Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malíř, který svým uměním a názory se značně rozchází s konvenční společností malého amerického města, je podezříván, že zavraždil svou manželku. Když jsou proti němu v období místních voleb rozpoutány vášně, zachraňuje si život útěkem do jeskyně v blízkém lese a odtud s pomocí dětí, jejichž důvěru si získal, organizuje formou dětské hry úspěšné pátrání po skutečném vrahovi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Skutočne nerozumiem tomu, prečo sa samotný dej tohto kriminálneho prípadu zasadil do Amerikánskej kultúry. Ja chápem, že je to podľa predlohy spisovateľov, pochádzajúcich z USA a VB, pričom námet sa týka predovšetkým ich "okolia", no keby sa to odohráva v Brne, hlavné postavy sa volajú Jakub, Peter či Božena, tak by samotný snímok pôsobil absolútne odlišným dojmom. Ja skutočne nemám v obľube, keď sa iný národ hrá na iný národ. Gény nepustia, toto bol pre mňa dosť veľký, rušivý element, pričom vôbec celkovo ma samotný snímok nijak dejovo ani námetovo neohúril. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Výborný Rudolf Jelínek v hlavní roli malíře a manžela poněkud labilní Marie Drahokoupilové odjíždí kvůli pracovní nabídce z města.. Po návratu nachází dům vzhůru nohama a manželka není k nalezení.. Místní chytrolíni ho začnou podezřívat z vraždy a davová psychóza se šíří celým Stonevillem.. Příběh okořeněný partou dětí, které jsou jako jediné ochotné hledat pravdu a nabídnout pomoc zoufalému Johnovi, je v podstatě napínavou detektivkou i psychologickým dramatem, no a jméno Jiří Hubač je zárukou kvalitní konverzačky.. Mladinká Hana Maciuchová tu má takovou milou roličku a líbil se mi i pan Vinklář jako šerif.. Viděno podruhé, hodnocení nechávám na 4*, velmi pěkná záležitost.. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Soudce Lynč v hlavní roli.  Slušný psychothriller, jehož největší slabinou je klasická dramaturgie československé televize. Místy teatrální herecké výkony, smrt lady Hamilton jsem si přál, co se objevila na obrazovce,, tiché  a protrahované  záběry, kde na sebe zúčastnění zírají, jež mají asi vytvářet napětí  a samostatnou kapitolou byla holčička Angela, jejíž "herectví" mi silně připomnělo "děti Novy", a to jsem žil v přesvědčení, že taková dřívka se v televizích dříve nevyskytovala. Na druhou stranu Rudolf Jelínek  tu jako tak trochu jiný člověk, možná i komunista, inu k režimu bylo třeba se v "americké detektivce" přilísnout, exceloval a celou dobu jsem mu fandil a vraha jsem si tipl špatně. Scény se spravedlivými občany v ráži, tedy výše zmíněný pan soudce,  pak působivé a povedené.  Slabší, ale čtyřka. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Krásnà čistá konverzačka je ozvláštněna přítomností dětské party. Poněkud úsměvně působí namaskování jednoho z chlapců na mouřenína, což mělo znamenat, že hoch je černoch. Ale tak jako si dvorní dàmy lepily pihu krásy, tak si tato inscenace nabarvila jinocha. Jinak jí totiž nelze nic vytknout. Spíše se v dobrém pozastavit nad tím, jak to tady Jelínkovi slušelo. /// Výzva 2019 od Willy Kufalta ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

.....prekvapený som bol a milo....zabudnutá tv detektívka a veľmi dobrá....minusom bolo miestami to divadelné hranie s výkrikmi ,zvolaniami a behaním hore dolu,ale hlavne divné až pedofilné chovanie postavy,kt.stvárnil R.Jelínek: to,že dospelý chlap do štyridsiatky sa hrá s maloletými deťmi...no povedzme,ale prečo ma každú chvíľu objímať maloleté dievčatá a bozkávať ich na  líce a jeden nedokonaný pokus na ústa....no ozaj divné....to ako malo zobrazovať aký kamarátsky vzťah má p.Hamilton - R.J. - s deťmi ? snáď to malo byť i inak zobrazené a prečo takto sa choval len k dievčatkám a nie chlapcom.....keby sa to udialo len raz ok-ale opakovane hmm divné......NAPRIEK týmto pár výhradám veľmi vydarené  s prekvapujúcim pachateľom. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • John Hamilton (Rudolf Jelínek) je v předloze románu „A Man in the Net“ z roku 1956 označován jako komunista. Scenárista Hubač tady narazil při schvalování, protože být označen komunistou je v USA bráno jako cejch. Argumentoval však, že Hamilton je nakonec jediný, kdo má v příběhu čisté ruce, což schvalovatelé uznali, takže nakonec v inscenaci zůstala jeho politická orientace. (sator)

Reklama

Reklama