Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve snaze zachránit opilého bezdomovce, který spadl do dráhy metra, jsou studenti Kei Kurono a Masaru Kato sami sraženi a usmrceni. Jsou ovšem okamžitě přeneseni do místnosti bez nábytku, kde je jen černá koule uprostřed a několik dalších, stejně zmatených lidí. Koule se časem otevře a odkryje spícího muže s dýchací maskou, futuristické zbraně a speciální bojové obleky. Na kouli, známé pod jménem Gantz, se objevuje text, který oběti nehody z metra a ostatní informuje o jejich budoucnosti. Gantz bude od tohoto okamžiku ovládat jejich těla a může je kdykoliv poslat do boje s mimozemšťany. První boj začíná už za několik málo okamžiků. Předlohou filmu je stejnojmenná manga a anime. (Sesshoumaru)

(více)

Recenze (42)

Natascha 

všechny recenze uživatele

1. část doplácí na snahu se v některých prvcích doslovně držet předlohy (kterou je stejnojmenné anime a především manga, tam ale můžu těžko srovnávat, jelikož jsem jí téměř netknutá), ale zároveň tyto prvky z nedostatku času nepřiměřeně zkracovat. Tzn. většina hlavních emzáků se objeví a bojuje se s nimi, ale boje jsou dost krátké, rozhodně mnohem méně napínavé než právě v anime a působí jako povinné zastávky v ději, navíc docela často trpí klasickým problémem mnoha japonských filmů – nepříliš dokonalými triky. Mnoho prostoru se kvůli tomu ale nevěnuje ani pasážím, ve kterých postavy dočasně propuštěné ze služeb černé koule Gantz snaží žít své životy s ohledem na to, že kdykoliv mohou být opět povolání do boje. Nejvíc uspěchaností trpí přeměna hlavního hrdiny Kurona Kei na akčního hrdinu, která takto zkratkovitě podaná naprosto nedává smysl. Bohužel se to taky bere celé až moc vážně. Potěší aspoň některé lehounce lechtivé okamžiky, které samozřejmě kvůli ratingu musely nahradit sexuální otevřenost z anime a mangy. Překvapivě násilné je to ale stále celkem dost, takže počet obětí hrátek černé koule stoupá, postavy přicházejí o končetiny a ani hlavní postavy nemají přežití jisté (tady jsou ale novinkou, kterou Gantz nabízí za získání 100 bodů, otevřena vrátka k druhému dílu a k údajnému odlišnému zakončení). Velké plus za sexy černé kožené oblečky, které byly rajcovní už v anime, ale na lidech z masa a kostí vypadají přece jen ještě lépe:) ()

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

Nemít zkušenosti s předlohou tak bych tomu možná ty 3* dal, protože Gantz nabízí poměrně originální a velice atraktivní koncept a Kei Kišimotová v bojovém oblečku je za rovných 100 bodů. Budu-li ale srovnávat s mangou (což bych tedy správně neměl) nevychází z toho film v ostatních ohledech vůbec dobře. Sice máme přítomny klíčové elementy, ale všechno působí takovým zředěným, osekaným a často až sterilním dojmem. Nejde ani tak o úbytek násilí, nahoty a zvrhlého humoru, ale především o prokreslení charakterů hlavních postav, jak jejich normální život ovlivňuje chování ve "hře" a jak se postupně mění jejich přístup. Vlastní souboje pak nejsou smrtící pastí plnou stále bizarnějších a nebezpečnějších nepřátel, ale spíše přehlídkou neschopnosti použít zbraně proti víceméně statickým protivníkům, vůči nimž mají postavy vždy početně navrch. ()

Reklama

TomX2 

všechny recenze uživatele

Pôvodnú mangu som nečítal, anime verziu som nevidel a táto Live-action je dokonca ešte horšia, než som očakával. Efekty nestoja za veľa, príbeh toho mohol ponúknuť oveľa viac, nelogických vecí je tu ažaž, vraždy ma nebavili a dĺžka je poriadne prepálená (a ešte to má priamo nadväzujúce pokračovanie s totožnou dĺžkou) a na mojej strane nuda. Na druhej strane nás filmom sprevádzajú sympatické postavy, dramaturgická i hudobná stránka je celkom uspokojivá a nájdu sa tu aj zaujímavé momenty - tých je ale vzhľadom k dĺžke strašne málo a preto to nepovažujem ako úplne hodnotné pozitívum. Slabý, veľmi slabý podpriemer. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

I když se ne vždy s verbalem shodnu, tentokrát to napsal přesně. Dodám jen, že mne štvalo, jak nelogicky se všichni chovali - pět lidí má obludu na mušce, a nevystřelí ani jeden. A ta odhodlanost v rádoby 16letých tvářích, neschopnost mimoušů se jakkoliv lépe bránit, a ty rádoby psychologické scény z běžného života! Navíc je film strašně protibuddhistický, co na to buddhisté celého Japonska a Číny? Jedna roštěnka jaro nedělá a ukáže jen zadek a nohy. Dobrá je atmosféra opuštěných měst. Ale celému tomu chybí vnitřní logika. Evidentně následky bojů jsou znatelné i v reálném světě, ale nikdo nic nevyšetřuje. V ne-reálném světě bojů však všichni lidé kromě "vyvolených" mrtvých zmizí. A jak je to vlastně s mrtvými i živými, když mohou být oživováni a umrtvováni na zmáčknutí tlačítka? ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Pre európskeho dávka nedotknutého anime alebo mangy takmer nepochopiteľné = nie v zmysle deja, ale skôr diania na plátne. Predsa len súboj s „Onion manom“ je fakt „over-the-top“, čo sa bizarností týka a podobných momentov je tu viac než dosť. Navyše to nedokáže vtiahnuť do deja, celé je to až príliš skratovité, chýba rozumný prerod postáv z ustráchaných týpkov na odvážnych hrdinov. Dej pripomína počítačovú hru (choďte tam, zničte to, dosiahnite 100 bod) a slúži skôr len ako zámienka pre akčné scény, ktoré sebe o sebe nie sú príliš pútavé, našťastie v nich nechýba aspoň brutalita a mierna dávka úchylnosti, čo oceňujem. Malá zmena nastáva v poslednej polhodinke, kde sa bojuje so sochami, akcia konečne naberá spád a dokonca vyniknú na Japoncov aj slušné CGI efekty. Celkovo záver pripomína finále nejakého „veľkofilmu“. Inak však nie je čo viac vyzdvihnúť. Celkovo: 2* PS: diváci, ktorí nemajú absolútne žiadne skúsenosti s mangou, fungovaním sveta anime, prípadne s japonskými zvrátenosti ruky na míle preč! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení trvalo pět měsíců, přičemž byl snímek natočen i s jeho pokračováním GANTZ: Perfect Answer (2011). (dawe04)
  • Film je volně natočen na motivy stejnojmenné mangy Hiroyi Oky a anime Ichira Itany. Od původních titulů se však v některých ohledech liší. Zatímco v manze i anime byly hlavní postavy středoškoláky, ve filmu jsou již na vysoké. (dawe04)

Reklama

Reklama