reky

Ta čtyř a pětihvězdičková hodnocení mi docela zvedla očekávání, i proto lehké zklamání, no zklamání - prostě jen mírný nadprůměr. Akce není špatná, hlášky však - až na tu s kobrou - nic moc, často se tak smály spíš samotné filmové postavy než osazenstvo kina... Tentokrát pro mě překvapivě nefungoval snímek ani v momentech, kdy se na plátno přimotal Schwarzenegger nebo Willis, mnohdy mi ty jejich slovní výměny přišly až směšný a křečovitý se snahou být za každou cenu vtipný, viz celkem zbytenčný odkazy na terminátora, bez kterých se kostelová scéna v jedniččce v pohodě obešla a přitom působila mnohem uvolněněji a přirozeněji... Silnější 3*, nebo slabší 4*, tak nějak mi to vychází. ()

bartias

Úvod je až nehorázně nadupaný a na tom, jak se během nějakých deseti minut stačí vystřídat všechny perly z prvního dílu, je něco geniálního. Pak už to začíná váznout. Příběh pokračování je na vyloženě bídné úrovni. Nostalgie ale funguje i napodruhé takřka dokonale a zábavu kromě znovuzrozených akčních hvězd zachraňují všudypřítomné vtípky, narážky a hlášky. Plus je fajn vidět, že když se u nás chlapi poperou, nepřátelským vojákům pod palbou krvavě explodují hlavy stejně zvrhle zábavně jako ve čtvrtém Rambovi. ()

StanislachKo

Keby som nebol videl jednotku, tlieskal by som prvú ligu... Vtipné to bolo absolútne, akčné úplne podpriemerné... Zábery boli chaotické, často som sa strácal v tom kto striela kam a odkiaľ padá mŕtvola a pri pästných súbojoch už asi bolo treba v strižni aj spávať (čo dokonalej demonštruje Jean-Claudov druhý kop z otočky, ktorým v poslednom fighte pošle Sylvestra k zemi). Chápem, že vek sa raz musel prihlásiť a s ohľadom na to expendables 2 ani nemohli dopadnúť lepšie... Dedkovia sa stretli, pomastili si egá, vysypali jednu trefnú hlášku za druhou (čo vo mne vyvolalo dokonca aj istú sympatickú nostalgiu), s (už) veľkým (a badateľným) premáhaním vystrielali pol sveta. Ale tento hendikep neospravedľňuje. Smial som sa schuti, ale išiel som na AKČNÝ film! A v tomto u mňa na plnej čiare vyhráva režisérska taktovka hlavného protagonistu. ()

MJMilan

Asi nejlepší film za posledních X let. Sly moc dobře ví, co lidi mají rádi a když k tomu ještě přidá trochu humoru, tak někdejší hrdinové klukovských let už jen dokreslí atmosféru, kterou jsme měli tak rádi. Chuck Norris snad ani nezestárl, tedy zkoušel to, ale pouze omladil:-) Vynikající film do kina i TV. Bravo Stallone. ()

3n3my

Úplne od veci príbeh s výrazne prehrávajúcim Arniem a Chuckom, minimum férových súbojov chlapa proti chlapovi, nezraniteľnosť, trápne hlášky na svoju adresu. Herecky najlepší, a to je už čo povedať - JCVD. Po druhýkrát sklamanie. ()

abenino

V kategorii akčních trháků jsou Expendables 2 opravdovou lahůdkou a pokud jste milovníkem takových filmů, tak pak nelze, než být nadšen a totálně odrovnán, tím přívalem adrenalinu, který vám bude v žilách proudit. Dát dohromady takovou hollywoodskou partu, je opravdu mazec, jsem zvědavý kam až je schopen Sylvester Stallone zajít, aby vzniklo další a minimálně stejně tak kvalitní pokračování. Bombááááá. ()

LukeUp

Pryč s objektivitou, tohle je prostě záležitost, u které srdce všech fanoušků akčňáků zaplesá. Vidět tak neskutečně silnou sestavu pohromadě je prostě pastva pro oči, která mě nutí dát plný počet. A Chuck Norris s kobrou pobavil. :-) ()

tomeek

Skvělá akce, skvělé hlášky, odkazy na klasické předchozí akčňáky všech zúčastněných - na Bruce, Slye a Arnieho kropící kulometnou palbou letištní halu radost pohledět :) Ale jak už tu kdosi psal, ubohý děj se snaží zamaskovat fakt, že celé je to postavené jenom na přítomnosti protagonistů a jejich vzájemného popichování, nikoliv na kvalitním scénáři, jehož třešničkou mohl/měl být zmiňovaný ansámbl akčních veteránů... "Rest in pieces!" ()

Iwus.ka

Jak už tak bývá, druhé pokračování ve většině případů nepředčí film první, ale zde to rozhodně neplatí. Parta akčních důchodců promazala vrzající klouby, najala ještě více dublerů za své chátrající tělesné schránky a hle, máme tu o něco lepší zábavu než v dílu předchozím. Více vtipných hlášek, především kultovní "I'm back", více Arnieho a navíc mě potěšila i účast dalších postaviček hollywoodského panoptika (Chuck Norris, Van Damme) či více prostoru pro toho Švéda s ostře řezanými rysy, Dolfíka. ()

URBAN

Jak jsem se díval na jedničku tak jsem si jí pustil jenom z musu protože kámoš mi navykládal jak to není prošpikované akcí a hláškami moc jsem tomu nevěřil a taky to tak dopadlo , ale s dvojkou to bylo jiné už od prvních trailerů šlo vidět že to bude pecka proč taky ne vždyt v tom hraje Chuck Norris přece jen je to jediný člověk který se jednou nadýchal plutonia a plutonium do týdne zemřelo na ozáření xD . Tady prostě všecko prostě funguje !!! ()

wendelin9

Film je nabytý k prasknutí akčními scénami, výbuchy, přehlídkami bojových umění a v neposlední řadě neskutečnými hláškami svalovců, které všichni tak dobře známe. Film má spád a určitě se u něj nudit nebudete, jen to umělé nasazení některých herců, jen aby se ve filmu vůbec objevili, mi přijde až moc okaté. ()

sir-dave

Tahle parta si z parodovala opět samu sebe a vrátili se ke klasickým osmdesátkám. Od jedničky se to moc neliší, jen s tím rozdílem páru hvězd navíc. Úvodní přestřelka mě moc nebrala, bavil jsem se především u všech mixů hlášek. Chuck byl prostě Chuck, Van Damme si mohl poskákat své karate, Arnold několikrát vrátit a další.. Jde o tu bezstarostnou pohodu a zábavu než o tu přestřelku... Jestli přijde trojka s něčím novým budu rád.. ()

Radiq

Pro mě béčko jak vyšity. Béčko, ktery musel stát prachů jak áčko. Začátek ještě není docela tupej a nepostrádá zajímavé a propracované zabíjení s pěknejma gore efektama (jak vystřiženejma z Ramba 4), ale čím víc se blíží konec, tím víc se ze zabíjení stává rutina a to je nuda. Někoho může uchvátit, že se v jednom filmu objevily hvězdy akčních filmů z 80. let a 90. let, ale mě to moc nepobavilo... kromě Chucka Norrise, že - ten je trapnej jak chleba namazanej hovnem a hraje si na drsňáka jak z těch vtipů o něm. Jean Claude se bohužel moc nepředvedl, jenom až na konec, a přitom to byl tak pěknej záporák. Docela suchy bylo aji to neustály zmiňování, že jsou to už dědci nebo že patřej do staryho železa... a nebo jejich hlášky odkazující na jejich skutečnou hereckou kariéru. Jo a jinak nezávidim tomu manikovi, co do zajímavostí o filmu dycky píše spoiler o počtu mrtvých. ()

Deyw

tu nemam hodnoceni pico ? byl sem asi 6x v kine! nejlepsi dil expe..nejlepsi akcnak..nejlepsi hlaskujici hovado dolph..nejlepsi vsechno! scena s chuckem ? jebej me! nejvetsi narez! ()

fantassia

Ta dvojka hvězd už je jen nostalgická za Chucka a tu mrtvou kobru, ale přátelé, banda starejch dědků rozstřílí, co se dá a pak už nic, to je všechno ()

Vecko99

Ještě o stupínek lepší než jednička. Plno parádních scén okořeněných skvělou choreografií soubojů a to ani nemluvím o skvělých hláškách, které ve filmu zazní. Herecký ansámbl je ještě lepší než v jedničce a vše to korunuje skvělý výkon Chucka N.... ***** Rest in pieces ()

A.Beech

Práve som došiel z kina a musím hneď napísať hodnotenie. Pre mňa jeden z najočakávanejších filmov tohto roku. A môžem povedať, že tak ako som očakával, tak aj bolo. Film sám o sebe nebol až taký zaujímavý, že by som bol nejako unesený z deju. Ale o to tu ani nešlo. Celkový dojem bol vynikajúci, rozmýšľam, že možno aj viac ako vynikajúci. Bolo mi jedno, kto je aký herec a ako dokáže hrať (mimochodom hrali všetci fantasticky), o to tu vôbec nešlo. Tu išlo o partiu hercov, ktorých predchádza určitá povesť, kult a charizma. A presne to sme aj dostali! Pre mňa najlepšie na filme bolo to, že som to bral ako paródiu (v tom najlepšom zmysle) na samých seba. A to ma neskutočne zabávalo. Najviac som sa tešil (extrémne) na trojicu Norris – Schwarzenegger – Willis. Neboli síce hlavnými postavami, čo mi dosť vadilo, (aj keď som to vedel, že ani nemajú byť) ale každú jednu scénu s nimi, som si užíval naplno! Keby som mal zhodnotiť ich výkon (alebo skôr prítomnosť akejsi ich charizmy, povesti a kultu), tak by som to ohodnotil takto: NORRIS FAMÓZNY, SCHWARZENEGGER FAMÓZNY A WILLIS FAMÓZNI. Vždy keď som to najmenej čakal, tak sa musel jeden z nich objaviť, aby „zachránil situáciu“! Pri jeden z hlavných akčných scén (ktorá musí mať názov už teraz KULTOVÁ) som sa smial asi 5 minút vkuse, možno aj najviac z celého kina (čo mi bolo v tej chvíli fakt jedno) a myslím, že som mal miestami až slzy od smiechu v očiach. Na túto filmovú scénu nikdy nezabudnem. Neskutočne som si ju užíval. Bolo to prehnané. Ale išlo o to, že cielene. Čo zabralo na 100%. A ešte jedna vec...Crews bol fakt vo forme ale Van Dameho ruky!!! Van Dame bol fakt obrovský. Stále mám pred očami, jak si to išiel rozdať so Stallonom so zdvihnutými RUKAMI, to som len pozeral....čo dodať na záver. Hlášok bolo fakt veľa, ale povedal by som len..... „My shoe is bigger than this car!“ Jasných 5* a jeden z mojich najobľúbenejších filmov. A predsa len ešte niečo na záver: NORRIS – SCHWARZENEGGER – WILLIS – FAMÓZNI! ()

Gumi.30

Ano, film má občas oproti jedničce dost hluchá místa, Chuck Norris by nemusel působit, jako takový nadčlověk a JCVD opravdu není nikterak zázračným hercem. Možná nebo právě proto jsou Expendables výmeční. Někteří pánové, již dávno překročili 60. rok svého života, ale i přesto dokážou vytvořit neskutečný akční uragán. Plusem oproti jedničce je více akce, která je zde znázorněna opravdu maximálně explicitně a také více emocí (zejména frekvence s Liamem Heamsworthem). Nechybí ani sentimentální hlášky, včetně klasik typu "Já se vrátím". Dvojka je z části velký populismus nad kterým, ale my fandpvé akčnaků, kteří jsem od mala hltali vhsky Rocky, Demolition Mana, Terminátora či Smrtonosné Pasti zapláčeme radostí.Divák na úkor reálnosti dostane nefalšovaný molotovův konktejl plný krve, emocí a hláškujících legend. Kde jinde by v dnešní době mohli zářit, třeba Doplh Lundgren nebo JCVD? A Sly? Opět neskutečný! Co ten chlapík dokáže ve svém věku je naprosto neskutečné. Já mu musím opět poděkovat za skvělý zážitek a děkovat by mu měl i zbytek osazenstva na plátně, protože akčanky nepatří do muzea, ale do plných sálů a to se díky Expendables povedlo :). Začínám bodat tužkou do kalendáře, vzhlížet k roku 2014 a těšit se NA EXPENDABLES 3 :))! ()

Doudis19

Je zábava sledovat všechny ty borce, kterým sláva už dávno neříká pane, jak pronášejí sebeparodující hlášky, užívají si neprůstřelnost a neřeší co si o tom kdo pomyslí. Co se týče herectví, samozřejmě žádná sláva. Arnold je guvernerskýho křesla neskutečně topornej :-D, Dolph opět nejzábavnější postava týmu, Li se ani moc neohřál, Stallone vypadá jasně nejhůř (vrásek že by je spočítal snad jen Chuck :-)) no a Chuck je prostě Chuck. Jízda od začátku do konce, moralizování se dá překousnout a co se týče záporáků: "Adkins s Van Damem jsou jedničky". Jen pokud toto má být pocta osmdesátkovým hitům, proč proboha znovu ta digitální krev a sračkoidní počítačové triky :-(. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky