Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Robiiik

tak ten jemně filozofický přesah by tam klidně naznačen být mohl. Přece jenom, původní Godzilla byla právě o tom vyjádření strachu a zkušenosti z atomové bomby. Proto i ten první či druhý teaser používá slova Oppenheimera

Robiiik

Robiiik (hodnocení, recenze)

E=mc2

To je jasné, že to bude jako Emmerichova Godzilla, co jiného by to bylo, komorní filozofické rozímání o strastech zmutované nestvůry nebo politické drama? :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, E=mc2

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

E=mc2

No kdyby podle tvé logiky by se měl natočit film s každého žánru tak by Godzilla od Emmericha neexistovala, jelikož Godzilla už vznikla dávno.

E=mc2

no Emmerichovu jsem už dlouho neviděl, ale ano, tyhle scény by teoreticky jistou podobnost vykazovat mohly, ale jak jinak bys jako třeba zničení vrtulníku chtěl koncipovat? Nebo destruktivní sílu Godzilly? Podle tvé logiky by se tedy z každého žánru či subžánru měl natočit jenom jeden film a pak zavřít krám. No ale to by už filmový průmysl byl mrtvý desítky let. Jsem si jistý, že jsi ohodnotil dobře mnoho filmů, v kterých někdo někomu stejně zlomil vaz nebo stejně vystřílel nepřátelské komando..

misterz , TheDarKnig

:) asi hovorím klingónsky...:) nechce sa mi opakovať..to že sa ti niečo páči alebo nepáči nikto nepopiera, ukáž mi kde som ja také dačo poprel :) ? to čo som napísal je že páči sa mi a nepáči sa mi nemá nič s nejakou objektívnou kvalitou filmu mohol by si to aj ty už začať rozlišovať :) Mne sa Gravitácia nijak zvlášť nepáčila dejová blbosť s dobrými trikmi, ktoré sú určite lepšie než v tejto Godzille to je aj to čo tú celú dobu píšem ňoumo. No nezabúdam na individuálne hladisko, keď hovorím že páči sa mi a nepáči sa mi je jedna vec a nejaká objektívna kvalita filmu zas druhá :) takže asi ťažko môžeš tvrdiť že neuznávam nejaké subjektívne stanovisko :) ale darmo..TheDarKnig : počuj ty bambulák, ukáž mi kde píšem že dokážem z traileru určiť či je dobrý scénar? nikde nič také nepíšem tak čítaj správnou končatinou tela dobre? :) jediné čo dokážem určiť je že tento film nebude stáť za to aby som na neho išiel do kina :) to je celé ty bambulák jeden. Nie nemá to vôbec nič spoločné s Emmerichovou Godzillou len to že je to o Godzille a to že sa to odoberie od francúzskej polynézie znovu niekam do mesta v USA..tentokrát nie na východ ale na západ..teda LA a San Francisco ako sme mohli vidieť v traileri...a bude to mať znovu taký istý priebeh....príde do mesta, zničí ho, armáda sa to bude snažiť zabiť, nakladie to vajíčka a oni sa to budú snažiť všetko zničiť...a teraz prečo by ma malo trápiť či to dokážu? trailer je tak nudný a nezáživný že mi je to fuk nech to zničí celú zem :) mám ti písať presné sekundy z traileru ktoré zábery sú totožné? tak poďme na to : http://www.youtube.com/watch?v=vIu85WQTPRc 0:48 vynáranie sa z pod vody medzi loďami tak isto situovaná scéna ako v Godzille z 98...1:25..absolútne totožná scéna ako vo filme Godzilla kedy vidíme cez zničený mrakodrap chvost Godzilly ktorá uniká pred vrtulníkmi. 1:28 záber na hniezdo s vajíčkami tak ako v Godzille v 98 kedy boli vajíčka v madison square garden..1:43 zábery kostry (zrejme velryby) evokácia podzemia metra ako v Godzille v 98...2:11..horiaci padajúci vrtulník :) a isto plno ďalších scén bude totožných alebo podobných pretože sa budú riadiť podľa podobnej schémy ako Godzilla v 98..utok na mesto, armáda útek a záchrana ľudí, snaha to zastaviť zabiť...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Akira777, Robiiik, misterz, GigaPudding

TheDarKnig

A to je presne to, kvoli comu sa na film tesim. Ponura, nevesela atmosfera a pevne verim, ze aj dej bude stat za to. :)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tohle nemá prakticky NIC společného s Emmerichovou Godzillou, už jen díky tomu, že jeho Godzilla ani není Godzilla, ale americká Zilla. Tohle navazuje na japonskou pravou Godzillu a zřejmě tam bude plno pomrkávání na film z roku 1954, bude to mít ponurou neveselou atmosféru (ne typický devásetkový komediální blockbuster jakým byla Godzilla 98) a když se dívám na trailer, nevidím tam ani jedinou podobnost s tím jeho filmem. Co se týče triků, ty se ještě stopro dodělávaj a útočit zrovna na ně.. O tom, že víš posoudit scénář, to se snad ani nemá cenu bavit

na příspěvěk reagoval misterz, E=mc2

E=mc2

No a co? Ano, su filmy kde sa najde 80 percentna zhoda a tie filmy su objektivne dobre. Ale nebudem si predsa o tych ludoch, ktori k tym 80 nepatria mysliet, ze ich nazor je blbost, alebo ze filmu nerozumeju, jednoducho aj na zaklade faktu, ze kazdy na filme preferuje nieco ine alebo iny zaner. Ja mam rad dej, atmosferu, napatie.... a ty zrejme pouzivanie miniatur a ich vyhadzovanie do vzduchu. Ja tvoj nazor na zaklade 100 ludi 100 chuti respektujem, respektuj aj ty ostatnych a hlavne sa nevyvysuj. Tiez nezabudaj, ze celkovy dojem z filmu je aj o pocite, ktory sa niekedy tazko vysvetluje a ktory sa casto od cloveka k cloveku lisi. Napriklad su ludia, ktorym sa Gravitacia nepaci, su v mensine, pretoze ide o objektivne spickovy film, ale to neznamena ze su tupci. Pri druhom filme uz mozu aj oni patrit k obketivnejsej vacsine. Zabudas na individualne hladisko, ci uz u divaka alebo filme.

tomas.malo , misterz

našťastie Einstein vymyslel teóriu ktorá nesie názov "Všeobecná teória relativity" Nenesie názov "relatívna teória relativity"

to su také kecy ....zamieňať páči sa mi nepáči sa mi s objektívnou kvalitou filmu to značí že ste asi nevideli za svoj život veľa filmov. napr. nepáči sa mi film Veľká nádhera, ale objektívne viem povedať že to je kvalitný film na základne niektorých vlastností..vy si zamieňate pojmy z dojmami...to že sa ti nejaký film páči ešte nič nehovorí o jeho objektívnej kvalite :) TOP 300 bola len polopatistická barlička aby si to pobral, ale nepomohla, nejde o csfd a top 300 ide o to, že miliarda fanúšikov sa ti zhodne na tom že vytvoria nejakú top 300, samozrejme inak budú hodnotiť tý ktorý videli 20 filmov v živote a inak tí čo desať tisíc (teoreticky) :) ale garantujem ti že medzi touto miliardou vznikne zhoda v klasikách filmov ktoré sú uznávané - pretože sú uznávané na základe niečoho. základom je, čo považuješ za kvalitu merítko. medzi 100 ľudmi ktorý videli všetky filmy napr. z tunajšej top 300 sa nájde aspoň 80 percentná zhoda v tom aké filmy považujú za kvalitné a súhlasia s ich umiestnením do top 300 tých tvojích 100 ľudí a 100 chutí bude menšina :) ono nejaké objektívne kritéria existujú inak by dávanie cien za dané prvky nemalo význam. očividne sa ti ešte asi nestalo pri pozeraní filmu, že si si povedal, výborná kamera, strih, herci, prostredie, ale ten dej sa mi nepáči...odporúčam vám dospieť v rámci filmového nazerania :) aby ste vedeli odlíšiť páči sa mi od objektívne kvalitných zložiek filmu :)

na příspěvěk reagoval misterz

E=mc2

100 ľudí 100 chutí znamená len, že sa nikdy dokonale na všetkom nezhodnú, neznamená to, že sa nemôžu zhodnúť na ničom. Rozmýšľaš riťou?

E=mc2

Obycajna statistika, zalozena na kvante ludi, ale to predsa neznamena, ze tych TOP 300 plati pre kazdeho jednotlivca. V mojom a urcite aj v tvojom pripade sa tam najdu filmy, ktore tam nemaju co hladat a opacne, su filmy ktore by si tam dal a nie su tam. Nemozes dat znamienko rovna sa medzi vseobecny, globalny nazor a jednotlivy. Zober si takeho Hobita, su ludia ktorym sa nepaci a su ludia, ktori na ten film nedaju dopustit. To neznamena, ze jedna skupina je horsia od tej druhej. Kazdemu sa paci nieco ine. Treba respektovat aj nazor toho druheho, aj ked sa ti nepaci.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Mám nápad - stretneme sa tu o 3 mesiace a potom sa tu všetci môžeme pohádať, keď bude film na veľkom plátne. Robiť (u)závery z traileru je veď viete aké... také detinské. 100ľudí = 100názorov, chutí, pohľadov, súhlasov a nesúhlasov...

misterz

tak mi potom vysvetli ako je v tvojom vesmíre možné že existuje na csfd niečo ako top 300 filmov ak je 100 ludí, 100 chutí? :) ako si toto potom vysvetluješ? nechcem ti zničiť tvoj svet, len sa pýtam :)

na příspěvěk reagoval misterz, Madsbender

Madsbender

skôr toho Emmericha lepšieho, Shyamalanov level (nie súčasný) je nad jeho sily. A čo sa týka toho filmu, Cloverfield je zatiaľ najlepšia kvázi "Godzilla" ktorá zaútočila na mesto. To bol fajn film kde aj dané efekty a jednoduchý first person dej bol na úrovni.

Madsbender

ja neporovnávam réžiu a scénar z traileru :D kde som také dačo napísal? ako si takto človek môže domýšlať a potom to vkladať druhému že také dačo napísal, veď to je drzosť :D ja na základe traileru vidím že to nebude stáť za to aby som na to išiel do kina. bodka. to že on nedosiahne level spielberga a camerona je pre mňa osobne jasné, ty sa nad tým kľudne čuduj ale tvoje čudovanie sa je tvoj problém :) nie môj. ono práve tak sa robia filmy ktoré sú výnimočné...ktoré nestarnú ktoré prežijú....zober si takú 2001 ten film defacto funguje aj dnes a je to komorný príbeh a to je tá pointa, dobrý režisér nepotrebuje ohňostroj CGI efektov, je to znovu o tom o čom som písal nižšie (ale pre nechápavých opakujem) všetko je to v scenári a v tom ako dané scény ukážem, spomínaš Votrelca a Čeluste, nespomenul si Votrelcov kde už komornosti je naozaj minimum :) navyše tie efekty vyzerajú veľmi lacno! Ale aby som to dal na pravú mieru Edwards je určite zaujímavý režisér ktorý sa v hollywoode uplatní ktorý dosiahne max level Shyamalana alebo o niečo lepšieho Emmericha :)

Madsbender

"A efekty ako z počítačovej hry sú dnes v každom druhom blockbusteri." argumentácia ako od škôlkara...a pretože sú tak je to v poriadku? naopak nie sú, je plno filmov ktoré ma lepšie CGI efekty napr. Gravitácia najnovšie.

E=mc2

Keby si to radšej porovnal z pôvodnými filmami, to by bolo zaujímavejšie. Votrelec a aj Čeľuste sú v porovnaní s touto látkou komornými filmami a môžu si dovoliť aj väčšiu prácu na detailoch a vyhrať sa s tým. A stále nechápem ako dokážeš scenár a réžiu porovnať z tak krátkeho traileru, a ešte k tomu s velikánmi filmu, ktorí už v tej dobe mali pár pekelných zárezov (hlavne Spielberg a Cameron) - Edwards je v Hollywoode úplný nováčik, no už stihol dokázať viac, než niektorí za celý svoj život.

na příspěvěk reagoval E=mc2, E=mc2

Uživatel Madsbender smazal svůj příspěvek.

Madsbender

ach ja nemám všetky jeho filmy rád, kedy už prestaneš myslieť riťov hm? aspoň vidím ako čítaš moje príspevky s porozumením..napísal som Hviezdna brána je fajn, deň nezávislosti je ok, a aj 2012 bol miestami veľmi fajn.
Ja neodsudzujem dopredu, ja len viem že to nebude dobré podla traileru a preto na to nepôjdem do kina, už to pochop :)

Madsbender

:D ty niečo pokladáš za bezpredmetné, a vieš prečo? lebo si to čo som napísal ani nepochopil tak pozorne čítaj aby si to pobral! kopírujem môj predošlý post "Všimnite si aj koľko scén je "skutočných" že sa nejedná hneď o CGI efekty ale modely - miniatúry alebo obrovské kulisy (s výnimkou animovanej Godzilly ,lietajúcich predmetov a pod..). to je aj dôvod prečo filmy ako Čeluste, Votrelec, Votrelci, fungujú aj v roku 2014 (okrem toho že majú lepší scenár a režisérov)."

takže to chytrolíne nieje žiadne offtopic...tá zátvorka patrí ku tomu že okrem modelov a miniatur robí z filmov Čeluste, Votrelec, Votrelci, ten základný rozdiel ktorý je v scénari a režisérovi...našťastia na túto úroveň sa Edwards nikdy nedostane to je zjavné už z traileru :)

na příspěvěk reagoval Madsbender, Madsbender

E=mc2

Mňa nezaujíma efekt vynárania sa z vody ale film ako kompaktný celok, a až po zhliadnutí mu nadelím také hodnotenie, aké si zaslúži. Som fanúšik pôvodných filmov a Emmerichova Zilla ma nijako nevzala za srdce, ale vidím, že ty máš všetky jeho filmy veľmi rád. Ak bude Edwardsova verzia zlá, dám jej, čo si zaslúži. Ale nebudem odsudzovať dopredu. A efekty ako z počítačovej hry sú dnes v každom druhom blockbusteri.

na příspěvěk reagoval E=mc2, E=mc2

Gertiknator5

Gertiknator5 (hodnocení, recenze)

vypadá to velmi zajímavě ! Doufám že nová Godzilla bude lepší než 98 která u mě nastavila latku

Madsbender

prakticky všetky efekty v traileri kde sa pohybuje Godzilla sú na grc, CGI vrak lietadla v prvom zábere...CGI vynorujúca sa Godzilla to vyzerá ako z počítačovej hry, pozri si pekne Emmerichovu Godzillu ako tam vyzerá vynorovanie Godzilly z vody napr. :) to aby to vyzeralo dobre nie je o CGI efektov, je to len a len o tom ako scénarista a režisér vymyslia tú scénu ako ju ukážu, Čeluste sú fantastické v tom, že ty toho žraloka dlho nevidíš ale cítiš ho a vidíš jeho silu. A to je viac a preto zažívame vďaka rozmachu CGI úpadok filmu. Ak ukážeš menej a sugestívne aby pracovala divákova fantázia (napr. noha v kukuričnom poli v Znameniach) získaš si diváka omnoho viac než bombastickým výbuchom mesta. Celé to je o tom, ako tu scénu ukázať a až potom nejaké CGI.

na příspěvěk reagoval Madsbender

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)