Diktátor

kenkaku

Sacha Baron Cohen je hovado a opět se mu povedlo co vždycky. Utahovat si ze všech na potkání, tvrdě zaprovokovat cenzory, přitlačit až moc na pilu (telefonní hovor do vagíny je ta samá kategorie humoru jako zpívající penis v Brunovi) a několikrát nechat diváka hlasitě zasmát (opravdu "Porsche 911 2012" bylo dokonalé) . ()

Lukoboss

Co si budeme povídat, S. B. Cohen se toho prostě nebojí. Nemá problém vystrčit na vás v průběhu filmu chlupatý péro, hodit do placu pár nadávek, udělat si srandu nejen z Ameriky a k tomu všemu ještě přihodí pár perverzností ve spojení se známýma osobnostma. Tohle je prostě jeho styl, kterej mu sedí a kterej dělá dobře. Možná to neví všichni, ale aspoň to o něm tuší. Výborně se Cohen (alias Aladeen) naváží do různých politických situací a především závěrečnej proslov o demokracii je tak vtipnej a zároveň neskutečně pravdivej, že si člověk jen pokýve hlavou. ()

Firebug

Ani já nespatřuji ve snímku the Dictator nic jako tvrdou kontroverzi geniálně glosující součastnou společnost, ani břitkou a trefnou satiru. Slůvko "geniální" bych vlastně ani nepoužíval ve stejně větě jako název filmu. The Dictator je hollywoodská komedie se všemi patřičnými náležitostmi, včetně pohádky o napraveném hrdinovi a nalezení jeho lásky... Zručně ale mixuje všemožné druhy humoru (ano, i fekálisté si přijdou na své) a opravdu se mu daří, být vtipným téměř celou stopáž, což je přesně ten důvod, kvůli kterému jsem se vydal do kina. Chtěl jsem se bavit, chtěl jsem se smát a the Dictator splnil obé. ()

Dromed

Během 80 minut dokáže Baron urazit všechny ženy, tělesně postižené, muslimy, křesťany, židy, Korejce, černochy, celou Ameriku, OSN, Mezinárodní olympijský výbor a dokonce i Arnolda! A to jsem nevyjmenoval všechny. Respekt. ()

Maynard.

Hmm, šel sem do filmu s tím, že dám po dlouhý šanci americký komedii. Ani nevím jestli sem udělal dobře, páč mám zo toho rozporuplný pocity. Párkrát sem se od srdce zasmál, ale spíš ve mně převládal pocit, že je to neskutečně trapnej a lacinej film. Jo, film si dělá prču prakticky ze všeho a z každýho, ale na mě je to přesně ten americkej plytkej humor, kterej mě prostě nedokáže uplně oslovit. Sasha to nezahrál špatně, i sem mu roli úchylnýho diktáora věřil, ale tý jeho "družce", brr ta postava se mi vůbec, ale vůbec do filmu nehodila. Anna Faris nikdy nemůže být dobrá herečka, ta to prostě vůbec nedává a její role mi fakt přímo vadila. Na chvíli se teď od podobnýho žánru dám pokoj. Není nad klasickou českou veselohru. Tohle je přeplácanej brak, kterej sice vyvolává vlny odpůrců, ale kdyby se na to ti odpůrci mrkli, tak by si jen řekli, hmm zas tak dobrý to není a lidi to fakt ovlivnit nemůže... ()

Angus

Velice originální komedie, při které jsem se smál téměř od začátku do konce a které nechybělo ani dobré herecké obsazení :-).4 hvězdičky. ()

bloodvomit

Nikdy nevim co si mam o Sašovi myslet... Jako každej film obsahuje i Diktátor hromadu naprosto skvělejch a vtipnejch scének, ale bohužel i hromadu trapně dementních pokusů o vtip, který vyzní do ztracena. Škoda, že je to tak nevyvážený, protože kdyby se tvůrci vyhli těm přízemním vtípkům šlo by to i na 5 hvězd. ()

ZkuKol

Cohen vsadil na vysokou kadenci gagů a vtipů s obdivuhodnou úspěšností a donutil mě i ostatní diváky k hlasitému smíchu u situací, kde bych to rozhodně nečekal - porod. Diktátor se trefuje do více terčů než jen omezených Američanů, má jasný příběh a řemeslnější zpracování, to vše bez kastrace humoru a ostrosti jazyka. Zatím komedie roku 2012...75% ()

LadyVader

Sacha Baron Cohen možná malinko vyměknul, nebo spíš začíná kopírovat sám sebe :). Borat je pro mě stále špička. Každopádně i u Diktátora jsem se solidně bavila, zvlášť scéna s helikoptérou teda epic win :D. 5,4,3,2,1... !!! :)) ()

FIBO

Smíšené pocity, čekal jsem od toho víc. Cohen je úchyl, tudíž nemusí úchyla hrát. Mělo to děj, mělo to místy vtip a člověk se zasmál, ale pořád tomu něco scházelo, něco, co by mě přinutilo si to pustit znovu. Překvapila původní hudba Errana Barona Cohena. ()

sedm.1

Diktátor je naprosto dokonalá zábava, nekompromisní prdel, vážně drsná nálož, která má ovšem jeden velký problém. Sacha Baron Cohen nasadil laťku Ali G-em a především pak geniálním Boratem tak vysoko, že veškeré jeho filmové postavy už budou navždy porovnávány s jeho zmiňovanými legendami a bude mít velice těžké se jim ještě někdy vůbec jen přiblížit. Brunem tedy sakra minul a ikdyž Diktátorem se mu to téměř už podařilo, pořád do toho totálně zábavného nebe, kterého dosáhl právě Boratem, ještě něco chybělo. Diktátor je každopádně opět hodně velký úlet, kde Cohen řádí jak utržený ze řetězu, zábavnost a kadence jeho grimas a hlášek je doslova kulervoucí, nešetří opět nikoho, několikrát se mu znovu podařilo až posunout hranice vtipu, pár momentů je skutečně nezapomenutelných, zkrátka je to výborná pecka. Ovšem vrcholu nedosáhl kvůli pár slabším místům a i několika nepovedenějším vtípkům, což se mu v minulosti nestávalo. Celkově packaného a především přestřeleného Bruna radši opomíjím. A jen tak mimochodem, nesmírně mě tu znovu srala Anna Faris, tu holku fakt nemusím, ona na mě vždy působí jako jedna velká křeč. Nicméně, v několika scénách mě naopak Cohen přesvědčil, že bych ho velice rád viděl i v nějaké čistě dramatické roli a jsem přesvědčen, že by všem padla brada, ten šílenec totiž umí zatraceně dobře hrát. Diktátora musím každopádně doporučit všem, kdo ať už Cohenův velmi specifický, hrubozrný a především odvážný humor znají a i těm, kteří ho teprve poznat chtějí, postavu Aladdina si vychutnal a vyloženě se v ní vyřádil, zábavné je to prostě na 200% a zklamán z toho může být skutečně snad jen zakomplexovaný puritán!!!! ()

Kejdlo

Cohenovo řezání do masa opět a znova. Nic duchaplného nečekejte, další Sašuv film obsahuje nekorektní scény v takové náloži, že to na poprvé všechno ani nepoberete. Měl jsem s tím problémy, naštěstí napodruhé už bylo všechno cajk a i ty slabší místa jsem si vychutnal. Nicméně platí, že jako samostatné skeče by se mi to líbilo daleko více a na Cohenuv humor je třeba si zvyknout. Tak bacha! 8/10 ()

slovan1

Cohen nezklamal. Trailer hodně navnadil a celkově film neskončil tak, že by člověk v ukázce viděl vše a na film nezbylo nic. Geniální vtípky, které si berou na paškál snad všechny. Urážející je film dost, ale právě v tom tkví humor, ze kterého Cohen žije snad ve všech svých filmech. Film jsem si užil a nasmál jsem se do sytosti. V budoucnu mám v plánu shlédnout bez dabingu... ()

Fergiinka

Cohena jsem milovala jako Ali G., ale tim to bohuzel skoncilo. Obcas jsem se zasmala politickym narazkam. Pobavila me pasaz s pohrbem, s Americany ve vrtulniku a Megan. Nektere vtipky pusobily na muj vkus uz ale docela nucene, takze za me *** s odrenyma usima. ()

Sdoom

No, co k tomu dodat...Cohen opět šokuje, i když vlastně to od něj už každý čeká. Takže šokuje asi jen nepřipraveného diváka. Ale takovýmhle způsobem si dělat srandu z Američanů? No smekám, minimálně do půlky filmu člověka ani nenapadne, že míří svou kritikou do amerických řad, pak jsou nějaké náznaky, no a ten proslov? Geniální! Jen škoda, že je celý film prošpikovaný samoúčelnými nechutnostmi. ()

Zombik.

Začnu od hudby, kde hlavně v závěrečných titulcích vynikly poarabšťené známé hity. Smysl pro humor mají zřejmě v rodině... Sasha podle mě zase posunul hranice humoru o kousek dál. Některé scénky jsou dovedé k dokonalosti, hlavně ta v helikoptéře, mě naprosto odrovnala. Kromě Bruna, který mi zatím unikl, je podle mě Diktátor zatím nejlepší Sashuv počin. Těším se na další. ()