Diktátor

Ozo

Bude to chlapeček nebo potrat?“ Slovy klasika: Brutální výjevy, ty se mi moc líbí. Unrated verze jedině. Viděl jsem obě verze a upřímně nechápu, jak ta druhá, krácená a dabovaná, může vůbec existovat. Tolik vystříhaných scén, hlavně těch s Izraelem v hlavní roli. No, možná že právě proto. Hevymetal jedině, už nikdy žádný jiný. Češi si zase nechávaj nazvracet a naplivat na hlavu a nechtějí ho. Ach jo. Já jsem zažil na Strašnický, metalácký běsnění. „Přestaňte mluvit na moji vagínu!“ „Špatné zprávy. Je to holka. Kde máte koš na odpadky? ()

LV.Helter

Ja tak milujem ten Cohenovi nekorekný a 100% nepolitický humor , ktorý bežnemu americkému divakovi robí jebaky na prdeli . Som veľmi smutný , že zmizol polodokumentarny charakter (viz. Bruto a Borat) , ale i tak to je nesmierne zabavna sračka , ktorá ma pár zabijackých vtipov i keď dusenie smiechom sa nekoná . Tiež si myslim že Anna Faris vyzera jak chlapatý Justin Bieber .. Edward Norton rulezz. .. (82%) ()

Alqarin

Á taškařice roku se................... Nekoná. Na pár skvělých joků připadá tuna pětkrát se opakujících a přívlastek "nekorektní" se v polovině případů rovná spíše "nechutnému". Jasně, že je to jedno velké sympatické fuck off Americe, východu a vůbec všemu, ale není to zdaleka taková bžunda, jak se čekalo. ()

Tayen

Pro mě lepší než Borat. Možná je to tím, že film už není točen polodokumentárním stylem, možná je to proto, že jsem se od Borata otrkala a k urážení druhých i sebe se stala přístupnější. Diktátor boří tabu na všech frontách, žádný požehnaný stav, menšina, lidská tragédie není pro Cohena svatou. Jedeme na vozu nekorektnosti, zpátečky a brzdy nevedeme, což se na téhle cestě stává plusem. Netřeba uvažovat, jestli tohle přece jenom není trochu moc, protože kdyby to tak bylo, Cohen se do toho naveze v plné rychlosti. Mě samotnou film urazil nesčetněkrát, ale je to jen upomínka toho, že člověk může být svatou nádobou i záchodovou mísou, protože bez ironie a sebereflexe se stane jen karikaturou. ()

vhojta

Konfrontace kohokoliv s Američany je vždycky vtipná. Vzdělaný Cohen si nebere servítky opravdu z nikoho a možná právě tato skutečnost dodává komedii nové rozměry. Nutno říct, že jen těžko si na Cohena může někdo došlápnout, když má za zadkem tolik právníků. Začátek filmu doprovází slogan: věnováno památce Kim Čong-ila, což v uvozovkách příjemně naladí na pohodlnou notu a závěr geniální proslov o rozdílech demokracie a diktatury. Dlouho jsem neviděl a bojím se, že dlouho neuvidím lepší komedii. ()

Lamiczka

Poslední z diktátorských mohykánů, vladař malé, přesto společensky významné africké země Wadiya, milovník amerických celebrit (když na to přijde, tak i pánských), vášnivý a hravý ve stínání hlav a především panovník, který konečně vyvíjí nukleární zbraň. Toť Aladeen. Diktátor s pořádným plnovousem, kterému chybí mazlení. Při cestě do Ameriky, kde chce před národy světa vyzdvihnout pozitiva diktatury, narazí hned na několik problémů. Za prvé ho jeho nejbližší poddaný a rádce zradí a k vyjednávacímu stolu postaví dosti zabedněného dvojníka, ale za druhé při pokusu o jeho vraždu přijde o svůj milovaný plnovous a zůstává tak na ulici nepoznán a úplně bez prostředků. Naštěstí se ho ujme velmi přírodní veganka Zoey, která mu pomůže otevřít oči a konečně zjistit, co je v životě to nejdůležitější. Sacha Baron Cohen se v roli (opět!) vymyšlené postavy diktátora (opět!) pokouší dobýt svět svým vtipem. Z mé strany jde ale spíše jen o recyklaci předchozích, dle mého názoru i daleko humornějších příběhů Borata a Bruna. Jediná epizodka s helikoptérou pořádně nadzvedla mé koutky a pomohla vyloudit i hlasitý smích. Jestli všechny bavil prcek z Číny a jeho nechutné historky, prosím. Jako parodie na "Amerika-pupek-lidstva", které se v podstatě svým filmem Cohen vysmívá, dobré, ale čekala jsem víc. Jenže to víc, ani po polovině filmu, nepřišlo. U mě se to zkrátka někde na půl cesty zaseklo a tak nezbývá než celou podívanou brát průměrně. ()

MartinezZ

Mělo to příběh a bylo to lepší než předešlé Cohenoviny, nicméně některé vtipy si mohli autoři odpustit a i když humor tam byl a i rádoby rýpání do současného světa, nijak výrazně mě to nenadchlo. Takové tu více tu méně vtipné gagy, spojené jakýmsi příběhem. ()

ArsenalEagle

Naprostá ***** dovedená k dokonalosti - asi takto by se tento film dal popsat. Nevěřil jsem, že SBC dokáže vytvořit něco lepšího než Borata, ale povedlo se. Anna Faris má další zářez do svých povedených rolí a svět má do sbírky další vtipnou, svěží (a tak trochu drzejší) komedii. viz komentář od Georgex ()

JJ.Gibson

Dictator je neuvěřitelně bizardní pakárna ;) Ale kdo jiný by to zvládl lépe než Sascha Baron Cohen?? Podle mě nikdo!!! Některé věci jsou silně za hranicí únosnosti, ale jiné působí velmi vtipně, problém je, že vetšina spadá do první kategorie ;) Ale od člověka co se zaprodal Boratovi a Brünovi se snad ani nic jiného čekat nelze. Bylo to dobré! Ale pouze dobré... ()

oondra

Výborné, smál jsem se snad od začátku až do konce!! Výborné narážky a vtípky i když chvílemi až moc morbidní, ale to ke Cohenovi prostě patří. Pro mě osobně jeho nejlepší film!! ()

Macejko

Jeden múdry človek raz vyhlásil: "Neexistuje nič subjektívnejšie ako to, čo pripadá človeku vtipné." A keďže máme čo dočinenia s komédiou, tak pri hodnotení nebudem brať ohľad na remeselnú stránku filmu alebo na Cohenov herecký výkon (oboje je na úrovni) a pojmem to jednoducho. Bavil som sa na 5 hviezd? Nie. Bavil som sa na štyri? Skoro, ale na to by kvalita a kadencia vtipov musela byť trochu vyššia. Ergo to máme rovné tri hviezdy (resp. zhruba 7/10) a 21 Jump Street zostáva tento rok neprekonaná. Moving on. ()

zipper111

Mě to přišlo jako silně nevyužitej potenciál... Jasně, má to spoustu dobrejch gagů, vynikající nápady i pár těch špatných, ale takový už prostě Sacha je. Další film co časem zkultovní, ale mohl předvést víc. Megan potěšila, stejně jako Norton :)... horší 4* ()

PKD

Sasha jede! ;-) V době, kdy je např. Sever proti Jihu a Policajt ze Školky na indexu, by tento film v dnešních, Posraných Státech Amerických, byl/bude/je, rovnou trezorový. Bez legrace. Ovšem přišlo mi, že i na něj, je to ještě slabý odvar, který bych já, vytunil o třídu výš. P.s. Annu ´ScaryMovie´ Farrisovou jsem až do koncových creditů...nepoznal. Neuvěřitelné. Asi mě ten film omámil více, než jsem myslel. P.p.s. Ty 3 či 4(?) superkočky, co dělaly údajně nepořádek tím, že se svlékali:))) do opravdu efektního a různorodého spodního prádla, vskutku zrychlily tep.;-) A obsazení Bena Kingsleyho bylo též slušným překvápkem. ()

SarumanKo

Cohen dáva bolestivú facku všetkému, čo môže byť slušnému divákovi sväté a jeho Borat v porovnaní s prezidentom premiérom admirálom generálom Aladeenom len bledne od závisti. A čo iné teda zostáva neslušnému divákovi, než si utrieť slzy, ktoré mu pri niektorom z nemála záchvatov smiechu vyhŕkli a vyhlásiť, že zrejme ide o najnekorektnejšiu a najvtipnejšiu komédiu roka? Update: Pri druhom pokuse už dobrá polka vtipov nefungovala. Atmosféra kina bola pre Diktátora zrejme kľúčová. (8/10) ()

vorheese

Rychlé kolísání od politicky-nekorektně-geniálního humoru (Mnichovská olympiáda na Xbox Kinect) k trapnosti (první masturbace) a zase zpět (přirovnání k cibuli). Výsledkem je tak mix geniality a trapnosti, ale rozhodně ne nudy, za což si Cohen zaslouží palec nahoru. ()

AlThorKremser

Tento film jsem viděl v kině s titulkama a musím říct že to byla super sranda. Vtipy byli dobré a Cohen taky. Líbilo se mi celé pojetí filmu. Diktátor hlavně nenudil a celá hodina a půl utekla rychle. 85% ()

blackrain

Toho Cohena někdo jednou zastřelí a já se tomu nebudu vůbec divit, protože mě to nepřekvapí. Šílené od začátku do konce. Cohen sem našlapal plno gagů, které by dost dobře mohly fungovat jako samostatné kraťasy třeba někde na Youtubu, ale poskládané v jednom filmu mi nefungovaly, tak jak bylo zamýšleno. Ben Kingsley mě hodně překvapil tím, že přistoupil na Cohenovu hru. To jsem od něj nečekala. ()