Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

dawe04 (hodnocení, recenze)

Hoši já vám neberu nesmyslnost v tom uzavření (i když to je tež diskutabilní), ale v tom, proč byli na Golden Gate :-)

dawe04

no a to jako sem tam měla postavit a čekat až všichni projedou ? pak by se ještě mohla podívat na hodinky , zívnout si a následně se šťourat v nose , jako sorry , ale Godzilla byla hodná to že se tam ti lidi připletli , za to ona nemůže

SPOILERY

...myslíš zdrhnout z města, když jsou do hodiny ohlášeny tři monstra? Bohužel ze San Franciska moc únikových cest není, takže Golden Gate není nic debilního na entou :-) Ale to už jsme někde jinde.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, beba789

SPOILERY

To že se opřela o most (který pak prošla skrz) ti přijde "hodný"? Nebyla to mrcha, ale určitě tam nezachraňovala lidi, jak jsem řekl, byla vykreslena neutrálně jako pudové zvíře.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Uživatel dawe04 smazal svůj příspěvek.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Madsbender

V pripade Forresta Gumpa velmi rad sadnem na lod a necham sa unasat prudom. V tomto pripade /a este v pripade par filmoch/ nemam potrebu ist proti prudu.

dawe04

no ona Godzilla byla fakt hodná , jako když šla tak nekoukal kam šlape , ale jako že by přímo útočila ? to ne , na tom mostě se spíš opřela a koukala co a jak

na příspěvěk reagoval dawe04, dawe04

oldy

spíš ta první Godzilla z roku (1954) to je legenda , hele jak se dotyčný pisatel jmenuje ? že bych mu písnul

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

dawe04 (hodnocení, recenze)

Přečetl jsem tu mnoho pohledů a názorů, takže se zatím vyjádřím pouze k charakteru godzilly v tomto filmu. Mám nakoukány všechny godzillí filmy a zpočátku šlo o zápornou postavu, která se později stala ochránkyní Země (záchrana lidstva byl pouze efekt, který souvisel ze záchranou planety).

SPOILERY

Legendary Godzilla je docela jasně neutrální zvíře, nechápu, kde z tohoto filmu berete pozitivní vyznění Godzilly. Godzilla po lidech nejde, to ano, ale spíše proto, že ji nezajímají. To, že jde po MUTECH, které představují pro lidi hrozbu (ale nejde taky o nějak negativní postavy, neb se jen přišli rozmnožit a prostě jsou tu lidi). Godzilla navíc pár obětí a sutin způsobí, to se dá brát kladně? A závěrečná scéna v televizi - to bych spíše řekl, že je dobrá ukázka, jak dnešní média manipulují s informacemi. Edwards z Godzilly udělal chytře živočicha bez humánních vlastností, což mu umožní s jeho charakterem dál pracovat do budoucna. Takže pokud se příště nasere na lidi a začne je ničit, budu se smát brblalům, kteří budou tvrdit, že tady je G "hodná".

oldy

oldy (hodnocení, recenze)

Tohle je taky fajn komentář :D  omg!

Světélkující Godzilla plivající modrý oheň ? Vážně ? Jí rovnou taky mohli dát křídla a udělat z ní draka. Myslim že to to pokazilo asi nejvíc. Postavy se mi nezdáli tak propracovaný, moc jednoduchej příběh kolem nich. Godzilla s Jeanem Renem pro mě stejně navždy zůstane legendou.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Apollyon09

první trailery ji ukazují jako zápornou postavu, ale v těch dalších (jak už píše Madsbender) je člověk vidí, takže nevím, jak to napsat esi je to tvoje mínus nebo ne, ale vědělo se o nich.. já s tím počítám, že to nesedne asi všem a najde se jen pár lidí, kterým se to asi bude líbit, protože v prvopočátku. Godzilla je ochránce (pokud vím).. mě se to líbilo

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Apollyon09

Môže ich mať aj 14, nič to nemení na skutočnej (tak, ako ju vnímajú ostatní) kvalite a osobnom postoji diváka k filmu (apropo, poznám nejedného človeka, ktorý považuje Forresta Gumpa za nehanebnú sračku a patetickú nudu, a pózerov medzi nimi nenájdeš, zato ľudí, ktorí na ČSFD ani inde nie sú, áno). A pre mňa viac, než hysterickú a do značnej miery nudnú 3D atrakciu nepredstavuje. A to mám Cuaróna VEĽMI rád.

Neviem síce presne prečo, ale nazdávam sa, že je trošku rozdiel, keď si pozriem trailer aby som vedel, o čom vlastne film je, aký je to žáner alebo kto za ním stojí, ako keď na mňa rovno vybalíš úplný záver. Brať to z tvojho pohľadu, trailery, a vlastne aj filmové obsahy sú úplne zbytočné. Divákovi je predsa jedno, že keď sa teší na akčnú krimi oddychovku so Stathamom, v skutočnosti pôjde na historickú drámu s Geoffreym Rushom, nie?

na příspěvěk reagoval Martin741

barancek

barancek (hodnocení, recenze)

Akira777

Tych fajtov a nuklearneho ohna z jej tlamy mohlo byt viac ale aj to malo som si uzil takze druhy krat do kina pre mna povinost :)

na příspěvěk reagoval movieband

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)