Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Hild

Nejlepší seriál, který momentálně běží na televizních obrazovkách. Totálně mě to pohltilo a po konci každého dílu se nemůžu dočkat dalšího týdne. Perfektně napsané, každá epizoda nepostrádá napětí a překvapivé zvraty. Claire Danes předvádí jeden velký herecký koncert, její postava je napsaná stejně tak úžasně, jako je zahraná, její nemoc celému seriálu dodává zajímavý prvek. Ve druhé sérii scénáristé ještě přidali na plyn a to co předvádí je prostě wow, už to nejsou jen překvapivé zvraty, ale v každé epizodě se objeví zvrat přímo šokující, nemám nejmenší potuchy, co se bude dít dál. Jestli někoho zklamala poslední epizoda první série, kdy se scénáristé zastavili těsně před cílem jednoho z nejodvážnějších kroků, tak tady mu to zcela vynahrazují. Právě jsem dokoukala poslední díl druhé série a oficiálně patří mezi to vůbec nejlepší, co jsem kdy v televizi viděla. 1. série: 90%, 2. série: 100%, 3. série: 100%, 4.série: 90%, 5. série: 80% ()

DwayneJohnson

Zajímavý příběh, slušná zápletka, napětí a ještě vetší napětí a hlavně herecké výkony jak Claire, tak i Damiana, to vše dělá z Homeland velmi slušný a nadprůměrný seriál. Škoda jen pár hluchých míst, ale uvidíme, po druhé sérii a když tak jednu hvězdu přihodíme. Po zatím 3 díle druhé série, mi to prostě nedá a zvedám na plný počet. V těchto dnech pro mě absolutní závislost , která sice v druhé polovině malinko ztratila dech, ale poslední díl to bohatě vynahradil. Tvůrcům se opravdu povedla jedna věc a to celý seriál ještě více zamotat, takže připravovaná třetí série bude snad stejně tak kvalitní a napínavá jako první dvě. Třetí série, před posledním dílem, zatím bohužel jen čtyři a výš asi ne, to by musela být vyjímečná tečka, což rozhodně nebyla. Seriálu ublížila dlouhá Brodyho nepřítomnost a také scénáristické tápání, zhruba v první třetině. S příchodem Nicolase, se to možná celé zvedlo, což však rozhodně nestačilo. Závěr až moc přehnaný a poslední dva díly, jen těžko uvěřitelné, což jsem nucen akceptovat i bodově. ()

hellstruck

Why kill a man when you can kill an idea? Homeland se zabývá doposud spíše filmovým tématem-terorismem. Nijak takové příběhy nevyhledávám, ale Homeland mě nalákal ukázkami v televizi a musím říct, že jako většina diváků jsem si ze seriálu na zadek nesedla. Nejspíš to bude tím, že mě politikaření obvykle moc nezajímá.. každopádně v hlavní roli exceluje (ne)sympaťák Damian Lewis (terorista, nebo ne?) a zdárně mu sekunduje Claire Danes v roli Carrie, postižené maniodepresí (eeeh, ta už dávno nesekunduje, ale přebrala hlavní roli!) která mi někdy svým impulsivním jednáním leze na nervy. Co na seriálu obdivuji, tak jsou vytříbené detaily-vztahy v CIA, vztahy v Brodyho rodině,charaktery (a to i ty vedlejší). Určitě hodně milé překvapení, každopádně musím podotknout, že zdejší srovnávání s Dexterem je hodně mimo, společnou mají jen vysílací stanici!( ano a zrzavého hlavního hrdinu:) Mimochodem Lewisův americký akcent je opravdu povedený.. Po začátku třetí řady musím říct, že už to zdaleka není co bývalo a něco je rozhodně špatně, když mě daleko více baví ta otravná Dana než hlavní hrdina. Připadá mi, že tvůrcům docházejí nápady, navíc postava Saula se stala strašně bolavou osinou v zadku. Jestli to takhle půjde dál, hodnocení snížím na tři hvězdičky. Těch 88 % si to tedy nezaslouží. ()

honajz

Dobrá kamera, atmosféra, ta zimní nálada, sem tam i herci mají dobré chvilky. Ale zápletka nijaká, hlavní postavy pro mne nezajímavé, a jestli to mělo stát na charakterech postav, tak ty jsou hodně průhledné a jednoduché přes veškerou paranoiu. Některým postavám ani není co věřit, nakolik jsou povrchně napsány. Ale technicky je to skutečně na výši. Jen pro mne nemastné neslané, bez přídavku čehokoliv navíc, co by mne upoutalo a drželo jako u jiných seriálů. Při tom pomalém tempu mi pak hodně vadí i logické díry. ()

Sarkastic

(Viděno kompletních 8 sérií) A je definitivní konec. A já jsem nucen přepsat původní komentář. Zpětně jsem rád, že seriál neskončil po 3 sériích. Přijal jsem nový kurz, jakkoliv to nebylo jednoduché. Vlastně musím zatleskat tomu, jak se tvůrci dokázali vypořádat s odklizením „oné“ postavy, protože jsem ani chvíli neměl pocit „nastavované kaše“ (ačkoliv smutek se dostavil). Přednosti Homelandu? Skvěla zahraná hlavní postava (klobouk dolů před Claire Danes), kvůli které ovšem umírají i nevinní lidé, výbornou atmosféru navozující zneklidňující intra, spousta kvalitních dějových zvratů, pořádná dávka napětí, zvládnuté gradace, lákavé prostředí špionů a zajímavé mezinárodní lokace. A v neposlední řadě pak to, že seriál není úplně černobíle patriotický, jak by se možná dalo očekávat, je zde snaha ukázat i neamerické pohledy na věc. Oproti tomu stojí fakt, že postavám (hlavně Carrie) téměř vše projde, což je někdy až trochu úsměvné, ale to je také i jediná výtka, kterou mám. Symbolický závěr mě překvapil…a to mile, čím víc o něm přemýšlím. ()

Galerie (1 267)

• Hlavní postava se původně měla jmenovat Claire. Ale poté, co roli přijala Claire Danes, se tvůrci rozhodli její jméno změnit na Carrie. (oli009)
  • V některých scénách musela Morena Baccarin (Jessica Brody) nosit paruku, protože herečka byla ostříhaná nakrátko kvůli dřívější roli Anny v seriálu V (od r. 2009). (Aurum)
  • Ačkoli v prvních epizodách nebylo přesně specifikováno, jakou nemocí Carrie trpí, její představitelka Claire Danes v rozhovoru pro Entertainment Weekly řekla, že se rozhodla, že její postava trpí bipolární poruchou. (Aurum)

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (více)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (více)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (více)