Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

nevergiveup

Za mne návrat k tomu v čem byli piráti opravdu dobrý. Po slabých dílech mám jsem měl stejný pocit, jako když jsem poprvé viděl první a druhý díl. Daleko přesáhlo mé očekávání. Black pearl zamířila z vln průměrna do kvalitnějších vod a pokud bude další díl ve stejném duchu, sem s ním. 80% ()

Zackk

hezké a dobře udělané, konečně navázali na původní příběh a zavázali všechny volné konce. tímt dílem by to mohlo všechno skončit - což se samozřejmě nestane páč to vydělalo balík :D ()

wizaard

Poslední díl Pirátů jsem původně nechtěl vidět a jeho zhlédnutí jsem odkládal, jak to jen šlo. Ale pak jsem si ho nakonec na Netflixu jednoho večera pustil a ve finále jsem vůbec nebyl zklamaný - naopak. Na poměry série se jedná o velmi důstojné uzavření příběhu, které sází na ověřené nápady z minulých dílů a nabídne všechny známé tváře, zajímavého záporáka (i když Davy Jones se mi líbil ještě o trochu víc), nešetří s zábavnými eskapádami a také grafické efekty jsou velmi povedené a párkrát i originální (scéna s rozestoupeným oceánem se povedla). Takže jen doufám, že se skutečně jedná o poslední díl (nerad bych, aby tvůrci sérii dál trápili), pak jsem ochotný 4 hvězdy bez větších výčitek nechat a sérii zamávat. ()

jakubvojt

Rozlúčkový diel s Johnnym Deppom ma milo prekvapil. Dramaturgia v tom zohrala podľa mňa najväčšiu úlohu, pretože málo ktorým filmom s pol tuctom častí sa podarí stále zaujať a diváka opäť prekvapiť. Kapitán Jack Sparrow ďakujem! And now bring me that horizon. ()

brkerez

Váhal sem mezi dvěma a třema, ale přecejen o fous lepší než předchozí https://www.csfd.cz/film/252716-pirati-z-karibiku-na-vlnach-podivna/prehled/ i když to trpí stejnýma neduhama. Protože Jack Sparrow má všechno na klobáse, jsou potřeba funkční vedlejší postavy, aby tam bylo nějaký drama, pocit, že o něco jde. A tady jsou dvě hlavní postavy nuda až hrůza, romantickou linku sem jim vůbec nevěřil, viděl sem to včera a už si je nepamatuju, kdyby ve filmu chcípli pomalou studenou smrtí v náruči oceánu, bylo by mi to uplně jedno. Šišlající záporák u mě vyvolával jen soucit a otazníky v očích, to asi tvůrci nezamýšleli a zbytek ansámblu ani nezmiňuju, to byla úroveň kompars (ta čarodějnice proč tam vůbec byla ? ostatní piráti nuda k uzoufání), kromě možná anglickýho kapitána, z toho šel strach a respekt. A je tu stejně jako v přechozim díle podivně nefungující humor, kterej neni uplně špatně, ale všechno je tak na mírný pousmání, dialogy a detaily ve scénářy často skřípou (jako vyhrožování Jackovi s šavlí "pomůžeš mi nebo tě zabiju" to bylo hodně hluboký dno) a překombinovanej děj je rozehranej na šachovnici s až moc hráčema. Za mě by se měli tvůrci zamyslet, jestli by náhodou místo pumpování dolarů do (tady skvělýho) CGI a snahy mě ohromit atrakcema jako uplně zbytečnym nudnym moc dlouhym tahánim baráku po městě a rozestoupenym mořem neměli investovat víc do scénáře a postav. ()

condordanko

Podľa mojho názoru najslabší diel. Nielen príbehom ale sj samotným humorom. Jedna z vecí ktorá mi prekážala bolo úplné dehonestovanie postavy Jacka Sparrowa. V celej serii bol komickou vložkou, ale s istou nadradenostou a inteligenciou. V tomto filme bol podaný ako úplne plytký charakter ktorému sa občas niečo náhodou podarí. Samotný príbeh je úplná klasika. Povedal by som stávka na istotu len aby sa nám piráti ukázali po dlhej dobe znovu. Pravdepodobne bude mať tento diel zmysel v nasledujúcich pokračovaniach ale ako samostatný film pôsobí veľmi podpriemerne. ()

DanielW94cz

No,nebylo to úplně tak nejhorší,dozvěděli jsme se něco málo o Jonnym,ale moc vtipné to nebylo,ani Jack neměl ony super hlášky nějak silné,občas něco tam bylo,ale bylo toho málo.Když tam vidím vždy Kayu S,a vzpomenu si na ty její skandály s nahými fotkami,a na to krátké video kde 17 cm dala celé až do krku,no vždy je to dost divný pohled na ní :D Ale jo,šlo to,doufám že 6 díl,bude o něco zajímavější,a bude tam více vtipných momentů. ()

Feacher

Už to je zase hodně přehnané, často už jsou ve filmy mezery, chybky v logice, nesmyslíky, ale pořád je tu Johnny Depp jako pirát, který přihrává hvězdu navíc. Má to ten pirátský základ, ale zbytek je trochu slátanina se slaďoučkým koncem, který se trochu dal očekávat. 3* a víc ani chlup :) ()

soukyd33

Chvílemi až děsivé scény, v kině asi bylo hodně temno. Poslední možnost jak všechny kletby zrušit, je najít Poseidónův Trojzubec! V něm jsou všechny kletby světa umístěné. Je tak teda jen otázka času, kdy se to a komu povede ho získat a zničit. Jinak je kopie filmu Rychle a zběsile. Všechno je už příliš nereálné i na Piráty z Karibiku. Akce střídá akci, a humor je zde také. Musím říci, že Jack Sparow je populární všude, kudy jde. 😀 Hláška: Já jsem imbecil je TOP! 👍😀 Poznámka: Posledních 10 minut filmu je dojemných, a někdo možná dá i slzy. 🙂 Poznámka: Závěrečná scéna je opět zase dojemná. 👍🙂 Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Vyspelá detinskosť. Nórska dvojica režisérov dokázala za jeden (najkratší) film o pirátoch viac, než Verbinski a spol. minimálne za posledné dva diely. V prízračných vodách Karibiku totiž rozohrali temnejšiu, menej hlúpu hru na dobrých a zlých, v ktorej otravný, ale stále veľmi vtipný a zábavný Deppov Jack Sparrow kraľuje na strane dobrých a odpudivý, rozpadajúci sa, zákerný ale presvedčivo hrajúci a skvelý Bardem na strane zlých, v tomto prípade skôr mŕtvych. K tomu slušné fóriky, svižná akcia, menej digitálneho bordelu, pútavý príbeh a výborný Rushov Kapitán Barbarossa. Ako nefanúšik tejto série som uspokojený. ()

nikhaj

č.5 žije. Konecne sa im podarilo trosku ozivit tento pribeh ale..cely diel diel sa snazi salazar dostat toho prekliateho pirata a vpodstate sa tomu na zaver venuje 10 minut. Ale co urcite to bolo lepsie nez 3. a 4. diel takze tesime sa co znova pride spod postele ()

Pythonator

Konečně důstojné pokračování. Asi nejlepší nástupce skvělé jedničky. Není to zbytečně dlouhé, má to slušný scénář a několik vynikajících vtipů. Úvod s vykrádáním banky nemá chybu, scéna s gilotinou je skvostná a na zoombie žraloky hned tak nezapomenete. A konečně se dočkáme i skvělého zakončení té nepovedené trojky. Tak má vypadat povedený závěr. Taktéž osudovost Barbosy nabere obrátky a dočká se důstojného konce. Ve všech směrech povedený a konečně umně dopilovaný film. ()

Brvis

Konečný film, který důstojně uzavírá celou ságu pirátů. Já ho upřímně řadím jako nejlepší z celé série, ano ovšem má své chyby, a to třeba když se v předešlých dílech mluvilo o tom, že černá perla je nejrychlejší lodí světa, a pak ji tady dožene Salazár se svou lodí, dokonce i Gips na PÁDLOVACÍ LOĎCE s ostatními členy posádky jak nic. Snímek má plno nezapomenutelných akčních scén, jako třeba legendární vyloupení banky. Hodně kritiků nadávalo na to, že udělali z Jacka Sparrowa (Johna Deppa) opilou trosku, za mě to filmu nijak neškodí, naopak spíše vystihuje postavu piráta. Zároveň hlavní záporák kapitán Salazár je velmi sympatická postava, kterou si oblíbíte, a ještě aby ne, když ji ztvárnil Javier Bardem. Mohu jen vřele doporučit, kvalitní podívaná. ()

Baru.Class

Tak jak slabá byla už předchozí zkušenost bez Willa a Elizabeth, i tahle slátaninka nemá úplně dechberoucí potenciál. Efekty a scény a moře a wow bitky a tohleto a támdlecto jakože OK, ale bez příběhu a postav s charakterem se toho prostě moc nenadělá. A sorry jako ale unylý výraz Kayi, která mě značně drnkala na nervy už v Maze Runnerovi, mě ABSOLUTNE TOTALNE VUBEC a ANI TROCHU nebavil ani tady. Škoda. ()

Dusty56

Asi druhý nejlepší film z celé série (po bezkonkurenční jedničce). Je zde více vtipů než normálně a to vyhovovalo (hlavně Johnny Depp tam dělá tu komediální vložku). Navíc výborné nové postavy v podání Thwaitese a Scodelario, přičemž hlavně postava Carin tam přináší něco nového a ta role herečce opravdu sedla. Samotná zápletka se Salazerem je trochu slabší, ale všechno mi vynahradil hlavně Johnny Depp, který mě tady opravdu bavil. ()

babuška

po letech a zkouknutí celé série, musím přiznat, že tohle je nejslabší kus, a možná je to dobře, humor v prdeli, námět ok ale když jsou v kurníku dva kohouti, tak je to zkrátka nic moc, nápady se mísí a logika jde do hajzlu, 2/40% ()

LikamCz

Upřímně trailer vypadal skvěle. Ale po tom co jsem viděl průměrný 4 díl jsem se bál že další díly už budou jen horší.. a ono ne! Nový piráti mají sice slabší začátek ale potom začně film dost bavit a zvlášť Barbossa mi v tomto díle přišel dost super, jinak Jack je samozřejmě pořád stejný, další plus je pro mě nová postava (Salazar) Takže nové piráty doporučuji Imax 3d (8/10) ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017