do konca má Top Gun: Maverick presne to čo od filmu chcete a prečo filmy pozeráte. Po dlhej dobe opäť film , kde som mal husiny a akčné scény som si užil teda neskutočne. Vynikajúce postavy a Tom, ktorý je zas a znova perfektný. Skvelý soundtrack a finálna akcia je niečo, načo je ohromná radosť pozerať. Čistý choas, stíhačky, rakety, svetlica, riadené strely a réžia to zvláda tak, že len slintáte blahom. Dojímavé scény fungujú tiež na výbornú. Toto oživenie sa podarilo najviac ako sa dalo. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům