Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

ikilledjenny

Dobře, myslím, že si to čtyři hvězdičky nezaslouží, ale... Mně se to prostě líbilo. Nebýt fantasy prvků a angličtiny, tak by to byl nářez. To by Amíkům fakt ublížily titulky? Škoda, japonština by tomu dala úplně jiný rozměr. Celkový dojem z filmu nezkazí ani konec, už jsem čekala americký happyend a ono (díky bohu) ne. A Keanu drží katanu rozhodně líp než Uma. ()

smatana.sk

V rámci žánru úplne v pohode. Bál som sa lietajúcich aziatov a do extrému prehnaných šermiarskych súbojov, nič z toho sa nekonalo. Napriek tunajšiemu nízkemu hodnoteniu je to veľmi pekná dobrodružná rozprávka o odvahe, cti, vernosti, láske a zrade, na ktorom mierne vadí len vytiahnutie polo-belocha za hlavného bijca - nuž Hollywood si žiada svoju daň. Ale aspoň občas biely muž pocíti rasizmus z druhej strany. Podstatne lepšie fantasy ako sfilmovaný Hobbit, kde mi tretina filmu liezla na nervy, a to som fanúšik Tolkiena. Komu chýba striekajúca krv, nech si pustí Kozure Ôkami. A úplne odkrvených 47 Róninov nie je: porežú sa predsa na palci, aby urobili krvavý odtlačok na sprisahaneckom liste :-) ()

angel.CZ

Tak vám nevím, ale komu nic neříká japonská tématika a jejich kultura (tak jako mě), tak film asi moc neokouzlí. Když mi někdo za nějaký čas odvypráví příběh, tak se mi to bude plést z Posledním samurajem (možná již za pár dní), až na to, že tam bylo pár kouzelníku, jeden drak a Keanu.... 50% (zajímat se o Japonsko atd tak 75%) ()

Oxymoron5

Velké zklamání..trailer opět nalákal, hlavně potetovaným maníkem a ten je tam jak fouknutím při tornádu. Taky škoda, že je tam tak málo toho "mečování", doprdele, vždyť máte ultrabrutální katany. Harakiri na vás. ()

Daryl.Dixon

Film měl tak nějak vše, co od filmu očekávám a i přesto jsem ho pouze odkoukal. Jednotlivé scény byly dobře zpracované, ale jako celek mi tam pořád něco nesedělo. Byla tam řada sekvencí, které skončily jinak, než je zvykem, ale ani tak mě to nepřekvapilo nebo dokonce odzbrojilo. Dávám 4 hvězdy, protože je to možná mnou a ne filmem, který bych nerad poškodil, protože jak jsem napsal na začátku, měl tak nějak vše... ()

Fenris 13

Není to zlé, občas poněkud zdlouhavé. Plusem je minimálně se účastnící Keanu Reeves a klasicky japonský happy end :-) ()

Vocoun

Nuda nuda vykucháni legendy a nuda. Podíval jsem se na to jen kvůli Keanovi a co jsem dostal, z toho jsem moc nechápal. Děj je kravina nad kravinu zejména díky mystickému prvku čarodějky. Keanu nefunguje vůbec jako takový vyvrhel jak má a roninům jsem vůbec nevěřil tu opravdovou touhu pomstít svého pána. On to nakonec byl vlastně jen takový romantický příběh dvou lidí, kdy nakonec šlo pomalu více o to osvobodit ženu než pomstít svého pána. Tempo absolutně nevyrovnané, efekty zbytečné a přehnané. Keanu se tam vůbec nehodí a Japonci mluvící celý film ušláplou angličtinou bez skoro jediného japonského slova jsou taky vtipní. Kdybych to bral jako americký akční výplach, možná by si to zasloužilo víc. Ale pokud to má sloužit jako určitá rekonstrukce skutečných roninů z legend, tak je to výsměch celé japonské kultuře. Snad jedině konec a hromadná sebevražda trochu zlepší náhled na film. Jako fantasy to vůbec nefunguje. 2 hvězdy 50% ()

jafuska

Zajímavě zpracované, délka filmu pro mě až moc dlouhá, ale jinak je to magický příběh, plný zvratů, Japonské tradice, které mi nevadí, jsem spokojená. ()

PajinkaKox

Slátanina všeho možného, která se nepovedla. Od prvních minut jsem se modlila, aby to nebylo tak špatný, jak to začalo, ale moje modlitby nebyly vyslyšeny. 120 minut utrpení a vyhozený peníze za kino.. ()

FrediaK

Velmi příjemné filmové překvapení. Poslední dobou jsem přesycený komiksovými bijáky a těžko hledám kus, který mě opravdu chytne, a bavím se celou stopáž. 47 Ronin to ale dokázal. Krásné prostředí a mix fantasy a historického Japonska. Opravdu zábava. ()

kirmakX6on

nemám rád takové ty uťáplé hrdiny, kteří po sobě absolutně nesmyslně a neoprávněně nechávají druhé šlapat a dobrovolně se nechávají utiskovat a tyranizovat...přesně takový je ze začátku Keanu (první minus). Film se rozjíždí velmi pomalu, asi první 1/3 je dost nudná...sice mají herci velmi hezké rekvizity, takové ty japonské oblečky, to prostředí atd., ale to je jediný klad...jinak jednoznačně převažují zápory, konkrétně jde o nudu (absence bojů), výplňovité samurajské tlachání, podprůměrné herecké výkony i režii. Pak se to trochu rozjede a film je zábavnější, celkově ale nic moc...akce měla být mnohem koncentrovanější. Závěrem ale musím ještě podotknout, že je velká, převeliká škoda, že není víc filmů, kde by se kombinovala magie s uměním meče. Tato kombinace je totiž fakt dost dobrá. 37% ()

Guran

Jedno z největších zklamání roku, kde nejvíc klame samotný hlavní hrdina Keanu Reeves, který svou roli vůbec nezvládl.Japonská mytologie je zde opravdu hodně špatně přenesena na filmové plátno, kde nevíte, jestli se díváte na Avatar, Posledního samuraje, nebo Souboj Titánů. Byl jsem na tento film hodně zvědav, zvlášť kvůli Keanovi, ale jeho herecké umění začíná hodně klesat. Jinak snímnek je nuda plná nesmyslných dialogů a debilního děje, kde nic vás nepřekvapí, ani nepotěší, prostě spackaný film. 5 hvězdiček dávám díky dobrým trikům a kostýmům a vlastně také díky tomu, že jsem vydržel se na film dívat asi hodinu. ()

Paatej

Prvni pulka trochu pokulhava, ale v druhe se to vcelku prijeme rozjede. Vlastne hrozna skoda, ze to neni v japonstine (to by to 4 hvezdy udelalo). ()

PeterJon

Toto néeeeee.... Stálo to 180mio USD a je to príšerne lacné na pozerani. Scenár podľa šablony plný klišé a tie fantasy prvky tam pôsobia skôr gýčovo. Premrhaný potenciál ()

pekas

Pěkné samurajské fantasy. Vadila mi však angličtina a pak taky to, že východní filmy bývají akčně lepší. Takže na plný počet to nemá, ale silnou čtyřku tomu klidně dám. 79% ()

Pitryx

Jako, super, ale Japonci mluvící anglicky… to mi tam tedy vůbec nesedělo. Jinak v podstatě hodně podobné „Posledním rytířům“, jen je to zde obohaceno a fantasy prvky, tudíž i o efekty. Tyto nejsou nijak převratné, ale líbily se. Dějově občas hlucho, ale dá se to přečkat. Možná se podívám podruhé a hodnocení upravím, protože 80% se mi zdá moc, a klasických 60% málo. A přitom si za fantasy efekty zaslouží přidat o desítku oproti rytířům.////*** a půl/// ()

helrohir

Filmy o samurajoch ma vždy bavili a inak to nebude ani po tejto skúsenosti. Pôvodne som čakal nejaký historický film v štýle "Posledného samuraja", takže keď došlo na fantasy vsuvky, mierne ma to zaskočilo, ale zároveň som prestal brať film príliš vážne a len som sa nechal unášať dejovo jednoduchým, vizuálne atraktívnym a slušnou bojovou choreografiou nabitým filmom. Isteže to malo aj svoje muchy, najmä slabší scenár a nevýraznú hudbu, a tiež ten Keanu mi do hlavnej role príliš nesadol, ale aspoň sa film netvári ako veľdielo, takže na slabšie štyri to bude. 70%. ()

subic

Fantasy filmy prostě nežeru, tohle jsem chtěl vidět spíš kvůli středověkému Japonsku, šogúnovi, samurajích a Keanu Reeves a krutě charismatický Cary-Hiroyuki Tagawa. Výprava a kostýmy jsou excelentní. I přes zákaz šogúna je potřeba dodržet Bušidó a vo tom to je. Pomstili svého pána, ale podle tradice, všichni mimo jednoho museli stejně nakonec před šogúnem spáchat harakiri. Tohle je moc hezký příběh, na který bych šel i do kina. Opět moc nechápu zdejší hodnocení, tohle je jasně do červených. ()

ostravak30

47 róninů je zvláštní film. Na jedné straně máme americký film podle japonské legendy ztvárněný tak, a to je druhá stránka, že fungují bojové scény a čarodějnictví vedle sebe. A překvapivě to docela funguje. Keanu Reeves je jeden z mála herců, který dokáže hrát hlavní roli tím způsobem, že ji lehce upozadí tak, aby příliš nevyčníval, ale též zase nezapadl moc. Jeho role jsou neuvěřitelně uvěřitelné. Celkově se mi film líbil co se týče kostýmů, lokací i bojových scén. Na druhé straně mi přišel příběh příliš zamotaný a složitý. Ovšem tyhle japonské bajky na Evropany působí dobře, přeci jen je to velká exotika a jejich příběhy jsou úplně odlišné ode všech na celém světě. A své kouzlo rozhodně mají. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)