Co má po dvaceti pěti letech dobrého manželství Darcy dělat, jestliže se jí najednou odhalí temné tajemství jejího manžela? (AMC Czech)

IceQueen

Som Kingovou fanynkou č.1 a ako taká som už mala predmetnú poviedku prečítanú. To znamená, že som vedela, čo mám očakávať a že som mala aj dostatočnú predstavu o tom, čo sa odohráva v palici hlavnej hrdinky. Tým pádom som tušila do čoho idem a neočakávala som nejakú brutálnu hororovú jazdu. Úplne však chápem všeobecné rozčarovanie, no ja som relatívne spokojná, tak na 3* to určite stačí. Je nereálne očakávať zázraky, keď kingovinu nerobí čarodejník s mešcom plným zlata. ()

MM_Ramone

V roku 2010 vyšla kniha "Bezhviezdna tma" (Full Dark, No Stars). Jej autorom je spisovateľ Stephen King. Je to kolekcia štyroch noviel. Posledná, v poradí štvrtá, nesie názov "Dobré manželstvo". V roku 2014 sa tejto literárnej predlohy chopil režisér Peter Askin, ktorý natočil rovnomenný film. Je to dramatický, psychologický thriller o Darcy Andersonovej, žene v strednom veku, ktorá práve oslávila dvadsiate piate výročie svatby so svojim manželom Bobom. Je to úspešný účtovník, majú veľký dom, vychovali dve deti, sú dobre finančne zaistení. Pani Andersonová si žije svoj krásny americký sen. To sa však razom zmení, keď zistí, že jej muž je sériový vrah. Musí sa rozhodnúť ako sa s tým vyrovná. A čo vy milé dámy? Čo všetko ste ochotné tolerovať svojmu partnerovi, aby ste si udržali "Dobré manželstvo"? *** ()

silentname

Bál som sa čo z tohto filmu vznikne, ale nakoniec som bol celkom príjemne prekvapený. Nebolo to to najhoršie čo som kedy videl (dokonca si myslím, že film bol oveľa lepší ako "Annabelle" alebo "Jessabelle"), no niečo tomu stále chýbalo. Veľké množstvo dialógu nebolo potreba, človek dokáže z filmu odhadnúť čo a ako a vo filme atmosféra nevie vyniknúť. Najmä v tom, že je to príliš presvetlené a nemá to veľa thrillerových elementov. Ale videl som horšie filmy, horšie adaptácie diel Kinga, tento je podľa mňa v takej úrovni priemeru. Každopádne najväčším problémom "A Good Marriage" je fakt, že toto je dielo, ktoré ani nepatrí do filmu. V knihe to vie vytvoriť atmosféru, no vo filme to nefunguje. Aspoň teda v tomto nie. NIekedy si myslím, že nie je treba sa až tak dôsledne držať knihy a dať tomu viac filmový nádych a tvoriť to tak. Nemusí to ísť vyslovene cestou "Needful Things" (ktoré svojimi zmenami doslova zabilo celú knihu), ale napriek tomu by sa tvorcovia mali do toho skúsiť niečo pridať, aby to bolo divácky efektívnejšie a dramatickejšie. Pretože to čo funguje v knihe nemusí nutne fungovať vo filme. ()

Pavlínka9

Je to neskutečně vleklé a máte opravdu potíž to dokoukat :D :D Na motivy povídky Kinga, kterou zbožňuju a je taky podobně záhadná, jsem si to nemohla nechat ujít :) A pro mě ten film má jednu skvělou výhru - Joan Allen, která je v té roli tak bravurní a přesvědčivá, že prostě jen na ni se těch 102 minut vydržíte dívat :) Je prostě skvělá :) A je jí postava je chytrá a okouzlující zároveň :) Ale jinak to většina lidí nezvládne dokoukat :D ()

hous.enka

Škoda, že Berdie nedostal více prostoru, takhle to bylo příliš sterilní a jednostranně zaměřené. Chtělo by to víc emocí a pohled druhé strany. Z téhl v erze mám pocit, že jemu to celé bylo jedno. I když byl závěr v nemocnici docela fajn, ke třem hvězdám mě nedonutí ani King (a to se mi jeho adaptace většinou líbí). ()

• Novela Stephena Kinga, která posloužila jako předloha k tomuto filmu, je součástí sbírky "Full Dark, No Stars" z roku 2010. (Glowski)