Praxis

Výlet do domova důchodců v akčním stylu podle pana Ramba a Terminátora? Ale tak jo! Možná jen stačilo ubrat na občas zbytečně křečovitých hláškách a přidat ještě více akce. Ale bylo to fajn. Chuck Norris 4ever!! 85% ()

KIT.HL

Tohle se nesmí brát vážně.Brnká se tu na strunu milovníkům akčňáků 80 let. Je to nostalgická připomínka našeho mládí. .Naši hrdinové stárnou s námi a v jednom filmu.Chybí jen S.Segal.Tak možná příště. ()

Lamiczka

Stejně jako první díl (který mimochodem vřele doporučuji), tak i pokračování připravilo velkolepou přehlídku akce, bojových scén, arzenálu zbraní a především vypracovaných těl - pravda již trošku stárnoucích - akčních hrdinů. Znovu se setkáváme se starou partou nebezpečných zabijáku, která má, jak jinak, před sebou nejeden nesnadný úkol. Jenže po smrti jednoho člena skupiny se byznys mění v odplatu, role se obrací a vrchní padouch se rázem stává štvanou zvěří. Jsou tu, jsou zpět a v plné kráse! V čele s charismatickým Sylvesterem Stallonem se znovu roztáčí smrtící kolotoč akčního a bojového umění. Nemá smysl hledat ve filmu hlubší význam, naopak vcelku děravý scénář až hraničí s lajdáctvím a nedopracovaností. Jenže pak si musí snad každý divák uvědomit, že se nekouká na snímek, který má zas ukázat nějakého neprůstřelného a nesmrtelného borce. Tady se znovu otevírá takřka posvátná podívaná na akční hrdiny osmdesátých a devadesátých let, které jsme jako malí a dospívající milovali celým svým srdcem. Nesmrtelné hlášky, které zde padnou, stoprocentně diváka upřímně potěší a rozveselí. Taktéž téměř ikonické příchody a posléze i samotné činy "vedlejších" postav jako jsou Arnold Schwarzenegger (I'm back!) nebo Chuck Norris (historka s kobrou), přivádí člověka k nostalgickým vzpomínkám. A tak je rázem scénáristům (skoro) vše odpuštěno, protože divák dostal přesně to, co očekával. ()

ArsenalEagle

Tak to byla bomba! 100 minut neuvěřitelných hlášek, 100 minut výborné akce, 100 minut úžasného filmu. Nebudu film rozebírat podrobně, jasné že tam bylo pár věciček, ale ty musím prominut. Obrovský zážitek... ! ()

Ellmariachi

Nvm, možná je několik tisíc filmů s lepší a chytřejší zápletkou. Je asi několik stovek filmů s lepším a chytřejším scénářem. Nejspíš je i několik desítek lepších akčních filmů. Ale jedno vím určitě. Není lepší společnosti pro milovníky staré , dobré akční školy. Pro VHS nadšence let 80tých a 90tých je to absolutní porno. 91 procent. ()

Baronne

Začnu zlehka, Van arogantní Demment je odpad všech odpadů, mohlo by ho omlouvat to, že je to spíš fighter, ale kdo v tomhle filmu neni, a třeba takovej Lundgren hraje perfektně. Příběh je taky odpad, Ale kterej akčňák neni ? A kterej akčňák bych měl hodnotit vysoko, když ne tenhle, s timhle obsazenim. Beru to prostě jako odreagovačku na nedělní odpoledne, stejně jako Avengers.. ()

Riddick77

Stará známá banda Postradatelných je tu podruhé a v lepší formě, než tomu bylo v případě prvního nostalgického setkání. Akce je přehlednější, hlášek je více, "Big Trio" si nárokuje více prostoru, Chuck je extra "cheesy" a celé vzpomínání na oldschool akčňáky je zabaleno do příjemného nadhledu, jenž krásně ilustrují odkazy a pomrknutí na slavnou minulost jednotlivých borců. To je nesmírně pozitivní, že kucí se neberou až tak vážně, protože to pak mnohem lépe funguje. Chemie je skvělá = neopakovatelná a přemíra testosteronu ani trošku nevadí. Ano, příběh je prostinký (druhá půlka je klasické revenge movie), ale vždyť je to jen taková obloha - to opravdu podstatné je natočeno skvěle! 9/10! [27.08.2012_novinářská projekce_kino Světozor] ()

Salem

líbil se mi teleportující Chuck(chyběl mi tam kop z otočky), hláškující Bruce s Arným, škoda mála prostoru pro Jet Liho, Jason tam snad ani krom semifinálního boje s Scottem nebyl ve finále, Sly kvalitní klasika u něj, Terry je ho hlášky byly dobrý, Randy zas tak moc toho na práci neměl, Dolph ožrala a zamilovaný do Číňanky, Novaka jsem si tam ani nevšiml. Promítání v kině mi přišlo že to je jak se na to dívat na VHS obraz byl takovej nekvalitní (Cinema City Zličín), hudba dobrá, scénář klasika z 90. let. ()

JJ.Gibson

Abych řekl pravdu, jsem trochu zklamán. Především z toho, že jsem se na druhý díl, těšil snad ještě více než na první! První Postradatelní byli skvělí, akce fajn, hlášky a kluci nám splnili dávný sen, vidět všechny pohromadě. Co tedy očekávat od dvojky?? Více akce, více hlášek, více důvtipu. Až na tu akci, které zde bylo dost a dá se říci, že i kvalitní se nám nic navíc nedostavilo ba naopak, spíše se nějak ubralo. Žádná kultovní hláška, jenom opakování toho, co už jsme slyšeli a to mi přijde jako největší škoda tohoto filmu. Sly se měl pokusit z toho dostat absolutní maximum, ale to se moc nepovedlo. Až přespříliš to paroduje samosebe a to věci neprospívá. Nicméně nemůžu to hanit dál, protože na těchto akčních hrdinech jsem vyrůstal a v oblibě je budu mít pořád! Jen mi mrzí, že zatímco po jedničce se mi v hlavě ozívalo: Super, chci další díl, sem s ním! Tak po dvojce: Možná už trojku nedávejte, pokud by byla ve stejném duchu... ()

O.Peta

Nechápu, jak si ti co vychvalovali Serbuan maut do nebes a pasovali ho na akčňák roku můžou stěžovat na děj a příběh, tam nic jako příběh ani neexistovalo. Postradatelní v tomto ohledu dodrželi základní schéma, bez kterého by to fakt asi nešlo a pak už se přidávají jen ty dlouho očekávané bonusy a kdy která hvězda vyleze na plac. Já jsem na výsost spokojen. Jednička měla hluchá místa, ale tady ani jedno. Že Exp 2 nemá akci? Vždyť to je jedna velká akce, která trvá 103 minut, navíc je krásně přehledně sestřihaná, co víc chtít! Vtipných narážek je také dost, při větší dávce by se vše mohlo překlopit na komedii, popřípadě zajít za hranu při zanechání scény s Novakem. Srandu si hoši ze sebe udělat umí víc než dobře. Za dva roky se budu opět těšit a do té doby sledovat koho všeho Sly zase zlanaří. Simon West je zpátky stejně jako Arnie. [Kino 2012] 90% ()

GodComplex

Uz na papire bylo jasne, ze herecka sestava je zrealizovanim vlhkych snu kazdeho fanouska 80's akcnaku a v tomhle smeru to rozhodne nezklamalo. Herci do jednoho super, obzvlast jsem si uzil luxusniho zaporaka Van Damma a Chucka Norrise, ktery je ve spojenim s Morriconeho motivem ve finale asi nejvetsi star. Priste by to jen chtelo aby i film jako takovy za neco stal, protoze scenar o nicem a obzvlast hnusne prostredi prasiveho Bulharska (ci co to bylo) skutecne neni zadne terno. Doufam, ze chystana trojka vyfasuje poradny scenar, lokace a rezisera, coz by mohlo v kombinaci s touhle hereckou skvadrou konecne utocit na tvorbu poradneho akcniho kultu nove ery o ktery se Expendables zatim marne snazi. 7/10 ()

nirvanafan

Přesně takhle měla vypadat už jednička. Expendables jsou jako Avengers akčního filmu s řadou známých ksichtů, záplavou hlášek a akce, která je stokrát lépe natočená než v jedničce. Má to sice pár malinko hluchých míst, ale díky závěrečnému akčnímu a hláškovacímu nářezu to filmu snadno odpustíte. Nástup Chucka Norrise je jednodušše epic, to ani jinak vyjádřit nelze, a jakmile se ke všem na závěr přidají ještě Arnold s Brucem, je nespoutaná zábava zaručena. ()

Jillen

Prkenný Arnold by snad už raději měl dožívat někde v ústraní, neb na to jeho neherectví se nedá koukat ani v takové ptákovině, jakou Postradatelní představují. Jednou dobrý, kluci se vyblbli, ale založit sérii na tom, že každý díl je stejně o h_vně, jen přidáme další vyčpělé hvězdy a hvězdičky? Až na pár vnucených vtípků, viz. Norris, a poměrně guilty pleasure JCVD, nuda k pomření. ()

Her0.89

Výborný film, dlouho jsem se takhle nebavil, ale už když jsem odcházel z kina, tak jsem prostě věděl, že těch 5 (kterých jsem čekal že dám) nedám. Vůbec nevím proč, 5* jsem dal i slabším filmům než jsou E2, ale prostě nemůžu jinak. A jediná věc na kterou to svedu je, že na rozdíl od jedničky, jsem podlehl svým očekáváním. Ze všech stran jsem slyšel, že dvojka je nabušenější, vtipnější a lepší než jednička. Možná je, ale je to právě jednička, která má 5 hvězd a dvojka jen 4 a 3/4. ()

zipper111

Jako malej jsem si udělal osobní vztah k hercům jako je Arnie,Bruce, JCVD, Jet Li a dokonce i k Chuckovi a Sylvestrovi! A tak vidět je v jednom filmu, jak hrajou neskutečný borce, kteří ale naštěstí moc dobře vědí jak na tom jsou a uměj si ze sebe udělat srandu, to prostě bylo super! Jasně, spousta "dojímavých scén" mi vháněla do tváře spíš znaky rozpaku a nechutě, ale když začla akce a hlášky, tak to teprv začlo být zajímavý. Víc prostoru pro Arnieho, Bruce a Chucka a možná bych dal i pětihvězdu, takhle k tomu ještě něco schází. No, ale stojí to za to! Taky si někdo všiml, jak maj všichni borci neskutečně hrubý a hluboký hlasy, jak kdyby se tříštila skála, a pak tam přijde Chuck a jeho hlásek je jak od předškoláka?? :D :D :) Yippee ki-yay, motherfucker! ()

Freemind

No vy jste se snad všichni po ... Je 9. září a měsíc po české premiéře má tato kolosální megaujovina 275. (!!!) místo v žebříčku nejlepších filmů na ČSFD. Stallone si asi ten den vzal o pilulku navíc, protože v krátkém záblesku soudnosti přenechal režii někomu, kdo ji zbabral o něco míň, než jedničku. Bohužel odpoledne, když pilule přestala fungovat, mu už nikdo nevymluvil nápad, že by si zase měl psát scénář (ostatní jména v seznamu scénáristů jsou jen lidi, kteří mu pomáhali na záchod). Už samotné dialogy jsou k pláči, ale ve spojení s gumovými ksichty všech zúčastněných neherců s prošlou záruční lhůtou to je naprostá katastrofa. Je to toporné a ztuhlé jak artritické koleno po ránu - a hlavně nevtipné ("I now pronounce you Man and Knife!". he, he ... eh). Hlavně, že se už točí třetí díl. Asi si osobně dojedu do Hollywoodu a přišlápnu Sylvestrovi trubičku od respirátoru. ()

kaylin

Klidně si můžete kroutit hlavou nad tím, jaké hodnocení jsem filmu dal, ale tohle je prostě snímek, který mě v kině odrovnal. Užil jsem si ho, smál jsem se a prožíval jsem si i akční scény, které jsou parádní, navíc si udržují i tu správnou míru krvavosti, a to i přesto, že vzduchem lítaly informace o tom, že Chuck Norris chce hrát jedině ve filmu, který bude mít přístupnost pro mladé. Přiznám se, že by mi naprosto stačilo, kdyby se ve filmu objevila jména, která v něm byla, a prostě bych na něj šel. Neřešil bych to. Ale film "Expendables: Postradatelní" mi dal jasně vědět, že tyhle filmy jsou zábava. Pokračování jednoznačně nezklamalo. Ono se vážně stačí podívat na ta jména: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li (i když ten dostal hodně málo prostoru), Dolph Lundgren, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jean-Claude Van Damme, Terry Crews, Randy Couture a samozřejmě nesmí chybět ani největší z největších, Chuck Norris. Tohle je prostě obsazení, které vyrazí dech. Nikdy se nesešlo tolik akčních hvězd. Skoro mám pocit, že už ani nesejde. Stallone s dalšími scénáristy napsal film, který si hraje s klasickým béčkovým akčním filmem 80. let a se všemi klišé, jenže si taky hraje se samotnými herci. Hvězdy si zde ze sebe utahují navzájem, dokonce i zazní jeden z vtipů o tom, jak je Chuck Norris nepřekonatelný. Je to nádherná exkurze do světa, který znáte, ale který je přesto nový. Tohle není muzeum, ale pořádná akční jízda, kde to šlape jak mezi starou gardou, tak mezi "nováčky". Statham jako kdyby k veteránům dokonale patřil. Film nemá skvělý příběh, nejsou zde dokonalé charaktery a skutečně objektivně by mu bylo možné vytknout i akční scény, kterých je poměrně málo, ale nic to nemění na tom, že já jsem měl v kině neskutečný zážitek, který bych si někdy klidně zopakoval. Když chcete do kina na umění, nechoďte na "Expendables". Když toužíte po zábavě, která vás rozesměje a trochu vám rozpumpuje adrenalin, zajděte si na tenhle film. Jestli milujete staré akční filmy, budete milovat i tenhle nový. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/expendables-2-cerna-venuse-mame-papeze.html ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky