Diktátor

Junglista

Je to hodně aladeen, ale ne zas tak aladeen. Divim se, že na Cohena eště nikdo nespáchal atentát :-) Škoda, těch pár slabších fórů, ale bylo jich naštěstí jenom aladeen, těch vtipnejch (narozdíl od Bruna) bylo nesrovnatelně aladeen. Zasmál sem se od srdce a těšim se na další krutě nekorektní = kvalitní film od tohohle blázna :-) ()

Roman.Caesar

Obvykle jsem velmi náročný divák, ale tenhle film mě prostě bavil od začátku až do konce. Vtipy začínají už v prvních scénách a jednoduše vydrží. Už dlouho jsem se v kině tak nepobavil, jako při sledování tohoto kousku, všem mohu jen doporučit. Dneska zapomenu všechno ostatní a dávám 95 %. ()

Corpsegrinder

Má to pár chvil kde se člověk zasměje nahlas ale jinak jsem neviděl nic co by stálo za to abych hned vpálil pět hvězd. Většina filmu je zívačka. ()

B4TM4N

To je tak, když se "kontroverze" dává do rovnítka s "oficiálně uznávanými, relativně neškodnými předsudky". Diktátor je mnohem méně skandální než předchozí Cohenové a jeho unylost je místy velmi překvapivá. ()

XdanteX

Ač se má jednat o vyloženě řadovější komedii narozdíl od Bruna a Borata...tak si Diktátor stejně neodpustí ty pravé politicky nekorektní narážky a zesměšňuje tím pravým Cohenovským stylem. Prostě nezklame:D 4,5 Aladdin ()

dopita

Po vtipným, ale nevyváženým Boratovi a trapným Brunovi, přišel Sacha Baron Cohen s diktátorem. Z této trojice filmů je asi nejlepší, navíc poprvé mám pocit, že je to opravdu film, ne jen smysl postrádající sled scének proměnlivé úrovně. Takže to má začátek, ňákej děj i konec. Konečně. Konečně se šílenej a občas opravdu šíleně vtipnej Cohenův humor mohl naplno projevit v sice průměrným, ale naprosto dostačujícím příběhu. A že humoru je ve filmu opravdu hromada. Člověk by se chvílema až posral smíchy. Některý zářezy se opravdu hodně povedly. Nicméně na jeden famózní hlod připadá jeden sotva na úšklebek a jeden tak nějak zbytečnej, případně recyklující už jednou viděné. Čímž trpí tempo vyprávění, protože Larry Charles je sotva průměrnej režisér, kterej filmu moc nepomůže a kterej svojí prachbídnou invencí proměnlivost humoru rozhodně nezachrání. Přesto kvůli několika opravdu extrémně vtipným pasážím film stojí za více než jen jedno zkouknutí. Anna Farisová je šeredná jak hovno. ()

J.Bourne

Klasickej Cohen. Ani nevim jak to okomentovat. Je to trošku jemnější a lidovější humor než v boratovi. Ale jako fakt jen trošku. Strašně se mi líbili jeho narážky na všechny možný režimy, víry a postoje. Důvod proč nedávam 5 hvězd je ten, že se mi moc nelíbilo Aladeenovo procitnutí na konci. Super kravina za 4 hvězdy. ()

Michael2807

U Borata to byla sranda, ale když se furt spoléhá na ,,paangličtinu'' jako na klíčovou věc v Cohenových filmech tak to ztratilo šťávu už při druhém filmu. ()

eagle-eye

Sascha si podržel nastavenou laťku, naštěstí... Už jsem mu nevěřil a přesto opět překvapil... (Bude to kluk nebo potrat?) :-) ()

lukasch

Z těch Cohenovek je Diktátor určitě nejfilmovější, ale také "nejvíce korektní". Škoda, že nejlepší scény si tvůrci vyplácali už v traileru. ()

Merkin

Mám takový dojem, že celou tuhle maškarádu jinak inteligentní Cohen natočil kvůli závěrečnému proslovu o demokracii a diktatuře (tedy o tom samém). To jediné mě přimělo hodnotit tak vysoko, nicméně řečeno ve wadijštině, nebylo to ani aladdin ani aladdin, jen by tomu neuškodilo trochu více aladdin :) ()

F.W.Colqhoun

Long-story-short: Diktátor není tak dobrý jako Bruno nebo Borat, přestože v mnohém vtipnější. Záleží hodně na tom, čemu a jak se raději smějete. Diktátora nepovznášejí / neruší momenty, kdy smích tuhne na rtech s vědomím, že je to celé alespoň zčásti něco-jako-dokumentární pravda. Film zrácí i získává zjevnému pokušení rozeného komika Cohena mít všechny složky pro změnu pod kontrolou, čehož u předchozích provokačních, byť též částečně režírovaných, dokumentech dosáhnout nemohl. Jakkoliv diskutabilní Cohenova výpověď o světě, konfrontovaném s hypertrofovanými excesy jeho postav, činila jeho poslední dva filmy jedinečnými. Výsledkem je různě kvalitními, různě chytrými vtípky nabitá komedie, nad jiné angažovaná [Cohenův projev v OSN na téma "co v Americe neznáte" je vrcholem filmu], ale prvek autentických panáků, deklasovaných systematickými komby Cohenových pobídek ke znemožnění prostě chybí. ()

Michalechal

I když nejsem rozhodně fanoušek S. Baron Cohena (za Borata a urazku Kazachstanu bych ho nechal zmrskat ještě teď), tak tenhle film mě rozesmál neskutečně! Svou mírou a úrovní humoru mi to připomínalo tak trochu Scary Movie ;-) ()

HArna

Tak Cohen musí hodně srát ameriku,ale pod tu rouškou černého sarkasmu jde vidět krutá realita a to mám na něm rád. Sice to není "novej"Borat,ale o smích určitě nouze nebude. ()

Speedy01

Na Diktátora jsem se díval, když jsem neměl dobrou náladu, neměl jsem chuť se smát. Očekával jsem, že mě film rozesměje, ale ono se to nějak nepovedlo, téměř jsem se za celou dobu nezasmál. Pravdou je, že mi alespoň trošku zlepšil náladu a proto dávám 3*, protože 3*=průměr. ()